marmaris

Türkiye’nin tatil cenneti beldelerinden biri olan Ege’nin incisi Marmaris’i bu yaz ki tatil planlarınıza dahil etmek sizler için en doğru seçim olacaktır.

Marmaris’te dilerseniz huzurlu ve sessiz sakin bir tatil, dilerseniz de heyecan ve adrenalinin duygusunu hat safhada yaşayabileceğiniz harika günler geçirebilirsiniz. Bu konuda günlerinizi renklendirecek turlar ve su sporları deniz tutkunları için vazgeçilmez aktiviteleri oluşturuyor.

İlçede yalnızca deniz, kum ve güneş ile iç içe bir tatil geçireceğini düşünenler için tüm tabuları Marmaris’te yapılacak şeyleri sizler için listeleyerek yıkıyoruz. 🙂

Dalış Turu – Scruba Diving

Dalış Turu - Scruba Diving

Marmaris’te su sporu tutkunlarının vazgeçilmez akvitilerinden biri olan dalış turları, sualtının gizemli dünyasını keşfetmek için biçilmiş kaftan… Marmaris’te yaklaşık 52 adet dalış noktası bulunmakta bu yerlerden en gözde olanları; Baca Mağarası, Sarı Mehmet Burnu, Keçi Adası Feneri, Hayıtlı Burnu, İnce Burnu Feneri, Abdi Reis Koyu, Yazıh Kayalıkları, Aksu Koyu, Kutuk Burnu ve Kadırga Burnu olmak üzere sıralanıyor. Tura yakınlarınızla birlikte grup halinde de katılabilirsiniz. Derinlikleri 30-50 metreyi bulan sularda birbirinden renkli balıkları ve mağaraları gözlemleyebilirsiniz.

İlk kez katılıyorsanız tedirgin olmayın, dalış öncesi gözetmenlerden iyi bir eğitim alıyorsunuz ve emin olun ki 15-20 kişilik grupta tecrübesiz olan tek kişi siz değilsiniz. 🙂

Rezerv. ve Detaylı Bilgi için: 0 536 996 56 85

Tur Günleri: Her Gün

Yetişkin Ücreti: 60TL                                                                  

Başlangıç-Bitiş Saatleri: 10:00-17:00

ATV Safari

atv safari

Marmaris’te pek çok aktivite de eğlenip, tatilinizi renkli anılarla birleştirebileceğiniz gibi adrenalini yüksek aktivitelere katılıp heyecanlı saatler de geçirebilirsiniz. Yakınlarınızla birlikte yapabileceğiniz en eğlenceli etkinliklerden biri olan Atv Safari, bölgenin en popüler organizasyonlarından biridir.

Adrenalini sevenler için Atv ve Buggy safari ile ıslak, çamurlu, tozlu, heyecanı doruklarda yaşayabileceğiniz bir gün sizleri bekliyor. Marmaris’ten 20 dakika uzaklıktaki orman yolları ile çevrili, ağaçların arasında bulunan küçük yol ve pist quad safari için ideal bir alan olup, 3-4 saatinizi ayırarak harika bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Tur başlangıç -bitiş saatleri: 10.00- 12.00

12.00-14.00

14.00-16.00

Yetişkin Ücret: 50 TL

Çocuklar için Ücret: 0-12 yaş ücretsiz                        

Detaylı Bilgi ve Rezerv. için: 0536 996 56 85

Yamaç Paraşütü – Babadağ

Yamaç Paraşütü - Babadağ

Daha çok macera ve daha çok adrenalin diyen sizleri, dünyanın en iyi Yamaç Paraşütü bölgelerinden biri olan Babadağ’a bekliyoruz. Yamaç paraşütü pilotuyla yapılan bu uçuşlara ”tandem” uçuşu deniyor. Ama kendi başınıza yamaç paraşütü yapmak isterseniz eğitim almanız zorunlu

Eğitim Babadağ’da alınabiliyor. Muhteşem Ölüdeniz’in ışıltıları arasında süzülürken gökyüzünde olmanın huzuru ve sükuneti içerisinde Marmaris’in gerçekten de cennetten bir köşe olduğuna kanaat getireceksiniz..

