Sinop Kamp Yerleri – Sinop’da Kamp Yapılacak En İyi 19 Yer!

Karadeniz bölgesinin en kuzeyinde yer alan Sinop, tarihi bir liman kenti olmasının yanı sıra, pek çok hikâyelere ev sahipliği yapan Sinop Hapishanesi, çarpıcı tarihi mekânları, şelale, koy ve plajları ile ziyaretçisine sunabileceği pek çok güzelliği içerisinde barındırıyor. Büyük şehirlerden havayolu ile doğrudan gelebileceğiniz gibi, Türkiye’nin her bölgesinden otobüslerle de ulaşımı kolaydır. Bir hafta sonunuzu bu güzel kente ayırarak, lezzetli yemeklerini tadabilir, Hamsilos Koyu gibi doğal tabiat harikalarını gezebilir, Gerze gibi şirin tatil beldelerini keşfe çıkabilirsiniz.

Çevre şehirlerde yaşayıp da, yürüyüş ve kamp için bir yer arayışı içerisindeyseniz size Sinop’u tavsiye edebiliriz. Bu nadide Karadeniz kenti size hem şehir merkezinde, hem denize sıfır noktalarda hem de ulaşımı kolay ilçelerinde birbirinden güzel, sessiz ve sakin kamp alanları sunuyor. Yazımızın devamında her bütçeye hitap eden Sinop kamp alanlarını bulabilir, sunduğu olanaklar ve ulaşım hakkında pratik bilgileri okuyabilirsiniz.

Ücretsiz Kamp Yerleri

Erfelek Tatlıca Şelaleleri Kamp Alanı

Erfelek Tatlıca Şelaleleri Kamp Alanı

Sinop şehir merkezine 29 km uzaklıkta bulunan Erfelek Tatlıca Şelaleleri, 90’lı yılların sonunda Erfelek Barajının kurulması sırasında fark edilmiştir. Harika bir doğa manzarası olan alanda 28 adet şelale bulunmakta. Bu 28 şelalenin çevresinde birçok kamp ve mesire alanı mevcut. Çadır kampçıları tarafından çokça tercih edilen bir yer. Bir dönem ayı yavrularının görülmesi nedeniyle kamp yasaklanmış fakat sonrasında güvenli hale getirilmiş. Şelalenin etrafındaki küçük yeme – içme tesislerinde tuvalet ihtiyacınızı da giderebilirsiniz.

Erfelek ilçe merkezine 10 km mesafede bulunan Tatlıca Şelalelerine Sinop şehir merkezinden yola çıktıktan sonra sırasıyla Osmaniye ve Bektaşağa ilçelerini geçip Erfelek’e gelebilir ve buradan Akören Köyü yönünde ilerleyerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bir diğer alternatif güzergâh ise, Erfelek ilçesine gelmeden hemen önce Ayancık istikametine dönüp hiçbir yöne sapmadan ilerlerseniz Gökdağı tabelasını göreceksiniz. Bu yöne dönüp Gökdağı köyünü geçtikten sonra Akören Köyü’ne gelebilir ve tabelaları takip ederek şelaleye gelebilirsiniz. Şelaleye giden yol düzgün olup her türlü araç ile gelinebilir.

Toplu taşımayı kullanacak olanlar iki aktarma yaparak şelaleye gelebiliyorlar. Sinop otobüs terminalinden Erfelek ilçe merkezine giden minibüslere binerek ilçeye gelebilir ve buradan Akören Köyü’ne giden dolmuşlara aktarma yaparak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Kamp Olanakları: WC, büfe, piknik masaları, köy kahvesi, otopark alanı, yeme içme yerleri ve yürüyüş parkurları.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Telefon: 0368 260 61 75 – 0530 117 09 34

Web Sitesi: http://www.erfelektatlicaselaleleri.com/

Instagram: https://www.instagram.com/erfelektatlicaselaleleri/

Haritada Görüntüle >

Akliman Plajı Kamp Alanı

Akliman Plajı Kamp Alanı
Fotoğraf: Sinop Rehberi

Ormana sıfır sayılabilecek bir konumda bulunan Akliman Plajı, ziyaret eden kampçılara hem orman, hem de deniz keyfi sunuyor. Kamp severler için ideal lokasyonlardan biridir. Dilerseniz orman içine dilerseniz de sahilde kam kurabilirsiniz. Enfes bir deniz manzarasını yaşayabileceğiniz gibi sıcaklarda çevre halkı için ideal bir serinleme alanı da. Çadır kampı için daha ideal olan alanda işletme olmadığı için tuvalet ve duş gibi imkânlar bulunmuyor.

