Balıkesir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım Rehberi

Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı Hakkında; Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı 1997 yılında hizmete açılmış ve ticari uçuşlara ev sahipliği yapan bir havalimanıdır. 2008 yılında genişletme ve büyütme çalışmalarından sonra terminal binası ve diğer tüm bina ve tesisleriyle birlikte hizmete vermeye devam etmiştir. 2010 yılında ise yurt dışı uçuşları da kapılarını açmıştır. Balıkesir Edremit Körfez Havalimanı olarak faaliyet gösteren havaalanının adı 2012 yılında Balıkesir Koca Seyit Havaalanı olarak değiştirildi. Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Sun Express ve Pegasus Hava Yolları’nın sıkça uçuş gerçekleştirdiği havalimanı aynı zamanda yurt dışı uçuşları için de bir dış hatlar terminaline sahiptir. Her iki terminalde yolcular için bir bekleme salonu, banka işlemleri için bir ATM, bebek bakım odası, bir şeyler yiyip içebilecekleri büfe ve kafelerin yanı sıra bagajlar için emanet eşya bürosu, hediyelik eşya dükkânları ve araç kiralaması için birkaç yerel araç kiralama acentesi bulunmaktadır. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda Duty-Free mağazası ise bulunmamaktadır.

Yurt içi uçuşlar için sıklıkla kullanılan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, haftanın her günü İstanbul ve Ankara arasında karşılıklı uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır. Dış hat uçuşları için ise Düsseldorf’a doğrudan ve diğer yurt dışı destinasyonlarına aktarmalı uçuş seferleri sağlamaktadır.

Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı İletişim Bilgileri:

Adres: Balıkesir/Edremit – Bostancı Köyü

Telefon: +90 (266) 376 12 97 / 376 13 02

Balıkesir Havaalanı hakkında daha fazla bilgi alın.

Balıkesir/Edremit Koca Seyit Havalimanı’na En Yakın Havaalanları:

Balıkesir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Balıkesir Koca Seyit Havaalanı, Edremit ilçe merkezine yaklaşık 8 km mesafede bulunmaktadır. Çevre tatil yerleri olan Burhaniye’ye 6 km, Ayvalık’a ise 40 km mesafededir. Balıkesir şehir merkezine ise 87 km uzaklıkta bulunmaktadır. Araç ile Edremit ilçe merkezine ulaşım yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Balıkesir Koca Seyit Havaalanı’na inen yolcular ilçe merkezine olan ulaşımlarını toplu taşıma servisleri, taksi, özel transfer, araç kiralama veya havayolu şirketlerinin verdiği ücretsiz transfer hizmeti ile sağlayabilirler. Ayrıca Ayvalık, Burhaniye ve Altınoluk ilçelerinden Edremit’e Balıkesir Toplu Taşıma servis araçları ile karşılıklı olarak ulaşım hizmeti sağlanmaktadır.

balıkesir havalimanı şehir merkezi ulaşımı

Havalimanı/Şehir Merkezi Otobüs ile Ulaşım

Balıkesir Edremit Koca Seyit Havaalanı’na uçuşların yapıldığı gün ve saatlerde, yolcuların ilçe merkezine olan ulaşımlarını sağlayabilmeleri için toplu taşıma servisleri bulunmaktadır. Burhaniye ve Ayvalık ilçelerinden Edremit’e ve aynı güzergâhta iki ilçeye toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür. Ayrıca Pegasus Hava Yolları, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na varışta yolcuları için Burhaniye – Karaağaç, Gömeç ve Ayvalık istikametinde servis hizmeti vermektedir.

Servisler ile 15 dakikada ilçe merkezine ulaşabilmeniz mümkündür. Servis ulaşım ücretleri kişi başı tek yön 15 TL’dir.

Ayrıca Havalimanı-Balıkesir-Havalimanı arası Balıkesir Büyükşehir Belediye bünyesinde hizmet veren Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş. servis araçları ile havalimanı ve Balıkesir şehir merkezi arası ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Havalimanı/Şehir Merkezi Taksi ile Ulaşım

balıkesir havalimanı taksi ulaşımı

Balıkesir Havaalanı’na varışta şehir merkezine veya doğrudan otele gitmek için havalimanı taksilerini kullanabilirsiniz. Havaalanının şehir merkezine olan yakınlığı nedeniyle taksileri kullanmak hızlı ve pratik bir ulaşım seçeneği olacaktır.

Taksiler, iç hatlar gelen yolcu terminalinin çıkışında uçuş saatlerine göre hizmet vermektedir. Buradan taksiye binerek yaklaşık 10 dakikalık bir yolculuk sonrası şehir merkezine varabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksi ile yolculuk ücreti ortalama 30 TL’dir. Ancak, taksi ücretleri bilgi panosundan gideceğiniz mesafeye olan ücretlere de bakmanızı öneririz.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Taksi:

