Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bursa’ya Ulaşım Rehberi

Yurtiçi veya yurtdışı uçuşlarda Bursa’ya ulaşmak için tercih edilen yollardan biri havayolu ile İstanbul’a gelmek ve buradan geçmektir. Gerek iş gereği seyahat edenler, gerek gezi amaçlı Bursa’ya gidenlerin tercih edebilecekleri bir ulaşım şekli olan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bursa’ya gitmek için alternatif ulaşım türlerini sizler için derledik.

Sabiha Gökçen Havalimanı ile Bursa arası mesafenin iki saatten az olması nedeniyle genellikle yurtdışı uçuşlarda yolcular buradan direkt Bursa’ya geçebilmektedir. Havalimanına iniş yaptıktan sonra farklı ulaşım alternatiflerinden birini tercih ederek Bursa’ya gidebilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı ile Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali arası mesafe 111 km olup, kara yolu ile yaklaşık 2 saat sürüyor. Tercih edeceğiniz ulaşım şekline göre bu süre değişmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bursa’ya Nasıl Gidilir?

– Havalimanı/Bursa Otobüs ile Ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı ile Bursa arası seyahatte genellikle otobüs tercih ediliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmeti olan Burulaş ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bursa’ya rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. İstanbul Konfor’dan otobüs biletinizi online olarak veya çağrı merkezi üzerinden alabilirsiniz. Gündüz saatlerinde her yarım saatte bir Burulaş seferi bulabilirsiniz. Gece saatlerinde ise her saat başı Burulaş seferi bulunmaktadır. Bilet fiyatları tam bilet için 50 Türk Lirası, öğrenciler için 35 Türk Lirası olup, bu fiyatlar güncel fiyatlardır ve zaman içinde artış gösterebilir.

Bursa Otogarı

– Havalimanı/Bursa Burulaş Otobüsleri ile Ulaşım

Burulaş otobüsleriyle seyahat etmeyi tercih ettiğiniz takdirde, Bursa ile Sabiha Gökçen Havalimanı arası mesafe 120 dakika kadar sürer. Burulaş firmasının yazıhanesini Sabiha Gökçen Havalimanı gelen yolcu çıkış kapısının hemen karşısında görebilirsiniz. Burulaş otobüsleri sarı renkte olup yine çıkış kapısından çıktığınızda gözünüze çarpacaktır.

Online olarak ya da çağrı merkezinden bilet almadığınız takdirde, havalimanında bulunan Burulaş yazıhanesinden de biletinizi alma şansınız vardır. Uçağın rötar yapma ihtimaline karşı, bu yol da yolcular tarafından seçilebilir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bursa’ya ulaşım hizmeti sağlayan Burulaş otobüsleri haftanın 7 günü sabah 06.30 ile gece 01.45 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Bursa’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na da yine aynı şekilde haftanın 7 günü 02.30 ile 23.30 saatleri arasında ulaşım hizmeti verilmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı Burulas

Sabiha Gökçen Havalimanı ile Bursa arası Burulaş ile ulaşım ücreti: tam bilet 50₺, çocuk (0-12 yaş arası) 35₺ ve engelli yolcular için 55₺’dır.

Burulaş otobüs sefer saatlerini görüntülemek ve online bilet satın almak için tıklayın.

Bir diğer otobüs firması olan İstanbul Konfor ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bursa’ya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bursa’ya İstanbul Konfor otobüs firması hareket saatleri: 07.30, 08.30, 10.00, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 16.30, 17.30, 18.30, 19.30, 21.30, 22.30 ve 23.30’dur.

Sabiha Gökçen Havalimanı ile Bursa arası İstanbul Konfor ulaşım ücreti 40₺’dir.

Detaylı bilgi ve online bileti satın almak için tıklayın.

– Havalimanı/Bursa Taksi ile Ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bursa’ya gidişte taksi hizmeti oldukça pahalı bir seçenek olsa da, bazı kişilerce tercih edilebilir. Daha hızlı ve daha konforlu olması insanları taksi ile seyahat etmeye yönelten sebepler arasındadır. Ulaşımda taksi seçeneğine yönlendiren bir diğer sebep ise, taksi ile hiç inip binmenize gerek kalmadan gideceğiniz yerin kapısına kadar gidebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 7 gün 24 saat bekleyen ticari taksilerden biri ile Bursa’ya gidebilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı ile Bursa arası taksi ile ulaşımın ücreti yaklaşık 400 Türk Lirası civarındadır. Bu ücret Bursa şehir içinde gideceğiniz adrese göre değişiklik gösterebilir. Havalimanındaki taksilerin durağı, gelen yolcu çıkış kapısının önündedir. Kapıdan çıktıktan sonra, günün hangi saati olursa olsun çok rahatlıkla bir taksi bulabilirsiniz.

