Osmaniye’de Gezilecek Yerler

0
1297

Akdeniz bölgesinde, Çukurova’da kalan Osmaniye, tıpkı diğer iller gibi uzun dönemlere tanıklık ederek günümüze kadar gelmeyi başaran yerleşim yerlerinden biridir. Hitit dönemlerinden günümüze kadar uzanan kent, tarihi yerler, doğal güzellikler ve ön plana çıkan kültürü ile turizm dünyasının dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor.

Osmaniye, değişik bir kültürü tanımak; farklı doğal güzelliklerle iç içe olmak, tarihin farklı dönemlerinden günümüze taşınan izleri incelemek vs. isteyenler için ideal bir yerdir. Höyükleri, kaleleri, müzeleri, camileri ve diğer alanlarıyla keşfedilmeyi bekleyen Osmaniye, sıcak ve samimi insanlarıyla misafirlerini ağırlıyor. Değişik bir destinasyonda farklı keyifleri yaşamak isteyenler için hazırladığımız Osmaniye gezilecek yerleri yazımızı inceleyerek şehir hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Osmaniye’de görülecek en güzel yerler

Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi

Turistik değeri yüksek olan Osmaniye’de görülmesi gereken en güzel yerlerden biri Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi’dir. Hitit yazılarının ilk defa burada okunması, Hitit ve Fenike yazılı tabletlerin burada bulunması, rölyeflerin yer alması gibi pek çok yönü değerlendirildiğinde ziyaret edilmeyi hak eden bir yer olduğu anlaşılıyor. Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yer alan müze, yerli ve yabancı turistlerin kentte en çok ziyaret ettikleri yerlerden biridir. Siz de yolunuz düşerse gizemli tarihi günümüze taşıyan bu müzeyi mutlaka ziyaret edin.

Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi

Maksutoğlu Yaylası

Akdeniz, doğal güzellikler bakımından ülkemizin en zengin bölgesidir. Yaylaları, dünyaca ünlü ve turistlerin dikkatine şayandır. Bu nedenle bu bölgeye gelenler, doğa ile baş başa kalmanın tadını en iyi şekilde çıkartma imkanına sahip olurlar. Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yer alan Maksutoğlu Yaylası da böylesine güzel yerlerden biridir. Tabiatın tüm renklerine hakim olan yayla özellikle yaz aylarında ziyaretçilerinin akınına uğrar. Şehrin kalabalığından sıyrılmak isteyenler için ideal bir yer olan yayladaki bitkiler, dereler ve diğer güzelliklerin her biri görülmeye değer güzelliklere sahiptir.

Osmaniye Yaylaları

Osmaniye’ye nasıl gidilir?

Akdeniz iklimine sahip, tarihi değeri bir hayli yüksek olan Osmaniye’ye gitmek için Türkiye’nin karşılaştırmalı online bilet sitesi biletbayi.com web sitesinden yararlanabilirsiniz. Otobüs firmaları arasından Osmaniye otobüs bileti fiyatlarından en uygun fiyatı sunan firmayı seçerek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Uzak yollardan gelen yolcular için ise Adana Havalimanı hizmet vermektedir. 98 km. mesafede yer alan Adana’ya geldikten sonra kolaylıkla karayolu ile kente geçiş yapabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim
11

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.