Akliman Plajı’na özel araçla ve toplu taşımayla ulaşım oldukça kolaydır. Sinop Havalimanı yönünde ilerleyip Akliman yolunu takip ederek Hamsilos sapağını geçtikten sonra plaja varabilirsiniz. Dilerseniz şehir merkezinden toplu taşıma araçlarıyla da ulaşabilirsiniz. Üniversite yönüne giden minibüslere binerseniz Akliman Plajı’na gelebilirsiniz.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Çadır kamp alanları, yürüyüş parkurları ve piknik masaları mevcuttur. WC, elektrik ve duş gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Akgöl Kamp Alanı

Akgöl Kamp Alanı

Oldukça bakir kalmış bir göl olan Akgöl, şehir merkezine 119 km uzaklıkta bulunmaktadır. Gölün etrafı yeşilin çeşitli tonlarına sahip köknar ağaçlarıyla kaplıdır. Uzaktan bakıldığında rüya gibi bir manzara fotoğrafını andırıyor. Ziyaret ettiğinizde size kuş sesleri eşlik edecek. Göl iki çayın birleştiği noktada oluşmuş. Yaklaşık 3 dönüm alanı kapsıyor. Kamp severler tarafından çok sevilen gölde tuvalet ve duş gibi imkânlar ne yazık ki bulunmuyor. Gece kamp konaklaması yapacakların dikkatli olmasında fayda var çünkü bölgede yaban hayvanları bulunuyor.

Kastamonu il sınırında kalan Akgöl’e en hızlı ulaşabileceğiniz yol Ayancık-Boyabat yolunu kullanmak olacaktır. Sinop şehir merkezinden yola çıkacaklar için Erfelek istikametinde ilerleyip ilçeye gelmeden hemen önce Ayancık yoluna sapıp Otmanlı Bucağı kavşağına geldikten sonra Boyabat yönüne dönerek yolu takip edebilir ve Nazmi Dayının Yeri Aile Çay Bahçesi’ne vardıktan sonra sağ yöne sapıp tabelalar yardımıyla Akgöl’e gelebilirsiniz. Toplu taşımayı kullanacak olanlar Sinop otobüs terminalinden Boyabat minibüslerine binerek ilçeye gelebilir ve buradan Akgöl yönüne giden köy dolmuşlarına binebilirler.

Konumu: Göl Kenarı

Kamp Olanakları: Çadır kamp alanları, yürüyüş parkurları, WC ve otopark alanı mevcuttur. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Babaçay Kanyonu Kamp Alanı

Babaçay Kanyonu Kamp Alanı
Fotoğraf: Okan Özcan

Sinop şehir merkezine 72 km uzaklıkta yer alan Babaçay Kanyonu, uzun yürüyüş parkurlarına sahip harika bir yer. Bölge halkı burayı özellikle ilkbahar ve yaz aylarında tercih etmektedir. Kanyonda yer alan parkurun en sonuna geldiğinizde İnaltı Mağarası sizi bekliyor olacak. Parkuru tamamlayıp gezinizi bitirdikten sonra çadırlarınızla kamp kurarak dinlenebilirsiniz. Kanyonun ortasındaki göl manzarasında keyifli bir uyku çekebilmeniz mümkün. Bölgede hiçbir tesis bulunmamaktadır. Özellikle yiyecek ihtiyaçlarınızı gelmeden karşılamanızda fayda var.

Ayancık-Boyabat yolu üzerinde bulunan Babaçay Kanyonu’na Erfelek yönünde ilerleyip ilçeye gelmeden hemen önce Ayancık yönüne dönerek Otmanlı Bucağı kavşağına gelebilir ve buradan sola İnaltı Mağarası’na giden yöne saparak yaklaşık 3 km sonra kanyona ulaşabilirsiniz. Aracıyla gelecek olanlar araçlarını Babaçay köyünde park edebilirler. Toplu taşıma ile gelmeyi düşünenler ise Ayancık ilçe minibüslerine binip Otmanlı Bucağı köyünde inebilir ve buradan Babaçay Köyü’ne giden dolmuşlara binerek kanyona olan ulaşımlarını sağlayabilirler.

Kamp Olanakları: WC, elektrik ve duş gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Sarıkum Plajı Kamp Alanı

Sinop Sarıkum Plajı Kamp Alanı
Fotoğraf: Onur Taşçı

Sinop’un en uzun plajı olan Sarıkum, şehrin batısında yer alıyor. Birçok kuş çeşidine ev sahipliği yapan plaj, çadır kampçıları tarafından sıkça tercih edilmektedir. Plajın çevresi ormanlık alandır. Sıcaktan bunalırsanız çadırınızı ormanlık alana kurabilirsiniz. Deniz ve ormanın iç içe olması hem kamp severler için tüm olanakları beraberinde sunuyor hem de enfes bir doğa deneyimi yaşatıyor. Bölgede hiçbir tesis yoktur, tuvalet ve duş imkânı da bulunmuyor. Gelmeden önce alışveriş ve bu tarz ihtiyaçlarınızı karşılamanızda fayda var.

