Boston’da Gezilecek En iyi 15 Yerler Listesi

Boston nerede? & Hangi ülkede?

Boston hakkında;

Boston ortalama gezi süresi;

Boston pahalı mı?

Boston nasıl bir yer? Güvenli mi?

Boston’u ziyaret etmek için en iyi zaman;

Yardımcı uygulamalar;

-Gezi için;

-Ulaşım için;

Şehir içi ulaşım;

Tasarruf kartları; GoBoston, CityPASS

Boston-İstanbul arası saat farkı;

Boston’da ne yenir? Ne içilir?

Restoran bahşiş oranları;

Boston’un en ünlüleri;

Boston gezi önerileri;

Boston Gezilecek Yerler Videosu

Boston Gezilecek Yerler Listesi

-Simgesel Yapılar

Fenway Park

Fenway Park

Burası neresi? Amerika’nın beysbol tarihine tanıklık etmek isteyenler için Fenway Park çok isabetli bir nokta olacaktır. 1912 yılında inşa edilen stat ülkenin en eski beysbol stadı unvanına sahiptir ve Boston Sox’a ev sahipliği yapmaktadır.

Stadyumun en meşhur noktalarından biri, sol tarafta bulunan 37 metrelik bir yeşil duvar olan Yeşil Canavar’dır ve kompleks elle çalıştırılan skorboard gibi “eski zaman” beyzbolunun bazı simgesel kalıntılarını hala korumaktadır. Stadyum aynı zamanda 33.871 seyirci kapasitesi ile Major League’teki en düşük oturma kapasitesine sahip stat olma özelliğine sahiptir.

Neden gitmeliyim? Amerika’nın en sevilen spor komplekslerinden biri olarak kabul edilen stadyum, spor hayranı olmasanız bile gezmesi oldukça eğlenceli ve ilginç olan yerlerden biridir. Burası aynı zamanda 18 defa “World Series’e” ev sahipliği yapması nedeniyle de beyzbol tarihi açısından çok özel bir yere sahiptir.

Ne yapılır? Günümüzde aktif olarak maçlara ev sahipliği yapan stadyumda, maçların oynanmadığı zamanlarda gerçekleştirilen turlara katılarak çok keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Parktaki turlar yıl boyunca gerçekleştirilmektedir. Dilerseniz kışın iki haftalık hokey ve buz pateni etkinlikleri için Frozen Fenway’e göz atabilirsiniz. Stadyum aynı zamanda büyük yaz konserlerine de ev sahipliği yapmaktadır ve bu da gerçekleştirebileceğiniz keyifli etkinlikler arasında yer almaktadır.

 • Adres: 4 Jersey St, Boston, MA 02215, Amerika Birleşik Devletleri
 • Telefon: +1 877-733-7699
 • Ziyaret saatleri: 09.00-17.00
 • Giriş ücreti: Yetişkin 25$, 3-12 yaş arası 17$ ve 3 yaş altı ücretsiz
 • Web sitesi
 • Yol tarifi al >

Prudential Tower

Prudential Towers

Burası neresi? 1964 yılında açılan Prudential Tower, halk arasında “The Pru” olarak adlandırılmaktadır. Pek çok sosyal etkinliğe ve alışveriş olanağına imkan sunan yapı, hem yerli halk hem de şehre gelen turistler için Boston’un cazibe merkezlerinden biri olarak sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Neden gitmeliyim? Boston’un en ünlü gökdelenlerinden biri olan Prudential Tower alışveriş yapmak ve şehrin muhteşem manzarasını seyretmek için şehirdeki en önemli noktalardan biridir. Gökdelenin 50. katında bulunan Skywalk Gözlemevi’ne uğrayarak hem gündüz hem de gece Boston’un nefes kesen manzarasını seyredebilirsiniz.

 • Adres: 800 Boylston St, Boston, MA 02199, Amerika Birleşik Devletleri
 • Telefon: 1-973-802-6675
 • Ziyaret saatleri: Her gün 10.00-21.00
 • Giriş ücreti: Ücretsiz
 • Yol tarifi al >

Harvard Üniversitesi ve Meydanı

Harvard Üniversitesi

Burası neresi? İçinde mimari açıdan muhteşem binalara sahip olan Harvard Üniversitesi, bu yönüyle Boston gezilecek yerler listesine girmeyi başarıyor. Üniversite 1636 yılında kurulmuştur ve Amerika’daki en eski yüksek öğrenim kurumu olması nedeniyle Boston için çok değerli bir yapıdır.

