Malatya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım Rehberi

Malatya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Akçadağ ilçesi sınırları içerisinde yer alan Malatya Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı 34 kilometredir. Yolcular havalimanından şehir merkezine olan ulaşımlarını Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ adına çalışan Meydan Turizm servis otobüsleri, haftanın 7 günü 24 saat çalışan taksiler, özel transfer araçları ve araç kiralama ile yapabilmektedir. Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma otobüsleri ve arabayla ulaşım süresi trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak 45-50 dakika sürmektedir.

İç hat uçuş seferlerine göre hareket eden servis otobüsleri uygun fiyatlı olması nedeniyle yolcular tarafından tercih edilmektedir. Servis otobüsünü beklemek istemeyen yolcular ise 24 saat hizmet veren taksiler ile ulaşımlarını hızlıca sağlayabilirler.

Kişi ve bagaj sayısı fazla olan yolcular özel transfer hizmeti satın alabilir veya Malatya’da birkaç gün geçirmeyi planlayanlar araç kiralaması yapabilirler. Bu ulaşım türü için Malatya Havalimanı’nda yerel ve uluslararası transfer hizmeti veren ve araç kiralama sunan acente ofisleri yer almaktadır.

Havalimanı/Şehir Merkezi Otobüs ile Ulaşım

Malatya Havalimanı’ndan şehir merkezine yolcu taşımacılığı Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ adına Meydan Turizm tarafından yapılmaktadır. İç hat uçak seferlerine göre düzenlenen servis otobüslerini havalimanı gelen yolcu salonunun çıkışında bulabilirsiniz. Uygun fiyatlı olması nedeniyle yolcular tarafından sıkça tercih edilen servis otobüsleri ile Malatya şehir merkezine ulaşımınızı kolayca sağlayabilirsiniz.

Malatya Havalimanı Yolcu Servisi

Havalimanı – Şehir Merkezi Servis Güzergâhı:

Havalimanı – MAŞTİ (Otogar) – Çevre Yolu – Sivas Caddesi

Yolcu İndirme Durakları:

Onbin Konut – Polis Kantini – Polis Okulu – AFRA – MAŞTİ (Otogar) – 2. Ordu TSK Lojman Kavşağı – Beydağı Devlet Hastanesi (SSK) – Altın Kayısı – Eski Garaj – Emeksiz Kavşağı – Doğu Garajı – İnönü Stadı Karşısı

Havalimanından şehir merkezine seyahat süresi trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 45 dakika sürmekte olup kişi başı tek yön ücreti 10 TL’dir. Bilet ücretinizi otobüs içerisinde şoföre nakit olarak yapabilirsiniz.

Meydan Turizm Taşımacılık İletişim:

Adres: Sivas Caddesi Merkez Ofisi, Merkez/Malatya

Telefon: 0422 325 60 60

Malatya Havalimanı ile şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı yapan HAVAŞ otobüsleri mahkeme kararı ile geçici bir süre durdurulmuştur. HAVAŞ servisleri hakkında tüm gelişmeleri ve güncel bilgileri 0850 222 0 487 numaralı Çağrı Merkezi hattını arayarak öğrenebilir veya HAVAŞ’ın Malatya Havalimanı ulaşım web sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Havalimanı/Şehir Merkezi Taksi ile Ulaşım

Servis otobüslerini beklemek istemeyen yolcular taksiler ile şehir merkezine ulaşımlarını kolayca sağlayabilirler. Havalimanı taksileri haftanın 7 günü 24 saat gelen yolculara hizmet vermektedir. İç hatlar ve dış hatlar terminalinin çıkışında yer alan taksiler ile şehir merkezine seyahat süresi yaklaşık 35 dakika sürmekte olup maliyeti 100 TL’dir. Havalimanı ile şehir merkezi arası mesafe fazla olduğunda dolayı Malatya’nın farklı noktalarına gidecekseniz bu fiyat değişiklik gösterecektir. Taksi ücreti açılış fiyatının üzerine kilometre ücreti eklenerek hesaplanmaktadır. Bu nedenle taksiye binmeden önce varış yerinizi şoföre söyleyebilir ve kendisinden net bir fiyat alabilirsiniz.

