Şile Kamp Yerleri – Şile’de Kamp Yapılacak En İyi 28 Yer!

İstanbul’un Batı Karadeniz kıyısında yer alan Şile tarihi ve turistik özellikleriyle dikkat çekiyor. Özellikle yaz turizmi ile ön planda olan ilçe Karadeniz kıyısında olması sebebiyle İstanbul’un Karadeniz’e açılan kapısı niteliğinde. Çevre illerden de ziyaretçi alan bölge özellikle İstanbul içinde ikamet edenler için hafta sonu kaçamaklarında sıkça tercih ediliyor.

Tarihi, kültürel ve doğal varlıklarıyla ön plana çıkan Şile yıl boyu birçok yerli ve yabancı turist ağırlıyor. Hem deniz turizmi hem de kültür turizminin rahatlıkla yapılabildiği ilçe İstanbul merkeze 85 km mesafede yer alıyor. Yazlık bir belde olması sebebiyle Şile’yi gezmek için en uygun vakit yaz mevsimi oluyor. Deniz, güneş ve kumsal üçlüsünün rahatlıkla keyfinin çıkarıldığı noktalardan biri olan Şile İstanbul’a yakın olması sebebiyle de oldukça rağbet görüyor.

Plajları, koyları ve gezilecek birçok noktanın yanında Şile’de tadılacak yöresel lezzetler de bulunuyor. Kültürel anlamda geleneksel yapısını korumayı başaran Şile’de erikli çorba, kazayağı salatası, su mancarı salatası, kabak böreği, kestane balı, palamut köftesi, sirke tatlısı, şile paprika gibi lezzetler misafirlerin ilgisini çekiyor.

Ücretsiz Kamp Yerleri

Kilimli Koyu Kamp Alanı

İstanbul merkeze 100 km, Şile merkeze ise 45 km mesafede yer alan Kilimli koyu harika manzarası ve enfes doğasıyla kamp severlerin uğrak noktası oluyor. İstanbul’dan Ağva otobüsleriyle ulaşım sağlanabilen bölgeye özel araçlarla da rahatlıkla ulaşılabiliyor.

Kilimli koyu yeşil, ferah, sakin ortamıyla dikkat çekiyor. İnsanın içini ferahlatan deniz havası da özellikle doğaseverleri oldukça mutlu ediyor. Hem ücretli hem de ücretsiz kamp alanlarının yer aldığı Kilimli koyunda Kilimli tesislerinden sonra patika yolları takip ederek sessiz, sakin, ferah ve ücretsiz kamp alanlarına ulaşmak mümkün. Buralarda dalga sesleri ve kuş sesleri eşliğinde harika bir manzaraya karşı kamp kurmak oldukça keyifli oluyor.

Yaban hayatının etkili olduğu bölgede ayrıca şiddetli rüzgâr da olabiliyor. Bu yüzden kamp kurarken dikkatli olmalı ayrıca rüzgâr faktörünü düşünerek çadır sağlam bir şekilde kurulmalı. Bununla birlikte gündoğumu ve günbatımı zamanlarında bölgede harika manzara fotoğrafları çekilebilir. Bu yüzden bu anları kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Kilimli koyunda herhangi bir tesis bulunmuyor. Ancak yakın bölgelerde kampçıların ihtiyaçlarını göreceği tesisler mevcut. Buralardan kamp ihtiyaçları rahatlıkla giderilebilir.

Konumu: Koy

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları ve denize girilebilir alan. WC, elektrik ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı sahile yakın işletmelerden karşılayabilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

Şile’nin en güzel köylerinden biri olan Hacıllı’da yer alan Hacıllı Şelalesi Şile merkeze 32 km mesafede yer alıyor. Özel araçlarla ve toplu taşımayla ulaşım sağlanan bölge doğası ve havasıyla kamp severlerin uğrak noktası oluyor. Kampçılığın haricinde gezi severlerinde mutlaka uğradıkları noktalardan biri olan Hacıllı Şelalesi yine İstanbulluların hafta sonu kaçamaklarının ilk rotası oluyor.

Hacıllı köyünden itibaren geniş bir alanda kamp yapma imkânı tanıyan bölge hem çadır kampı hem de karavan kampı için oldukça uygun imkânlar sunuyor. Bu çerçevede yürüyüş rotalarını takip ederek Hacıllı Şelalesi’nin olduğu bölgeye ulaşıp bu noktada da çadır kampı kurmak mümkün.  Ayrıca çevredeki diğer doğal güzellikleri de bu esnada keşfetmek mümkün.

Doğası ve temiz havasıyla oldukça ferah bir nokta olan Hacıllı köyü ve çevresi doğada sakin bir şekilde kafa dinlemek isteyenlerin ve şehrin kalabalığından kaçmak isteyenlerin uğradığı ender noktalardan.

Hacıllı Şelalesi ve çevresinde herhangi bir tesis bulunmuyor. Kamp için bölgeye gelmeden önce hazırlıkları tamamlamak gerekiyor. Unun yanında Hacıllı köyünden de birçok ihtiyaç karşılanabiliyor.

Konumu: Akarsu Kenarı

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar. WC, elektrik, çeşme ve duş imkânları bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı henüz kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Karacaköy Plajı Kamp Alanı

Karacaköy plajı İstanbul merkeze 85 km, Şile merkeze ise 22 km mesafede yer alıyor. Hem deniz turizminin yapıldığı hem de kamp için oldukça uygun fırsatların sunulduğu bölgeye ulaşım özel araçlarla sağlanabiliyor. Sahile yürüme mesafesinde olan Karacaköy noktasında yer alan bölge yeşillikler içinde oldukça harika bir manzaraya sahip. Ayrıca köy içinde yer alan gölet etrafında hem kamp kurulabilir hem de yürüyüş yapılabilir.

Karacaköy plajı yaz mevsiminde yazlıkçıların denize girmek için tercih ettiği noktalardan. Yöre halkı tarafından da sıkça tercih edilen plaj hem çadır kampı hem de karavan kampı için oldukça uygun alanlar barındırıyor. Denizin kenarında kumsalda kamp yapılabildiği gibi daha iç noktalarda ve sakin bir ortamda da kamp yapmak oldukça mümkün. İnsanı etkileyen bir doğaya sahip olan Karacaköy plajı özellikle gün batımı manzarasıyla meşhur. Birçok fotoğrafçı bu anları kaçırmamak için bölgeye akın ediyor.

