Miami

Miami Gezilecek Yerler Listesi | Tüm Detaylarıyla 12 Yer yazımızda Atlantik Okyanusu’nun kıyısındaki en güzel şehirlerden olan Miami’nin popüler noktalarını tüm detaylarıyla inceledik.

Başta muhteşem plajları olmak üzere birçok güzelliği içinde barındıran Miami şehri, ziyaretçilerine çok keyifli ve unutamayacakları bir tatil vadediyor. Biz de bu güzel şehre gezi planlayanlara yol göstermesi adına Miami Gezilecek Yerler Listesi | Tüm Detaylarıyla 12 Yer listesi hazırladık.

Miami Gezilecek Yerler

1. Tabi ki havalı plajları

Miami Beach

Miami deyince tabi ki birçoğumuzun aklına şehrin muhteşem plajları geliyor. Başta Miami Beach ve South Beach olmak üzere şehirde denizin, güneşin ve kumun tadını çıkarabileceğiniz birçok güzel nokta bulunuyor.

Bölgenin en popüler iki sahili olan Miami ve South Beach bazı özellikleriyle birbirinden ayrılıyor. Daha sakin bir sahilde güneşlemek ve okyanusun tadını çıkartmak isterseniz Miami Beach’i veya daha eğlenceli ve kalabalık bir ortam için South Beach tercih edilebilir. Kesin olan tek şey Miami’de hangi plajı tercih ederseniz edin memnun kalacağınız. 🙂

2. Little Havana

Cubanas Cafe Little Havana

Küba’dan kaçarak gelen insanların yerleştiği bir bölge olan Little Havana, Amerika’nın ortasında kendinizi Küba’daymış hissi uyandırıyor. Önceleri çok tehlikeli ve riskli bir bölge olan Little Havana, günümüzde puro ve hediyelik eşya dükkanları bulunan keyifli bir bölgeye dönüşmüş durumda.

3. Ocean Drive

Ocean Drive Florida Miami

Miami dendiğinde akla gelen ilk nokta olan Ocean Drive, aslında fotoğraflarına baktığımızda çok tanıdık gelecek manzaralara sahip. Dexter, Scarface gibi sayısız dizi ve filmin çekildiği bu nokta South Pointe Park’tan başlayıp, Miami Beach’in bittiğini noktaya kadar sürmekte ve 2,1 kilometre uzunluğuna sahiptir.

Art Deco mimarinin en güzel örneklerinden olan caddede palmiye ağaçlarıyla süslü sürüş yolları, muhteşem manzarası ve sayısız işletmeye ev sahipliği yapmasıyla çok popülerdir. Barlar, gece kulüpleri, restoranlar ve alışveriş noktaları gibi ne ararsanız bulabileceğiniz Ocean Drive’ı görmeden Miami gezinizi tamamlamış sayılmazsınız.

4. Everglades National Park

Everglades National Park

Dünya üzerindeki bütün ağaç türlerini barındıran nadir yerlerden biri olan Everglades National Park, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunuyor. Birçok canlı türüne ev sahipliği yapan parkta 2 milyondan fazla timsahın yaşadığı tahmin ediliyor. Parkta yapılan turlar ise timsahları daha yakından görmenize olanak tanıyor.

5. Miami Deniz Akvaryumu

Miami Deniz Akvaryumu

Hollywood filmlerine konu olmuş birçok deniz canlısının da bulunduğu Miami Deniz Akvaryumu‘nda çok çeşitli deniz hayvanını ve bu hayvanların gösterilerini izlemeniz mümkün olabilmektedir.

6. Miami Hayvanat Bahçesi

Miami Hayvanat Bahçesi

Miami Hayvanat Bahçesi, Amerika’da bulunan ilk ve tek tropik hayvanat bahçesi olma özelliğine sahiptir. Bu hayvanat bahçesi içerisinde sadece canlıları ziyaret etmekle kalmıyor dilerseniz açık hava sergilerini de gezebiliyorsunuz.

