Gümüşhane’de Gezilecek Yerler Listesi

0
2308

Gümüşhane, Karadeniz’in engebeli arazisinde kendine yer bulmayı başarmış küçük şehirlerimizden biridir.

Karadeniz’in getirmiş olduğu muhteşem doğa ve tarihi geçmişiyle birçok güzelliği bünyesinde barından şehir, ziyaretçilerine birkaç günlük bir geziyle çok güzel zamanlar geçirmeyi vadediyor. Biz de biletbayi.com ailesi olarak Gümüşhane’nin görülmesi gereken yerlerini liste haline getirdik. Gümüşhane ziyaretinizde listemizden faydalanarak bu güzellikleri keşfetme şansını yakalayabilirsiniz.

1. Karaca Mağarası

Karaca Mağarası
Karaca Mağarası

Sarkıtlar, dikitler, travertenler ve daha birçok doğal oluşumu bünyesinde barındıran ve tam bir görsel şölen sunan bu mağarayı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Mağara, Torul ilçesinde bulunmaktadır.

2. Limni Gölü

Limni-Gölü-1

Karadeniz’in bu bakir güzelliğine aşık olacağınızı söyleyebiliriz. Ülkemizin gizli kalmış cennet köşelerinden biri olan Limni Gölü’ne Zigana Köyü’nden yarım saatlik bir araba yolculuğuyla ulaşmanız mümkün. Bu doğa harikasını görmeden Gümüşhane’den ayrılmamanızı öneriyoruz.

3. Satala Antik Kenti

Satala Antik Kenti
Satala Antik Kenti

Roma İmparatorluğu döneminden kalma kalıntıları inceleyebileceğiniz antik kent, Kelkit ilçesinde bulunmaktadır. Kenti, şehrin görülmesi gereken ören yerlerinden biridir.

4. İmera Manastırı

İmera Manastırı
İmera Manastırı

Eskiden Rumlar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılan İmera köyünde bulunan manastırın oldukça iyi bir şekilde korunduğunu söyleyebiliriz. İmera Manastırı, Gümüşhane’de gezilecekler listesinde mutlaka olması gereken bir eser.

5. Zigana Kayak Merkezi

Zigana Kayak Merkezi
Zigana Kayak Merkezi

Şehir merkezine 50 km mesafede bulunan kayak merkezinde ahşap evlerde konaklayarak karın tadını çıkarabilirsiniz. Kayak pistinde kayak yapmanın zevkini yaşayabilirsiniz ancak pistin çok dik olduğunu ve yeni başlayanların çok dikkatli olması gerektiğini belirtelim.

6. Tomara Şelalesi

Tomara Şelalesi
Tomara Şelalesi

Tomara Şelalesi, Gümüşhane’ye geldiğinizde görülmesi gereken doğal güzelliklerden biridir. Suyun eşsiz manzarası ve huzur verici sesi eşliğinde keyifli anlar geçirebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

7. Kov Kalesi

Kov Kalesi
Kov Kalesi

Esenyurt Köyü’nde bulunan kale, Karadeniz’deki en görkemli kalelerden biri olma özelliğine sahiptir. Kalenin heybetli ve güçlü duruşuna hayran kalacaksınız.

Siz de Karadeniz’in küçük ama sevimli şehrini ziyaret ederek güzel anlar yaşayacağınızı düşünüyoruz. Karadeniz havasının ve tarihi güzelliklerinin size iyi geleceğinden eminiz. Dilerseniz hemen Gümüşhane otobüs bileti sayfamızdan biletinizi alabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.