Madame Tussauds İstanbul Balmumu Müzesi

Madame Tussauds İstanbul Balmumu Müzesi

Madame Tussauds İstanbul Balmumu Müzesi dünya genelinde dünyaca ünlü zincir müzelerin 21. şubesi olarak İstanbul’da açıldı. Müzede dünyadan pek çok tanınmış ismin balmumundan oldukça gerçekçi heykellerini görmeniz mümkün olabilmektedir.

2016 yılından bu yana ziyaretçilerini kabul eden müzede her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Ziyaretçiler girişte Bruce Wills ile karşılaşıyor ve Mevlana, Atatürk, Barış Manço gibi milletimiz için çok önemli yeri olan birçok özel kişinin gerçeğinden ayırt edilemeyen balmumu heykelleri insanı hayrete düşüyor.

Ülkemizde balmumu konusunda en bilinen müzelerden olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Müzesi de yolu Eskişehir’e düşenlerin mutlaka zaman ayırması gereken yerler arasında bulunuyor. Madame Tussauds İstanbul kadar kaliteli olmasa da burada özellikle ülkemizden çok daha fazla ünlünün balmumundan heykelini görmek mümkün olabilmektedir.

Müzenin Bölümleri

Müzede dünya genelinde ünlenmiş pek çok ünlü ismin balmumu heykeli sergileniyor. Bu heykeller müzik, spor, bilim ve kültür, VIP Party, tarih ve liderler şeklinde 5 farklı kategoriye ayrılarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Madame Tussauds İstanbul Balmumu Müzesi Ziyaret Saatleri

Müze haftanın her günü 10:00 ile 20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir. Ziyaretinizi planlarken müze içinde ortalama 1,5 saatlik bir gezinin sizi beklediğiniz bilmenizde fayda var. Zaten müze bu gezi süresini göz önünde bulundurduğundan müzenin son giriş saati olarak 19:00 belirlenmiş durumda. Eğer imkanınız varsa müzeyi hafta içi ziyaret etmeniz daha rahat bir gezi için faydalı olabilir; çünkü hafta sonu müze oldukça kalabalık olabiliyor.

Madame Tussauds İstanbul Balmumu Müzesi Giriş Ücreti 2018

2018 yılında müzeye giriş için yetişkinlerden 62₺ ve çocuklardan 49₺ ücret alınmaktadır. Eğer biletinizi biletix üzerinden online olarak almayı tercih ederseniz %20 gibi bir indirimle yetişkinler için 50₺ ve çocuklar için 39₺ ödeyerek müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz Sealife İstanbul veya Legoland Discovery Centre bileti ile birlikte kullanabileceğiniz ortak bilet olarak satın alabilir ve bu güzel akvaryumu ve legoların eğlenceli dünyasını da daha uygun fiyatlardan fiyatla ziyaret etme şansına sahip olabilirsiniz.

Online olarak satın alınan biletler 30 gün geçerlilik süresine sahip olduğundan biletinizi uygun olduğunuz bir gün kullanmak mümkün olabilmektedir.

Eğer bir Garanti kartlarından birine sahibi iseniz 31 Aralık 2019 tarihine kadar müzeye girişlerde biletinizi %30 indirimli bir şekilde alabileceğinizi de belirtelim. 

Madame Tussauds İstanbul Balmumu Müzesi Ulaşım Bilgileri

Müze Beyoğlu Caddesi’ndeki tarihi Grand Pera Binası’nda yer almaktadır. İstanbul’un kalbi diyebileceğimiz Beyoğlu’na şehrin hemen her yerinden tek vasıta ile ulaşmak mümkün olabilmektedir. Müzenin yerini haritada görmek isterseniz paylaştığımız haritayı inceleyebilirsiniz;

Eğer siz de hayranı olduğunuz ünlünün yanında özel bir fotoğraf çekmek isterseniz yolunuzu İstiklal Caddesi’ndeki Madame Tussauds İstanbul Balmumu Müzesi ‘ne çevirin ve hayalini kurduğunuz ünlüleri yakından görme fırsatını yakalayın 😉 Bu arada unutmadan Amsterdam’da ucuz uçak bileti yakalarsanız Amsterdam Madame Tussauds Müzesi’ni de mutlaka ziyaret edilecek yerler listenize dahil etmenizi öneriyoruz.

Madame Tussauds İstanbul Balmumu Müzesi hakkında TRT World ekranlarında yayınlanan programın linkini aşağıya bırakıyoruz. Müze ile ilgili detayların yer aldığı videoyu mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz. Yalnız video İngilizce bunu da belirtelim 🙂

Yorum yapın

Bizi Takip Edin