Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım Rehberi

Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

ElazığBingöl karayolu üzerinde yer alan Elazığ Havalimanı, şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Araba ile ortalama yolculuk süresi 15 dakikadır. Havaalanı ve şehir merkezi arasında çalışan belediye toplu taşıma otobüsleri bulunmamaktadır. Havaalanından şehir merkezine ulaşımlar yalnızca taksi, HAVAŞ servis otobüsleri ve özel transferler ile gerçekleşmektedir. Ayrıca havaalanında araç kiralaması yapabileceğiniz yerel ve uluslararası acente ofisleri de bulunmaktadır.

elazığ havalimanı ulaşım

Havalimanı/Şehir Merkezi HAVAŞ ile Ulaşım

Elazığ Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlamak için HAVAŞ servis otobüslerini kullanabilirsiniz. Havaalanı ile şehir merkezi arası karşılıklı servis hizmeti sunan HAVAŞ otobüsleri en ekonomik ulaşım seçeneğidir. Uçuş seferlerine göre hizmet veren HAVAŞ otobüsleri ile şehir merkezine yolculuk trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 30-35 dakika sürmektedir. Kişi başı tek yön bilet ücreti 10 TL olup, biletinizi şoförden nakit olarak satın alabilirsiniz.

elazığ havalimanı havaş otobüsü

Elazığ Havalimanı – Şehir Merkezi Güzergâhı:

Havalimanı – Otogar – Doğu Garajı – Ordu Evi – Beyaz Çeşme – Hozat Garajı – Öğretmen Evi – DSİ – Karayolları – Orman Bölge Müdürlüğü – Ramada Otel – Çaydaçıra Sabuncu Kavşağı – Çocuk Islah Evi – Belediye – Park 23 – Hazardağlı Kavşağı – Tedaş – Tofaş Kavşağı – Abdullah Paşa

Elazığ Havalimanı HAVAŞ İletişim:

Yetkili Adı: Volkan Aydın

Telefon: 0555 985 10 57, 0535 365 75 20 ve 0530 976 78 43

HAVAŞ Telefon: 0850 222 0 487

Servis saatleri ve güzergâh hakkında detaylı bilgi için HAVAŞ resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Havalimanı/Şehir Merkezi Taksi ile Ulaşım

Havaalanından şehir merkezine veya doğrudan otelinize ulaşımın en hızlı ve en kolay yolu şüphesiz taksilerdir. Elazığ Havaalanında 24 saat hizmet veren taksiler ile şehir merkezine ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Taksi duraklarını gelen yolcu salonunun çıkışında bulabilirsiniz.

Taksi ücretleri kilometre üzerinden hesaplanmaktadır. Bu nedenle henüz taksiye binmeden önce varış yerinizi taksi şoförüne söyleyerek kendisinden ortalama bir fiyat alabilirsiniz. Ancak, havaalanından şehir merkezine taksi ile yolculuğun ücreti yaklaşık 60 TL civarıdır. Şehir merkezine yolculuk trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 15 dakika sürmektedir.

elazığ havalimanı taksi ile ulaşım

Havalimanı/Şehir Merkezi Özel Transfer ile Ulaşım

Özel transfer hizmeti havaalanı ile şehir merkezi arası ulaşımı sağlamanın en hızlı ve en konforlu yoludur. Kişi ve valiz sayınıza bağlı olarak aralarından tercih edebileceğiniz her bütçeye uygun farklı araç türleri bulunmaktadır. Çevrimiçi rezervasyon yapabileceğiniz gibi ilgili acenteyi arayarak bilgi alabilir ve transfer talebinizi iletebilirsiniz.

Elazığ Havaalanı’na varmadan önce çevrimiçi bir özel transfer hizmeti satın alabilir ve böylece sürücünün sizi gelen yolcu çıkış kapısında beklemesini sağlayabilirsiniz. Böylece havaalanında bekleme yapmadan doğrudan aracınıza gidebilir ve şehir merkezine veya doğrudan otelinize ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Havaalanında ve Elazığ şehir merkezinde özel transfer hizmeti veren acentelerden çevrimiçi rezervasyon yapabilir veya telefonla kendilerine ulaşarak transfer talebinizi iletebilirsiniz. Elazığ Havaalanı özel transfer hizmeti satın alabileceğiniz acenteler arasında Ema Car Rental, Red Oto Kiralama ve E Car Rental bulunmaktadır.