Sinop ve Samsun yönünden gelenler İnebolu istikametinde ilerleyip Sarıkum Gölü tabelasını görür görmez sağ yöne dönerlerse yolun 2. km’sinde plaja geleceklerdir. Toplu taşımayı kullanacak olanlar için Sinop şehir merkezinden Sarıkum köyüne giden minibüsler bulunmaktadır.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, elektrik ve duş gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Durağan Buzluk Yaylası Kamp Alanı

Durağan Buzluk Yaylası Kamp Alanı

Durağan Yaylası, Sinop’a 111 km uzaklıkta olan Durağan İlçesi’nde bulunuyor. Keyifli doğası, şifalı soğuk suları ve görkemli mağarasıyla birlikte tüm doğal güzellikleri bir arada sunmaktadır. Yeşilin çeşitli tonlarına şahit olacağınız yayla, Karadeniz yaylalarının en güzellerinden biridir. Suyunun şifalı olduğuna inanılıyor. Çadır kampı için oldukça ideal. İstediğiniz yere çadır kurabilir şehirden uzaklaşabilirsiniz. Kamp haricinde piknik ve trekking için de uygun. Yaylada hiçbir tesis bulunmadığı için market, duş ve tuvalet ihtiyaçlarınızı gelmeden karşılamalısınız. Yaylaya giriş ise ücretsizdir.

Boyabat ilçe merkezine yaklaşık 27 km mesafede bulunan Durağan Buzluk Yaylası’na gelmek için Gerze yönünde ilerleyip Kastamonu istikametine dönerek önce Boyabat’a gelebilir ve buradan Boyabat-Havza yolunu kullanarak Durağan ilçesine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İlçe merkezinden yaylaya çıkılan yol düzgün olup her türlü binek araç ile gelinebilir. Toplu taşımayı kullanacak olanlar için her gün düzenli olarak Sinop otobüs terminalinden Durağan ilçesine giden minibüsler bulunmaktadır.

Kamp Olanakları: WC, elektrik ve duş gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Dranaz ve Soğuksu Mevkii Kamp Alanı

Dranaz Soğuksu Kamp Alanı

Sinop – Boyabat Karayolu’nun 47. km’sinde bulunuyor. Yalnızca özel araçlarla gidebileceğiniz bir yer. Trekking ve kamp için tercih edebilirsiniz. Yer yer çam ve köknar ağaçlarıyla kaplıdır. Ormanlık alanın derin kısmında şifalı olduğuna inanılan bir su kaynağı karşınıza çıkıyor. İçme suyu olarak da faydalanabilirsiniz.  Bölge oldukça bakir kalmış, hiçbir tesis yok. Tuvalet, duş gibi alanlar bulunmuyor. Gitmeden önce ihtiyaçlarınızı gidermenizde fayda var.

Dranaz Dağı ve yaylasına gidebileceğiniz iki alternatif yol bulunuyor. Sinop şehir merkezinden çıkıp Gerze istikametinde ilerleyerek dileyen eski Kastamonu yolunu kullanabilir, dileyen bu yolun 300 metre ilerisindeki kavşaktan yeni Kastamonu yolu istikametine dönerek ulaşımlarını sağlayabilirler. Her iki yoldan da eski yolu kullananlar Sazlı Köyü’nü geçtikten yaklaşık 1 km sonra Dranaz Dağı’nın olduğu yerleşim yerine ulaşımlarını sağlayabilir. Toplu taşımayı kullanarak gelecek olanlar Sinop otobüs terminalinden Boyabat ilçesine giden minibüslere binebilir ve Boyalı Köyü yol ayrımında inerek buradan köy dolmuşları aracılığıyla ulaşımlarını sağlayabilirler.

Kamp Olanakları: WC, elektrik ve duş gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına yakın köy yerinden temin edebilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Şahin Tepesi Kamp Alanı

Şahin Tepesi Kamp Alanı
Fotoğraf: İsmail Kaymak

Enfes bir gün batımı manzarasına şahit olacağınız Şahin Tepesi aynı zamanda yarımadayı en güzel görebileceğiniz bir konuma sahip. El değmemiş oluşu burayı daha özel kılan bir detay. Tepeye çıktığınızda şehrin tüm manzarası ayaklarınızın altında kalıyor. Yemyeşil tepeden şehrin ışıklarını ve denizi izleme fırsatınız doğuyor.

