Boston’da Gezilecek En iyi 15 Yerler Listesi

Amerikan halkının İngiltere’nin baskılarından kurtuluşunda önemli bir yere sahip olan Boston, özgürlük mücadelesinin simgelerinden birisi olmuştur. 

Sizler için hazırlamış olduğumuz Boston gezilecek yerler listesiyle şehirde özellikle görülmesi gereken yerler hakkında bilgiler paylaştık. Boston’da keyifli ve dolu dolu zaman geçirmek istiyorsanız listemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Boston Gezilecek Yerler

1. Charles Nehri

Charles Nehri

Şehrin huzur mekanlarından olan Charles Nehri fotoğraf çekmek ve dinlenmek için en ideal noktalardan biri.

2. Güzel Sanatlar Müzesi

Boston Güzel Sanatlar Müzesi

Amerika’nın en kapsamlı müzelerinden biri olan Güzel Sanatlar Müzesi‘nde ziyaretçiler 450 binin üzerinde eseri inceleme fırsatını yakalıyor. Müze ülkenin en büyük müzeleri arasında bulunuyor.

3. New England Akvaryumu

New England Aquarium

Sınırsız balık türünü görebileceğiniz ve birçok ilgi çekici gösteriyi izleyebileceğiniz New England Akvaryumu, bölgenin en büyük akvaryumlarından biridir.

4. Newbury Caddesi

Newbury Caddesi

Boston’un en özel caddelerinden biri olan Newbury, tarihi binalar arasında birçok ünlü markanın mağazalarını barındırır. Neewbury, farklı bir alışveriş deneyimi yaşamak isteyenler için Boston gezilecek yerler listesinde mutlaka bulunması gereken yerlerden biridir.

5. Bilim Müzesi

Bilim Müzesi

Bilime meraklı ziyaretçiler için Bilim Müzesi, ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri. Müzede birçok interaktif gösterilerin yanında birbirinden ilginç bilimsel nesneleri görme şanına sa sahip olabiliyorsunuz.

6. Fenway Park

Fenway Park

Amerika’nın beysbol tarihine tanıklık etmek isteyenler için Fenway Park çok isabetli bir nokta olacaktır. 1912 yılında inşa edilen stat ülkenin en eski beysbol stadı unvanına sahiptir. Maçların oynanmadığı zamanlarda gerçekleştirilen turlara katılarak çok keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

7. North End

North End

İtalyan kültürünün hakim olduğu ve şehrin en eski yerleşim yerlerinden biri olan North End, günümüzde otantik ortamıyla ve birçok keyifli mekanıyla ziyaretçilerin eğlenceli vakit geçirdiği yerlerin başında geliyor.

 

8. Whale Watch Cruise

Whale Watch Cruise

Balinaların göç mevsimi olan nisan-ekim ayları arasında gerçekleştirilen balina gözlem gezileri New England Akvaryumu tarafından gerçekleştiriliyor. Siz de bu dev deniz memelilerini daha yakından görmek istiyorsanız bu özel turlara katılabilirsiniz.

9. Özgürlük Yolu (Freedom Trail)

Freedom Trail

Boston’un tarihi yerlerinin bulunduğu bölgeyi ziyaret ederek tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Biraz karışık gelebilecek bu yolu cüzi bir ücret karşılığında alacağınız haritadan daha kolay bir şekilde gezebilirsiniz.

10. Prudential Towers

Prudential Towers

Boston’un en ünlü gökdelenlerinden biri olan Prudential Towers alışveriş yapmak ve şehrin muhteşem manzarasını seyretmek için şehirdeki en önemli noktalardan biri.

11. Harvard Üniversitesi

Harvard Üniversitesi

İçinde mimari açıdan muhteşem binalara sahip olan Harvard Üniversitesi, bu yönüyle Boston gezilecek yerler listesine girmeyi başarıyor.

12. Boston Halk Kütüphanesi

Boston Halk Kütüphanesi

Etkileyici bir mimariye sahip olan Boston Halk Kütüphanesi, ülkenin ilk kütüphanesi unvanını da taşıyor. Eğer vaktiniz varsa bu kütüphaneyi görmenizi tavsiye ediyoruz.

13. Quincy Market ve Faneuil Hall

Quincy Market

Şehrin en eski alışveriş ve eğlence yerlerinden biri olan mekanda çok farklı lezzetleri deneme ve alışveriş yapma şansına sahip olabilirsiniz.

14. Boston Public Garden

Boston Public Garden

Birçok farklı bitki türünün bulunduğu Boston Public Garden ülke için tarihi bir öneme sahiptir. Bu nedenle park içinde insanların daha dikkatli ve özenli davranması beklenir. Vaktiniz olursa bu güzel parkı görebilirsiniz.

15. John F. Kennedy Müzesi

John F. Kennedy Müzesi ve Kütüphanesi

Kütüphane ve müzeden oluşan müze Amerika’nın 35. başkanı John F. Kennedy’e ithafen yapılmıştır. Yapı içinde Kennedy döneminden kalma özel eşyalar ve çeşitli nesneler sergilenmektedir.

Siz de Boston’da görülmesi gereken ve listemizde bulunmayan yerleri bizlerle paylaşarak Boston gezilecek yerler listemize katkıda bulunabilirsiniz. Eğer Boston için güzel bir gezi planlamak istiyorsanız en ucuz Boston uçak bileti seçenekleri bir tık uzağınızda.

Yorum yapın

Bizi Takip Edin