Tüm Detaylarıyla Bangkok Gezilecek Yerler Listesi

Tayland’ın başkenti Bangkok, egzotik dokusu ile başta sırt çantalı gezginler olmak üzere birçok kişinin görmek istediği yerler arasında bulunuyor.

Bangkok farklı kültürel yapısının yanı sıra görülmesi gereken yerleri ile de birçok kişinin hayalini süslüyor. Sizler için hazırlamış olduğumuz Bangkok gezilecek yerler listesinde Bangkok’a gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerleri paylaşmaya çalıştık. Dilerseniz vakit kaybetmeden hemen listemize geçelim.

Bangkok Gezilecek Yerler

1. Bangkok Kraliyet Sarayı

Grand Palace

150 yıl boyunca Thai kraliyet ailesine ev sahipliği yapan ve ülke adına önemli kararların alındığı Grand Palace, günümüzde müze olacak ziyaretçilerine hizmet veriyor.

2. Zümrüt Budha Herkeli

Zümrüt Budha Heykeli

Grand Palace içinde bulunan Zümrüt Budha Heykeli, Budizm dininin önemli simgelerinden biri olarak kabul ediliyor ve her gün birçok kişi tarafından ziyaret ediliyor.

3. Wat Arun

Wat Arun

80 metreyi aşkın yüksekliğiyle şehrin birçok noktasından rahat bir şekilde görünen Wat Arun Tapınağı görkemi ve güzelliğiyle Bangkok’un mutlaka ziyaret edilmesi gereken yapılarından biri olarak görülüyor.

4. Altın Budha Tapınağı

Altın Budha Tapınağı

5 ton altın kullanılarak yapılan görkemli Altın Budha Tapınağı şehirdeki en önemli ibadet noktalarından biri olarak kabul ediliyor.

5. Chinatown

Chinatown

Kendine has havası ile ülkemizdeki Kapalı Çarşı’dan çok daha büyük bir hali olan Chinatown, alışveriş yapmak ve sokak lezzetlerini tatmak isteyenler için uğranması gereken noktaların başında geliyor.

6. Yüzen Pazar

Yüzen Pazar

Nehir üzerinde tekneler üzerine kurulu bu pazar şehrin simge noktalarından biri olarak kabul ediliyor. Alışılmışın dışında bir alışveriş deneyimi yaşamak ve birbirinden keyifli fotoğraflar çekmek için yüzen pazarı ziyaret edebilirsiniz.

7. Chatuchak Haftasonu Pazarı

Chatuchak Haftasonu Pazarı

Farklı ve özel bir şeyler almak istiyorsanız Chatuchak Haftasonu Pazarı tam size göre. Her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği pazar, şehrin en hareketli ve renkli alışveriş mekanlarının başında geliyor.

8. Khao San Road

Khao San Road

Bangkok’un İstiklali diyebileceğimiz Khao San Road, oldukça renkli ve hareketli bir cadde. Alışveriş yapmak, caddede bulunan mekanlarda zaman geçirmek için oldukça ideal olan cadde, şehri ziyaret edenlerin mutlaka uğradığı yerlerden biri.

9. Ulusal Müze

Ulusal Müze

Güney Asya’nın tarihine tanıklık etmek için en iyi seçeneklerden biri olan Ulusal Müze, 1884 yılından bu yana müze olarak ziyaretçilerine hizmet veriyor. Eğer müze ziyaretlerini seviyorsanız Bangkok ziyaretinizde Ulusal Müze’yi ziyaret etmenizi öneriyoruz.

10. Ayutthaya

Ayutthaya

Bangkok’a 80 km. mesafede bulunan Ayutthaya, 14. yüzyıla dayanan geçmişiyle şehrin tarihine ışık tutuyor.

11. Pattaya

Pattaya

Gece hayatı, Thai masajı, etkileyici plajlar ve daha fazlası Pattaya ziyaretinizde sizi bekliyor. Belki de Bangkok’un en keyifli yerlerinden biri olan Pattaya çok az insanın yaşadığı bir yer iken yıllar içindeki değişimle günümüz Bangkok’un en çok turist çeken yerlerinden biri olmayı başarmış durumda.

12. Patpong

Patpong

Şehrin gece hayatına yön veren yerlerin başında gelen Patpong, Bangkok gece hayatını keşfetmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerin başında geliyor.

Bangkok’a ülkemizden düzenlenen uçak seferleri ile yaklaşık 10 saatlik bir yolculuğun ardından ulaşmanız mümkün. Uygun fiyatlara uçabileceğiniz biletleri uçak bileti sorgulama sayfamızı ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

Eğer Bangkok’a neden gitmeliyim diye düşünüyorsanız Bangkok’a gitmek için 10 neden başlıklı yazımızı incelemenizi öneriyoruz. Böylece bu şehri görmek için ne kadar çok nedeninizi olduğunu görebilirsiniz 🙂

Yorum yapın

Bizi Takip Edin