Karacaköy plajında kampçılar için WC, duş ve market imkânı bulunmuyor. Bu yüzden bölgeye gelirken bütün hazırlıkları tamamlamak gerekiyor. Bununla birlikte bu ihtiyaçların büyük çoğunluğu hemen yakındaki Karacaköy ’den karşılanabilir.

Konumu: Sahile Yürüme Mesafesi

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar. WC, elektrik ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı Karacaköy köyündeki cami veya kafeteryalardan karşılayabilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı henüz kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Esenceli Köyü Kamp Alanı

Esenceli köyü Şile merkeze 38 km mesafede Ömerli barajı çevresinde yer alıyor. Bölgeye ulaşım özel araçlarla sağlanabiliyor. İstanbul merkeze ise 65 km mesafede yer alan Esenceli köyü sakin ve huzur verici ortamıyla dikkat çekiyor. Ömerli barajının etrafında konumlanan köy yeşilin ve mavinin aynı noktada buluştuğu bir lokasyona sahip. Bu yüzden özellikle İstanbul’dan günübirlik kaçamaklar için sıkça tercih ediliyor.

Esenceli köyü doğası ve havasıyla birçok doğaseverin ilgisini çekiyor. Kamp severler için hem çadır kampına hem de karavan kampına imkân sunan bölge hafta sonları günübirlik piknikler için de sıkça tercih ediliyor. İstanbul’un keşmekeşinden biraz olsun kurtulmak isteyenler için harika bir fırsat sunan Esenceli köyü bu sebeple özellikle yaz aylarında ve hafta sonları oldukça canlı ve hareketli oluyor. Hafta içleri daha sakin olan bölgede doğa ile iç içe sakin vakitler geçirmek insan ruhunu dinlendiriyor.

Esenceli köyünde kampçılar için herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu yüzden bölgeye kamp için giderken bütün hazırlıkları tamamlayıp gitmek gerekiyor.

Konumu: Sahile Yürüme Mesafesi

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp yerleri, denize girilebilir alan, yürüyüş parkurları, ateş ve mangal yakılabilir alanlar. WC, elektrik ve çeşme gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi Esenceli Köyü’ndeki market veya bakkallardan temin edebilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Darlık Barajı Kamp Alanı

Şile ilçe merkezine 37 km mesafede yer alan Darlık barajı bölgenin önemli ücretsiz kamp alanlarından biri olarak biliniyor. Baraja ulaşım özel araçlarla sağlanabiliyor. Yemyeşil ormanlarla kaplı olan baraj bölgesinde kampçılığın yanında balıkçılık faaliyetleri de yapılabiliyor.

İstanbul’a yakın konumuyla günübirlik kaçamaklar için tercih edilen Darlık Barajı hem çadır kampı hem de karavan kampı için oldukça uygun alanlar barındırıyor. Sakin ve sessiz ortamıyla tertemiz havada kamp yapma imkânı sunan bölge hafta sonları günübirlik piknikler için de sıkça tercih ediliyor. Bol oksijenli bir ortama sahip olan Darlık barajında balık tutkunları oltalarıyla gelerek balık tutabiliyorlar. Bunun yanı sıra eşsiz doğada yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek oldukça keyif verici oluyor.

Darlık barajı hem çadır kampına hem de karavan kampına imkân sağlarken bölgede herhangi bir tesis bulunmuyor. Tamamen ormanlarla kaplı olan bölgeye hem piknik hem kamp için gitmeden önce bütün hazırlıkların tamamlanması bütün ihtiyaçların temin edilmesi gerekiyor.

Konumu: Göl Kenarı

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları, olta balıkçılığı ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar. WC, elektrik, çeşme ve duş imkânları bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı henüz kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Karakiraz Köyü Kamp Alanı

Karakiraz köyü Şile ilçe merkezine 30 km mesafede etrafı ormanlarla çevrili bir noktada yer alıyor. Köye ulaşım özel araçlarla sağlanırken köy etrafında kampçılık ve doğa aktiviteleri için oldukça uygun fırsatlar bulunuyor.

Karakiraz köyü denizden biraz iç noktada yer alsa da Kurna plajına yakın bir noktada yer alıyor. Hem çadır kampı hem de karavan kampı için oldukça uygun alanlar barındıran bölge İstanbullular için adeta nefes aldıran noktalardan biri konumunda. Özellikle yaz aylarında hafta sonları oldukça hareketli ve canlı olan bölgede günübirlik piknikçiler de yoğun bir şekilde görülebiliyor.

Karakiraz köyünde kampçılar için herhangi bir tesis bulunmuyor. Ancak Kurna plajındaki tesislerden faydalanmak mümkündür. Bununla birlikte işi garantiye alıp bölgeye kamp için gelirken bütün hazırlıkları tamamlamakta büyük fayda var.

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp yerleri, denize girilebilir alan, yürüyüş parkurları, ateş ve mangal yakılabilir alanlar. WC, elektrik ve çeşme gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi Karakiraz Köyü’ndeki market veya bakkallardan temin edebilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Bıçkıdere Köyü Kamp Alanı

Şile ilçe merkezine 35 km mesafede yer alan Bıçkıdere köyü Ömerli barajı yakınlarında yer alıyor. Bölgeye ulaşım özel araçlarla sağlanabiliyor. Doğal güzellikleri ve akan dereleriyle ilgi çeken Bıçkıdere köyü kampçılık faaliyetleri için de oldukça uygun. Hem çadır kampına hem de karavan kampına olanak sağlayan bölge doğaseverler için huzurlu bir ortam sunuyor.

Bıçkıdere köyünde doğa ile iç içe vakit geçirmek insana büyük mutluluk veriyor. İstanbul’a yakın olması sebebiyle yöre halkı tarafından da sıkça tercih edilen bölge kampçılığın haricinde hafta sonları günübirlik piknikler için de tercih ediliyor. Harika manzaralara eşliğinde yürüyüş rotalarına sahip olan Bıçkıdere köyü özellikle hafta sonları birçok ziyaretçi ağırlıyor.

Bıçkıdere köyü ve çevresinde kampçıların ve piknikçilerin ihtiyaçlarını karşılayacağı herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu yüzden bölgeye giderken bütün ihtiyaçları temin etmek gerekiyor. Ancak acil ihtiyaçlar köydeki küçük bakkaldan karşılanabilir.

