Napoli Gezilecek Yerler Listesi | En Popüler 17 Yer

İtalya’nın önemli şehirlerinden biri olan Napoli, görülmesi gereken birçok önemli noktasıyla ülkenin önde gelen gezi rotalarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Napoli şehrinde görülmesi gereken birçok nokta bulunuyor. Biletbayi.com olarak sizler için haırladığımız Napoli gezilecek yerler listesi ile siz de Napoli gezinizi çok daha keyifli ve dolu dolu geçirme şansına sahip olabilirsiniz. Dilerseniz hemen listemize göz atalım.

Napoli Gezilecek Yerler

1. Centro Storico

Centro Storico

Napoli’nin tarihi bölgesi olan Centro Storico, çok özel tarihi eserleri ve keyifli sokakları ile ziyaretçilerin en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor.

2. Santa Chiara Manastırı

Santa Chiara Manastırı

“Tarihi Bölge” civarında bulunan Santa Chiara Manastırı etkileyici süslemeleri ve mimari özellikleriyle dikkat çekiyor. 1313-1340 yılları arasında yapımı tamamlanan manastırı Napoli gezilecek yerler listenize mutlaka dahil etmelisiniz.

3. San Gregorio Armeno Sokağı

Gregorio Armeno, Napoli

Birbirinden farklı dükkanı bünyesinde barındıran sokakta birçok özel hediyelik eşya ve çeşitli objeleri bulmanız mümkün. Bir şeyler almasanız bile bu sokağı gezmek tatilinizin en keyifli anlarından biri olacak.

4. Napoli Sotterranea

Napoli Sotterranea

Piazza San Gaetano bölgesinden girilen Napoli Sotterranea’da 2400 yıllık “Yeraltındaki Napoli”yi keşfe çıkabilirsiniz. Ülkemizde Kapadokya bölgesinde bulunan mağaraları andıran Napoli Sotterranea birçok özel tünel ve bölmelerden oluşuyor.

5. Piazza del Plebiscito

Piazza del Plebiscito

Napoli tarihi bölgelere sahip olduğu kadar modern alanlara da sahip bir şehir. Piazza del Plebiscito da Napoli’nin birçok konser verilen oldukça etkileyici yeni nesil meydanlarının başında geliyor.

6. Galleria Umberto I

Galleria Umberto I

1891 yılında yapımı tamamlanan alışveriş merkezi hac şeklindeki mimari tasarımı ve tamamen camdan yapılmış olan kubbesiyle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Birçok cafe ve mağazanın bulunduğu Galleria Umberto I mozaiklerle kaplı olan zeminiyle de oldukça özel bir yer olduğunu bizlere hissettiriyor.

7. Napoli Arkeoloji Müzesi

Napoli Arkeoloji Müzesi

Napoli tarihi geçmişiyle birçok eseri de bünyesinde barındırıyor. Napoli Arkeoloji Müzesi içerisinde dünyanın en özel antik kentlerinden olan Pompei ve Herculaneum’den çıkarılan eserlerin yanı sıra Roma döneminden kalma eserleri de inceleme şansı bulabiliyorsunuz.

8. Castel Dell’Ovo

Castel Dell’Ovo

Yapım tarihi 1282 yılına dayanan kale, bölgedeki en yaşlı kalelerden biri. Kale, günümüzde müze olarak hizmet veriyor.

9. Castel Sant’Elmo

Castel Sant’Elmo

Şehrin en tepe noktalarından birinde konumlanmış bulunan Castel Sant’Elmo, Napoli’ye hakim manzarası ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Kale, müze olarak ziyaretçilerini ağırlıyor.

10. Posillipo’s Archaeological Park

Posillipo’s Archaeological Park

Uzunluğu 770 metre olan tünelin sonunda Roma dönemine ait bir antik kent sizi karşılıyor. Eğer vaktiniz varsa bu tüneli görmenizi tavsiye ederiz.

11. Katedral Duomo

Katedral Duomo

Napoli Katedrali olarak da bilinen Katedral Duomo 1309 yılında Napoli kralının emriyle tamamlanmış. Katedral Duomo Napoli’nin önemli inanç merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor.

12. Teatro San Carlo

Teatro San Carlo

1737 yılından günümüze birçok doğal afetler atlatan tiyatro binası şimdiye kadar birçok özel gösteriye ev sahipliği yapan bir mekan. Dilerseniz Napoli’nin bu tarihi tiyatrosunu ziyaret ederek zamanda keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

13. San Martino Manastırı

San Martino Manastırı

Napoli’ye hakim Vomero Tepesi üzerinde kurulan San Martino Manastırı 19. yüzyılda Fransız rejimi tarafından kapatılmıştır. Manastır günümüzde çeşitli eserlerin sergilendiği bir müze olarak hizmet veriyor.

14. Capodimonte Müzesi

Capodimonte Müzesi

Zamanında saray olarak kullanılan bina monarşi rejiminin ardından ulusal sanat müzesi olarak ülkenin en zengin sanat galerilerinden biri olarak hizmet vermeye başlamıştır. Müzeyi gererek çok önemli sanatçıların eserlerini inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

15. Orto Botanico

Orto Botanico

Napoli’de bitkiler arasında keyifli ve dinlendirici bir gezintiye çıkmak isterseniz Orto Botanico’ya mutlaka uğramanızı öneriyoruz.

16. Capri Adası

Capri Adası’na Ulaşım

Oldukça gösterişli ve lüks bir ada olan Capri Adası, güzelliği ve manzarası ile Napoli’ye geldiğinizde kesinlikle görmeniz gereken yerlerden biri. Eğer bu adaya ulaşım konusunda merak ettiklerinizi Capri Adası’na nasıl gidilir başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

17. Gaiola Adası

Dünya’nın en ürkütücü yerlerinden biri olarak gösterilen Gaiola Adası, etkileyici görüntüsüyle Napoli’nin en çok merak edilen ve ziyaret edilen yerlerinden biri.

Yorum yapın

Bizi Takip Edin