Üniversitenin de bulunduğu Harvard Meydanı, dillerin, çağların ve kültürlerin karışımıyla meydana gelmiş entelektüel ve sıra dışı bir meydandır. Meydan çevresinde kafeler, kitapçılar, sinemalar ve müzik dükkanları bulunmaktadır. Böylelikle ziyaretçiler için bambaşka bir deneyim sunmaktadır.

Neden gitmeliyim? Harvard Kampüsü çeşitli tarihi binaları ile kolay bir şekilde ayırt edilebilmektedir. Aynı zamanda çok beğenilen Harvard Üniversitesi Müzesi de geniş bir koleksiyon ile turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Ne yapılır? Harvard Üniversitesi’ne gelerek bu tarihi bölgede ve meydanda ücretsiz yürüyüş turlarına katılabilirsiniz.

 • Adres: Brattle St, Cambridge, MA 02138, Amerika Birleşik Devletleri
 • Ziyaret saatleri: 24 saat
 • Yol tarifi al >

-Doğal Güzellikler

Charles Nehri

Burası neresi? Charles Nehri Esplanade, Boston’daki en güzel ve keyifli yürüyüş yerlerinden biridir. Yaklaşık 5 kilometre boyunca uzanan ve muhteşem manzaralar eşliğinde sakinleşmenizi sağlayan bu yapraklı yol, Charles Nehri’nin Boston tarafından Cambridge manzaraları sunmaktadır.

Neden gitmeliyim? Şehrin huzur mekanlarından olan Charles Nehri fotoğraf çekmek ve dinlenmek için en ideal noktalardan biri. Yaz aylarında Hatch Shell’de ücretsiz olarak dahil olabileceğiniz konserler de Charles Nehri’nin Boston’da mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında gösterilmesini sağlamaktadır.

Ne yapılır? Buraya gelerek yerlilerle birlikte patikalarda yürüyebilir, koşabilir ya da bisiklete binebilirsiniz. Nehri yakından görmek isterseniz de kano veya kürekli tekne kiralayabilirsiniz. Ayrıca burada düzenlenen çeşitli etkinliklere de katılabilirsiniz.

 • Adres:Charles River, Esplanade, Boston, MA 02116, Amerika Birleşik Devletleri
 • Yol tarifi al >

-Müzeler

Güzel Sanatlar Müzesi

Boston Güzel Sanatlar Müzesi

Burası neresi? Amerika’nın en kapsamlı müzelerinden biri olan Güzel Sanatlar Müzesi‘nde ziyaretçiler 450 binin üzerinde eseri inceleme fırsatını yakalıyor. Müze ülkenin en büyük müzeleri arasında bulunuyor ve Boston’un en önemli turistik yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Müzenin kuruluşu 1870 yılına dek uzanmaktadır ve şu anda Fenway-Kenmore semtinde, Back Bay Fens parkının muhteşem manzarasına ve doğasına bakan devasa bir Neoklasik binada bulunmaktadır. Müzenin içinde ise Kolomb öncesi ve sömürge döneminde üretilmiş sanat eserlerinden çağdaş eserlere kadar güzel sanatlara dair her şeyi bulabilirsiniz.

Müzede ayrıca devasa galerilerde muhteşem Asya ve İran bölgesine ait güzel sanat eserlerini, eski Mısır mumyalarını, Avrupalı sanatçıların yapmış olduğu etkileyici eserleri ve çok daha fazlasını da görme şansına sahip olabilirsiniz. Müzede toplamda 450.000’in üzerinde sanat eseri sergilenmektedir.

Neden gitmeliyim? Goya, Rembrandt ve Monet gibi çok değerli sanatçıların eserlerini barındıran Boston Museum of Fine Arts, dünyanın en çok ziyaret edilen müzelerinden biri olması nedeniyle Boston’a gelen her sanat meraklısının uğraması gereken yerlerin başında gelmektedir.

Ne yapılır? Müzeye geldiğinizde sadece galerideki muhteşem koleksiyonları incelemekle kalmayın; Müzenin dışında tenha bir noktada yer alan Japon Düşünce Bahçesi’ne gelerek huzurlu dinlenme anları ile gezinizi sonlandırın.