Günde 4-5 atlayış organize eden şirketler sizden bunun için 200 TL ücret alacaklardır. Buna havada çekilen fotoğraf ve videolar dahil değil. Bunun için çekimi yapan pilotla pazarlık etmek gerekiyor. Bu da ortalama 100 TL. 🙂

Marmaris At Safari

Marmaris At Safari

Marmaris’te heyecan dolu, daha da eğlenceli bir etkinlik arayışında olanlar için At Safari biçilmiş kaftan.. At Safari içerisinde çocuklarınız içinde midilli atlar mevcut ve program boyunca aile üyelerinize profesyonel rehberler, at bakıcıları ve profesyonel kameramanlar eşlik ediyor. Ailecek atlarla birlikte bir gün geçirmek isteyenlerin tüm ihtiyaçlarına yanıt veren parkurun meraklıları da oldukça fazla.

3 saat boyunca süren aktivitenin, 2 saati at binme tecrübesi yaşıyor, 1 saati ise rehber ve bakıcıların verdiği bilgiler eşliğinde sonlandırıyorsunuz. Konvoy halinde yapılan tur da daha önce ata binme tecrübesi yaşamadıysanız korkmanıza gerek yok, çünkü buradaki çoğu kişi sizinle birlikte ilk kez bu tecrübeyle tanışıyor.

Yalnız bu turun fiziksel zorluk çeken misafirler için uygun olmadığını da belirtelim. Yine tur şirketi tarafından katılımcıların kendi pantolon ve güneş kremlerini yanlarına almaları söylenir. 🙂

Nereden Katılınır?

Bu geziye Marmaris, İçmeler ve Armutalan mevkilerinden katılmanız mümkündür.

Yetişkin: 40 TL

0-12 yaş çocuk: Ücretsiz                                Rezerv.  için: 0532 153 8898

Yunus Parkı

Marmaris At Safari

Marmaris Yunus Park’ı sizlere yunuslarla birlikte yüzebilme imkanı tanıyor. Asıl amacı engelli çocuklar için terapi olan bir yunus terapi ve aktivite merkezi olup, içerisinde özel eğitimli 3 adet yunus bulunmaktadır. Sizlerde Marmaris merkezden bu etkinliğe katılabilir, eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Yunuslar ile yüzmek için yaz aylarında en az 3 gün önceden rezervasyon yapmanız gereklidir. Yerli yabancı birçok turistin yoğun ilgi gösterdiği bu aktivite için yer bulmak oldukça zor oluyor. Ayrıca ziyaretçiler kendi fotoğraf makinesi veya kameralarını kullanabilir.

Profesyonel fotoğraf ekipleri tarafından da resimlerinizi içeren yaklaşık 120 adet resim, bir cd içerisinde 43 Euro’ya, veya 1 ad. Resim çıktısı halinde 6,5 Euro’ya satın alınabilmektedir.   🙂 Yunuslar ile yüzme seans saatleri her gün 09.30, 11:30, 13:30, 15:30 ve 17:00 olup her seans yaklaşık olarak 40 dakika sürmektedir.

Marmaris Yunus Parkı, İçmeler’e 3 km. mesafede, Grand Yazıcı Mares otelin sahil yolunda, otelden yaklaşık 300 metre mesafede deniz üzerinde kuruludur.

Giriş Ücreti:  55 TL

Tekne Turları

marmaris tekne turu

 

Marmaris’te çoğu yeri karadan gezebileceğiniz gibi yazları sıcak havalarda yapılan günübirlik tekne turları da büyük rağbet gören organizasyonlardan biri. Sahil boyunca pek çok tekne sabah saatlerinde dileyen misafirleri alarak akşama kadar çevre bölge ve koyları dolaştırıyor. Dileyen misafirler yüzme molalarında tekneden denize girebiliyor dileyen misafirler de denize karşı alkollü alkolsüz içeceklerini keyifle içerek çevreyi dolaşabiliyor.

