Ordu Giresun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım Rehberi

Ordu Giresun Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Ordu’nun Gülyalı ilçesi ile Giresun’un Piraziz ilçesi arasında bulunan Ordu Giresun Havalimanı, Ordu şehir merkezine 19 km, Giresun şehir merkezine ise 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Her iki şehir arasında yolcu taşımacılığı HAVAŞ servis otobüsleri ile yapılmaktadır. Ayrıca taksi, özel transfer ve araç kiralama diğer ulaşım alternatifleri arasında yer almaktadır.

Havalimanından her iki şehre Ordu ve Giresun belediyeleri tarafından sağlanan herhangi bir toplu taşıma hizmeti bulunmamaktadır. Ancak Gülyalı Belediyesi tarafından işletilen ilçe minibüsleriyle havalimanı kavşağından binerek Ordu’ya gidebilmek mümkündür. Giresun’dan ise Ordu’ya karşılıklı olarak çalışan yarım otobüsler bulunmaktadır. Haftanın tüm günü belirli saat aralıklarında Giresun otogarından hareket eden otobüslerle Ordu şehir merkezine gelebilir ve buradan havalimanına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Havalimanı/Ordu-Giresun Otobüs ile Ulaşım

Havalimanından Ordu ve Giresun şehir merkezlerine her iki belediyenin de bir toplu taşıma otobüsü bulunmamaktadır. Ancak Ordu’nun havalimanına en yakın ilçesi olan Gülyalı’dan hareket eden ve havalimanı kavşağından geçen minibüslerle şehir merkezine ulaşabilmek mümkündür. Havalimanı nizamiye kapısından çıktıktan sonra 5 dakikalık bir yürüme sonrası yolun karşısındaki durağa gelebilir ve buradan Gülyazı ile Ordu şehir merkezi arası çalışan ilçe minibüslerine binebilirsiniz. Havalimanından Ordu şehir merkezine olan seyahat süresi yaklaşık 20 dakika olup, bilet ücreti kişi başı tek yön 4,5 TL’dir. Bilet ücretinizi minibüs içerisinde sürücüye nakit olarak yapabilirsiniz.

Havalimanından Giresun şehir merkezine de doğrudan bir toplu taşıma otobüsü bulunmadığından dolayı Gülyazı ile Ordu arası çalışan minibüslerle otogara gelebilir ve buradan da Giresun’a giden otobüslere binebilirsiniz. Ordu’dan Giresun’a haftanın her günü sıklıkla otobüsler gitmektedir.

Havalimanı/Ordu-Giresun HAVAŞ ile Ulaşım

Havalimanından Ordu ve Giresun’a gitmenin en kolay ve pratik yolu HAVAŞ servis otobüslerine binmek olacaktır. Eğer doğrudan bir ulaşım arayışındaysanız HAVAŞ servis otobüsleri sizin için ideal bir ulaşım alternatifidir. Her iki şehirden havalimanına karşılıklı olarak yolcu taşımacılığı yapılmaktadır. Haftanın her günü Ordu ve Giresun şehir merkezleri olmak üzere ilçelere doğrudan ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. HAVAŞ servis otobüsleri iç hat uçuş seferlerine göre düzenlenmekte olup, gelen yolcu salonunun çıkışından hareket etmektedir.

Havalimanı – Ordu ve İlçeleri HAVAŞ Servis Güzergâhı:

Ordu-Giresun Havalimanı – Şehir Merkezi – Kumbaşı – Fatsa – Ünye

Havalimanından Ordu şehir merkezine seyahat süresi 20 dakika, Kumbaşı’ya 35 dakika, Fatsa’ya 50 dakika ve Ünye’ye 1 saat 15 dakika sürmektedir. Bilet ücreti kişi başı tek yön Ordu şehir merkezine ve Kumbaşı ilçesine 11 TL, Fatsa’ya 20 TL ve Ünye’ye 23 TL’dir. Bilet ücretinizi otobüs içerisinde sürücüye nakit olarak yapabilirsiniz.