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar. WC, elektrik ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı Bıçkıdere köyündeki cami veya kafeteryalardan karşılayabilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı henüz kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Sofular Plajı Kamp Alanı

Şile ilçe merkezine 16 km mesafede yer alan Sofular plajına hem özel araçlarla hem de toplu taşımayla ulaşım sağlanabiliyor. Sofular köyü mevkiinde yer alan plaj özellikle İstanbul halkının deniz turizmi için tercih ettiği noktalardan. Kamp için de tercih edilen bölge mesire ve piknik alanı olarak da kullanılıyor.

Sofular köyü yakınlarında hem plaj hem mesire alanı hem de kamp kurulacak uygun alanlar mevcut. Beşer dakikalık mesafeleri olan bu üç bölge sebebiyle özellikle yaz aylarında birçok insan bölgeye akın ediyor. Denize girmek isteyenler plajı rahatlıkla kullanabilirken kamp kurmak isteyenler ise daha sakin noktalarda doğa ile iç içe deniz manzaralı eşsiz bir kamp deneyimi yaşıyor. Hem çadır kampına hem de karavan kampına imkân sağlayan bölge yürüyüş parkurlarıyla da doğaseverleri farklı yerleri keşfe çıkarıyor.

Sofular plajında bulunan işletmelerden kamp yapanlar birçok ihtiyacını karşılayabiliyor. Ayrıca kamp yapılan bölgenin plaja uzak olması durumunda Sofular köyündeki küçük bakkaldan da birçok ihtiyaç karşılanabilir. Bununla birlikte yine de bölgeye giderken hazırlıklı gitmekte fayda var.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları ve denize girilebilir alan. WC, elektrik ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı plaja yakın işletmelerden karşılayabilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı henüz kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Akçakese Kamp Alanı

Akçakese köyü Şile ilçe merkezine 16 km mesafede yer alıyor. Bölgeye ulaşım özel araçlarla sağlanabiliyor. Sahile yürüme mesafesinde olan bölge eşsiz doğası ve muhteşem manzarasıyla doğaseverlerin uğrak noktalarından biri konumunda.

Akçakese köyü etrafında konumlanan kamp alanı hem çadır kampı hem de karavan kampı için oldukça uygun alanlar barındırıyor. Sahile de yürüme mesafesinde olan bölge denizin tam kıyısında masmavi manzaraya karşı kamp kurma imkânı da sunabiliyor. Bunun yanı sıra günübirlik piknikler için de tercih edilen Akçakese harika yürüyüş rotalarına da sahip. Sahil boyunca doğa yürüyüşü yapabilir ve eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Denize girmek isteyenler için de harika bir sahile sahip olan Akçakese İstanbulluların da uğrak noktalarından biri konumunda.

Akçakese köyünden birçok ihtiyaç karşılanabiliyor. Ancak köy haricinde kurulan kamplar için bölgede herhangi bir tesis mevcut değil. Bu yüzden bölgeye gıda ihtiyacı açısından hazırlıklı gitmekte fayda var.

Konumu: Sahile Yürüme Mesafesi

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları, kontrollü ateş yakılabilir alanlar ve denize yürüme mesafesi. WC, elektrik ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı Akçakese köyündeki cami veya kafeteryalardan karşılayabilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı henüz kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Kabakoz Kamp Alanı

İstanbul’da Ağva ve Şile ilçeleri arasında kalan Kabakoz kamp alanı yemyeşil ormanları da içerisinde barındırmaktadır. Sahile yürüme mesafesinde olan Kabakoz kamp alanında iki farklı konumda çeşitli aktiviteler yapmanız da mümkündür. Buna göre tercihinize bağlı olarak iki farklı alandan oluşan kısmın bir tarafında kamp aktivitenizi gerçekleştirerek kendinizi doğanın sakinliğine ve denizden gelen sessiz dalgalara bırakabilirsiniz. Bu bölgede kamp yapmak isteyenlerin gerek çevredeki işletmelerden gerekse de kamp yapmaya gelmeden önce istediği yerlerden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılamasında yarar vardır.

Karavan ve çadır kamp alanlarına imkân veren Kabakoz kamp alanında kontrollü biçimde ateş yakmanıza da izin verilir. Elektrik, WC ve çeşme gibi çeşitli imkânları da doğaseverleri için sunan Kabakoz kamp alanı bölgesinde ayrıca çeşitli kafelerden ve camiden de yararlanabilirsiniz. Kamp aktivitelerini en huzurlu ve sakin biçimde yapmayı isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken Kabakoz kamp alanı ücretsiz biçimde hizmetlerini sunmaktadır.

Konumu: Sahile Yürüme Mesafesi

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları, kontrollü ateş yakılabilir alanlar ve denize yürüme mesafesi. WC, elektrik ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı Kabakoz köyündeki cami veya kafeteryalardan karşılayabilirsiniz. Dilerseniz Kabakoz Köyü Plajı’nı tercih edebilir ve buradaki işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı ise henüz kamp alanına gelmeden köyden veya plaja yakın işletmelerden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Eşek Adası Kamp Alanı

Şehir merkezi bölgesine yaklaşık 82 kilometre uzaklıkta yer alan Eşek Adası Kamp Alanı, Şile kumsalının bittiği yerde bulunmaktadır. Hemen her yanı deniz manzarası olan bu kamp alanını özellikle de denize girmek isteyenler fazlasıyla tercih ediyor. Eşek adası kamp alanına giderken yolların bozuk olmasından dolayı belli başlı sorunlar yaşayabilirsiniz. Karavan ve çadır kamp alanı imkânı sunan Eşek Adası kamp alanına girişler ücretsizdir. Buna karşın kamp bölgesinde WC ve duş gibi imkânlar da bulunmamaktadır.