 • Adres: 465 Huntington Ave, Boston, MA 02115, Amerika Birleşik Devletleri
 • Telefon: +1 617-267-9300
 • Ziyaret saatleri: Perşembe-Pazartesi 10.00-17.00, Cuma 10.00-22.00, Salı ve Çarşamba kapalı
 • Giriş ücreti: Yetişkin 27$, 7-17 yaş arası 10$, 0-6 yaş arası ücretsiz
 • Web sitesi
 • Yol tarifi al >

Bilim Müzesi

Bilim Müzesi

Burası neresi? Boston’dayken aile ile gezilecek yerler arıyorsanız Bilim Müzesi, sizin için ziyaret edilmesi zorunlu bir yer olacaktır. Etkileşimli bir müze olan Bilim Müzesi, birçok kalıcı serginin yanı sıra sıklıkla değişen muhteşem geçici sergilere de ev sahipliği yapmaktadır.

Bilim Müzesi içinde fosillerin ve birebir boyutlardaki gerçekçi maketlerin arasında dolaşabilir ve dinozorların devasa boyutlarına hayran kalabilirsiniz. Müze içinde 120’den fazla hayvanın maket ve fosilini inceleyebilirsiniz.

Neden gitmeliyim? Bilime meraklı ziyaretçiler için Bilim Müzesi, ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri. Müzede birçok interaktif gösterilerin yanında birbirinden ilginç bilimsel nesneleri görme şanına da sahip olabiliyorsunuz. Bilim Merkezi ve Canlı Hayvan Bakım Merkezi’ni ziyaret ederek hem geçmişteki hem de günümüzdeki hayvanları görebilirsiniz.

 • Adres: 1 Museum Of Science Driveway, Boston, MA 02114, Amerika Birleşik Devletleri
 • Telefon: +1 617-723-2500
 • Ziyaret saatleri: Her gün 09.00-17.00
 • Giriş ücreti: Yetişkin 29$, 3-11 yaş arası 24$, 60 yaş üzeri 25$, 3 yaş altı ücretsiz
 • Web sitesi
 • Yol tarifi al >

John F. Kennedy Başkanlık Kütüphanesi ve Müzesi

John F. Kennedy Müzesi ve Kütüphanesi

Burası neresi? Kütüphane ve müzeden oluşan müze Amerika’nın 35. başkanı John F. Kennedy’e ithafen yapılmıştır. Yapı içinde Kennedy döneminden kalma özel eşyalar ve çeşitli nesneler sergilenmektedir. Müze binası 1979’da açılmıştır ve mimar IM Pei tarafından tasarlanmıştır.

Sergiler, başkanlık kampanyası izni, Oval Ofis, First Lady Jacqueline Bouvier Kennedy ve Kennedy ailesini kapsamaktadır. Müze ve kütüphane binası Boston Sahili’nde 10 dönümlük bir park içinde ziyaretçilerini beklemektedir.

Neden gitmeliyim? John F. Kennedy’nin hayatına odaklanmak ve ona ait şahsi eşyaları, belgeleri incelemek için bu etkileyici müzeye mutlaka zaman ayırmalısınız.

 • Adres: Columbia Point, Boston, MA 02125, Amerika Birleşik Devletleri
 • Telefon: +1 617-514-1600
 • Ziyaret saatleri: Perşembe-Pazar 10.00-16.00
 • Giriş ücreti: Yetişkin 18$, Yaşlılar ve öğrenciler 12$, 13-17 yaş arası 10$, 12 yaş altı ücretsiz
 • Web sitesi
 • Yol tarifi al >

Meydanlar, Caddeler, Sokaklar

Copley Meydanı ve Boston Halk Kütüphanesi

Burası neresi? Back Bay bölgesinin ana meydanı olarak kabul edilen Copley Meydanı, hem eski hem de ultra modern binalarla çevrili tam bir sentez bölgesidir. Burada bulunan Boston Halk Kütüphanesi, 1848 yılında kurulmasına karar verilmiştir ve Amerika’daki kamu tarafından finanse edilerek kurulan ilk kütüphane olma özelliğini taşımaktadır. 1895 yılında açılan kütüphane binası 218 fit uzunluğunda ve 50 fit yüksekliğindedir. Binada son olarak 2003 yılında temizlik ve restorasyon çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Meydanın diğer noktalarında ise kırmızı kumtaşıyla mimar Henry Hobson Richardson tarafından tasarlanmış Trinity Kilisesi, diğer tarafında ise saygıdeğer bir Boston kurumu olan Fairmont Copley Plaza yer almaktadır. Hemen ilerisinde ise 52 katlı bir kule kompleksi olan Prudential Center bulunmaktadır.

