Bursa Plajları – Bursa’da Denize Girilecek En İyi 27 Yer!

Marmara Denizi’nin Güney Marmara bölümünde yer alan Bursa, kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğusunda Bilecik, güneyinde Kütahya ve batıda Balıkesir ile çevrilidir. Türkiye’nin dördüncü kalabalık şehri olan ve ekonomik açıdan da en gelişmiş şehirlerinden biri olan Bursa, “Dünya Yaşanılabilir Şehirler” sıralamasında 28. olmuştur. Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olan Bursa tarihi ve doğal güzellikleri ile önem taşır. Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş dönemine ait eserleri, alışveriş merkezleri, tarihi köyleri, sokakları, parkları, müzeleri, çarşıları, yemyeşil ormanları ve plajlarıyla yıl boyunca birçok turisti ağırlar.

Uludağ’ın eteklerinde bulunan şehir, tarih ve turizm açısından Türkiye’nin en önemli şehirlerindendir. Türkiye’nin öncü sanayi kuruluşlarına da sahip olan şehrin en önemli gelir kaynağı sanayi, ikincisi ise turizmdir. Osmanlı’nın kuruluş yıllarına ait izleri taşıyan camiler, kervansaraylar, hamamlar, kaleler ve çok daha fazlası Bursa’yı kültür turizminin ilk durağı haline getirmiştir. Tüm bu özellikleri ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dâhil edilen İskender kebap, kestane şekeri, Hacivat Karagöz gölge oyunu ve Uludağ Kayak Merkezi Bursa’nın üne kavuşmasının en büyük nedenlerindendir. Her ne kadar kış turizmi kadar öne çıkmasa da Bursa’nın bazı ilçeleri yaz turizmi açısından da gelişme göstermektedir. Mudanya, Gemlik, Karacabey ve İznik ilçelerinde yer alan birbirinden güzel plajlar hem günübirlik geziler sırasında hem de konaklamalı tatillerde Marmara Denizi’nin tadını doyasıya çıkarmayı sağlar.

Ücretli Plaj Yerleri

Paşa Beach

Bursa Paşa Beach

Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Paşa Beach, Bursa’nın en popüler plaj işletmelerinden biridir. Her yaş grubuna hitap eden plaj, yeşil alanları, ince kumlu plajı ve misafirlerine sunduğu imkânlarla herkesi memnun etmektedir. Gün boyu denizin ve güneşin tadını çıkarıp akşamları da canlı müzik ve DJ performansları eşliğinde eğlenebileceğiniz işletmede kendinizi Ege’nin beach clublarında hissedebilirsiniz.

Tesise girişler ücretlidir. Otopark ücreti giriş ücretine dâhilken, şezlong ve şemsiye için ayrı ücret ödemek gerekir. İşletmede bulunan imkânlar arasında; yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir kafe, WC, duş, soyunma kabini ve cankurtaran hizmeti bulunmaktadır. Plaj ince altın sarısı kumlarla kaplıdır. Sığ, berrak ve sakin deniz çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Şehirden uzaklaşmadan günübirlik deniz keyfi yapmak için tercih edebileceğiniz tesiste, ister kumsalda, ister çimlerde, ister armut koltuklarda dinlenebilir, günlük hayatın stresinden uzaklaşabilirsiniz.

Giriş Ücreti: Şezlong ve şemsiye ile birlikte kişi başı 25 TL.

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve hasır şemsiye kiralama, kafeterya, Wi-Fi, deniz güvenlik şeridi, cankurtaran ve otopark alanı.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Daha Fazla Bilgi: https://www.instagram.com/pasabeachmudanya/

Haritada Görüntüle >

Sürücü Beach

Eşkel Sürücü Beach, Bursa

Bursa’nın Mudanya ilçesi, Esence Mahallesi’nde yer alan plaj, Mudanya merkeze yaklaşık 25 km, Bursa’ya ise 60 km uzaklıktadır. Mavi-beyaz dekorasyonu ile Ege sahil kasabalarındaki plajları andıran işletme hem ailece hem de arkadaş grupları ile gidip eğlenebileceğiniz ve deniz-kum-güneş üçlüsünün tadını çıkarabileceğiniz harika bir yerdir. Halk plajlarına nazaran daha sakin ve huzurlu olan plaj, kafa dinlemek isteyenlere hitap etmektedir.

Mudanya’nın gözde plaj işletmelerinden biri olan Sürücü Beach’e giriş ücretlidir. Şezlong ve şemsiyeler giriş ücretine dâhildir. İşletmeye ait olan WC, soyunma kabini ve duşlar ücretsiz kullanılabilir. Gün boyu kafede yemeğinizi yiyebilir, gün batımına karşı oturup bir şeyler içebilirsiniz. Denizin keyfini çıkarmanın yanı sıra plajın çevresindeki yürüyüş yollarında yürüyüş yapabilirsiniz. Geniş plaj alanı ince kumludur. Deniz zaman zaman dalgalı olsa da sığ olduğu için çocuklar için uygundur. Aynı zamanda siz denizin tadını çıkarırken çocukların vakit geçirmesi için oyun parkı bulunmaktadır.

Giriş Ücreti: 2 şezlong + 1 şemsiye ile birlikte 50 TL.