Ücretsiz bir şekilde kamp yapabileceğiniz Şahin Tepesi, özellikle yaz geceleri milyonlarca yıldızın altında tatlı bir Karadeniz esintisi eşliğinde deliksiz bir uyku uyumak için muazzam bir yer. Geceleri buranın pek bir sessiz olduğunu hatırlatmak isteriz. Ancak tedirgin olmanıza gerek yok. Herhangi bir tehlike söz konusu değil. Bu sessizliği avantaja çevirip unutulmaz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Zirvede yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir mekân bulunmaktadır. Burada kahvaltı ve öğün yemeklerinin yanı sıra içecek hizmeti de verilmektedir.

Şehir merkezinde birkaç dakikalık sürüş mesafesinde bulunan Şahin Tepesi’ne şehir içi tabelalar yardımıyla kolayca gelebilirsiniz. Şehit Halil Özdoğru Anadolu Lisesi’ni geçip Seyid İbrahim Bilal Türbesi’ne geldiğinizde burada Şahin Tepesi’ni gösteren tabelayı göreceksiniz. Buradan yaklaşık 2 dakikalık bir sürüş sonrası zirveye varabilirsiniz.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, elektrik, büfe, çocuk oyun alanı, iskele, restoran ve yürüyüş parkurları. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı park içerisindeki büfe ve butik yeme içme mekânlarından karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Ücretli Kamp Yerleri

Martı Camping

Martı Camping

1995 yılından beri kapılarını hiç kapatmamış olan Martı Camping, Akliman mevkiinde yer alıyor. Sinop şehir merkezine 9 km mesafede bulunmakta. Ziyaretçilerin özellikle yazları tercih ettiği yer, boğucu sıcaklardan kaçmanız için oldukça ideal. Yeşil çimenlerin arasında güneşlenirken denizden hafif sertlikte eden rüzgârları hissedebilirsiniz. Tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlar için titizlikle donatılmış bir alan mevcut. Elektrik, 8 adet lavabo, 4 duşa kabin, 5 ayrı erkek ve kadın tuvaleti, çeşme, mutfak, çamaşır ve bulaşık yıkama alanları var. Bahçede bar da bulunuyor. Çadır ve karavanla konaklama şansınız ise mevcut. Şehir merkezinden minibüslerle kolayca ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Şehir merkezinde 9 km mesafede bulunan Martı Camping’e özel araç ve toplu taşıma ile ulaşmak oldukça kolaydır. Özel araçlarıyla gelecek olanlar şehir merkezinden çıkıp Akliman yolunu takip ederek Akkent Sitesi’ni geçer geçmez yolun sağında tesisi göreceklerdir. Yol kenarında kamp alanının tabelası bulunmaktadır. Tesis ayrıca araç sahipleri için özel otopark alanına sahiptir. Toplu taşımayı kullanacak olanlar ise şehir merkezinden Akliman yönüne giden herhangi bir dolmuşa binerek ulaşımlarını sağlayabilirler. Şoföre Martı Camping’de ineceğinizi söylerseniz tesisin hemen önünde sizi indirecektir. Dilerseniz öncesinden rezervasyon yaptırabilir ve Sinop’a geldiğinizde bulunduğunuz konumdan Martı Camping’in ücretsiz transfer hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, duş, elektrik, 24 saat sıcak su, ortak kullanım mutfak alanı, plaj, şemsiye, şezlong, soyunma kabinleri, cankurtaran, güvenlik hizmetleri, Wi-Fi, piknik masası ve mangal yakılabilir alan, buzdolabı, dinlenme terası, çocuk oyun alanı, otopark, plaj voleybolu, ücretsiz fön makinesi kullanımı, plaj ve piknik alanında hamak, bungalov odalarda klima ve TV ünitesi ve sabah saat 09.00 – 11.00 arası ücretsiz çay servisi.

Kamp Ücreti: Kendi çadırıyla gelenler hafta içi ve Pazar günleri 65 TL, Cuma ve Cumartesi günleri 75 TL ve bayram tatilleri 100 TL. Çadır kiralama hafta içi ve Pazar günleri 150 TL, Cuma ve Cumartesi günleri 200 TL ve bayram tatilleri 250 TL. Kendi karavanı ile gelenler hafta içi ve Pazar günleri 65 TL, Cuma ve Cumartesi günleri 75 TL ve bayram tatilleri 100 TL. Ahşap ev hafta içi ve Pazar günleri 250 TL, Cuma ve Cumartesi günleri 300 TL ve bayram tatilleri 350 TL. Bungalov hafta içi ve Pazar günleri 350 TL, Cuma ve Cumartesi günleri 400 TL ve bayram tatilleri 450 TL.