Sayısız canlı çeşitliliğine ev sahipliği yapan park içerisinde nesli tükenmekte olan canlıların koruması üstlenilmiş olup, türlerinin devamlılığı sağlanmaktadır. Ziyaretçiler de bu canlıları doğal yaşam alanları içerisinde yakından güvenli bir şekilde görme şansına sahip oluyorlar.

Asya, Afrika, Avusturalya ve Amerika’da yaşayan canlıların koruma altında yaşamlarını sürdürdükleri Miami Hayvanat Bahçesi’nde 0-2 yaş arası ücretsiz giriş yapabilirken 13 yaş ve üstü ziyaretçiler 22,95 $ karşılığında parkı gezebiliyor.Her gün 10.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilen Miami Hayvanat Bahçesi, görülmesi gereken bilgilendirici ve eğlenceli noktalardan biri.

7. Bayside

Bayside

Miami Downtown’ın denizle buluştuğu nokta olan Bayside, marina, iskele ve alışveriş merkezi olarak hizmet veriyor. 1987 yılında kurulan bölgede alışveriş yapıp çok keyifli vakit geçirme şansına sahip olabilirsiniz.

8. Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri

Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri

İtalyan Rönesans dönemi evlere ve bahçelere ev sahipliği yapan tarihi Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri de Miami’nin önemli turistik noktalarından biri.

9. Lincoln Road

Lincoln Road

Miami’nin İstiklali neresi derseniz Lincoln Road‘ın bu unvanı sonuna kadar hak ettiğini söyleyebiliriz. Burada sağlı sollu dizilmiş dükkanlardan alışveriş yapabilir ya da sevdiklerinizle birbirinden güzel mekanlarda bir şeyler yudumlayarak caddenin keyfini çıkarabilirsiniz.

10. İspanyol Manastırı

İspanyol Manastırı

Miami’nin merkezinde bulunan İspanyol Manastırı, burada zamanında birçok İspanyolun yaşadığını bizlere gösteriyor. Bu manastırı da Miami gezilecek yerler listemize dahil ediyoruz.

İspanyol mimariyle yapılmış manastırı beğendiyseniz,İspanya’da çok daha fazlasını görmek için tık tık.

11. Art Deco District

Art Deco District Miami Florida

Art Deco District;Miami dendiğinde aklınıza gelen tropikal renklerle süslü binaları, yolları ve meşhur palmiyelerin en yoğun olduğu bölgedir. Ulusal Tarihi Binalar Tescili almış 960 binaya ev sahipliği yapan bölgede tropikal motifler ve canlı renkler tüm binalarda yoğun olarak kullanılmıştır.

Ünlü mimarların tasarımları olan binalarda;Murray Dixon,Charles Greco,Albert Anis gibi ünlü sanatçıların imzalarını barındırmaktadır. Miami’de Art Deco stilini yakından görmek isterseniz 11. 13. ve 14. Caddelere göz atmanızı, buradaki binaların mimarisini incelemenizi öneriyoruz.

12. Wynwood Walls

Wynwood Walls Miami Florida Art

Sanatçıların eli değdiğinde izbe bir noktanın bile ne kadar güzel olabileceğinin canlı örneği Wynwood Duvarları’dır. Uzun yıllar boyunca depolara ev sahipliği yapmış ve kullanımın olmadığı bu nokta, sokak sanatçılarının konuya el atmasıyla bambaşka bir güzelliğe bürünmüştür.

Renklerin şehri olarak bilinen Miami’de şehrin en renkli noktalarından birine dönüştürülmüş olan Wynwood Duvarları, hoş bir projenin parçasıdır. Her yıl farklı bir koleksiyona ev sahibi yapan duvarlar etkinlik boyunca tablolara, sergilere ve pazarlara ev sahipliği yapıyor. Etkinlik boyunca bu bölgede gerçekleştirilen sanat turlarına katılarak eserler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz ve muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. 🙂

Biz ‘Miami Gezilecek Yerler Listesi’ yazımızı oluştururken hem çok eğlendik hem de bu şehri daha fazla merak etmeye başladık. Siz Miami’yi nasıl buldunuz ? Lütfen düşüncelerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşın. 🙂

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.