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve hasır şemsiye kiralama, kafeterya, Wi-Fi, 7/24 güvenlik kamerası, deniz güvenlik şeridi, cankurtaran ve otopark alanı.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Daha Fazla Bilgi: https://www.instagram.com/eskelsurucubeach/

Haritada Görüntüle >

Kumla Vice Beach

Kumla Vice Beach, Bursa
Fotoğraf: Emrah Nasır

Büyükkumla’nın en güzel noktasında yer alan Vice Beach, sahip olduğu manzarasının yanı sıra, konuklarına sunduğu şahane plajı, berrak denizi, su aktiviteleri, yeme içme çeşitliliği ile günübirlik deniz keyfi yaşamak isteyenlere hitap ediyor. Gemlik ilçe merkezine 8 km mesafede yer alan Kumla Vice Beach’e ulaşım toplu taşıma ve araçla kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Araçla gelecek olanlar için Büyükkumla merkeze gelmeden önce Armutlu yolu üzerinde tabela bulunmaktadır.

Plajı kumlu olan Vice Beach, 2 şezlong 1 şemsiye olacak şekilde ve yeterli aralıklarla son derece rahat bir plaj ortamı sunmaktadır. Denizi sığ, berrak ve dalgasızdır. Kıyı yerler çocuklar ve yüzme bilmeyenlerin yüzebileceği seviyededir. Deniz güvenlik şeridinin de ayrıca bulunduğu plajda her ihtimale karşı cankurtaran da hazır bulunmaktadır.

Yeme içme ihtiyaçları için plajda kafeterya alanı bulunmaktadır. Sıcak soğuk içeceklerin yanı sıra atıştırmalık tost, hamburger türü yiyecekler bulabilmek mümkündür. Hafta sonları kalabalık olan Vice Beach’e sabahın erken saatlerinde gelmek iyi olacaktır. Aileler için uygun olan plaj günübirlik deniz keyfi çıkarmak için tercih edilebilecek ideal yerlerden biridir.

Giriş Ücreti: Ücretsiz (2 şezlong + 1 şemsiye 40 TL).

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve hasır şemsiye kiralama, kafeterya, deniz güvenlik şeridi, cankurtaran ve otopark alanı.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Ücretsiz Plaj Yerleri

Eşkel Plajı (Esence Plajı)

Esence Eşkel Plajı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Eşkel Plajı, Mudanya’ya 26, Bursa’ya 60 km uzaklıktadır. Esence Mahallesi’nde bulunan ve bu isimle de anılan yaklaşık 20 metre genişliğindeki plaj ince kumlarla kaplıdır. Bursa‘nın sakin plajlarından biri olan Eşkel Plajı, kafa dinlemek, deniz-kum-güneş üçlüsünün tadını çıkarmak isteyenlere hitap etmektedir. Eşsiz bir gün batımı manzarasına sahip olan Eşkel Plajı, manzarayı seyrederek günü noktalamak isteyenlerin uğrak noktasıdır.

Halk plajı olarak hizmet veren plaja girişler ücretsizdir. İsterseniz plajda bulunan işletmelerden şezlong ve şemsiye kiralayabilir, isterseniz kendi şemsiyenizi kurup, havlunuzu serip güneşlenebilirsiniz. Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan ölçümler sonucu suyunun kalitesi ispatlanan deniz temizliği ve berraklığı ile beğeni toplamaktadır. Sığ ve sakin olan deniz çocuklar ve yüzme bilmeyenler için son derece idealdir. Yeme içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yerler, duş, WC, soyunma kabinleri bulunmaktadır. Aynı zamanda konaklayabileceğiniz pansiyonlar ve restoranlar da bulunmaktadır.

Giriş Ücreti: Ücretsiz (2 şezlong + 1 şemsiye 35 TL).

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi plaj çevresindeki büfe veya market yerlerinden satın alabilirsiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Eğerce Plajı

Bursa Eğerce Plajı

Bursa ili Mudanya ilçesi sınırları içerisinde yer alan Eğerce Plajı, Bursa merkeze yaklaşık 60 km, Mudanya merkeze ise 30 km uzaklıktadır. Yemyeşil doğasıyla Bursa’nın doğal güzelliklerini tam anlamıyla yansıtan Eğerce Mahallesi’nde yer alan plaj, oldukça geniş bir alana sahiptir. Belediye tarafından düzenli olarak temizlenen plaj, berrak denizi ile dikkat çekmektedir. Plaj son zamanlarda popülerleşmiş ve şehrin gürültüsünden kurtulmak isteyenler için adeta bir kaçış noktası haline gelmiştir.

Manzarası ve doğal güzellikleri ile ilgi gören plaja girişler ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye kiralama imkânı, duş, soyunma kabinleri ve tuvaletler bulunmaktadır.  Yeme içme imkânları kısıtlı olduğu için giderken hazırlıklı olmalısınız. Plaj ve deniz tabanı ince kumlarla kaplıdır. Sığ deniz çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için uygun olsa da zaman zaman son derece dalgalı olmaktadır. Oluşabilecek tehlikelere karşı belediye tarafından asılan tabelalara dikkat etmek gerekir.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi plaj çevresindeki büfe veya market yerlerinden satın alabilirsiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygun Değildir

Haritada Görüntüle >

Coşkunöz Halk Plajı

Coşkunöz Halk Plajı, Bursa
Fotoğraf: Sabri Birgücü

Mudanya’nın kuzeybatısında kalan Coşkunöz Halk Plajı; Bursa’ya 31 km, Mudanya merkeze ise 1 km uzaklıktadır. Küçük bir alana sahip olan plaj, temizliği ve hizmet kalitesiyle bölge halkı tarafından tercih edilen halk plajları arasındadır. Mudanya’nın en sakin yerlerinden birinde yer alan plaj, sevdiklerinizle baş başa kalıp kafa dinlemek için son derece idealdir. Sol tarafında küçük bir dalgakıran bulunan plaj yüzmenin yanı sıra balık tutmak için de tercih edilebilir.