Telefon: 0850 304 77 57

Web Sitesi: http://www.martikamping.com/

Instagram: https://www.instagram.com/martikamping/

Haritada Görüntüle >

Mavi Ay Beach Club & Camping

Mavi Ay Beach Club Kamp Alanı

Yıllarca Öztürkler Kampı olarak hizmet veren işletme 2010 yılında yeniliğe gitmiş ve hem ismini değiştirmiş hem de tesise yenilikler getirmiştir. Denizin hemen yanı başında oluşu, merkezde yer alması ve olanakları sebebiyle yerli yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmekte. Merkezden yürüyerek ya da minibüsler vasıtasıyla kolayca gidebilirsiniz. Bungalov, pansiyon ve çadır gibi farklı konaklama olanakları mevcut. Tesiste duş ve WC gibi temel olanaklar mevcut. Birçok odada deniz manzaralı balkonlar yer alıyor. Düğün ve kutlama gibi etkinlikler için kullanılan oldukça şık bir alanı da mevcut. Etkinliklerin olmadığı günlerde bu alanda konuklar için canlı müzik yapılıyor.

Tesis, Sinop şehir merkezinde yer aldığından dolayı özel araç ve toplu taşıma ile ulaşmak kolaydır. Toplu taşımayı kullanacak olanlar Ordu Caddesi yönüne giden herhangi bir dolmuşa binerek ulaşımlarını sağlayabilirler. Özel araç sahipleri de Sinop ve çevre yerlerden ulaşımlarını kolayca sağlayabilirler. Ordu Caddesi üzerinde yer alan tesisin yol kenarında tabelası bulunmakta olup, araç sahipleri için otopark alanı mevcuttur.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, duş, 24 saat sıcak su, elektrik, Wi-Fi, güvenlik hizmeti, bulaşık yıkama tezgâhları, çadır önlerinde masa, sandalye ve barbeküler, restoran, plaj, şemsiye, şezlong ve soyunma kabinleri, odalarda klima, TV, jakuzi ve sauna.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 100 TL, ahşap ev 300 TL, jakuzili oda 300 TL, jakuzi ve saunalı oda 375 TL, 1+1 oda 300 TL ve standart oda 200 TL.

Telefon: 0368 261 60 60

Web Sitesi: http://www.ozturklerkampi.com/

Instagram: https://www.instagram.com/maviaybeach_otel/

Haritada Görüntüle >

Demirkollar Aile Kampı

Demirkollar Aile Kamp Alanı

Sinop şehir merkezine 14 km uzaklıkta Dibekli Köyü’nde bulunan kamp alanı, bölge halkı tarafından çok tercih edilen bir aile işletmesidir. Denize sıfır konumda bulunuyor. Bunaltıcı sıcaklardan kaçmak isteyenlere doğanın sesleri de eşlik ediyor. Çadır alanları var ama çadır kiralama hizmeti bulunmuyor. Dilerseniz kendi çadırınızda dilerseniz de alandaki pansiyonda konaklayabilirsiniz. Yalnızca mangal ve günübirlik denize girmek için de tercih edebilirsiniz. Alanda duş, çeşme ve tuvalet mevcuttur.

Demirkollar Aile Kampı, Akliman yolu üzerinde sahile birkaç adımlık yürüme mesafesinde bulunan bir yerdir. Özel araçlarıyla gelecek olanlar şehir merkezinden çıkıp Akliman yolunu takip ederek Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’ni geçtikten 100 metre sonra yolun sağında göreceklerdir. Yol kenarında tesisin tabelası bulunmaktadır. Toplu taşımayı kullanacak olanlar ise şehir merkezi ile üniversite arasında çalışan dolmuşlara binerek fakülte binasının önünde inebilir ve 5 dakikalık bir yürüme sonrası kamp alanına ulaşabilirler. Dileyen Dibekli Köyü’ne giden dolmuşlara binerek de ulaşımlarını sağlayabilir.

Konumu: Sahile Yürüme Mesafesi

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, Wi-Fi, ortak kullanım mutfak alanı, piknik alanı ve piknik masaları, mangal yakılabilir alanlar, bahçe ve dinlenme alanları, çadır ve pansiyon konaklama yerleri ve otopark alanı.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 60 TL, pansiyon konaklama 100 TL.

Telefon: 0544 891 40 21 – 0546 245 13 73

Web Sitesi: http://www.demirkollarailekampi.com/

Facebook: https://www.facebook.com/Demirkollar-Apart-Otel-599910210060150/

Haritada Görüntüle >

Gazi Mesire Yeri (Sinop Orman Kampı)

Sinop Orman Kampı

Şehrin merkezinde bulunan Gazi Mesire Alanı, bölge halkı tarafından tercih edilen keyifli yerlerden biridir. Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde yoğun olmaktadır. Bir kısmı yaşlı ağaçların yoğun olduğu ormanlık bir alan, bir yanı enfes bir denizdir. Çevrede büfe, lavabo, temiz su, elektrik, WC, karavan ve çadır alanları bulunmaktadır. Yılın tüm günü kamp yapabileceğiniz mesire alanı, konaklama süreniz boyunca deniz manzarası eşliğinde etrafı keşfedebileceğiniz keyifli patika yollara ev sahipliği yapıyor.