HAVAŞ servis otobüsleriyle havalimanından Giresun şehir merkezine de doğrudan ulaşabilmek mümkündür. İç hat uçak seferlerine göre ulaşım hizmeti vermekte olan HAVAŞ servis otobüsleri Ordu’ya giden otobüsler ile aynı duraktan hareket etmektedir. Otobüsleri gelen yolcu salonunun çıkışında bulabilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı Havaş Servisi

Havalimanı – Giresun ve İlçeleri HAVAŞ Servis Güzergâhı:

Ordu-Giresun Havalimanı – Bulancak – Giresun – Keşap – Espiye – Tirebolu – Görele – Eynesil

Havalimanından Giresun şehir merkezine seyahat süresi 30 dakika, Bulancak’a 15 dakika, Keşap’a 40 dakika, Espiye’ye 50 dakika, Tirebolu’ya 1 saat, Görele’ye 1 saat 15 dakika ve Eynesil’e 1 saat 20 dakika sürmektedir. Bilet ücreti kişi başı tek yön Giresun şehir merkezine 15 TL, Bulancak’a 12 TL, Keşap’a 15 TL, Espiye ve Tirebolu’ya 23 TL, Görele’ye 27 TL ve Eynesil’e 27 TL’dir. Bilet ücretinizi otobüs içerisinde sürücüye nakit olarak yapabilirsiniz.

Ordu-Giresun Havalimanı HAVAŞ İletişim:

Yetkili Adı: Zeki Er

Telefon: 0850 222 0 487

Ordu, Giresun ve ilçelere servis otobüsü hareket saatleri ve güzergâh hakkında detaylı bilgi için HAVAŞ’ın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Havalimanı/Ordu-Giresun Taksi ile Ulaşım

Havalimanından Ordu ve Giresun’a ulaşımın yalnızca HAVAŞ servis otobüsleriyle yapılması beraberinde bir süre beklemeyi de kaçınılmaz kılmaktadır. Yolcu servisini beklemek istemeyen yolcular haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren taksileri kullanarak ulaşımlarını hızlıca sağlayabilirler. Havalimanından Ordu’ya taksiyle gitmek her ne kadar fazla ücret olmasa da, Giresun’a olan mesafenin uzaklığı taksi ücretinin pahalı olmasına neden olacaktır. Taksiler, açılış ücreti ve kilometre başına ücret tarifesine sahip olduklarından dolayı henüz taksiye binmeden önce gideceğiniz güzergâhı sürücüye söylemeniz ve kendisinden ortalama bir fiyat almanızı tavsiye ederiz.

Ordu Giresun Havalimanı Taksi Ulaşımı

Havalimanından Ordu şehir merkezine taksi ile yolculuk yaklaşık 25 dakika sürmekte olup, maliyeti ortalama 80 TL civarıdır. Taksi durağı, havalimanı gelen yolcu salonunun çıkışında yer almaktadır.

Havalimanından Ordu’nun diğer bölgelerine ise taksi ücretleri aşağıdaki gibidir;

 • Havalimanı – Otogar: 70 TL
 • Havalimanı – Üniversite: 70,
 • Havalimanı – Giresun: 130

Güncel taksi ücret tarifeleri ve detaylı bilgi için havalimanı taksi durağı 0553 675 38 52 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Havalimanı/Ordu-Giresun Özel Transfer ile Ulaşım

Kişi sayısı ve bagaj fazlalığı olan yolcuların tercih ettiği özel transfer ile daha hızlı ve daha konforlu bir ulaşım yapılmaktadır. Özellikle Giresun yolcularının kullandığı havalimanı özel transferi neredeyse kaçınılmaz kılıyor. Transfer hizmetiyle bagaj bekleme dışında ekstra bir bekleme yaşamadan doğrudan ve hızlıca gitmek istediğiniz yere varabilirsiniz. Ordu-Giresun Havalimanı’nda yer alan araç kiralama acentelerinin özel transfer hizmeti bulunmamaktadır. Ancak havalimanı dışında Gülyalı-Ordu karayolu üzerinde bulunan firmalardan bir transfer yapabilmeniz mümkündür. Engin Turizm, Ordu Transfer, Venüs Transfer, Mavi Marin VIP Transfer ve Harbi Tur Transfer rezervasyonu yapabileceğiniz firmalar arasında yer almaktadır. Rezervasyonunuzu yaparken havalimanına olan uçuş ve gün saatinizi yetkili kişiye verdiğinizden emin olun.

