Fotoğraflarıyla Birlikte Varna Gezilecek Yerler Listesi

Karadeniz’in kıyısında kurulmuş bir liman şehri olan Varna, Bulgaristan‘ın başkenti Sofya’dan sonra ikinci büyük şehri konumunda bulunuyor. 

Özellikle yaz turizmi anlamında büyü bir potansiyele sahip olan Varna, aynı zamanda köklü geçmişi sayesinde tarihi yerler anlamında da ziyaretçilerine keyifli bir gezi olanağı sunuyor. Hazırladığımız Varna gezilecek yerler listesinde sizler için bu yerleri araştırdık. İsterseniz sizi listemizle baş başa bırakalım.

Varna Gezilecek Yerler

1. Varna Dormition Katedrali

Varna Dormition Katedrali

Şehrin en merkezi noktasında bulunan Varna Dormition Katedrali, Varna’nın simge yapılarının başında geliyor. Katedrale 133 basamakla çıkılıyor.

2. Varna Arkeoloji Müzesi

Varna Arkeoloji Müzesi

Şehir merkezinden 10 dakikalık bir yürüyüşle gidebileceğiniz Varna Arkeoloji Müzesi, 1901 yılından bu yana ziyaretçilerini ağırlamaktadır. 3 kattan oluşan müzede 100 binden fazla eser sergilenmektedir.

3. Evksinograd Sarayı

Evksinograd Sarayı

Günümüzde bir kamu binası olarak hizmet veren Evksinograd Sarayı içinde çeşitli porselenler, tablolar ve sanat eserleri sergilenmektedir.

4. Sea Park

Sea Park

Geniş bir kompleks olan Sea Park ziyaretçilerine farklı etkinliklerle çok keyifli zaman geçirme olanağı sunuyor. Sea Park içinde gözlem evi, Primorski Parkı, Akvaryum, Dolphinarium ve Ulusal Denizcilik Müzesi bulunuyor.

5. Aladzha Manastırı

Aladzha Manastırı

Karadeniz sahilinde denizden 40 metre yüksekte ve şehri merkezine 14 km. uzaklıkta bulunan Aladzha Manastırı, Varna gezilecek yerler listesinde kesinlikle bulunması gereken bir nokta. Manastırın 12. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar aktif olarak kullanıldığı tahmin edilmektedir.

6. Varna ve Altın Kum Plajları

Varna Plajı

Eğer Varna’ya yaz mevsiminde yaz tatili yapmak için gidiyorsanız listenizde mutlaka Varna ve Altın Kum Plajları‘nı almalısınız.

7. Retro Müzesi

Retro Müzesi

Antika eşyalarına ve eski arabalara merakınız varsa Varna’daki Retro Müzesi mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında yer almalı.

8. Belogradchik Kalesi

Belogradchik Kalesi

Orta Çağ’dan günümüze kadar iyi bir şekilde korunmuş Belogradchik Kalesi, geçmişte çeşitli amaçlar için kullanılmıştır.

9. Varna Etnografya Müzesi

Varna Etnografya Müzesi

Bulgaristan ve Varna’nın tarihi hakkında çok özel eşyaları inceleyebileceğiniz ve çok özel bilgiler edinebileceğiniz Varna Etnografya Müzesi, Varna gezilecek yerler listesinde bulunması gereken bir müze.

10. Roma Hamamları

Roma Hamamları

Geçmişte Romalıların hüküm sürdüğü Varna bölgesinde bulunan Roma Hamamları kalıntılarını da eğer vaktiniz olursa ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Varna gezilecek yerler listesine eklenmesini istediğiniz yerleri yorum kısmından bizlerle paylaşarak yazımızın daha da genişlemesini ve faydalı olmasını sağlayabilirsiniz. Siz de bu güzel yerleri görmek isterseniz sitemizden en ekonomik uçak bileti seçeneklerini inceleyerek yolculuğunuzu planlamaya başlayabilirsiniz.

Yorum yapın

Bizi Takip Edin