Ulaşım da oldukça kolaydır. Özel araçlarınızla birkaç dakika içinde gelebileceğiniz gibi şehir merkezinden toplu taşıma araçlarını kullanarak da mesire alanına ulaşabilirsiniz.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, duş, elektrik, büfe, piknik alanı ve piknik masaları, plaj, şemsiye, şezlong, çadır ve karavan konaklama yerleri ve otopark alanı.

Kamp Ücreti: Konaklama ücretleri sezonluk ve resmi tatillerde değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki telefon numarasından tesis ile iletişime geçerek güncel fiyat bilgisini alabilirsiniz.

Telefon: 0368 260 57 60

Web Sitesi: http://www.sinopormankampi.com/

Facebok: https://www.facebook.com/SinopOrmanKampi/

Haritada Görüntüle >

Karakum Kamp Alanı

Karakum Plajı Kamp Alanı
Fotoğraf: Vitrin Haber

Karakum Kamp Alanı şehir merkezine 2 km uzaklıkta bulunmaktadır. İsmini incecik siyah kumlarından alan plajın şifalı olduğuna dair yaygın bir inanış vardır. Siyatik, romatizma vb. hastalıklara iyi geldiği söylenmektedir. Alanda birçok farklı kesime hitap edecek konaklama tesisleri mevcuttur. Bungalov, çadır, karavan ve otel gibi farklı seçenekler bulunmaktadır. Kamp kurmak isteyenler için mükemmel bir alan olan Karakum, yemyeşil ağaçlarla süslüdür. Tüm gün deniz ve güneşin tadını çıkardıktan sonra ağaçların altında keyifli bir uyku çekmenizi tavsiye ederiz. Bölgede restoran, duş ve tuvalet gibi imkânlar mevcuttur.

Şehir merkezine birkaç dakikalık sürüş mesafesinde bulunan Karakum Plajı’na özel araç ve toplu taşıma ile ulaşmak oldukça kolay. Araçlarıyla gelecek olanlar sahil yolunu kullanarak Zeytinlik yönünde ilerleyip ulaşımlarını sağlayabilirler. Yol boyunca plajı gösteren tabelalar mevcuttur. Toplu taşımayı kullanacak olanlar ise şehir içi çalışan dolmuşlardan birine binerek plaja gelinebilir.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Plaj, şemsiye, şezlong, soyunma kabinleri, WC, büfe ve piknik alanı.

Giriş Ücreti: Girişi kişi başı 7,5 TL, araç 20 TL. Şezlong ve şemsiye 15 TL.

Haritada Görüntüle >

Üçüncüoğlu Yuvam Tatil Köyü

Üçüncüoğlu Yuvam Tatil Köyü Kamp Alanı
Fotoğraf: Ercan Tiryaki

Burası belediye kamp alanının hemen yanında bulunuyor. Denize sıfır, yemyeşil bir bahçe alan içerisinde, şehrin gürültüsünden izole bir yerdir. Tesis, hem apart hem de çadır konaklama hizmeti vermektedir. Apart odalar 2+1 ve 1+1 olmak üzere iki konaklama birimine sahip. Çadırda kalamayan 4 kişilik bir aile için oldukça uygun.

Tesisin kendine ait kumsal plajı da bulunmaktadır. Plajda duş, soyunma kabinleri, şemsiye ve şezlong gibi olanaklar mevcut. Ayrıca konaklama süreniz boyunca yararlanabileceğiniz tüm temel gereksinimlere sahip. Sinop’a gezi amaçlı geliyor ve bütçeli bir konaklama yeri arıyorsanız sizlere burayı tavsiye edebiliriz.

Şehir merkezinde OGM kamp alanına bitişik konumda bulunan tatil köyüne Ordu Caddesi yönünde ilerleyip OGM tesisleri tabelasını takip ederek ulaşabilirsiniz. Tesisin araçlar için otopark alanı mevcuttur. Toplu taşımayı kullanacak olanlar şehir içi çalışan minibüslerle kamp alanına kolayca ulaşımlarını sağlayabilirler.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, 24 saat sıcak su, Wi-Fi, restoran, plaj şemsiye, şezlong ve soyunma kabinleri, çadır ve apart konaklama yerleri.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 100 TL, 4 kişilik apart oda 500 TL/günlük. Araç park ücreti 5 TL, 2 şezlong ve 1 şemsiye 400 TL.

