Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler

0
2216
Kahramanmaraş

Kurtuluş Savaşı’nda verdiği o destansı mücadelesiyle “Kahraman” unvanını almıştır bu güzel şehir. 1925 yılında İstiklal Madalyası alan Maraş, 1973 yılından itibaren Kahramanmaraş olarak anılmaya başlandı.

Ülkemiz adına çok özel bir yere sahip Kahramanmaraş gerek tarihi, gerek doğal güzellikleri ile insanı kendine hayran bırakan bir şehirdir. İnsanının sıcakkanlılığı, muhteşem yöresel yemekleri ve tabi ki dondurmasıyla görülmesi gereken şehirlerden biri. Bilet Bayi olarak Kahramanmaraş’ta gezilmesi gereken yerleri belirledik.

Kahramanmaraş Müzesi

Kahramanmaraş Müzesi
Kahramanmaraş Müzesi

Kahramanmaraş Müzesi, ildeki önemli ziyaret noktalarından biridir. Oldukça önemli eserlerin sergilendiği müzede, bölgede 2000 yıl kadar önce yaşayan fillerden birinin iskeleti de bulunur. Müzeler hakkında daha fazla bilgi için “Kahramanmaraş’ın müzeleri” yazımızı okuyabilirsiniz.

Çokran Şelalesi

Çokran Şelalesi

Çokran Şelalesi ülkemizdeki gizli kalmış cennetlerden biridir. Kahramanmaraş’a 60 km mesafedeki bu şelaleyi mutlaka görmelisiniz.

Döngel Mağarası

Döngel Mağarası
Döngel Mağarası

Arabayla 50 dakikada ulaşılan bu doğa harikası, muhteşem bir piknik imkanını da ziyaretçilerine sunmaktadır. Üst üste 3 mağaradan oluşan Döngel Mağarası’ndan çağlayanlar halinde taşan su kütlesi seyrine doyum olmayan bir manzara oluşturuyor.

Eshab-ı Kehf

Eshab-ı Kehf
Eshab-ı Kehf

Külliye şeklindeki oluşumda cami, han, ribat ve medrese bulunuyor. 7 uyurlar olarak bilinen kişilerin uyudukları mağaralardan birinin de bu olduğuna inanılmaktadır.

Kapalıçarşı

Kapalıçarşı
Kapalıçarşı

Şehrin en önemli alışveriş mekanlarından olan bu çarşıda birçok yöresel ürünü ve hediyelik eşyayı bulmanız mümkün.

Taş Medrese

Taş Medrese
Taş Medrese

Şehrin merkezi bir yerinde olan Taş Medrese’nin 14. yüzyıl civarında yapıldığı tahmin edilmektedir. Asimetrik bir yapıya sahip medrese, piramit çatılı türbesiyle dikkat çekmektedir.

Kahramanmaraş, Akdeniz’in doğu ucunda bulunan şirin ve kendine has bir ilimizdir. Oldukça eski tarihiyle ziyaretçilerini bekleyen bu şehre yapacağınız ziyarette tercihiniz uçak yolculuğundan yana olursa Bilet Bayi olarak avantajlı Kahramanmaraş uçak bileti sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Eğer tercihinizi otobüs yolculuğundan yana kullanmak isterseniz Kahramanmaraş otobüs bileti sayfamızdan en uygun otobüs biletlerine ulaşabilirsiniz.

Bu arada Kahramanmaraş’a gitmişken o dillere destan dondurmasını da tatmadan dönmeyin.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim
1

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.