Girişin ücretsiz olduğu plajda şezlong ve şemsiye hizmeti ne yazık ki bulunmuyor. İsterseniz kendi malzemelerinizle plajın keyfini çıkarabilirsiniz. Plajda bulunan çay bahçesinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. WC bulunan plajda soyunma kabinleri ve duş imkânı yoktur. Plaj kumlu olsa da denizin girişi taşlık olduğu için plaj ayakkabısı kullanılmalıdır. Gün boyu denizin ve güneşin tadını çıkarıp akşam eşsiz bir gün batımı manzarası eşliğinde çayınızı kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi plaj yanındaki çay bahçesinden karşılayabilirsiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygun Değildir

Haritada Görüntüle >

Burgaz Altınkum Halk Plajı

Burgaz Altınkum Halk Plajı
Fotoğraf: Metin Üstün

Bursa merkeze 35 km uzaklıktaki Burgaz Altınkum Plajı, Mudanya’nın Güzelyalı Altınkum Mahallesi’nde bulunmaktadır. Bursa’nın yeşili ve Marmara’nın sakin sularının en güzel şekilde buluştuğu plaj, Bursa’nın en sevilen plajlarından biridir. Hem çevresindeki imkânlar hem de doğal güzellikleri plajın popülerliğini arttıran etkenlerdir. Toplu taşıma araçları ve özel araçlarla kolayca ulaşım sağlanan plaj yaz aylarında son derece kalabalık olmaktadır.

Yapılan deniz ölçümlerinde “iyi kalite” sınıfına dâhil olan plajın denizi son derece berrak ve temizdir. Hem deniz tabanı hem de plaj kumludur. Sığ deniz çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Girişin ücretsiz olduğu plajda ister şezlong ve şemsiye kiralayabilir, isterseniz kendi malzemelerinizi kullanabilirsiniz. Yeme içme ihtiyaçlarınızı çevredeki işletmelerden karşılayabilir, dilerseniz pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Plaj içerisinde bulunan duş ve soyunma kabinlerini kullanabilir, deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye kiralama imkânı mevcuttur. Yiyecek ve içeceklerinizi plaj çevresindeki büfe veya market yerlerinden satın alabilirsiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Kumyaka Halk Plajı

Kumyaka Halk Plajı
Fotoğraf: Hulusi Tığlıoğlu

50 metre uzunluğunda ve 4 metre genişliğindeki küçük bir koy olan Kumyaka Halk Plajı, Mudanya ilçesi sınırları içinde bulunmaktadır. Mudanya’ya 7, Bursa’ya 36 km uzaklıktaki plaj, Bursa’nın en doğal plajlarından biridir. Bir tarafı yemyeşil ağaçlar bir tarafı masmavi denizle çevrili olan plaj, kafa dinlemek ve huzurlu bir gün geçirmek isteyenler tarafından tercih edilir. Hem şehre bu derece yakın olup hem de doğa ile baş başa kalabileceğiniz plaj, Bursa’nın gözde plajlarından biridir.

Kumsal ve taşlık olmak üzere iki kısımdan oluşan plaja girişler ücretsizdir. Plajın kumlu olan kısmı genellikle kalabalıktır. Taşlı olan kısım ise daha çok kafa dinlemek isteyenler tarafından tercih edilir. Taşlı olan kısımda mutlaka deniz ayakkabısı kullanılmalıdır. Tertemiz berrak deniz hızla derinleşir. Bu nedenle çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için uygun değildir. Son derece doğal kalmış plajda ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz alanlar bulunmadığı için hazırlıklı gitmenizde fayda var.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi henüz plaja gelmeden önce temin etmelisiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygun Değildir

Haritada Görüntüle >

Kurşunlu Halk Plajı

Kurşunlu Halk Plajı, Bursa
Fotoğraf: Ramadan Hendawi

12 kilometrelik sahil uzunluğuna sahip olan Gemlik Kurşunlu sahillerinde bulunan Kurşunlu Halk Plajı, yaz aylarında Gemlik’in en çok tercih edilen plajlarından biridir. Geniş bir alana sahip olan plaj kalabalık olmasına rağmen kimse kimseyi rahatsız etmeden vakit geçirebilir. Yaz aylarında nüfusun büyük çoğunluğunu oluşturan yazlıkçılar ve turistler doğa ile baş başa kalmak için Kurşunlu Halk Plajı’nı tercih ederler. Etrafında dalgakıranlar bulunan plaj son derece sakin bir denize sahiptir. Kumlu plaj çocuklu aileler için son derece idealdir.

Halk plajı olarak hizmet veren plaja girişler ücretsizdir. Son derece bakir bir doğaya sahip olan halk plajında şezlong ve şemsiye imkânı bulunmamaktadır. Kendi şemsiyenizi kurup, havlunuzu serip güneşlenebilirsiniz. Soyunma kabini, duş ve tuvaletlerin bulunmadığı plaj uzun zaman geçirmek için değil daha çok birkaç saatlik yüzme molaları için tercih edilir. Yanınıza yiyecek ve içeceklerinizi alarak deniz ve doğa ile iç içe eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Giriş Ücreti: Yaya ücretsiz. Araç giriş ve otopark ücreti 10 TL.

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi henüz plaja gelmeden önce temin etmelisiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Kurşunlu Kadınlar Plajı

Kurşunlu Halk Plajı

Bursa merkeze 40 km, Gemlik ilçesine 17 km uzaklıktaki Kurşunlu Kadınlar Plajı, Bursa Belediyesi tarafından 2015 yılında kadınların hizmetine açılmıştır. 200 metre uzunluğundaki plajın dışarından görülmesi konumu itibariyle mümkün değildir. Böylece kadınlar dışarıdan görünme endişesi yaşamadan rahatça vakit geçirebilir. Çocuklar için de son derece uygun olan plaja 9 yaşından büyük erkek çocukların da girmesi yasaktır. Bursa’da gözlerden uzak rahatça deniz keyfi yapmak ve güneşlenmek isteyen kadınlar için en ideal yerlerden biridir.