Telefon: 0368 261 25 32

Haritada Görüntüle >

Nisi Göleti Kamp Alanı

Nisi Göleti Kamp Alanı

Âşıklar Göleti olarak da bilinen Nisi Göleti Karakum mevkiinde bulunuyor. Halkın çok sevdiği bir yer olan Nisi Göleti, özellikle piknikçiler tarafından rağbet görüyor. Göl çevresini saran ormanlık alan oldukça büyük yapraklı, görkemli ağaçlarla kaplıdır. Akşamları bir hayli serin oluyor. Kamp yapacaklar gece konaklaması için kalın battaniyeler yanına alırlarsa iyi olacaktır. Yakın çevrede market vb. tesis olmadığı için hazırlıklı gelmekte fayda var. WC ve çeşme ise bulunmaktadır. Gelmeden önce özellikle yiyecek ihtiyaçlarınızı gidermenizi tavsiye ederiz.

Karakum Plajı ile aynı güzergâhta bulunan Nisi Göleti’ne şehir merkezinden birkaç dakikalık sürüş ile Zeytinlik üzerinden kolayca gelebilirsiniz. Sahil yolunu kullanıp tarihi Paşa Tabyalarına geldikten sonra Karakum Tatil Köyü yolunu takip ederek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Toplu taşımayı kullanacak olanlar Karakum Tatil Köyü durağında inip yaklaşık 20 dakikalık bir yürüme sonrası göle gelebilir.

Konumu: Göl Kenarı

Kamp Olanakları: WC, çeşme, piknik masaları ve mangal yakılabilir alanlar, yürüyüş parkurları ve olta balıkçılığı. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Giriş Ücreti: Kişi başı 7,5 TL.

Haritada Görüntüle >

Hamsilos Koyu Kamp Alanı

Hamsilos Koyu Kamp Alanı

Türkiye’nin en kuzey noktası olarak bilinen Hamsilos Koyu, buzulların aşınması sonucu oluşmuş bir yer. Dünyada bağımsız olarak kendiliğinden oluşmuş tek koy özelliğine sahip. 1991 yılında 1. derece doğal sit alanı olarak kabul edilmiş. Deniz ve koyun kesiştiği kısım geniş fakat iç kısımlara doğru daralıyor ve ormana dönüşüyor. Kamp için mutlaka tavsiye edilen ve görülmesi gereken yerlerden biridir. Bu özellikleri nedeniyle yerli ve yabancı birçok turisti kendine çekiyor.

Kuşbakışı görüldüğünde manzara resmini andıran muazzam bir görüntüye sahiptir. Ormanlık alanda yaban hayvanlarını görme şansınız var, bu yüzden gece kalacaksanız dikkatli olmalısınız. Alanda WC ve mescit yeri mevcuttur. Ücretsiz bir şekilde kamp yapabilir, trekking ve piknik yapabilirsiniz.

Sinop Havalimanı yönünde ilerleyip Akliman yolunu takip ederek Su Ürünleri Fakültesinin olduğu yöne dönerseniz 10 dakikalık bir sürüş sonrası yolun sonuna geleceksiniz. Burası koyun giriş yeri olmaktadır. Koy girişinde aracınızı park edebileceğiniz otopark alanı bulunmaktadır.

Konumu: Koy

Kamp Olanakları: WC ve mescit yeri bulunmaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Giriş Ücreti: Kişi başı 3 TL.

Haritada Görüntüle >

Hamsilos Tabiat Parkı Kamp Alanı

Hamsilos Tabiat Parkı Kamp Alanı

Sinop’un en güzel noktalarından biri şüphesiz Hamsilos tabiat alanıdır. Burası şehir merkezine 14 km uzaklıkta bulunuyor. Bölge zengin bir biyoçeşitliliğine ev sahipliği yapıyor. Deniz ve yemyeşil bir doğanın muhteşem karşımı burada görülebilir. Etrafı keşfedebileceğiniz patika yollar ve denize girebileceğiniz sessiz koylar bulunuyor. Şehrin adeta cazibe merkezlerinden biri olan Hamsilos Tabiat Parkı, şehrin yerlileri başta olmak üzere çevre şehirlerden pek çok insanın yaz aylarında ziyaret ettiği ve piknik yapmaya geldiği nadide yerlerden biridir.

Piknik yapmanın yanı sıra çadır kampı da atabiliyorsunuz. Kamp süreniz boyunca yararlanabileceğiniz WC, lokanta ve büfe gibi yerler mevcuttur. Bu ihtiyaçlarınızı park alanına girişteki tesislerden giderebiliyorsunuz.