Taksi ile ulaşımda rezervasyon yaptırmanıza ya da önceden iletişime geçmenize gerek kalmaz. Uçuş saatiniz günün hangi saati olursa olsun, indiğiniz zaman rahatlıkla bir taksi bulabilir ve Bursa’ya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

– Havalimanı/Bursa Servis Otobüsleri ile Ulaşım

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bursa‘ya şehir içi ve şehir dışı servis imkanı olan tur şirketlerinden birini tercih edebilirsiniz. Servis ile ulaşım ekonomik ve konforlu bir seçenektir. Havalimanına gelmeden önce tur şirketleriyle iletişime geçip rezervasyon yaptırmanız daha iyi olacaktır.

Sabiha Gökçen Havalimanı Bursa Ulaşımı

Fiyat ile konfor kıyaslandığında, servis otobüsleriyle Bursa’ya seyahat etmek mantıklı bir seçenektir. Servis otobüsleri 16 kişilik olup, seyahatiniz boyunca rahat edeceğiniz genişlikte tasarlanmıştır.

– Havalimanı/Bursa Özel Transfer ile Ulaşım

Turizm firmalarından alacağınız özel transfer hizmeti ile ulaşım imkânı sayesinde konforlu ve rahat bir şekilde Bursa’ya seyahat edebilirsiniz. Özel şoför ve özel araç rahatlığını bir arada sunan bu hizmet ile gideceğiniz yere ulaşabilir, üstelik saat aralığını da düşünmek zorunda kalmazsınız.

Uçuş bilgilerinizi firmalara ilettiğiniz takdirde uçağınız rötar yapsa dahi sizi havalimanında karşılayacaklardır. Ekonomik durumunuza göre seçeneğiniz birçok transfer imkanı olmakla birlikte VİP transfer seçeneği ile seyahatinizde lüksü tercih edebilirsiniz.

Tecrübeli şoförler eşliğinde, oldukça konforlu ve güvenli bir yolculuk gerçekleştirmek isteyenler özel transfer ile ulaşımı tercih edebilirler. Online olarak firmaların iletişim bilgilerine ulaşabilir ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bursa’ya transferinizi sağlamalarını talep edebilirsiniz.

– Havalimanı/Bursa Araç Kiralama

Araç kiralama seçeneği sayesine, Sabiha Gökçen Havalimanı ile Bursa arasında kendi aracınızın rahatlığı ile seyahat etme imkânı bulabilirsiniz. Aracınız sizinle kalacağından Bursa içinde de taksi ya da otobüs arayışı içine girmenize hiç gerek kalmaz. Özellikle Bursa içinde de sık sık bir yerden bir yere gitmesi gereken kişiler araç kiralama ile ulaşımı tercih edebilirler.

Eğer 21 yaşını doldurduysanız ve ehliyetiniz en az 2 yıllıksa, ekonomik sınıf araçlardan birini seçerek araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Aracınızı havalimanına iniş saatinizde, firma yetkilileri hazır bulundurur. Böylece hiç beklemeden Bursa istikametine doğru yola çıkabilirsiniz. Rent a car firmalarının web sayfalarını ziyaret ederseniz, daha ayrıntılı bilgiye ulaşırsınız. Araç kiralama konusunda fiyat bilgisi alabilmek için, kaç gün kiralayacağınız bilgisiyle firmalara danışmanız gerekir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Bursa’ya gitmek için araç kiralama yapabileceğiniz bazı şirketler bulunmaktadır. Havalimanı iç hatlar terminalinde bulunan Avec Car Rental, Avro Rent a Car, Avis, Bostancı, Budget, Central, Çizgi Rent a Car, Enterprise, Euronet, Europcar, Garenta, Goldcar, Hertz, Nord Travel, Rent Go ve Sixt araç kiralama şirketlerinden bir araç kiralama yapabilirsiniz.

Bursa Ulaşım

Bursa’ya Ulaşımda Farklı Tercihler

Bursa’ya doğrudan kara yolu ile gitmektense hava yolu ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na inip oradan kara yolu ile devam etmek, daha hızlı ve konforlu bir ulaşım seçeneğidir. Bursa’nın önemli bir ticaret merkezi olması sebebiyle iş hayatındaki seyahatlerin önemli kısmı da bu şehre yapılır. Ayrıca gezilecek görülecek yerleri ile turistlerin görmeyi istediği şehirler arasındadır.

Büyük şehirlerimizden biri olan Bursa, her gün farklı sebeplerle birçok insanın ziyaret ettiği bir şehir olup, ulaşım konusunda İstanbul’a yakınlığı avantajını kullanır. Sabiha Gökçen Havalimanı Bursa’ya oldukça yakın olup, bu noktadan sonra kara yolu ile Bursa’ya ulaşımınızı sağlamanız mümkündür. Ekonomik şartlarınıza göre istediğiniz ulaşım türünden birini seçerek Bursa’ya olan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın

Bizi Takip Edin