Bölgelere göre ayrılan tur paketlerini, Marmaris sahiline sıralanmış tur firmalarından birini seçerek satın almanız mümkün. Hemen hemen her tur şirketi aynı programı uyguluyor ancak öğlen yemeğinizin daha kaliteli olmasını isterseniz daha lüks turlarda mevcut. Turlar birkaç tipten oluşuyor bunlardan kısaca bahsedecek olursak;

Günübirlik Tekne Turları – Lazy Day Out Tekne Turu

Günübirlik Tekne Turları - Lazy Day Out Tekne Turu

Her şey dahil tekne turu olarak anılan konseptte; öğlen yemeği ve alkollü alkolsüz içecekler de dahil oluyor. Marmaris çevresindeki önemli yerleri ve koyları görebileceğiniz, balıklarla birlikte yüzebileceğiniz turlar bölgede yapılan favori aktivitelerden…

Bu tur ile;  Dalyan, Ekincik, Cennet Adası, Sedir Adası (Kleopatra Plajı), Turunç Koyu, Çiftlik Koyu ve Fosforlu Mağara gibi bölgeler ziyaret edilmekte.

Ortalama Fiyat : 25-35 TL

Daha Detaylı Bilgi İçin: www.marmarisburda.com

Katılabileceğiniz Yerler: Marmaris merkez, İçmeler Liman

Dalyan Tekne Turu

dalyan tekne turu

 

Dalyan, Marmaris’in güneydoğusunda bulunan tatilcilerin uğramadan dönmediği popüler beldelerden biri. Dalyan’a tur programına katılarak 2- 2.5 saatte ulaşabiliyor, yolda harika koylarda yüzme molaları veriyorsunuz. Dalyan çok farklı bir doğası ve harika göllere sahip. Tur’da görebileceğiniz en önemli yerlerden biri ise uzun ve altın sarısı kumsalı ile ünlü İztuzu Plajı. Burada nesli tükenmekte olan su kaplumbağlarını (Caretta Caretta) ve mavi yengeçleri görebilirsiniz. Hatta denizden yeni çıkmış mavi yengeçleri dilerseniz satın alabilir ve pişirtebilirsiniz.

Daha sonra Dalyan’ın  en bilinen kaynaklarından biri olan ve özellikle yabancı turistlerin oldukça ilgisini çeken; termal kaynaklar ve çamur bölgesini görebilirsiniz. Burada bulunan termal kaynaklar ve çamur banyosu özellikle romatizma, kireçlenme ve siyatik hastalarına şifa dağıtmakta.

Sabahtan akşama kadar süren bu turda bir gününüzü dolu dolu geçirecek ve katıldığınıza asla pişman olmayacaksınız. Bu tur paketini de satın almak için konaklama yaptığınız otele danışabilir, kaldığınız bölgedeki sahil hattı boyunca yer alan tur şirketleriyle görüşebilir fiyat ve alabilirsiniz.

Marmaris’ten Dalyan’a günübirlik tekne turları genel olarak saat; sabah: 08.30’da başlar, akşam:19.30’da sona erer.

Ortalama Fiyat:  60 -70 TL

Daha Detaylı Bilgi İçin:

Katılabileceğiniz Yerler: Marmaris merkez, İçmeler Liman

Balık Avlama Turu

Balık Avlama Turu

Balıkçılıkla ilgilenen ya da yeni bir hobi edinmek istiyorum diyenler için Marmaris’in balık avlama turları tatilcilerin ilgisini çeken organizasyonlardan biri. Genelde sabah 09.00 saatlerinde başlatılan tur programı 3 saatlik turun ardından öğlen 14.30 gibi sonra eriyor. Saatler tur şirketlerine göre değişiklik gösterse de denizde bulunulan süre yaklaşık 3 saat oluyor. Bu tura katılarak açık denizde balık avlama keyfini yaşayabilir aynı zamanda güneşlenebilir ve yüzebilirsiniz…

Ortalama Fiyat: 35 TL

 Katılabileceğiniz Yerler: Marmaris Merkez, İçmeler Limanı

Gece Mehtap Turu

Marmaris’in gündüzü kadar gecesi de meşhur. Hatta gündüz, denizin ve güneşin göz alıcı güzelliğinden kaçırdıklarınızı havanın karardığı saatlerde yakalamanız mümkün… Bu turda, ilçede geç saatlerde de denizde olmak isteyenler için mehtap ve göz kamaştıran yıldızlar eşliğinde, harika bir akşam yemeği sunuluyor.