Hamsilos Tabiat Parkı’na Sinop şehir merkezinden çıkarak Akliman yolu üzerinden havalimanını geçip Su Ürünleri Fakültesine geldikten sonra 2 dakikalık bir sürüşün ardından ulaşabilirsiniz. Toplu taşımayı kullanacak olanlar için de şehir merkezinden tabiat parkına doğrudan giden dolmuşlar bulunmaktaadır.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, çeşme, kır lokantası, otopark alanı, seyir terası, kır gazinosu, büfe, yağmur barınağı, giriş kontrol noktası, çadır kamp alanı, restoran, market, çocuk oyun parkı, kamelyalar, piknik masaları.

Kamp Ücreti: Şahıs 5 TL, öğrenci 2,5 TL, bisiklet 5 TL, motosiklet 7,5 TL, otomobil ve kamyonet 15 TL, minibüs 45 TL, midibüs 75 TL ve otobüs 135 TL. Kamp ücretleri sezonluk ve tatil günlerinde değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki numaradan tesis ile iletişime geçerek güncel fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.

Telefon: 0368 287 60 30 – 0546 287 60 30

Web Sitesi: http://www.sinopakliman.com/

Instagram: https://www.instagram.com/hamsilostabiatparki/

Haritada Görüntüle >

Kuğu Yalısı Kamp Alanı

Kuğu Yalısı Kamp Alanı

Kuğu Yalısı, Sinop’ta kamp yapmak için akla gelen ilk yerlerden biridir. Şehir merkezine 62 km uzaklıkta bulunuyor. Enfes bir koyda bulunan kamp alanı göz alabildiğine yemyeşil ağaçlarla süslüdür. Bu doğal alan içerisinde hamağınıza kurulup güneşin ve denizin manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Tesis, temel kamp ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tüm gereksinimlere sahip. Özellikle çocuklu ailelerin tercih edebileceği yerlerin başında geliyor. Apart ve bungalov konaklamanın yanı sıra çadır kampı da yapılmaktadır.

Ayancık ilçesi Ünlüce Köyü yolu üzerinde bulunan Kuğu Yalısı Tatil Köyü’ne Ayancık ilçesini geçtikten sonra sahil yolunu takip ederek Çamurca Plajı’nı geçtikten yaklaşık 500 metre sonra gelebilirsiniz. Yolun sağında kalan tesisin tabelası ve araç sahipleri için otopark alanı bulunmaktadır. Toplu taşımayı kullanacak olanlar Sinop otobüs terminalinden Ayancık’a giden ilçe minibüslerine binebilir ve ilçe merkezine geldikten sonra Ünlüce Köyü’ne giden dolmuşlara binerek ulaşımlarını sağlayabilirler.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, 24 saat sıcak su, restoran, bahçe ve dinlenme alanları, mangal yakılabilir alan, çadır, karavan ve ahşap ev konaklama yerleri, plaj, soyunma kabinleri, şemsiye, şezlong ve otopark alanı.

Kamp Ücreti: Konaklama ücretleri sezona ve tatil günlerine göre değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki telefon numarasından tesis ile iletişime geçerek güncel fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.

Telefon: 0368 613 49 56 – 0539 237 82 85

Instagram: https://www.instagram.com/kuguyalisi/

Haritada Görüntüle >

Sinop Belediye Kamp Alanı

Sinop Belediye Kamp Alanı

Şehir merkezinde kalan bu kamp alanına minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Uygun ücretli ve merkezde olması nedeniyle bölge halkı tarafından çok talep görmektedir. Kalabalığın pek olmadığı günlerde tertemiz ve berrak denizinde suyun keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Alanda ihtiyaç duyabileceğiniz temel gereksinimler mevcuttur. Buzdolabı ve masa gibi detaylar ise yok. Geceleri oldukça serin. Uyandığınızda ilk göreceğiniz şey enfes bir deniz manzarası ve sıcak bir güneş oluyor.

Şehir merkezinde OGM kamp alanına bitişik bir konumda yer alan belediye kamp alanına Ordu Caddesi yönünde ilerleyerek OGM sosyal tesisleri plaj yolunu takip edip gelebilirsiniz. Toplu taşımayı kullanacak olanlar için şehir içi dolmuşlar OGM sosyal tesislerinden geçmektedir. Sosyal tesislerde inip birkaç dakika yürüdükten sonra kamp alanına gelebilirsiniz. Araç sahipleri için kamp alanının otopark yeri bulunmaktadır.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, 24 saat sıcak su, Wi-Fi, restoran, ortak kullanım mutfak alanı ve buzdolabı, çamaşırhane, mangal yakılabilir alan, bahçe ve dinlenme alanları, plaj, şemsiye, şezlong ve soyunma kabinleri ve otopark alanı.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 70 TL, bungalov 150 TL ve 1+1 oda konaklama ücreti 200 TL.

Haritada Görüntüle >

Yorum yapın

Bizi Takip Edin