Almanya‘nın sevilen şehirlerinden olan Frankfurt’u birlikte keşfetmeye ne dersiniz?

Frankfurt gezilecek yerler yazımızda, şehri ziyaret ettiğinizde gezmeniz gereken tüm noktalara değindik

Avrupa’nın gözde seyahat rotalarından olan Frankfurt, tarihiyle ve görülecek şık noktalarıyla turistleri kendine çekiyor.

#1 Frankfurt Gezilecek Yerler

İlk sırasında;

1- Römer

Römer

Römer, 1415 yılında inşasına başlanmış ve yıllar boyunca şehri idari işlerini yönetildiği merkezdir. Eski görüntüsü ve yapısıyla turistlerin dikkatini çeken merkezlerden biri olan Römer, görmeniz gereken noktalardan biridir.

Eski ve yeninin uyumunun en güzel örneklerinden olan binaları dilediğiniz zaman görebilirseniz.

2- Palmengarten Botanik Bahçe

palmengarten botanical garden

Frankfurt’ta dolaşırken binaların ve caddelerin arasından sıyrılıp, doğanın içine adım atmak isterseniz Palmengarten Botanik Bahçesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

9.000 metrekarelik alana kurulmuş olan bahçe içerisinde farklı iklimlerde yeşeren bitki çeşitlerini görme şansını yakalıyorsunuz.Bu bahçeler aynı zamanda birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

Güzel peyzajının yanı sıra rengârenk mis kokulu çiçeklerin arasında dolaşarak, huzur dolu bir gün geçirebilirsiniz. Bahçeyi dilediğiniz her gün 09.00-21.00 saatleri arasında dolaşmanız mümkün.

3- Frankfurt Katedrali

Frankfurt Katedrali

Ülkenin en eski yapılarından biri olan Frankfurt Katedrali, eski zamanlarda kralların taç törenlerine ev sahipliği yapıyordu.

Günümüzde Frankfurt merkezinde hala sağlam bir şekilde ayakta duran yapı Gotik mimari özelliklerine sahiptir. Şehrin eski mimarisiyle yeni mimari yapılarının buluştuğu Frankfurt merkezinde bu yapıyı görmenizi öneriyoruz.

4- St. Paul’s Church

Aziz Paul Kilisesi

Kırmızı kum taşından yapılmış olan St.Paul’s Kilisesi,1848 yılında inşa edilmiştir. Savaşlar sırasında büyük hasar alan kilise,1944 yılında yıkılmış ve savaş bittikten sonra tekrardan inşa edilmiştir. İhtişamından hiçbir şey kaybetmeyen kiliseyi dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

5- Main Tower

Main Tower

Almanya’nın turistik noktalarından biri olan Main Tower,240 metre yüksekliğinde ve 56 katlıdır. 1970’li yılların mimari özelliklerinin uygulandığı bina, halkla açık bir gözlemevidir. Frankfurt’un en yüksek binalarından biri olan Main Tower,2000 yılından beri ziyaret edilebilmektedir.

6- Stadel Museum

Stadel Museum

Frankfurt’un en önemli eserlerine ev sahipliği yapan Stadel Müzesi, 2012 yılında ‘’Yılın Müzesi’’ seçilmiştir. İçerisinde 100.000 kitap ve 400 dergiyi barındıran müze toplamda 4.000 metrekarelik bir alana kurulmuştur.

Stadel Müzesi içerisinde; 2.600 resim,100.000 çizim ve 600 heykel bulunmaktadır. Tüm heykelleri gezebilmek için en azından müze için 90 dakikanızı ayırmanız gerekiyor.

İçerisi kadar oldukça farklı bir bahçeye sahip olan müzenin dış kısmını da gezmeyi unutmamalısınız. Müzeyi pazar günleri dışında 10.00-18.00 saatleri arasında gezebiliyorsunuz.

7- Senckenberg Müzesi

Senckenberg Müzesi

Frankfurt’ta bulunan Senckenberg Müzesi, şehirdeki doğa tarihine ait en önemli müzelerden biridir. Müze içerisinde sadece gezmekle kalmıyor aynı zamanda yeni şeyler öğrenebiliyorsunuz.

Özellikle gençlerin ilgisini çeken müze içerisinde dinozorları ve Mısır’a özgü mumyalama şekillerini görebiliyorsunuz. Nesli tükenmiş canlı fosillerinin sergilendiği müzede günümüzden geçmişe doğru bir yolculuğa çıkabileceksiniz. Müzeyi dilediğiniz her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

8- Frankfurt Zoological Garden

frankfurt zoological garden

Frankfurt’ta bulunana hayvanat bahçesi, 1858 yılından beri Alman halkının severek ziyaret ettiği noktalar arasında yer alıyor. Bir hayvanat bahçesinden olması gereken tüm alanların bulunduğu Zooloji Bahçesi, 510 tür farklı canlıya ve 4500’den fazla hayvana yaşam alanı sağlıyor. Genç yaşlı herkesin ilgisini çeken bu parkı dilediğiniz her gün,09.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

9- Grüneburgpark

Grüneburgpark

Şehrin oksijen dolu kaçış noktası olan Grüneburgpark, Frankfurt’un Westend ilçesinde bulunmaktadır. 1789 yılında tasarlanan park günümüzde büyük değişikliklere uğramış ve peyzajında tekrardan düzenlemelere gitmiştir.

Bu parkta aklınıza gelen birçok aktiviteyi gerçekleştirebildiğiniz gibi belirli zamanlarda düzenlenen organizasyonlara da katılabiliyorsunuz. Grüneburgpark’ı dilediğiniz her gün 09.00-18.00 saatleri arasında gezebiliyorsunuz.

10- German Film Museum

German Film Museum

Görsel medyanın hayata geçirildiği ilk zamanlardan bugüne tarihsel gelişiminin anlatıldığı Film Müzesi, şehrin en popüler noktalarından biridir.

Bu müze içerisinde aslında ilk kayıt cihazlarından son teknoloji ürünlere birçok farklı kamerayı görme şansına sahipsiniz. Müze içerisinde tüm sergi alanlarını gezebileceğiniz gibi ‘’kara kutu’’ odasına girip, etkileşimli film keyfini çıkarabilirsiniz.

Şehrin popüler ziyaret noktalarından olan Alman Film Müzesi’ni Pazar günleri hariç her gün 11.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

11- Museum Angewandte Kunst

museum angewandte kunst

Sanatsal koleksiyonlara merakınız varsa veya el yapımı ürünler ilginizi çekiyorsa, Uygulamalı Sanatlar Müzesi’ni gezmenizi öneriyoruz.

12.yüzyıldan 16.yüzyıla kadar geniş bir yelpazeyi içerisinde barındıran koleksiyonuyla görülmeyi bekleyen tam 65.000 esere ev sahipliği yapıyor. Müzeyi dilediğiniz her gün Frankfurt’ta 10.00-18.00 saatleri arasında gezebilirsiniz.

*Sizler için hazırladığımız Frankfurt yazımızı nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

*Frankfurt’u ziyaret etmek için en güzel meysin biz göre ilkbahar ayları. Şehri Nisan-Mayıs gibi ziyaret ederseniz 417₺ gibi ucuz bir rakama seyahat etme imkânı bulabilirsiniz. Farklı tarihlerdeki bilet fiyatlarını görmek için lütfen tıklayın.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.