Ordu Giresun Havalimanı Araç Kiralama

Havalimanı Araç Kiralama Acenteleri

Karadeniz gezileri için önemli bir varış yeri olan Ordu-Giresun Havalimanı yolcuların araç kiralaması yapabilmeleri adına birkaç acente ofisine ev sahipliği yapmaktadır. Karadeniz gezisi planlıyor ve varış yeriniz Ordu-Giresun Havalimanı ise buradan bir araç kiralaması yapabilir ve çevre yerleri, yayla ve tarihi turistik yerleri kendi hız ve konforunuzda rahatlıkla keşfedebilirsiniz.

Havalimanı terminal binası içerisinde bulunan araç kiralama acenteleri Çakra Rent a Car, Oftaş Rent a Car, Rentline Rent a Car ve Carplus Rent a Car’dır. Bunlar dışında havalimanı çıkışında Gülyalı-Ordu karayolu üzerinde bulunan araç kiralama acenteleri arasında Güven Rent a Car, Kasa Araç Kiralama, Europcar, Samcity Rent a Car, Dilek Rent a Car, Rentline, My Fleet Rent a Car, Central Rent a Car, Car Plus ve Garenta bulunmaktadır.

Ordu Otogardan Havalimanına Nasıl Gidilir?

Ordu Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden Ordu-Giresun Havalimanı’na HAVAŞ servis otobüsleri ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ordu otogarından hareket eden HAVAŞ servis otobüsleri Kumbaşı’nda Metro yazıhanesi önünden, Ünye ve Fatsa ilçelerinde ise otogardan yolcularını alıp havalimanına gitmektedir.

Ordu ve İlçeleri HAVAŞ Yolcu Alma Durakları ve Güzergâhı:

Ordu Otogarı – Kumbaşı Metro Yazıhanesi Önü – Fatsa Otogarı – Ünye Otogarı – Havalimanı

İç hat uçak seferlerine göre hizmet veren otobüsler haftanın her günü belirli saatlerde havalimanına gitmektedir. Ordu otogarından hareketle yol üzerinde Ünye ve Fatsa ilçe otogarlarına da uğramaktadır. Bilet ücreti kişi başı tek yön Ordu otogarından ve Kumbaşı ilçesinden 11 TL, Fatsa otogarından 20 TL ve Ünye otogarından 23 TL’dir. Bilet ücretinizi otobüs içerisinde sürücüye nakit olarak yapabilirsiniz.

Ordu Otogarı

Ordu otogarı ve ilçe otogarlarından havalimanına HAVAŞ servis otobüsleri hareket saatleri aşağıdaki gibidir;

Pazartesi – Perşembe ve Cumartesi Günleri

 • Ordu Otogar: 04.15, 08.15, 10.45, 16.45 ve 19.45
 • Kumbaşı: 04.00, 08.00, 10.30, 16.30 ve 19.30
 • Fatsa Otogar: 03.30, 07.30, 10.00, 16.00 ve 19.00
 • Ünye Otogar: 03.00, 07.00, 09.30, 15.30 ve 18.30

Cuma ve Pazar Günleri

 • Ordu Otogar: 04.15, 08.15, 10.45, 14.00, 16.45 ve 19.45
 • Kumbaşı: 04.00, 08.00, 10.30, 13.45, 16.30 ve 19.30
 • Fatsa Otogar: 03.30, 07.30, 10.00, 13.15, 16.00 ve 19.00
 • Ünye Otogar: 03.00, 07.00, 09.30, 12.45, 15.30 ve 18.30