Bu tura katılan tatilcileri, 3 saat boyunca eğlenceli dans gösterileri, oryantal şov ve hemen hemen her zevkten dinleyiciye hitap eden müzik yalnız bırakmıyor. İster arkadaş grubunuzla ister ailenizle, isterseniz de sevgiliniz ya da eşinizle katılabileceğiniz tekne turunda romantik ve eğlenceli bir gece geçirebilirsiniz. Her yıl bölgeye gelen yabancı ve yerli turist kitlesinin vazgeçilmezlerinden olan Mehtap Turu, Marmaris’in popüler etkinlikleri arasında yer alıyor.

Ortalama Fiyat: 20-30 TL arasında değişiyor

Katılabileceğiniz Yerler: Marmaris merkez, İçmeler Limanı

Su Parkları

su parkları

Günlük giriş yapabileceğiniz ve bir gününüzü dolu dolu geçirebileceğiniz Marmaris çevresindeki su parkları, yakınlarınızla heyecanlı saatler geçirebileceğiniz ve çeşitli su aktivitelerine katılabileceğiniz harika imkanlar sunuyor. 🙂

Wetlands Marmaris Aqua Park

Wetlands Marmaris Aqua Park

1999 yılından bu yana Siteler Grand Azur Otel karşısındaki yerinde hizmet vermekte olan Marmaris Aqua Park, 2013 sezonunda yenilemiş olduğu kaydıraklarına ilaveten bünyesine eklemiş olduğu bölgenin en büyük Uzay Kasesi kaydırağı ve Ege bölgesinin en uzun ve en yüksek yamaç kaydırağını siz değerli misafirlerinin hizmetine sunuyor.

Su parkının içerisinde; dalga havuzu, çocuklar için ayrı kaydıraklı havuz ve 6, 7 tane farklı su kaydırağı mevcut. Emanet kasa, tuvalet, duş, soyunma kabini, şezlong tesiste mevcut. Park’ta tesisin ücretsiz transfer servisleri de vardır. Tesis haftanın tüm günleri; 10.00-18.00 saatleri arasında açık.

Yetişkin Ücreti: 45 TL

Çocuklar için (8-12 yaş arası): 20 TL

Adres: Şirinyer Mah. 134. Sok.(Grand Azur Hotel Karşısı), Marmaris

Tepe Aqua Dream Water Park

Tepe Aqua Dream Water Park

Marmaris’in merkezinde halk plajının hemen yanında bulunan tesise, gönül rahatlığı ile çocuklarınızı getirebilir, önceden indirimli bilet satın alarak daha avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Gün içerisinde biletiniz ile istediğiniz kadar giriş çıkış yapabilir dilerseniz yemek yemek için dışarı da çıkabilirsiniz. Su parkının içerisinde; dalga havuzu, çocuklar için ayrı kaydıraklı havuz ve 6, 7 tane farklı su kaydırağı mevcut.

Emanet kasa, tuvalet, duş, soyunma kabini, şezlong tesiste mevcut. Kendine ait plajı mevcut olan tesiste, havuz ve kaydıraklardan sıkılan çocuklar denize de rahatlıkla geçiş yapabiliyor. Ailecek tatilinizi daha eğlenceli bir boyuta taşımak için Atlantis Water Park sizleri bekliyor. Park’ta tesisin ücretsiz transfer servisleri de mevcuttur.

 Açılış: 10.00- 17.30                              

Adres: Uzunyalı 203 Sok. 48700 Siteler Marmaris MUĞLA

Yetişkin Ücret: 45 TL                            

(6-12 Yaş) Çocuk: 30 TL

 Marmaris Atlantis Water Park

Marmaris Atlantis Water Park

Atlantis Water Park, 2006 yılında 44 bin metrekarelik alana kurulan modern su kayaklarıyla misafirlerine eğlenceli ve dinlenebileceği bir hizmet sunmaktadır. Marmaris’in en yüksek tepesinden serin sulara atlama hissi veren tesis, rafting slide , aqua tower, body slide, black hole, kamikaze, multi slide ve wave pool başta olmak üzere bir çok kaydırak bulunmaktadır.

Açılış: 10.00- 17.30                              

Adres: Uzunyalı 203 Sok. 48700 Siteler Marmaris / MUĞLA

Yetişkin Ücret: 45 TL

(6-12 Yaş) Çocuk: 30 TL

 

1 YORUM

  1. Marmaris Aqua parkı gerçekten çok güzel bir yer ailece gittik, ve çok keyif aldık öneririz çocuklarınız 10 yaşından büyükse baya bir eğlenecektir burada

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.