Sahil kenarında olmasıyla fazlasıyla dikkat çeken Eşek Adası kamp alanı, doğaseverlerin manzara eşliğinde çeşitli aktiviteleri yapması da mümkündür. Yürüyüş parkurları ve denize girilebilir alanların olması bu kamp alanının fazlasıyla ilgi çekici olmasını da sağlıyor. Eşek adası kamp alanına gelmeden önce kamp alanına yakın işletmelerden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları ve denize girilebilir alan. WC, elektrik ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı plaja yakın işletmelerden karşılayabilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı henüz kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Ömerli Barajı Kamp Alanı

Ömerli barajı kamp alanı, ejderhayı çağrıştıran devasa bir baraj üzerine kurulu, insanların da dikkatini fazlasıyla çeken önemli kamp alanlarından biridir. Yürüyüş yapmayı ve özellikle de olta balıkçılığı yapmayı sevenlerin fazlasıyla tercih ettiği yerlerden biridir. Çadır kampı yapmak için elverişli olan Ömerli kamp alanı çevresinde masmavi bir baraj gölüyle birlikte yemyeşil çam ormanları da bulunmaktadır. Doğadaki kuş sesleriyle birlikte kişilere sakinlik ve huzur da katan Ömerli kamp alanı göl kenarında yer almaktadır.

Kalabalıktan sıyrılarak kafa dinlemek isteyenlerin gelmesi gereken Ömerli kamp alanında birçok imkân bulunmuyor. WC, elektrik ve duş gibi imkânların bulunmadığı Ömerli kamp alanına şahsi özel araçlarla gelinmesi önerilir.

Karavan ve çadır kampı yapmak isteyenlerin mutlaka tercih etmesi gereken Ömerli kamp alanında kontrollü biçimde ateş yakılabilir. Kamp alanına gelmeden önce mutlaka yiyecek ve içeceklerin temin edilmesi de gerekmektedir. Ömerli kamp alanına girişler ise ücretsizdir.

Konumu: Göl Kenarı

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları, olta balıkçılığı ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar. WC, elektrik, çeşme ve duş imkânları bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı henüz kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Bozhane Köyü Kamp Alanı

Bozhane köyü kamp alanı Beykoz ilçesine yakın ve ücretsiz olan bir kamp alanıdır. Köyün ve kamp alanının sessiz ve sakin bir yer olması, bu yeri tercih eden kampçıların ilgisini de fazlasıyla çekiyor. Çadır kampı yapmak isteyen kişiler gerek gün içinde gerekse de akşamları kendilerini çok huzurlu ve sakin hissedecektir. Bozhane Köyü Kamp alanına Alemdağ yol ayırımı üzerinden ya da Şile yolunun 7. kilometresinden saparak da ulaşmanız mümkündür. Gür ve geniş ormanlık alanlarına sahip olan Bozhane kamp alanları, çadırı ile yola düşen kişilere kamp yapma imkânını da sunmaktadır.

Bozhane köyü kamp olanakları kapsamında yürüyüş parkurlarını, karavan ve çadır ile kamp yapma olanağını, kontrollü biçimde ateş yakma imkânını örnek gösterebiliriz. Bununla birlikte WC, çeşme ve elektrik gibi imkânları da doğaseverlerle buluşturan Bozhane köyü kamp alanında kafeterya ve camilerden de yararlanabilirsiniz. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce almanız gereken Bozhane kamp alanına girişler ücretsizdir.

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları, olta balıkçılığı ve kontrollü ateş yakılabilir alanlar. WC, elektrik ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı Bozhane köyündeki cami veya kafeteryalardan karşılayabilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı henüz kamp alanına gelmeden köydeki bakkal ve marketlerden satın alın.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Saklı Göl Kamp Alanı

Şile Saklıgöl

Şile merkeze 8 km mesafede yer alan Saklı göl bölgenin saklı cennetlerinden biridir. İstanbul’dan da birçok ziyaretçi alan bölgeye özel araçlarla rahatlıkla ulaşılabiliyor. Doğayla iç içe yem yeşil bir ortamı olan Saklı göl özellikle hafta sonu kaçamakları için İstanbul halkı tarafından sıkça tercih ediliyor. Bu yüzden hafta sonları oldukça kalabalık olabiliyor.

Şile Karamandere köyünde yer alan Saklı göl baraj gölü olarak biliniyor. Etrafı sık orman örtüsüyle kaplı olan bölgede hem çadır kampı hem de karavan kampı için oldukça uygun alanlar bulunuyor. Şehrin sıkıntısından ve kalabalığından uzaklaşmak isteyenlerin akın ettiği Saklı göl hafta sonları özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık olabiliyor. Bu çerçevede daha sakin ve huzurlu bir ortamda kamp yapmak isteyenler hafta içlerini tercih edebilir.  Ayrıca Saklı gölün kartpostallık manzarasında harika fotoğraflar çekilebilir ve unutulmaz kamp anları yaşanabilir.

Saklı göl etrafında birçok tesis bulunuyor. Kampçılar için her türlü ihtiyaç ücreti karşılığında bu noktalardan karşılanabilir. Bununla birlikte daha ekonomik bir şekilde kampını tamamlamak isteyenler hazırlıklarını tamamlayıp bölgede kampını rahatlıkla kurabilir.

Konumu: Göl Kenarı

Kamp Olanakları: Saklı göl çevresinde WC, elektrik, yeme ve içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz lokanta ve restoran yerleri bulunmaktadır.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Ücretli Kamp Yerleri

Woody Ville Kamp Alanı

Şile merkeze 18 km mesafede yer alan Woody Ville kamp alanı kampçılığın yanı sıra çeşitli etkinliklerin düzenlendiği ve gençlerin özellikle yaz mevsiminde sıkça tercih ettiği mekânlardan biridir. Big Burn festivalinin de yapıldığı mekâna özel araçlarla ulaşım sağlanabiliyor. Karadeniz’in kıyısında manzarası ve havasıyla harika bir ortamda bulunan Woody Ville hem çadır kampı hem de karavan kampı için uygun fırsatlar sunuyor.

Şile’de daha çok bir tatil köyünü andıran Wood Ville kamp alanı kampçılığın yanı sıra çeşitli sportif faaliyetlerin de yapıldığı nokta. Özel rehberler eşliğinde gezi turları, sabah egzersizleri misafirler için planlanmış durumda. Bunun yanı sıra restoran, büfe, kahvaltı ve duş gibi imkânların sunulduğu kamp alanı özellikle yaz mevsiminde birçok kamp severin ilgisini çekiyor. Deniz havası almak isteyenlerin ve İstanbul’un kalabalık ortamından sıkılanların akın ettiği yer ferah atmosferiyle birçok ziyaretçi alıyor.