Giresun-Ordu Havalimanı HAVAŞ servis otobüsleri iç hat uçuş seferlerine göre düzenlendiğinden, olası uçuş iptal ve değişikliklerine göre seferleri yeniden düzenlemeye gitmektedir. Bu nedenle herhangi bir mağduriyet yaşamamanız adına seyahatiniz öncesinde 0850 222 0 487 numaralı Çağrı Merkezi hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ordu otogarından havalimanına bir diğer ulaşım alternatifi ise Gülyalı Belediyesi tarafından işletilen ilçe minibüsleridir. Otogardan hareket eden ilçe minibüsleriyle havalimanı kavşağına kadar gelebilir ve buradan 5 dakikalık bir yürüme sonrası havalimanı nizamiye girişine ulaşabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 20 dakika sürüyor ve bilet ücreti kişi başı 4,5 TL’dir. Bilet ücretinizi minibüs içerisinde sürücüye nakit olarak yapabilirsiniz.

Giresun Otogardan Havalimanına Nasıl Gidilir?

Giresun Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden Ordu-Giresun Havalimanı’na doğrudan giden bir servis otobüsü bulunmamaktadır. Ancak şehir içi çalışan belediye otobüsleriyle Başar Otel veya Devlet Hastanesi durağına gelebilir ve buradan havalimanına giden HAVAŞ otobüslerine aktarma yapabilirsiniz. Giresun şehir merkezi Başar Otel Önü ve Devlet Hastanesi Karşısı’ndan hareket eden otobüsler ilçe otogarlarına uğrayıp buradan yolcuları aldıktan sonra havalimanına gitmektedir.

Giresun Otogarı

Giresun ve İlçeleri HAVAŞ Yolcu Alma Durakları ve Güzergâhı:

Eynesil Belediye Karşısı Açık Otopark – Görele Otogar Karşısı Otobüs Durağı – Tirebolu Otogar İçi Kamil Koç Yazıhanesi – Espiye Otogar Karşısı Üst Geçit Altı – Keşap Otogar Karşısı – Giresun Başar Otel Önü ve Devlet Hastanesi Karşısı – Bulancak Kılış Center Önü Yaşarlar Petrol – Havalimanı

İç hat uçak seferlerine göre hizmet veren otobüsler haftanın her günü belirli saatlerde havalimanına gitmektedir. Giresun otogarından hareketle yol üzerinde Görele, Tirebolu, Espiye ve Keşap ilçe otogarlarına da uğramaktadır. Bilet ücreti kişi başı tek yön Giresun’dan 15 TL, Eynesil ve Görele’den 27 TL, Tirebolu ve Espiye otogarından 23 TL ve Bulancak’tan 12 TL’dir. Bilet ücretinizi otobüs içerisinde sürücüye nakit olarak yapabilirsiniz.

Giresu ve ilçe otogarlarından havalimanına HAVAŞ servis otobüsleri hareket saatleri aşağıdaki gibidir;

Pazartesi – Pazar Günleri

 • Eynesil: 02.45, 06.45, 09.15, 15.15 ve 18.15
 • Görele Otogar: 02.55, 06.55, 09.25, 15.25 ve 18.25
 • Tirebolu Otogar: 03.15, 07.15, 09.45, 15.45 ve 18.45
 • Espiye Otogar: 03.25, 07.25, 09.55, 15.15 ve 18.55
 • Keşap Otogar: 03.40, 07.40, 10.10, 16.10 ve 19.10
 • Giresun: 04.00, 08.00, 10.30, 16.30 ve 19.30
 • Bulancak: 04.15, 08.15, 10.45, 16.45 ve 19.45

Giresun-Ordu Havalimanı HAVAŞ servis otobüsleri iç hat uçuş seferlerine göre düzenlendiğinden, olası uçuş iptal ve değişikliklerine göre seferleri yeniden düzenlemeye gitmektedir. Bu nedenle herhangi bir mağduriyet yaşamamanız adına seyahatiniz öncesinde 0850 222 0 487 numaralı Çağrı Merkezi hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Yorum yapın

Bizi Takip Edin