Şehrin çeşitli noktalarından kalkan otobüslerle kolaylıkla ulaşım sağlanan plaja giriş ücretsizdir. Dilerseniz şezlong ve şemsiye kiralayabilir, dilerseniz kendi malzemelerinizle güneşlenebilirsiniz. Plajda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir mini market bulunmaktadır. Duş, tuvalet ve soyunma kabinleri aynı zamanda cankurtaran mevcuttur. Plaj ve deniz tabanı küçük çakıl taşlarıyla doludur. Rahat yürüyebilmek için mutlaka deniz ayakkabısı kullanmalısınız. Deniz sığ ve sakindir. Çocuklar ve yüzme bilmeyenler güvenle denizde vakit geçirebilir.

Giriş Ücreti: Ücretsiz (Şezlong + şemsiye 30 TL).

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye, cankurtaran, kafeterya ve otopark alanı.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Kumsaz Plajı

Kumsaz Halk Plajı
Fotoğraf: Gürsel Kırca

Mudanya ve Gemlik sahil şeridi arasında konumlanan Kumsaz Plajı, Gemlik ilçesine bağlıdır. Bursa’ya 40 km, Gemlik ilçe merkezine 12 km uzaklıktaki plaj, Gemlik’in en çok tercih edilen plajlarından biridir. Sahil uzunluğu 300 metre, genişliği 50 metre olan plajın hem sahili hem de deniz tabanı ince kumludur. Tertemiz berrak deniz sığ ve sakindir. Çocuklar ve yüzme bilmeyenler denizin keyfini doyasıya çıkarabilir. Güvenli olması nedeniyle de daha çok çocuklu aileler tarafından tercih edilir.

Halkın kullanımına açık olan plaja girişler ücretsizdir.  İsterseniz plajda bulunan işletmelerden şezlong ve şemsiye kiralayabilir, isterseniz kendi malzemelerinizle denizin ve incecik kumların tadını çıkarabilirsiniz. Şehir merkezlerinden kalkan minibüslerle rahatlıkla ulaşılabilen plaj ve çevresinde ihtiyaç duyabileceğiniz her şeye ulaşabilirsiniz. İçeride büfe, kafe, etkinlik alanı, voleybol sahası, soyunma kabinleri, duş ve tuvalet bulunmaktadır. Birçok farklı aktivite sunan ve gününüzü dolu dolu geçirme imkânı sunan Kumsaz Plajı, Bursa’nın görülmeye değer plajları arasındadır.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, soyunma kabinleri, deniz güvenlik şeridi ve otopark alanı mevcuttur. Şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi plajdaki büfe ve kafeterya alanından temin edebilirsiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Burgaz Halk Plajı

Burgaz Halk Plajı, Bursa
Fotoğraf: Halil Türe

Bursa’ya yaklaşık 25 km uzaklıkta Mudanya’nın merkezinde bulunan plaj, Mudanya ilçe merkezinde denize girilebilecek en yakın yerdir. Güzelyalı Limanı ve Mudanya İskelesi arasında kalan plaj, merkezde dolaşırken yazın kavurucu sıcaklarından bunalıp serinlemek isteyenler için son derece idealdir. Yeşille mavinin kucaklaştığı en güzel yerlerden biri olan Güzelyalı Mahallesi’nde bulunan plaj, mahallenin eski adından dolayı bu adı almıştır.

Günübirlik denize girip serinlemek için son derece ideal olan plaja girişler ücretsizdir. Çevrede ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yerler olsa da Burgaz Halk Plajı’nda imkânlar kısıtlıdır. Hizmet bekleyenlerden ziyade kafa dinlemek ve huzurlu bir şekilde denize girmek isteyenler tarafından tercih edilir. Hem sahili hem de deniz tabanı ince kumdan oluşan plajın denizi sığ ve sakindir. Çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler güvenli bir şekilde vakit geçirebilir. Yeşil Bursa’nın adının hakkını fazlasıyla veren Burgaz Halk Plajı, Bursa ziyaretlerinizde denize girmek için ilk adresiniz olmalı.

Giriş Ücreti: Ücretsiz (Şezlong + şemsiye 30 TL).

Plaj Özellikleri: WC, duş ve soyunma kabinleri bulunmuyor. Şezlong ve şemsiye kiralanabilir. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı plajdaki büfe yerlerinden temin edebilirsiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygun Değildir

Haritada Görüntüle >

Mesudiye Halk Plajı

Mesudiye Halk Plajı
Fotoğraf: Erdoğan Orçin

Bursa’nın Mudanya ilçesi sınırları içinde bulunan Mesudiye Halk Plajı, Bursa’ya 65 km, Mudanya’ya ise 35 km uzaklıktadır. Son derece geniş ve doğal bir alana sahip olan plaj temizliği ile dikkat çekmektedir. Plaj, her sabah belediye görevlileri tarafından temizlenmekte ve tatilciler için hazırlanmaktadır. Sessiz, sakin bir ortamda kafa dinleyebileceğiniz plaj, kamp yapmak için de son derece idealdir. Plajda bulunan imkânlar arasında WC, güvenlik şeridi ve cankurtaran bulunmaktadır.

