Kuzey Amerika’nın kültürel ve sanatsal anlamda önde gelen şehirlerinden biri olan San Francisco, bu özellikleri sayesinde ziyaret edenlerde Avrupa‘da bir şehri ziyaret etmiş izlenimi uyandırıyor.

Şehirde görülmesi gereken birçok güzel yer bulunuyor. Bilet bayi olarak sizler için bu yerlerin bulunduğu san Fransicso gezilecek yerler listesi hazırlamaya karar verdik. İsterseniz hemen listemize geçerek bu güzel şehrin görülmesi gereken yerlerini beraber inceleyelim.

San Francisco Gezilecek Yerler

1. Golden Gate Köprüsü

Golden Gate Bridge

1937 yılında yapılan Golden Gate Köprüsü, alımlı görünüşü ve 2737 metre uzunluğuyla dünyanın en uzun ve en çok fotoğrafı çekilen köprülerinin başında geliyor.

2. Pier 39

Pier 39

Birçok butik alışveriş mekanının bulunduğu, tekne turlarının yapılabildiği ve çok keyifli vakit geçrilebilen yerlerin başında gelen Pier 39(Fisherman’s Wharf) San Francisco’nun en çok ziyaret edilen yerlerinin başında geliyor.

3. Alcatraz Adası

Alcatraz Adası

1859 ile 1963 yıllarında hapishane olarak kullanılan ada bölgenin en meşhur yerlerinden biri. “Alcatraz’dan Kaçış” filmine de ilham kaynağı olan hapishane’deki mahkumların kaldıkları yerleri incelemek ise ziyaretçiler için çok farklı bir deneyim oluyor.

4. Lombard Street

Lombard Street

Çiçeklerle bezenmiş dünyanın en zigzaglı caddelerinden biri olan Lombard Street, ziyaretçilerine yeşillikler içinde keyifli bir gezi imkanı sunuyor. Caddenin tepesine çıkıldığında ise ziyaretçileri çok güzel bir manzara karşılıyor.

5. Chinatown

Chinatown

Birçok ülkede örnekleri bulunan Chinatown’ın bir örneği de San Francisco’da bulunuyor. 1848 yılından bu yana Çinli göçmenlerin yerleşim yeri olarak kullanılan Chinatown Amerika’daki en eski Çin mahallelerinden biri olarak kabul ediliyor.

6. Golden Gate Parkı

Golden Gate Park

Golden Gate Parkı, kuşkusuz San Francisco gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken yerlerden biri. Muhteşem bir pezyaj işçiliği ile birçok bitkinin uyum içinde bulunduğu bu keyifli parkı mutlaka görmelisiniz.

7. Union Meydanı

Union Meydanı

Şehrin en canlı yerlerinden biri olan Union Meydanı, şehrin önemli buluşma noktalarından biri aynı zamanda. Bu meydanda bulunan asansörle şehrin manzarasını izlemek ise muhteşem bir his uyandırmaktadır; ancak bu asansöre binebilmek için en az 1 saatlik bir süre sırada beklemeniz gerektiğini belirtmemiz gerek.

8. Coit Tower

Coit Tower

Amerika’nın batı yakasında ilk telgraf vericisinin kurulduğu kule olan Coit Tower, 1933 yılında inşa edilmiştir. 64 metre yüksekliğindeki kule günümüzde ziyaretçilere muhteşem San Francisco manzarasının keyfini sürme şansını sunuyor. Manzaranın gündüz muhteşem olduğunu; ancak gece çok daha muhteşem olduğunu belirtmemiz gerek.

9. Viktorya Evleri

Viktorya Evleri

Alamo Meydanı’nda bulunan yan yana dizilmiş tipik Viktorya evleri mimari ve estetik açıdan görülmesi gereken önemli yapıların başına geliyor.

10. Little Italy

Little Italy

North Beach bölgesinde bulunan Little Italy sizi Amerika’da İtalyan kültürünü, lezzetlerini tanımaya davet ediyor. Little Italy sokaklarında büyüleyici bir geziye ne dersiniz?

11. Güzel Sanatlar Sarayı

Güzel Sanatlar Sarayı

1915 yılından bu yana hizmet veren mekanda Yunan ve Roma mimari esintilerini görmek mümkün. San Francisco Güzel Sanatlar Sarayı günümüzde özellikle düğün ve diğer davetler için sıklıkla tercih edilen mekanların başında geliyor. Eğer vaktiniz olursa bu güzel yapıyı da San Francisco gezilecek yerler listenize almanızı öneriyoruz.

12. Asian Art Museum of San Francisco

Asian Art Museum of San Francisco

Özellikle resim, heykel gibi sanat dallarının örneklerinden oluşan 2500 civarında eserin sergilendiği Asian Art Museum of San Francisco, Asya kültürünü yakından tanımak isteyen ziyaretçiler için görülmesi gereken yerlerden biri.

13. Haight Ashbury

Haight Ashbury

Renkli hippi yaşam kültürünün gözlenebileceği Haigt Ashbury ile hippilerin mutlu dünyasına keyifli bir yolculuk yapma şansına sahip olabiliyorsunuz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.