Neden gitmeliyim? Copley Meydanı’na dinlenmek ve kafa dinlemek için mutlaka gelin ve Boston Halk Kütüphanesi’nin içine binanın Rönesans Revival mimarisini yakından görmek için girin. İçeri girdiğinizde ise John Singer Sargent ve Edwin Abbey’in etkileyici duvar resimlerini incelemeyi unutmayın.

Ne yapılır? Meydanın ve çevresindeki muhteşem binaların tadını çıkarmanın yanı sıra Boston ve çevresinin 360 derecelik manzarasını sunan Skywalk gözlem güvertesi de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

 • Adres: Boston, Massachusetts 02116, Amerika Birleşik Devletleri
 • Yol tarifi al >

North End (Boston’un Kuzey Yakası)

North End

Burası neresi? İtalyan kültürünün hakim olduğu ve şehrin en eski yerleşim yerlerinden biri olan North End, Boston’un Küçük İtalya’sı olarak tanımlanmaktadır. Burası günümüzde otantik ortamıyla ve birçok keyifli mekanıyla ziyaretçilerin eğlenceli vakit geçirdiği yerlerin başında geliyor. Özellikle Freedom Trail gibi muhteşem yerler North End’i ilgi çekici kılmaktadır.

Neden gitmeliyim? 1630’dan beri Avrupalılara ev sahipliği yapan North End, sayısız tarihi yerler ve turistik noktalara ev sahipliği yapması nedeniyle şehrin özel yerlerinden biridir. İtalyan havasını Boston’da hissetmek isteyenler için şehirdeki en eski yerleşim yerlerinden biri olan North End, Boston’da mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Ne yapılır? North End’in dar sokaklarında dolaşın ve bölgeyi yakından tanıma fırsatına sahip olun. Hanover Caddesi’nde bulunan birçok İtalyan restoranından birine uğrayarak leziz İtalyan yemeklerinin tadına baktığınızdan da emin olun. Özellikle büyük bir rekabet içinde olan Mike’s Pastry ve Modern Pastry isimli pastaneleri deneyerek sizde hangisinin daha iyi olduğuna karar verin.

Özgürlük Yolu (Freedom Trail)

Freedom Trail

Burası neresi? Üç millik Özgürlük Yolu, sizi Boston’un en önemli tarihi anıtları ve alanlarından 16’sına götürmektedir. Bu 16 simge, Amerika Birleşik Devletleri’nin kuruluşu için çok önemli bir yere sahiptir. Caddeyi en iyi şekilde gezebilmek için kaldırımdaki kırmızı tuğlaları ve geçitlerdeki ayak izlerini takip etmeniz faydalı olacaktır. Burası yaklaşık 4 kilometrelik bir parkurdur ve Amerika’nın en eski parklarından biri olan Boston Common’dan başlar.

Patika boyunca Paul Revere, Samuel Adams ve John Hancock gibi önemli isimlerin gömülü olduğu Old Granary Burying Ground başta olmak üzere King’s Chapel Burying Ground, Old South Meeting House veOld State House gibi çok önemli noktaları görme şansına sahip olabileceksiniz.

Neden gitmeliyim? Boston’un tarihi yerlerinin bulunduğu bölgeyi ziyaret ederek tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Biraz karışık gelebilecek bu yolu cüzi bir ücret karşılığında alacağınız haritadan daha kolay bir şekilde gezebilirsiniz.

-Kiliseler, Katedraller

Eski Kuzey Kilisesi

Burası neresi? Boston’da ziyaret edilecek en popüler yerler arasında bulunan Eski Kuzey Kilisesi, şehrin tarihi North End semtinde yer almaktadır. Kilisenin yapımı 1723 yılında gerçekleşmiştir ve şu anda Boston kiliseleri içinde ayakta durmayı başaran en eski kilise olma özelliğini taşımaktadır. Kilisenin özellikle uzun çan kulesi ile bölgenin en zarif mimari yapılarından biri olarak kabul edilmektedir.

Günümüzde Ulusal Tarihi Dönüm Noktası olarak kabul edilen kilise, şehrin geçmişinde önemli roller oynamış olan Binbaşı John Pitcairn ve Kaptan Samuel Nicholson’ın mezarına ev sahipliği yapmasının yanı sıra George Washington’un güzel bir büstüne de ev sahipliği yapmaktadır.

Neden gitmeliyim? Boston’un simgesel yapılarından biri olan Eski Kuzey Kilisesi, ilgi çekici tarihi, mimari ve muhteşem ambiyansı nedeniyle kesinlikle görülmeye değer.