Girişin ücretsiz olduğu plajda şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmamaktadır. Kendi şemsiyenizi yanınıza alabilir, kumların üstüne havlunuzu serip güneşlenebilirsiniz. Yeme içme ihtiyaçlarınız için çevredeki işletmeleri kullanabilirsiniz. Ancak biraz yürümeniz gerekir. Malzemelerinizi yanınıza alarak yürümenize gerek kalmadan sevdiklerinizle birlikte piknik yapabilir, aynı zamanda denizin tadını çıkarabilirsiniz. Plaj ve deniz tabanı kumludur. Deniz birkaç metreden sonra derinleşir ve dalgalıdır. Çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler dikkatli olmalıdır.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC yeri bulunmaktadır. Duş, soyunma kabini, şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi henüz plaja gelmeden önce temin etmelisiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygun Değildir

Haritada Görüntüle >

Zeytinbağı Halk Plajı

Zeytinbağı Halk Plajı
Fotoğraf: Selahattin Yakar

Tirilye’ye gitmeden ana yolun iç tarafında kalan plaj, Tirilye Limanı’nın yakınlarındadır. Bursa’ya yaklaşık 40 km, Mudanya’ya 12 km uzaklıktaki plaj, daha çok mangal yakıp denize girmek isteyen yöre halkı tarafından tercih edilir. Etrafı yeşil tepelerle çevrili plaj, Mudanya’nın en doğal plajlarından biridir. Plaj hafta içleri çok fazla tercih edilmese de hafta sonu sandalyesini atıp laflamak ve bir yandan da denize girmek isteyenlerin akınına uğrar.

Girişin ücretsiz olduğu plajda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Kendi şemsiyenizi kurup, kamp sandalyenize oturarak ya da hasırınıza uzanarak vakit geçirebilirsiniz. Plajda yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler, duş, WC, soyunma kabini bulunmamaktadır. Plaj ve deniz tabanı tamamen çakıl taşlarıyla kaplıdır. Deniz birkaç metreden sonra aniden derinleşir ve dalgalıdır. Bu yüzden çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için uygun değildir. Birkaç saatliğine de olsa kalabalıktan ve stresten uzaklaşıp doğa ile baş başa kalabilir, denizin tadını burada çıkarabilirsiniz.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi henüz plaja gelmeden önce temin etmelisiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygun Değildir

Haritada Görüntüle >

Büyükkumla Halk Plajı

Büyükkumla Plajı
Fotoğraf: Alaattin Kelebek

Bursa’ya 36 km, Gemlik ilçe merkezine ise 6 km uzaklıktaki Büyükumla Halk Plajı, yaz aylarında Gemlik ilçe merkezinde en çok tercih edilen plajlardan biridir. Belediye görevlileri tarafından çevre düzenlemesi yapılan ve düzenli olarak temizlenen plaj, halk sağlığı tarafından yapılan ölçümler sonucu “iyi kalite” sınıfına dâhil edilmiştir. Tertemiz berrak sular ve kumlar ailece deniz keyfi yapmak için son derece idealdir.

Girişin ücretsiz olduğu plajda şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmamaktadır. Aynı zamanda duş, WC ve soyunma kabinleri de yoktur. Plajın yakınında ki çay bahçesinde dinlenebilir, muhteşem doğa manzarasına karşı bir şeyler içebilirsiniz. Doğal güzellikleri bozulmadan kalmış plaj sessiz, sakin bir gün geçirmek ve aynı zamanda denizin ve güneşin tadını çıkarmak isteyenlere hitap eder. Çok fazla imkân bulunmayan ve daha çok günübirlik tatilciler tarafından tercih edilen plaj kumlu sahili ve masmavi denizi ile beğeni toplar.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi plaj çevresindeki büfe veya market yerlerinden satın alabilirsiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygun Değildir

Haritada Görüntüle >

Küçükkumla Halk Plajı

Küçükkumla Halk Plajı, Bursa
Fotoğraf: İsmail Bekçi

Bursa Gemlik’e bağlı küçük bir sahil kasabası olan Kumla’daki iki plajdan biri olan Küçükkumla Plajı, Büyükkumla Plajı’nın hemen yanında yer alır. Gemlik’in en düzenli ve temiz plajlarından biri olan Küçükkumla, yaz boyunca yazlıkçıların, yerli halkın ve turistlerin akınına uğrar. Ulaşımın kolay olması, deniz temizliği ve sunmuş olduğu imkânlar, plajın tercih edilme sebepleri arasında yer alır. Eşsiz bir gün batımı manzarasına sahip olan plaj yüzmenin yanı sıra akşam yürüyüşleri için de tercih edilir.

Plaja giriş ücretsizdir, şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz alanlar mevcuttur. Aynı zamanda duş, soyunma kabinleri ve tuvaletler de bulunmaktadır. Plajda yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafeler ve büfeler bulunmaktadır. Kafelerde bir şeyler yeme içme karşılığında şezlong ve şemsiyeleri ücretsiz kullanabilirsiniz. Kumlardan oluşan sahil belediye çalışanları tarafından düzenli olarak temizlenir. Sığ ve rüzgârlı havalarda bile sakin olan deniz çocuklu aileler ve iyi yüzme bilmeyenler için uygundur.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, deniz güvenlik şeridi, cankurtaran ve otopark alanı bulunmaktadır. Ayrıca plajdaki kafede oturup bir şeyler yiyip içenler ücretsiz şezlong kullanabilirler.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Gemsaz Halk Plajı

Gemsaz Halk Plajı, Bursa
Fotoğraf: Erdoğan Orçin

Gemlik’in güneybatısında bulunan Gemsaz Halk Plajı, Bursa’ya 32 km, Gemlik ilçe merkezine 8,5 km uzaklıktadır. Çok büyük olmayan plaj 60 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğindedir. Muhteşem bir doğa ve deniz manzarasına sahip olan plaj, kafa dinlemek, deniz ve doğa ile iç içe bir gün geçirmek isteyenlere hitap etmektedir. Küçük bir alana sahip olan plajda doğanın tadını tam anlamıyla çıkarabilmek için sabah erken saatlerde gidilmelidir. Böylece çarşaf gibi denizde yüzme şansı elde edilmiş olur.