Şile’de Akçakese koyunda bulunan mekân Kızılderili temasına sahip geniş alanıyla kampçılar haricinde odalarda da konaklama imkânı sunuyor. Çocuklu aileler için de uygun olan mekânda ücretsiz otopark ve ücretsiz Wİ-Fi imkânı da sunuluyor.

Kamp Olanakları: WC, duş, ısıtma ve soğutma sistemi, piknik alanları ve piknik masaları, çadır ve karavan konaklama yerleri, Wi-Fi, restoran ortak kullanım mutfak alanı ve otopark alanı.

Kamp Ücreti: Kendi karavanı veya çadırıyla gelenler 150 TL, karavan kiralama 250 TL/günlük.

Telefon: 0216 727 72 23 – 0532 507 75 50

Instagram: https://www.instagram.com/woodyville/

Haritada Görüntüle >

Green Park Kamping

Şile’de sahil kenarında yer alan Green Park kamping Şile merkeze 30 km mesafede yer alıyor. Şile’deki ücretli kamp alanlarından olan bölgeye ulaşım özel araçlarla sağlanabiliyor. Hem deniz tatili yapıp hem de kamp kurmak isteyenler için uygun fırsatlar sunan kamp alanında çadır ve karavan kampı rahatlıkla kurulabiliyor.

Şile’nin denize sıfır noktasında yer alan kamp alanı önünde Karadeniz arkasında yeşil orman örtüsüyle harika bir lokasyonda bulunuyor. Kampçılar için birçok imkân da sunan Green Park kamping özellikle İstanbul’a yakın olması sebebiyle sıkça tercih edilen kamp noktalarından. Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından sıkılanlar için oldukça ferah bir ortam sağlayan kamp alanı kampçılar ve tatilciler için oldukça ferah bir deneyim sunuyor.

Green Park kamp alanında kampçılar için her türlü imkân sunuluyor. Bu sebeple rahatlıkla bölgeye gelip kamp yapılabilir. Bunun yanı sıra bölgede çadır ve karavan kiralama hizmeti de verilirken kendi çadırıyla gelenler için 30 TL, kendi karavanıyla gelenler için günlük 100 TL ücret talep ediliyor.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, 24 saat sıcak su, çadır, karavan ve bungalov konaklama yeri, Wi-Fi, restoran ve kafeterya, bulaşıkhane ve çamaşırhane, buzdolabı, bungalov odalarda klima ve TV, çocuk oyun alanı, plaj, soyunma kabinleri, şezlong, şemsiye ve otopark alanı.

Kamp Ücreti: 2 kişilik bungalov çadır 100 TL, 4 kişilik bungalov çadır 200 TL, kendi çadırıyla gelenler 30 TL, kendi karavanıyla gelenler 100 TL, 2 kişilik bungalov oda 200 TL, 3 kişilik bungalov oda 250 TL, 4 kişilik bungalov oda 300 TL, kendi karavanıyla gelenler sezonluk 3000 TL, kendi çadırıyla gelenler sezonluk 2750 TL. Piknik alanı hafta içi 10 TL, hafta sonu 15 TL’dir. Resmi tatil ve bayram sezonlarında konaklama fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Telefon: 0216 721 73 62 – 0539 587 89 08

Web Sitesi: http://www.agvagreenparkcamping.com/

Instagram: https://instagram.com/agvagreenparkcamping/

Haritada Görüntüle >

Seferoğulları Kamping

Şile yakınlarında Ağva’da bulunan Seferoğulları kamping Şile ilçe merkezine 30 km mesafede yer alıyor. Kamp faaliyetlerinin yanı sıra piknik yapmak için de oldukça geniş bir alana sahip olan bölgeye ulaşım özel araçlarla ve Ağva’ya giden minibüslerle sağlanabiliyor.

Seferoğulları kamping düz bir arazi üzerinde oldukça yeşil bir ortamda bulunuyor. Yaklaşık 10 bin metrekarelik bir alana sahip olan kamp alanında hem çadır kampı hem de karavan kampı rahatlıkla yapılabiliyor. Doğa ile iç içe olması ve İstanbul şehir merkezine yakın olması sebebiyle özellikle hafta sonları için tercih edilen bölge çocuklu ailelerin de sıklıkla tercih ettiği noktalardan. Kampçılar ve piknikçiler için her türlü imkânın kolaylıkla sağlandığı Seferoğulları kamping ’de çadır konaklaması haricinde bungalovlarda da konaklama yapılabiliyor.

Şile’deki ücretli kamp alanları içerisinde yer alan Seferoğulları kamping ‘de WC, elektrik, duş, Wi-Fi, buzdolabı, restoran vs. imkânlar mevcut. Bu yüzden bölge kampçılar için oldukça rahat bir deneyim sunuyor. Çadır konaklaması için talep edilen ücret ise 50 TL.

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, 24 saat sıcak su, çadır ve bungalov konaklama yeri, Wi-Fi, restoran ve kafeterya, bulaşıkhane ve çamaşırhane, buzdolabı, bungalov odalarda klima ve TV, çocuk oyun alanı ve otopark alanı.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 50 TL, bungalov konaklama 150 TL.

Telefon: 0530 111 78 23 – 0537 880 35 00 – 0533 504 35 00

Web Sitesi: http://www.seferogullaricamping.com/

Instagram: https://www.instagram.com/agvaseferoglucamping/

Haritada Görüntüle >

Gelesun Kampland Kamping

Gelesun Kampland kamping Şile ilçe merkezine 31 km mesafede yer alıyor. İstanbul’a ise 110 km mesafede yer alan kamp alanı Ağva bölgesinde bulunuyor. Oldukça yeşil bir arazi içerisinde bulunan kamp alanına ulaşım özel araçlarla ve Ağva’ya giden minibüslerle sağlanabiliyor.

İstanbul’a yakın kamp alanları arasında oldukça popüler olan Gelesun Kampland hafta sonları için veya uzun süreli kamp planları için oldukça ideal. Bu çerçevede hem çadır kampı hem de karavan kampı için oldukça uygun imkânlar sağlayan Gelesun Kampland günübirlik geziler için de tercih edilebilir. Denize yakın konumda yer alması sebebiyle de birçok ziyaretçi tarafından tercih ediliyor.

Gelesun Kampland’de bir yandan eşsiz doğada kamp yaparken diğer yandan da Karadeniz’in serin sularının keyfini çıkarmak mümkün. Ayrıca bölgenin eşsiz güzellikleri içerisinde yapacağınız doğa yürüyüşleri sizleri bambaşka dünyalara götürecektir.