 • Adres: 193 Salem St, Boston, MA 02113, Amerika Birleşik Devletleri
 • Telefon: +1 617-858-8231
 • Ziyaret saatleri: Pazartesi günleri dışında her gün 10.00-17.00
 • Giriş ücreti: Ücretsiz
 • Yol tarifi al >

-Parklar, Bahçeler

Boston Public Garden

Boston Public Garden

Burası neresi? Birçok farklı bitki türünün bulunduğu Boston Public Garden ülke için tarihi bir öneme sahiptir. Bu nedenle park içinde insanların daha dikkatli ve özenli davranması beklenir. Şehrin kalbinde yer alan bu bahçe, Amerika’nın en eski parkıdır ve Freedom Trail’in başlangıcıdır.

Yerliler tarafından özellikle yaz aylarında sıklıkla kullanılan bu geniş yeşil alanda 1756 tarihli Merkezi Mezarlık alanı da bulunmaktadır. Parkın geçmişi ise 1837 yılına uzanmaktadır ve geçmişte bataklık olan bir alanda kurulmuştur.

Neden gitmeliyim? Boston Public Garden, dinlenmek, ördekleri izlemek ve yürüyüş yapmak isteyenler için Boston gezi planına mutlaka dahil edilmesi geren keyifli ve yeşil noktalardan biridir.

Ne yapılır? Charles Caddesi’nin batı tarafında buraya bitişik, Amerika’nın en eski botanik bahçesi olan 24 dönüme yayılmış Halk Bahçesi ve ayrıca George Washington’un atlı bir heykeli de görülmesi gereken şeyler arasında bulunuyor. Bunlar dışında Viktorya tarzı anıtlar ve heykeller de incelenebilir. Dilerseniz park içindeki gölde kuğu teknelerine binebilir ve çok keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

 • Adres: 4 Charles St, Boston, MA 02116, Amerika Birleşik Devletleri
 • Telefon: +1 617-635-4505
 • Ziyaret saatleri: Gün boyu
 • Giriş ücreti: Ücretsiz
 • Yol tarifi al >

-Çocukla Gidilebilecek Yerler

New England Akvaryumu

New England Aquarium

Burası neresi? New England Akvaryumu, aileler v hayvan severler için şehirdeki önemli cazibe merkezlerinden biridir. Egzotik deniz yaşamını keşfetmenizi sağlayan akvaryum içinde penguenler, deniz anaları, foklar ve vatozlar başta olmak üzere birçok farklı türden deniz canlısını görmek mümkün olmaktadır.

1969 senesinde açılan akvaryumun en önemli özelliği, ana binanın atriyumunda yer alan ve bir mercan kayalığını taklit eden 200.000 galonluk dev okyanus tankıdır. Tankın etrafında sarmal bir yürüyüş yolu bulunmaktadır ve izleyiciler birçok farklı ve etkileyici deniz canlısını muhteşem bir deneyimle yakından görebilmektedir.

Neden gitmeliyim? Sınırsız balık türünü görebileceğiniz ve birçok ilgi çekici gösteriyi izleyebileceğiniz New England Akvaryumu, bölgenin en büyük akvaryumlarından biridir. Akvaryum, hem çocuklar için hem de yetişkinler için Boston’da görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Ne yapılır? Akvaryum ayrıca su temalı film gösterimleri yapan bir IMAX sinemasına da ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda balina izleme turları da mevcuttur v ziyaretçiler bir gemi biletiyle akvaryum biletini birleştirerek bu turlara katılabilmektedir.

 • Adres: 1 Central Wharf, Boston, MA 02110, Amerika Birleşik Devletleri
 • Telefon: +1 617-973-5200
 • Ziyaret saatleri: Pazartesi-Cuma 09.00-17.00; Cumartesi-Pazar 09.00-18.00
 • Giriş ücreti: Yetişkin 10$, 3-11 yaş arası ve 60 yaş üstü 8$ (Balina izlemek için ekstra ücret ödenmesi gerekir)
 • Web sitesi
 • Yol tarifi al >

 

 

Boston Çevresinde Gezilecek Yerler

Boston’da Alışveriş Yapılacak Yerler

-Caddeler, Sokaklar

Newbury Caddesi

Newbury Caddesi

Burası neresi? Boston’un en özel caddelerinden biri olan Newbury, tarihi binalar arasında birçok ünlü markanın mağazalarını barındırır. Ünlü markaların dükkanlarının yanı sıra burada modaya uygun küçük dükkanlar ve butikler, sanat galerileri de yer almaktadır. Kaldırımlardaki keyifli kafeler ise alışveriş esnasında minik bir mola vermenize olanak tanıyor.