Malatya Havalimanı Taksi Ulaşımı

Havalimanından Malatya’nın diğer bölgelerine taksi ile ulaşımın ücretleri aşağıdaki gibidir;

  • Havalimanı – Şehir Merkezi: 100 TL
  • Havalimanı – İstasyon: 100 TL
  • Havalimanı – İnönü Üniversitesi Kampüsü: 150 TL
  • Havalimanı – Malatya Park AVM: 110 TL
  • Havalimanı – Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi: 120 TL
  • Havalimanı – Şire Pazarı: 120 TL
  • Havalimanı – Ramada Plaza Altın Kayısı Oteli: 110 TL
  • Havalimanı – Maşti (Otogar): 100 TL

Güncel taksi ücret tarifeleri ve detaylı bilgi için 0422 266 00 45 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Ayrıca havalimanı gelen yolcu çıkış salonunun dışında yer alan dolmuş taksilerle de şehir merkezine gidebilmek mümkündür. Bu ulaşım türü bireysel yapılacak taksi ile ulaşımın ücretine göre daha ekonomiktir. Havalimanı ile şehir merkezi arası 100 TL’lik taksi ücretini 4 kişi olarak paylaşabilir ve kişi başı 25 TL vererek şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Havalimanı/Şehir Merkezi Özel Transfer ile Ulaşım

Havalimanı özel transferleri çoğunlukla özel olarak konforlu bir şekilde ulaşımlarını sağlamak isteyen veya birkaç kişi yolculuk yapan kişiler için ideal bir ulaşım türüdür. Havalimanında bekleme süresi yoktur ve doğrudan varış yerinize hızlıca gitmenin yoludur. Havalimanı özel transferleri taksi hizmeti ile aynıdır, tek fark fiyatın önceden belli olmasıdır. Malatya şehir merkezinde yer alan acenteler havalimanından standart özel transfer ve lüks araçlarla transfer hizmeti vermektedir. Aşağıda yazılı olan transfer firmalarının web sitelerini ziyaret edebilir ve transfer ücretlerini öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda çevrimiçi rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz.

Malatya Havalimanı’na varışta özel transfer hizmeti satın alabileceğiniz firmalar arasında Malatya Rent a Car, Always VIP Transfer ve VIPMB Transfer yer almaktadır.

Malatya Havalimanı Araç Kiralama

Havalimanı Araç Kiralama Acenteleri

Malatya Havalimanı’na varışta bir araç kiralaması yapmak isterseniz iç hat gelen yolcu çıkışında yer alan acente ofislerine giderek buradan bütçenize ve araç türüne bağlı olarak bir seçim yapabilirsiniz. Şehre gezi amaçlı bir seyahat yapacaksanız ve birkaç gün kalmayı planlıyorsanız bir araç kiralayarak şehiriçi ulaşımınızı kolaylaştırabilir ve çevre yerlere hızlıca gidebilirsiniz.

Malatya Havalimanı’nda araç kiralama rezervasyonu yapabileceğiniz acenteler arasında Meydan Oto Kiralama, Grand Rent a Car (0422 266 00 22), Avis Rent a Car, Enterprise Rent a Car, MLX Express ve Budget Rent a Car yer almaktadır.

Ayrıca alternatif olarak şehir merkezinde yer alan araç kiralama acentelerinden de rezervasyon yapmayı düşünebilirsiniz. Malatya şehir merkezinde yer alan araç kiralama acenteleri ise Kernek Oto Kiralama, Malatya Rent a Car, Beşkonaklar Rent a Car, Always Rent a Car, Malatya Oto, Doğan Oto Kiralama, Güleryüz Rent a Car, Kanal Boyu Rent A Car, NClass Rent, Anadolu Oto, Malatya Rental Cars, Euronet Car Rental, GRS Car Rental, Biss Oto Kiralama ve Modern Oto Kiralama’dır.

Şehir merkezindeki acentelerden araç kiralaması yapacaksanız rezervasyonunuz sırasında yetkili kişiye uçuş gün ve saatinizi vermeyi ve aracı havalimanına getirmelerini unutmayınız.

Malatya Otogardan Havalimanına Nasıl Gidilir?

Malatya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden Malatya Havalimanı’na olan ulaşımlar büyükşehir belediyesi MOTAŞ adına çalışan Meydan Turizm servis otobüsleri ile sağlanmaktadır. Şehir merkezinde Sivas Caddesi Meydan Turizm ofisinin önünden hareket eden otobüsler otogara gelerek buradan yolcularını alıp doğrudan havalimanına gitmektedir. Uçuşlardan en az 2 saat önce hareket eden otobüslere otogardan binecekseniz 0422 325 60 60 numaralı telefonu arayarak bilgi vermeli ve rezervasyon yaptırmalısınız. Otogardan havalimanına olan seyahat süresi yaklaşık 40 dakika olup kişi başı tek yön bilet ücreti 10 TL’dir. Bilet ücretinizi otobüs içerisinde şoföre nakit olarak yapabilirsiniz.

Yorum yapın

Bizi Takip Edin