Kamp severler için tesis içerisinde birçok imkân mevcut. WC, elektrik, duş, restoran, Wi-Fi, bungalov konaklama gibi imkânların sunulduğu kamp alanında çadır konaklama 40 TL, karavan konaklama ise 80 TL olarak ücretlendiriliyor. Ayrıca elektrik kullanımı da günlük 20 TL olarak ücretlendirilmiş durumda.

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, Wi-Fi, restoran, çadır, bungalov ve karavan konaklama, otopark alanı, ortak kullanım mutfak alanı ve yürüyüş parkurları.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 40 TL, karavan konaklama 80 TL. Günlük elektrik kullanımı 20 TL. 7 yaş ve üzeri çocuklardan ek yatak ücreti talep edilmektedir.

Telefon: 0532 206 22 74

Web Sitesi: http://www.gelesunkampland.com.tr/

Facebook: https://www.instagram.com/kampland/

Haritada Görüntüle >

Sahilköy Kamp Alanı

Sahilköy kamp alanı Şile ilçe merkezine 22 km mesafede yer alıyor. Kamp alanının haricinde piknik ve mesire alanı olarak de tercih edilen bölgeye ulaşım özel araçlarla ve toplu taşımayla sağlanabiliyor. Özellikle İstanbulluların hafta sonları sıklıkla tercih ettiği bir nokta olan Sahilköy denize sıfır olması sebebiyle birçok ziyaretçi çekiyor.

Geniş ormanlık alanlarının içerisinde konumlanan Sahilköy kamp alanı hem çadır kampı hem de karavan kampı için oldukça uygun imkânlar sunuyor. Bununla birlikte günübirlik piknikler için de tercih edilen bölge doğası ve havasıyla oldukça huzurlu vakitler geçirilmesini sağlıyor. Yazın sıcağında bir yandan kamp yaparken diğer yandan hemen yanı başınızdaki denizde serinlemek oldukça keyifli oluyor. Ayrıca diğer kamp alanlarının aksine burada evcil hayvanlara da izin veriliyor.

Sahilköy kamp alanında WC, elektrik, duş, sıcak su, Wi-Fİ, restoran, kafeterya, çamaşırhane gibi imkânlar mevcut. Bununla birlikte bungalovlarda da konaklamak mümkündür. Tesise girişler kişi başı 25 TL olarak ücretlendirilirken kendi çadırıyla kamp yapmak isteyenlerden 50 TL, karavanıyla gelenlerden ise 140 TL ücret talep ediliyor.

Konumu: Sahile Yürüme Mesafesi

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, 24 saat sıcak su, çadır ve bungalov konaklama yeri, Wi-Fi, restoran ve kafeterya, bulaşıkhane ve çamaşırhane, buzdolabı, bungalov, taş ve villa odalarda klima ve TV, çocuk oyun alanı ve otopark alanı.

Kamp Ücreti: Günübirlik giriş 25 TL, kendi çadırıyla gelenler kişi başı 50 TL (kahvaltı dâhil 70 TL), karavan park (2 kişi) 140 TL, çadır konaklama (2 kişi) 200 TL, karavan park (4 kişi) 240 TL, deniz gören koza (2 kişi) 250 TL, orman koza bungalov (2 kişi) 250 TL, begonya (2 kişi) 300 TL, hobit evleri (2 kişi) 300 TL, açelya (2 kişi) 350 TL, gardenya (2 kişi) 350 TL, açelya (4 kişi) 500 TL, begonya (4 kişi) 500 TL, taş ev 500 TL, begonya (6 kişi) 600 TL, villa Gündoğdu (2 kişi) 600 TL, villa domalı (2 kişi) 600 TL, villa Gündoğdu (4 kişi) 1000 TL ve villa konaklama (4 kişi) 1000 TL.

Telefon: 0216 419 74 40 – 0530 049 17 90

Web Sitesi: https://www.sahilkampistanbul.com/

Instagram: https://www.instagram.com/sahilkampistanbul/

Haritada Görüntüle >

Kayıp Ada Kamp Alanı

Şile bölgesindeki en iyi koylar arasında yer alan Kayıp Ada Kamp Alanı, şehir merkezine yaklaşık 84 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu kamp alanını tercih edecek kişiler, yolların bozuk olmasından dolayı ulaşım konusunda biraz zorlanabilir. Temiz plaj alanına sahip olan kamp yeri, sahil kenarında olduğundan dolayı da kişiler deniz manzarası eşliğinde kontrollü ateş yakabilir, mangal yapabilir ya da piknik aktiviteleri gerçekleştirebilir. Çadırla konaklama ücreti 40 TL olan bu kamp bölgesinde çadırla kamp yapma imkânına da sahipsiniz.

Denize çok yakın olduğundan dolayı yüzmek isteyen kişilerin mutlaka tercih etmesi gereken bu kamp yerinde duş ve WC gibi imkânlardan da yararlanmanız mümkündür.

Tüm bu imkânların yanı sıra kahvaltı servisi, elektrik, şemsiye, şezlong, otopark alanı ve büfe gibi alanlar da barındıran Kayıp Ada kamp alanında tüm ihtiyaçlarınızı en hızlı ve kolay biçimde karşılayabilirsiniz.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, kahvaltı servisi, büfe, plaj, şezlong, şemsiye, soyunma kabinleri, otopark alanı, yürüyüş parkurları ve ateş yakılabilir alanlar.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 40 TL.

Haritada Görüntüle >

Alacalı Kamp ve Pansiyon (Kamping 61)

Alacalı kamp ve pansiyon alanı denize olan yakınlığından dolayı bölgede en fazla tercih edilen kamp alanlarındandır. Şile-Alacalı bölgesinde yer alan Campin61 kamp alanı şehir merkezine yaklaşık 75 kilometre uzaklıktadır. Etrafında ağacın çok yer almadığı bu kamp alanında herkesin mutlaka gitmesi gereken bir kumsal vardır. Ziyaretçilerin kamp alanında yer alan pansiyondan yaralanabileceği gibi kendilerine özel çadırlarla da konaklama imkânları vardır. Camping61 kamp alanında ziyaretçilerin kullanması için WC ve duş gibi imkânlar da bulunmaktadır.