Havalimanı Araç Kiralama Acenteleri

Elazığ’da birkaç gün kalmayı planlıyorsanız araç kiralaması yapmak iyi bir tercih olacaktır. Böylece havaalanına varışta hem bekleme yapmadan hızlıca otelinize gidebilir hem de sonraki günler için şehri rahatlıkla keşfedebilirsiniz. Havaalanı gelen yolcu çıkışında birkaç araç kiralama ofisinin olduğunu göreceksiniz. Aralarından tercih yapabileceğiniz araç türlerine sahip yerel ve uluslararası acenteler bulunmaktadır. Ayrıca alternatif olarak şehir merkezinde yer alan acentelerden henüz Elazığ’a varmadan çevrimiçi rezervasyon yapabilir ve aracı havaalanına getirmelerini talep edebilirsiniz.

Elazığ Havalimanı’nda araç kiralaması yapabileceğiniz acenteler arasında Europcar (Muaz Otomotiv), Avis (Çetinkayalar Otomotiv), Budget (Metinler Otomotiv), Ema Car Rental ve Red Oto Kiralama bulunmaktadır.

Otogar/Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Şehirlerarası Otobüs Terminali (EŞTİ)’nden havaalanına olan ulaşımınızı HAVAŞ servis otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinde Abdullahpaşa ve Öğretmen Evi’nden hareket eden HAVAŞ otobüsleri otogara uğrayıp yolcularını aldıktan sonra havaalanına devam etmektedir. Otogar ile havaalanı arası mesafe yaklaşık 9 kilometre ve yolculuk 10 dakika kadar sürüyor. Tek yön kişi başı bilet ücreti 10 TL’dir.

elazığ otogarı

Şehir Merkezi – Elazığ Havalimanı Güzergâh:

Abdullahpaşa – Tofaş Kavşağı – Tedaş – Hazardağlı Kavşağı – Park 23 – Belediye – Çocuk Islah Evi – Çaydaçıra Sabuncu Kavşağı – Ramada Otel – Orman Bölge Müdürlüğü – Karayolları – DSİ – Hozat Garajı – Öğretmenevi – Vali Fahribey Otobüs Durağı – İstasyon Caddesi – Üst Geçit Durağı – Aytaçlar Petrol Önü – Doğu Garajı – Otogar – Havalimanı

HAVAŞ Otobüsleri Hareket Saatleri:

Abdullahpaşa Durağı

Pazartesi – Perşembe ve Pazar: 04.00

Cuma: 16.00, 18.45 ve 21.30

Cumartesi günü HAVAŞ otobüsleri bu duraktan geçmemektedir.

Öğretmen Evi Durağı

Pazartesi: 04.30, 08.45, 12.00 ve 19.00

Salı – Çarşamba ve Perşembe: 04.30, 08.45, 10.15, 16.15 ve 19.00

Cuma: 08.45, 10.15, 11.00, 16.15 ve 19.00

Cumartesi: 08.45, 11.15, 12.00, 16.15, 19.30 ve 22.00

Pazar: 04.30, 07.45, 09.15, 18.30 ve 23.45

Şehir merkezinden havaalanına HAVAŞ servisleri iç hat uçuş seferlerine göre düzenlenmektedir. Olası uçuş iptal veya değişiklileri nedeniyle mağduriyet yaşanmaması adına 0850 222 0 487 numaralı arayıp bilgi alabilirsiniz.

“Elazığ Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım Rehberi” üzerine bir yorum

  1. İyi günler elazığ havalimanı taksi durağı sorumlusuyum irtibat numaralarını havaş gibi paylaşırsanız sevinirim 05317830223 05326849766

    Yanıtla

Yorum yapın

Bizi Takip Edin