Girişin ücretsiz olduğu plajda şezlong ve şemsiye kiralama imkânı yoktur. Aynı zamanda duş, soyunma kabini, tuvalet, otopark, cankurtaran gibi hizmetler de bulunmamaktadır. Yeme içme ihtiyaçlarınız için ise bir kafe bulunmaktadır. Plaj zemini kumlu denizin giriş kısımları ise taşlıktır. Sığ deniz çocuklar ve yüzmeyi yeni öğrenenler için son derece idealdir.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi plaj çevresindeki büfe ve market yerlerinden satın alabilirsiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Karacaali Gençlik Kampı

Karacaali Gençlik Eğitim Tesisi
Fotoğraf: Tamer Ketenci

Gemlik-Narlı yolu üzerinde bulunan plaj, Bursa’ya 50 km, Gemlik ilçe merkezine ise 14 km uzaklıktadır. 2018 yılında hizmete açılan Karacaali Gençlik Kampı’nın amacı; lise ve üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin eğitimine katkı sağlamaktır. İki bölümden oluşan; toplam 43 oda ve 2 adet bungalovdan oluşan tesisin kendine ait plajı bulunmaktadır. Bursa’nın gözde yerleri arasında olan ve daha çok gençlere hitap eden plajda; futbol, voleybol gibi etkinlik alanları, masa tenisi, kano gibi aktiviteler bulunmaktadır.

Plaja girişler ücretsizdir. İçeride yapacağınız tüm harcamalar öğrencilerin eğitimine katkı sağlayacaktır. Plajda şezlong ve şemsiye kiralayabilir, yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Temizliği ve berraklığıyla dikkat çeken plaj ve deniz tabanı ince kumdan oluşmaktadır. Deniz sığ ve sakindir. Çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için son derece idealdir. Hem denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz hem de farklı aktivitelerle eğlenebileceğiniz plaj, Bursa’nın görülmeye değer yerlerinden biridir.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye kiralama imkânı mevcuttur. Yiyecek ve içeceklerinizi tesisten karşılayabilirsiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Malkara Plajı

Malkara Plajı
Fotoğraf: Erdoğan Orçin

Bursa’nın Karacabey ilçesinde yer alan Malkara Plajı, Karacabey ilçe merkezine 33 km, Bursa’ya 86 km uzaklıktadır. Etrafı longoz ormanlarıyla çevrili olan plaj muhteşem bir doğa ve deniz manzarasına sahiptir. Yeşilin ve mavinin iç içe geçtiği plaj son zamanlarda popülerlik kazanmış ve özellikle dışarıdan gelen tatilcilerin ilgisini çekmiştir. Belediye tarafından düzenli olarak temizlenen ve düzenli olarak bakım çalışmaları yapılan plaj, deniz suyuyla da “iyi kalite” sınıfına dâhil edilmiştir.

Doğa ile baş başa kalıp kafanızı dinleyebileceğiniz, kuş ve dalga sesleri eşliğinde denizin tadını çıkarabileceğiniz plaja giriş ücretsizdir. Doğal güzellikleri bozulmamış plajda şezlong ve şemsiye kiralama imkânı, duş, tuvalet ve soyunma kabinleri bulunmamaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi giderken yanınız alabilir, ağaçların altında piknik yapabilirsiniz. Ağaçların yaptığı doğal gölgeliklerde dinlenebilir, kumlu plajda güneşlenebilirsiniz. Tertemiz sığ denizde yüzmenin keyfini çıkarıp huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, soyunma kabinleri ve otopark alanı bulunmaktadır. Şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi henüz plaja gelmeden önce temin edebilirsiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Yeniköy Halk Plajı

Yeniköy Halk Plajı
Fotoğraf: Hamza Erşan

Karacabey ilçe merkezine 31 km, Bursa’ya 83 km uzaklıkta bulunan Yeniköy Halk Plajı; deniz, kum, güneş ve doğanın tadını doyasıya çıkarabileceğiniz en güzel yerlerden biridir. Kafa dinlemek, yürüyüş yapmak ve yemyeşil ormanların içinde piknik yapmak için tercih edebileceğiniz plaj, tertemiz bir havaya sahiptir. Ihlamur, kestane ve çam ağaçlarıyla çevrili plaj Türkiye’nin en uzun plajlarından biridir. Eşsiz doğası ve manzarasıyla kamp tatilleri için de son derece idealdir.

Yaz aylarında son derece kalabalık olan plajın geniş alanında herkese yer vardır. Kimse kimseyi rahatsız etmeden ister kumsalda ister ağaçların altında vakit geçirebilir. Ancak kalabalıktan rahatsız olanlar özellikle hafta sonları erken saatlerde gitmelidir. Girişin ücretsiz olduğu plajda şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmamaktadır. Duş, WC ve soyunma kabinleri mevcuttur. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınıza alarak doğa ve denizle baş başa bir gün geçirebilir, eşsiz gün batımı manzarası eşliğinde günü noktalayabilirsiniz.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi henüz plaja gelmeden önce temin etmelisiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Günbatımı Plajı

Günbatımı Plajı, Bursa
Fotoğraf: Bekir Uslu

İznik merkezde, Dırazali Mahallesi’nde yer alan plaj, Bursa merkeze yaklaşık 75 km uzaklıktadır. Adını İznik Gölü üzerinden batan güneşin muhteşem gün batımı manzarasından alan plaj, sunmuş olduğu imkânlar ve eşsiz doğal güzellikleri ile İznik’in en çok tercih edilen yerlerinden biridir. Yemyeşil ormanlarla çevrili gölün kıyısında yer alan plaj, kamp tatilleri için, piknik yapmak, yürüyüş yapmak için ve gölün dingin sularının tadını çıkarmak için son derece idealdir.