Sahile yürüme mesafesinde bulunan bu kamp alanında ayrıca bungalov konaklama yerleri de bulunmaktadır. Duş, WC, elektrik, market ve lokanta gibi yerlerin yanı sıra otopark alanı da bulunan Alacalı Kamp bölgesinde internete bağlanmak için Wi-Fi hizmeti de verilmektedir.

Alacalı kamp alanında çadır konaklama ücreti 40 TL, bungalov konaklama ücreti 150 TL, karavan konaklama ücreti ise 70 TL’dir.

Konumu: Sahile Yürüme Mesafesi

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, çeşme, market, lokanta, yürüyüş parkurları, çadır ve bungalov konaklama yerleri, Wi-Fi, ortak kullanım mutfak alanı ve otopark alanı.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 40 TL, karavan konaklama 70 TL ve bungalov konaklama 150 TL.

Telefon: 0216 741 43 20 – 0507 600 61 53

Web Sitesi: https://www.alacalikamp.tr.gg/

Instagram: https://www.instagram.com/alacalikamp/

Haritada Görüntüle >

 

Akkaya Kamping

Akkaya Kamp Alanı, Şile’den Kandıra bölgesine giden yoldaki Kabaköz köyünden 14 kilometre uzaklıktaki bölgede yer almaktadır. “Ağaç Evler” tabelası görüldüğünde çok şirin gibi gözüken bu kamp alanı birçok yerli ve yabancı misafirler tarafından da tercih edilmektedir. Kamp alanı içerisinde 16 tane kulübe de bulunmaktadır. Ağaç kabuklarından yapılan bu kulübeler içerisinde WC ve duş gibi imkânlardan en iyi biçimde yararlanabilirsiniz. Elektrik ve televizyon gibi özelliklerin olmadığı bu kamp alanında günbatımı manzarasını kuş sesleriyle birlikte huzur dolu olarak izleyebilirsiniz.

Kamp olanakları kapsamında doğaseverler WC ve duş gibi imkânlardan yararlanabilir. Ortak kullanım alanı olarak mutfağın da yer aldığı bu kamp alanlarında çadır konaklama ücreti 40 TL’dir. Sizler de doğasever olarak bu kamp alanını tercih ederek gerek piknik ve mangal yakma gibi aktiviteleri gerçekleştirebilir gerekse de vaktinizi çok daha iyi biçimde değerlendirebilirsiniz.

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, bulaşıkhane ve ortak kullanım mutfak alanı, yeme içme yeri, yürüyüş parkurları ve otopark alanı.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 40 TL

Telefon: 0216 727 70 10

Haritada Görüntüle >

Kurfallı Plajı Kamp Alanı

Kurfallı Plajı Kamp Alanı, Ağva ilçesine olan yakınlığıyla bilinen Seferoğulları Campin ile Green Park Camping arasında kalan bölgede yer almaktadır. Kurfallı Plajı Kamp Alanı Şile ve Ağva bölgesinde yer alan diğer kamp alanlarına göre daha sakin ve nezih bir görünüme sahiptir. Burayı tercih eden kampçılar kampta kaldıkları süre boyunca kamp alanındaki büfelerden de yararlanabilirler. Kamp bölgesinin hemen arkası ise ormanlık alandır. Bu kısımda mangal yapabilir, ateş de yakabilirsiniz. Kurfallı Kamp alanına aracıyla gelenler ise kamp bölgesinde yer alan otoparka ücreti dâhilinde 30 TL ödemeleri gerekiyor.

Kamp alanında ayrıca insanların yararlanabilecekleri birçok imkân da vardır. Soyunma kabinler, duş ve WC imkânlarından en iyi biçimde yararlanacak kampçılar bu hizmetler için ekstra ücret de vermeyecektir. Denize rahat biçimde girilebilir bir alan olan Kurfallı plajı kamp alanı bölgesinde elektrik ve çeşme gibi olanaklar da mevcuttur. Kampçıların bu kamp alanına gelmeden önce mutlaka yiyecek ve içeceklerini de getirmeleri gerekiyor. Kurfallı kamp alanı otopark ücreti dâhil 30 TL ücrete tabidir.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları ve denize girilebilir alan. WC, elektrik ve çeşme gibi ihtiyaçlarınızı plaja yakın işletmelerden karşılayabilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı henüz kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Aracıyla gelenler günübirlik çadır konaklamalarında otopark ücreti dâhil 30 TL.

Haritada Görüntüle >

Çakır Mesire ve Kamp Alanı

Çakır Mesire ve Kamp Alanı, Şile-İmrenli tarafındaki bölgede yer alıyor. Şehir merkezine 69 kilometre mesafede bulunan Çakır Mesire Kamp Alanı gözlemeleriyle meşhur ve ünlü bir yerdir. Piknik ve kamp etkinliklerinin kolaylıkla yapılabileceği bu alanda gezi yapmak da mümkündür. Çadırlarınızla birlikte gelerek konaklama yapabileceğiniz Çakır Mesire Kamp Alanı sahile de oldukça yakındır.

Sahile yürüme mesafesindeki uzaklığıyla Şile bölgesinde fazlasıyla tercih edilen bu kamp alanında doğaseverlerin yararlanabileceği birçok imkân da vardır. WC, duş ve ortak kullanım alanına sahip mutfaklardan yararlanabileceğiniz Çakır Mesire Kamp alanı bölgesinde ihtiyacınızı giderebilecek birçok işletmeyi de bulabilirsiniz. Arkadaşlarınızla beraber sohbet ederek aynı zamanda içinizi de ısıtacak olan çayları bulabileceğiniz çay bahçeleri, gıda ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz market ve manav da bulunmaktadır. Karavan ve çadır ile birlikte kolaylıkla kamp yapabileceğiniz bu alanda araçlarınızı koruyabileceğiniz otopark da mevcuttur. Kamp bölgesinde ayrıca ateş yakmanız için alanlar da mevcuttur.

Bu kamp alanına kendi çadırıyla gelenler 45 TL ücret öderken çadır kiralama fiyatları ise 100 TL’dir. Ayrıca karavan konaklama hizmet bedeli 150 TL olan bu kamp bölgesinde Şezlong ve şemsiye kiralama ücretleri ise 50 TL değerindedir. Plaja giriş ise ücretsizdir.