Cadde geçmişte Boston Limanı’nın bir parçasıyken, 1850’li yıllarda toprakla doldurularak Black Bay olarak bağımsız bir bölge haline gelmiştir. Günümüzde burada The Boston Baked Bean, So Good Jewelry, Niketown, Hempest başta olmak üzere çok önemli markaların mağazaları kendisine yer edinmiştir ve 1,6 kilometrelik uzunluğu ile muhteşem bir gezinti bölgesidir.

Neden gitmeliyim? Neewbury, farklı bir alışveriş deneyimi yaşamak isteyenler için Boston gezilecek yerler listesinde mutlaka bulunması gereken yerlerden biridir. Mahalle aynı zamanda mimari, dekoratif pişmiş toprak ve tuğla işçiliğinin bazı güzel örneklerini görmek için de önemli bir noktadır.

Ne yapılır? Alışveriş sonrasında dinlenmek ve yenilenmek isterseniz Bella Sante‘yi ziyaret etmenizi öneriyoruz. Burada tam vücut masajı başta olmak üzere yüz bakımı, manikür ve pedikür gibi kişisel bakım ihtiyaçlarınızı da giderebilirsiniz.

 • Adres: Boston, Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri
 • Yol tarifi al >

-Marketler, Pazarlar

Quincy Market ve Faneuil Hall

Quincy Market

Burası neresi? Faneuil Hall, 3 tarihi pazar binası ve 1 koridordan oluşan yüzlerce yıllık bir pazar yeri ve insanlar için bir toplanma yeri olmuştur. Bu turistik ve tarihi alışveriş noktasına gelerek birçok restorandan birinde yemek yiyebilirsiniz. Alternatif olarak Quincy Market’e uğrayabilir ve satıcıların yüzlerce yıl önce aynı yerde nasıl satış yaptıklarını hayal edebilirsiniz.

Faneuil Binası’nın geçmişi 1742 senesine kadar uzanmaktadır ve bağışçı Peter Faneuil, burayı köle ticaretinden elde ettiği fonlarla bir pazar yeri olması amacıyla yaptırmıştır. Binanın ikinci katı ise özgürlük özlemi çeken yurtseverler tarafından bir buluşma noktası olarak kullanılmıştır. Binada günümüzde 130 civarında yemek tezgahı hizmet vermektedir.

Neden gitmeliyim? Şehrin en eski alışveriş ve eğlence yerlerinden biri olan mekanda çok farklı lezzetleri deneme ve alışveriş yapma şansına sahip olabilirsiniz. Hala bir pazar yeri ve tartışmalar için toplanma yeri olarak kullanılan bina, Boston’daki en popüler turistik yerler arasında bulunmaktadır. Burasını önemli kılan bir diğer önemli nokta da James Otis ve Samuel Adams gibi tarihe damgasını vurmuş kişilerin konuşmalarını yaptıkları yerleri görme ve hayal etme imkanı sunmasıdır.

 • Adres: 1 S Market St, Boston, MA 02109, Amerika Birleşik Devletleri
 • Telefon: +1 617-523-1300
 • Ziyaret saatleri: 10.00-21.00
 • Giriş ücreti: Ücretsiz
 • Web sitesi
 • Yol tarifi al >

Boston’da Gece Gezilecek Yerler

Boston’da Yapılacak Şeyler

-Turlar, Geziler

Whale Watch Cruise

Whale Watch Cruise

Balinaların göç mevsimi olan nisan-ekim ayları arasında gerçekleştirilen balina gözlem gezileri New England Akvaryumu tarafından gerçekleştiriliyor. Siz de bu dev deniz memelilerini daha yakından görmek istiyorsanız bu özel turlara katılabilirsiniz.

Boston’a Yakın Havalimanları

Temel İrtibat Bilgileri

-Konsolosluk Bilgileri

-Acil Durum Numaraları

-Turistler İçin Telefon Kullanımı

 

 

Siz de Boston’da görülmesi gereken ve listemizde bulunmayan yerleri bizlerle paylaşarak Boston gezilecek yerler listemize katkıda bulunabilirsiniz. Eğer Boston için güzel bir gezi planlamak istiyorsanız en ucuz Boston uçak bileti seçenekleri bir tık uzağınızda.

Yorum yapın

Bizi Takip Edin