200 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğindeki plaja giriş ücretsizdir. Plajın yan tarafında bulunan cafe ve beachte şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmaktadır. Plaj kalın kum ve çakıldan oluşmaktadır. Suya giriş kısımları çakıllıdır. Yavaş derinleşen plaj çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Ailece gitmek için tercih edebileceğiniz plajda siz çaylarınızı yudumlayıp manzaranın tadını çıkarırken çocuklarınız oyun parkında eğlenebilir. Deniz bisikleti, kano ve kayık kiralayıp gölün çevresini gezebilir, doğanın ve tertemiz berrak suların tadını çıkarabilirsiniz.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, şezlong ve şemsiye kiralama, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı plaj yerindeki kafeteryadan karşılayabilirsiniz. Duş ve soyunma kabinleri bulunmuyor. Araçlar için otopark yeri bulunmaktadır.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygun Değildir

Haritada Görüntüle >

İznik Halk Plajı

İznik Halk Plajı
Fotoğraf: Ali Küçük

İznik’in merkezinde Senato Sanatı kalıntılarının bulunduğu kısımda yer alan İznik Halk Plajı, İznik Gölü’nde denize girmek için en çok tercih edilen plajlardan biridir. Gölde yüzmek dışında birçok aktivite sunan plaj, yaz kış son derece işlektir. Doğal güzellikleri ve manzarasıyla görenleri büyüleyen plajın çevresinde İznik İskelesi, balıkçı kayıkları, kafeler, çocuk parkları ve piknik yapabileceğiniz yeşil alanlar bulunmaktadır.

Doğa harikası İznik Gölü’nün ve yemyeşil doğanın tadını çıkarabileceğiniz İznik Halk Plajı’na giriş ücretsizdir. Plajda şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz yerler bulunmaktadır. Plajın çevresindeki kafelerde hem gün boyu ihtiyaçlarınızı karşılayabilir hem de akşamları günbatımı manzarasının tadını çıkararak bir şeyler içebilirsiniz. Kum ve çakıl karışımı plajın suları sığ ve sakindir. Çocuklar ve yüzme bilmeyenler keyifli vakit geçirebilir. Ailece gidilip keyifli vakit geçirebileceğiniz İznik Halk Plajı, İznik ziyaretlerinizde uğramanız gereken yerlerden biridir.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı plajdaki çay bahçesinden karşılayabilirsiniz. Şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmaktadır. Araçlar için otopark alanı mevcuttur.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Gölyaka Halk Plajı

Gölyaka Halk Plajı

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde yer alan Gölyaka Halk Plajı, Bursa’ya yaklaşık 50 km uzaklıktadır. İznik Gölü’nün kıyısında yer alan plaj, yeşil Bursa’nın doğal güzelliklerini tam anlamıyla yansıtır. Etrafı çam ve zeytin ağaçlarıyla çevrili olan plaj doğal güzellikleri, tertemiz havası ve eşsiz göl manzarasıyla görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Doğa ile baş başa vakit geçirip kafa dinlemek için son derece ideal olan plaj, şehrin kalabalığından sıkılanlar için harika bir kaçış noktasıdır.

Halk plajına girişler ücretsizdir. Çevrede şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz işletmeler, duş, soyunma kabini ve WC mevcut değildir. Hafta sonları günübirlik yüzme molaları, piknik ve doğa yürüyüşleri için tercih edilen plaj hafta içleri son derece sakindir. Plaj kalın kum ve çakıl karışımı, deniz son derece sakin ve sığdır. Berrak denizde çocuklar ve iyi yüzme bilmeyenler eğlenceli vakit geçirebilir.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi henüz plaja gelmeden önce temin etmelisiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Karacabey Plajı

Karacabey Plajı
Fotoğraf: Murat Çukur

2 kilometreye yakın uzunluğu ve 100 metre derinliği ile Türkiye’nin en uzun plajları arasında gösterilen Karacabey Plajı’nın arkası yeşilin her tonunu görebileceğiniz ormanlarla kaplıdır. Yeşil alanları bulunan mesire yerleri, yürüyüş yolları doğa içerisinde vakit geçirmek için son derece idealdir. Uzun bir tatil isteyenler için sahil boyunca pansiyonlar ve günlük kiralık evler de bulunmaktadır.