Telefon: 0266 376 1297 / 0266 376 1302

Havalimanı/Şehir Merkezi Özel Transfer ile Ulaşım

Balıkesir Edremit Koca Seyit Havaalanı’ndan otelinize veya çevre ilçelere gitmek isterseniz bir özel transfer hizmeti satın alabilirsiniz. Balıkesir ve sahil bölgeleri turistik bir destinasyon olduğundan dolayı konaklama yapacağınız otelin transfer hizmeti olup olmadığı hakkında bilgi alın. Eğer bu yönde bir hizmetleri yoksa Edremit ilçe merkezinde yer alan yerel acentelerden bir transfer hizmeti alabilirsiniz. Havaalanının ilçe merkezine olan yakınlığı nedeniyle bir özel transfer hizmeti bulmak çok kolaydır. Balıkesir Edremit Koca Seyit Havaalanı’ndan otelinize veya çevre ilçelere ulaşımınızı sağlayabilmeniz için transfer hizmeti alabileceğiniz acenteler arasında Alan Transfer ve EDO, Çanakkale VIP Taşımacılık ve Kemp Tur bulunmaktadır.

balıkesir havalimanı araç kiralama

Havalimanı Araç Kiralama Acenteleri

Balıkesir Edremit Koca Seyit Havaalanı’ndan hızlı ve konforlu bir şekilde otelinize ve daha sonra şehri rahatlıkla keşfetmek için bir araç kiralaması yapmayı düşünebilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havaalanı’nda araç kiralaması yapabileceğiniz birkaç yerel acente bulunmaktadır. Buradan bütçenize ve kişi sayınıza bağlı olarak bir araç seçebilmeniz mümkün. Balıkesir Edremit Koca Seyit Havaalanı’nda ulaşımınız için araç kiralama hizmeti satın almak istiyorsanız Central Rent a Car, AVEC Rent a Car, Enterprise, Europcar, VIP Cars ve EDO Rent a Car üzerinden rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Otogar/Balıkesir Havalimanı Ulaşım

Edremit ilçe Otobüs Terminali’nden havalimanına ulaşımınızı sağlayabileceğiniz toplu taşıma servis araçları bulunmaktadır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Balıkesir Toplu Taşıma servisleri ile Ayvalık ve Altınoluk’tan Edremit Koca Seyit Havalimanı’na gitmek mümkündür. İlerleyen süreçlerde Balıkesir’den Edremit Havalimanı’na da seferler düzenlenecektir. Şu anda aktif olarak hizmet veren hatlar;

balıkesir havalimanı ulaşım güzergahı

Ayvalık – Edremit Koca Seyit Havalimanı:

Duraklar: Altınova Camii Önü – Sarımsaklı Gişe Önü – Sarımsaklı Fırın Önü Mevki – Ayvalık Yeni Terminal – Ayvalık Adliye Gişe – Gümeç Karaağaç – Burhaniye İskele Camii Durağı – Burhaniye Yeni Terminal – Havalimanı

Altınoluk – Edremit Koca Seyit Havalimanı:

Duraklar: Mıhlı – Narlı – Altınoluk Fırıntaş – Altınoluk Otogar – Güre Fırıntaş – Akçay Otogar – Novada AVM – Edremit Otogar – Havalimanı

Bilgi ve Rezervasyon:

Sarımsaklı Gişe Önü: 0549 808 8890

Ayvalık Adliye Kavşağı: 0549 808 8881

Burhaniye Yeni Terminal: 0549 808 8882

Edremit Otogar: 0549 808 8883

Akçay Otogar: 0549 808 8884

Balıkesir Toplu Taşıma Merkezi: 0549 808 8885

Bilgi ve rezervasyon için yukarıdaki ilgili numaraları arayabilir ve henüz havalimanına varış yapmadan önce ilçe merkezlerine olan ulaşımınızı garanti altına alabilirsiniz.

Otobüs terminalinin ilçe merkezine olan yakınlığı nedeniyle buradan servis araçlarıyla veya otogar-merkez arası çalışan minibüslerle ilçe merkezine gelebilir ve daha sonra bir taksiye binerek yaklaşık 10 dakika içerisinde havalimanına da ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Balıkesir/Edremit’te Yapılacak Şeyler

Edremit, Balıkesir’in en nadide ilçelerinden biridir. Burası doğal manzaralar açısından ziyaretçilerine son derece zengin bir görünüm sunmaktadır. Edremit ilçesi özellikle Kaz Dağları civarında, büyük ölçüde ormanlarla kaplı sakin ve huzurlu bir yerdir. Akçay ve Altınoluk Plajları ile Kaz Dağları burada mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

balıkesir gezilecek yerler

Balıkesir ise doğa ile bütünleşen ilginç tarihi yerlere ev sahipliği yapmaktadır. Dönemin hakim imparatorlukları arkalarında kültür ve mimari eserler gibi önemli izler bırakmıştır. Her yıl, özellikle de yaz aylarında, yerli ve yabancı pek çok turistin geldiği popüler turizm destinasyonlarından biridir. Özellikle deniz tatili sevenler için temiz ve mavi bayraklı plajları, tarih ve kültür sevenler için Roma ve Yunan medeniyetlerinin antik kalıntılarını burada görebilmeniz mümkündür. Açık hava aktivitelerini, kamp atmayı veya sadece güzel manzaraların ve temiz havanın tadını çıkarmak isteyenler Kaz Dağları’nın çarpıcı doğasına kendilerini bırakabilirler. Şehrin tüm bu güzelliklerini doğal parklar ve müzeler tamamlıyor. Üstelik İstanbul’a yakın ve hafta sonu kaçamakları için ideal yerlerden biridir.

Balıkesir hakkında daha fazla bilgi almak için diğer içeriklerimize göz atmayı unutmayın!

Yorum yapın

Bizi Takip Edin