Konumu: Sahile Yürüme Mesafesi

Kamp Olanakları: WC, duş, elektrik, çeşme, market, manav, çay bahçesi, ateş yakılabilir alanlar, piknik alanları ve piknik masaları, yürüyüş parkurları, otopark alanı, çadır ve karavan konaklama yerleri, plaj, şezlong ve şemsiye (ücretli) ve soyunma kabinleri.

Kamp Ücreti: Kendi çadırıyla gelenler 45 TL, çadır kiralama 100 TL, ve karavan konaklama 150 TL. Plaja giriş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralama 50 TL.

Telefon: 0216 744 10 33 – 0535 944 81 32

Facebook: https://www.facebook.com/silecakirkamp/

Haritada Görüntüle >

İstanbul Kamp

İstanbul kamp doğal güzellikleriyle meşhur Ağva bölgesinde yer alıyor. Şile ilçe merkezine 15 km mesafede yer alan kamp alanına özel araçlarla ve minibüslerle ulaşım sağlamak mümkün. Şile-Ağva bölgesinin en büyük ve geniş kamp alanlarından biri olan İstanbul kamp İstanbul şehir merkezine ise 78 km mesafede yer alıyor.

Karadeniz’in kıyısında muhteşem bir manzaraya sahip olan kamp alanı hem çadır kampı hem de karavan kampı için oldukça uygun. Bununla birlikte bölgede kampın haricinde birçok sportif faaliyetler yapılabiliyor. Voleybol, tenis, basketbol vb. imkânların tanındığı kamp alanı İstanbullular tarafından sıkça tercih ediliyor.

Yeşil bir ortamda ve masmavi denizin hemen kenarında yer alan İstanbul kamp doğaseverlerin harika vakitler geçirdikleri önemli faaliyet alanlarından. Doğa yürüyüşü yapmak, denizde serinlemek ayrıca kamp çadırlarında sabahlamak bölgede oldukça keyifli oluyor.

Kampçılar için birçok imkânın sunulduğu İstanbul Kamp ’ta WC, elektrik, duş, Wi-Fi, restoran vb. imkânlar mevcut. Ayrıca birçok organizasyona da kamp alanı ev sahipliği yapıyor. Çadırların haricinde bungalov konaklama imkânı da sunan kamp alanında çadır konaklama 45 TL, karavanla konaklama ise 60 TL olarak ücretlendirilmiş durumda.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, Wi-Fi, restoran, çadır, bungalov ve karavan konaklama, atölye, aktivite ofisi, plaj, şezlong, şemsiye ve soyunma kabinleri, otopark alanı, ortak kullanım mutfak alanı, dağcılık eğitim parkuru ve plaj voleybol sahası.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 45 TL, karavan konaklama 60 TL. Bungalov konaklama sezonluk değişiklik göstermektedir. Bungalov konaklamalarınız için aşağıdaki numaradan işletme ile iletişime geçebilir, fiyat bilgisi alarak rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Telefon: 0216 704 15 77 – 0536 826 23 83

Web Sitesi: http://www.istanbulkamp.com/

Instagram: https://www.instagram.com/istanbulkamp/

Haritada Görüntüle >

İmren Kamping

İmren Kamping kamp alanı genellikle günübirlik ziyaretçiler tarafından tercih edilen bir kamp alanıdır. Şile bölgesinde yer alan bu kamp alanının diğer kamp alanlarından ayıran en önemli özelliği ise çok lezzetli yemeklerin bulundurulmasıdır. Ağaçların gölgesinde yer alan ve şirin bir restoran yerine de sahip olan bu kamp alanında piknik etkinlikleri de kolaylıkla düzenlenebilir. Şehir merkezine yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta olan İmren Kamping kamp alanı sahile yürüme mesafesinde kalmaktadır.

İmren Kamping kamp alanında doğaseverler çeşitli olanaklardan da yararlanmaktadır. Yürüyüşlerin daha sağlıklı ve iyi koşullarda yapılması için yürüyüş parkurları yer alan bu kamp alanında WC ve çeşme de bulunmaktadır. Duş imkânı da bulunan bu kamp alanında mangal da yakabilir, elektrikten de yararlanabilirsiniz. Doğaseverlerin denize de rahatlıkla girebileceği bu kamp alanında çadır konaklama için ödenmesi gereken ücret ise 50 TL’dir.

Konumu: Sahile Yürüme Mesafesi

Kamp Olanakları: WC, duş, elektrik, çeşme, restoran, mangal yakılabilir alan, yürüyüş parkurları ve denize girilebilir alan.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 50 TL

Haritada Görüntüle >

Şuayipli Köyü Plajı Kamp Alanı

Şuayipli Köyü Kamp Alanı
Fotoğraf: Ali İnanöz

Şuayipli köyü Şile merkeze 30 km mesafede denize oldukça yakın bir noktada yer alıyor. Ağva tarafında giden araçlarla kolaylıkla ulaşım sağlanan bölge deniz turizminin Şile’deki gözde noktalarından biri olarak ön plana çıkıyor. Şuayipli köyünden biraz daha ileride yer alan Şuayipli kumsalı ise gerçekten görülmeye değer güzellikte.

Şuayipli köyü plajı yaklaşık 3 km’lik bir uzunluğa sahip. Özellikle yaz aylarında birçok tatilcinin tercih ettiği kumsalda hem çadır kampı hem de karavan kampı için oldukça uygun alanlar mevcut. Deniz kenarında kamp yapmaya elverişli olması sebebiyle birçok kamp sever tarafından sıkça tercih ediliyor. Özellikle yazın sıcak günlerinde Karadeniz’in serin sularında ferahlamak ve uzun kumsal boyunca yürüyüş yapmak insanı oldukça ferahlatıyor. Sahil şeridi özellikle hafta sonları oldukça kalabalık olabiliyor. Bu yüzden hafta içi bölgeye gitmekte fayda var.

Şuayipli köyü plajında kamp için ücretli noktalar bulunduğu gibi ücretsiz noktalarda da kamp kurmak mümkün. Çadır kiralama hizmeti de sunulan bölgede birçok tesis de bulunuyor. Bu noktalardan kampçılar her türlü ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyor.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Çadır ve karavan kamp alanı, yürüyüş parkurları, denize girilebilir alan, WC, duş, elektrik, büfe ve otopark alanı

Kamp Ücreti: Aracıyla gelenler günübirlik çadır konaklamalarında otopark ücreti dâhil 80 TL.

Haritada Görüntüle >

Yorum yapın

Bizi Takip Edin