Plaja giriş ücretsizdir. Sahil boyunca bazı kısımlarda şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmaktadır. İsterseniz bu işletmelerden şezlong ve şemsiye kiralayabilir, isterseniz kendi malzemelerinizle kumun ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Plajın çeşitli noktalarında bulunan duş, tuvalet ve soyunma kabini imkânlarından faydalanabilirsiniz. Kumlu plaj ve sığ deniz çocuklar ve iyi yüzme bilmeyenler için son derece idealdir.  Yiyecek ve içeceklerinizi yanınıza alarak piknik yapabilir, aynı zamanda doğanın ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Eşsiz gün batımı manzarası eşliğinde günü noktalayabilirsiniz.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, duş yerleri ve cankurtaran bulunmaktadır. Sahil boyunca yer alan işletmelerden şezlong ve şemsiye kiralanabilir. Yiyecek ve içeceklerinizi plaj çevresindeki kafeteryalardan satın alabilirsiniz. Plaj çevresinde araç otopark yerleri bulunmaktadır.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Ayazma Plajı

Bursa Ayazma Plajı
Fotoğraf: Bahadır YT

Bursa’ya 65 km, Mudanya’ya 35 km uzaklıktaki Ayazma Plajı, Mesudiye Plajı’nın devamında yer alır. 6 kilometreyi bulan sahil uzunluğu ve 50 metre genişliğindeki plaj, yerleşim yerlerinden uzak sessiz sakin bir yerdir. Kalabalıktan izole bir şekilde deniz keyfi yapmak ve kafa dinlemek için tercih edilen plaj, günübirlik yüzmek, piknik ve kamp yapmak için idealdir. El değmemiş ve doğal güzellikleri bozulmamış plaj, yeşilin ve mavinin iç içe geçtiği mükemmel bir konumda bulunmaktadır.

Girişin ücretsiz olduğu plajda şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmamaktadır. Aynı zamanda duş, tuvalet ve soyunma kabinleri mevcut değildir. Yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılamak için en yakın yerleşim yerine gitmek gerekir. Yiyecek ve içeceklerinizi giderken yanınıza alarak piknik yapabilirsiniz. Plaj ve deniz tabanı ince kumludur. Birkaç metreden sonra derinleşen ve çoğunlukla dalgalı olan deniz çocuklar ve yüzme bilmeyenler için tehlikeli olabilir.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC yeri bulunmaktadır. Duş, soyunma kabini, şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi henüz plaja gelmeden önce temin etmelisiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygun Değildir

Haritada Görüntüle >

Söğütpınar Sahili

Söğütpınar Sahili
Fotoğraf: Tanju Emil

Bursa’ya yaklaşık 60 km uzaklıktaki Söğütpınar Sahili’ne ulaşım Mudanya merkezden kalkan dolmuşlarla sağlanır. Özel araçla gidecek olanlar için ise sahilde birçok park yeri vardır. En yakın yerleşim yerine yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunan sahil, yüzmek için çok uygun olmasa da yürüyüş yapmak, piknik ve kamp yapmak için tercih edilir. Mudanya’nın diğer kıyılarına nazaran son derece sakin olan sahil, kalabalıktan kurtulmak isteyenler için harika bir kaçış noktasıdır.

Mudanya’nın diğer sahilleri ile benzer özellikler gösteren sahil tamamen kumludur. Kıyıdan itibaren küçük çakıl taşları vardır ancak ayakları rahatsız edecek düzeyde değildir. Denizin derinliği çocuklar ve yüzme bilmeyenle için tehlike oluşturmaz. Berrak ve tertemiz deniz zaman zaman dalgalı olsa da çocuklar ve yüzme bilmeyenler kıyıda keyifli vakit geçirebilir. Plajda şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz yerler, duş, tuvalet ve soyunma kabini bulunmamaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınıza alarak doğa ile baş başa sakin bir gün geçirebilirsiniz.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi henüz plaja gelmeden önce temin etmelisiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Korsan Liman Koyu

Korsan Limanı Koyu
Fotoğraf: Yavuz Hakçıl

Bursa’ya yaklaşık 45 km, Mudanya ilçe merkezine ise 21 km uzaklıkta bulunan Korsan Limanı Koyu, yeşilin ve turkuazın buluştuğu tam bir doğa harikasıdır. Doğallığıyla, sessizliği ve sakinliğiyle, manzarası ve muhteşem deniziyle Mudanya’da denize girmek isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Etrafı yüksek tepelerle çevrili koy, yeşillikler arasında saklı kalmış bir cennet gibidir. Korunaklı yapısı nedeniyle dalgaların ulaşamadığı koy berrak ve sakin denizi ile görenleri kendine hayran bırakır.

Tamamen doğa ile iç içe kalabileceğiniz koyda herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Ağaçları gölge yapabilir, havlunuzu serip güneşlenebilirsiniz. Yeme içme ihtiyaçlarınızı giderken yanınıza almalısınız. Ayrıca koyda WC, duş ve soyunma kabini bulunmamaktadır. Koyun küçük ve dar sahili kum ve çakıl karışımıdır. Ancak çakıllar ayaklarınızı rahatsız etmez. Sığ ve dalgasız deniz çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Koyu çevreleyen yüksek tepelerde yürüyüş yolları bulunmaktadır. Burada yürüyüşler yaparak masmavi denizin büyüleyici manzarasını seyredebilir, yanınıza yiyecek malzemelerinizi alarak sevdiklerinizle piknik yapabilirsiniz.

Nasıl Gidilir: Mudanya istikametinde ilerleyip ilçe merkezine geldikten sonra Kumyaka ve Zeytinbağı’nı geçip Yenikaraağaç yoluna saparak buradan Göktepe Değirmeni tabelası yardımıyla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Koya inen yol toprak ve çok bozuk. Altı alçak binek araçla gelinmesi zahmetli ve sarsıntılı olacaktır.

Giriş Ücreti: Ücretsiz

Plaj Özellikleri: WC, duş, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi henüz plaja gelmeden önce temin etmelisiniz.

Uygunluk: Çocuklu Aileler İçin Uygundur

Haritada Görüntüle >

Bir sonraki tatilinizi planlamak ve daha fazla bilgi almak için Bursa hakkında yazdığımız diğer içeriklere de göz atabilirsiniz.

Yorum yapın

Bizi Takip Edin