Tüm Detaylarıyla Nice Gezilecek Yerler Listesi

Muhteşem bir sahil şehri olan Nice, Fransa’nın önemli turizm noktalarının başında geliyor. 

Ziyaretçilerine pek çok etkileyici manzarayı görme imkanı sunan şehir, tarih kokan sokakları ve evleri, keyifli sahil şeridi ve daha birçok güzelliği ile görülmesi gereken Avrupa şehirlerinden biri.

Nice Gezilecek Yerler

1. Vieux Nice

Vieux Nice

Şehrin 1700’lü yıllardan bu pek değişmeyen en eski noktalarından biri olan Vieux Nice, günümüzde en önemli turistik yerlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bölgede bulunan pek çok alışveriş noktası, cafe, restoran ve bar ziyaretçilerin hoşça vakit geçirmesine olanak tanıyor.

2. Promenade des Anglais

Promenade des Anglais

İngiliz gurbetçilerden dolayı İngiliz Yolu olarak da bilinen bu sahil caddesi şehrin en ünlü noktalarının başında geliyor. Caddenin kenarında bulunan oteller, cafeler ve restoranları ziyaretçilere hizmet ediyor. Dileyen misafirler yolun diğer tarafındaki denizin tadını çıkarabiliyor.

3. Parc de Chateau

Parc de Chateau

Asansör ya da merdivenlerle çıkabileceğiniz bu tepelik alandaki park, Nice’nin en güzel manzaralarını yakalamak isteyenlerin mutlaka Nice gezilecek yerler listesine dahil etmesi gereken yerlerden biri.

4. Massena Müzesi

Massena Müzesi

Daha önceleri Napolyon’un göz generallerinden biri olan Mareşal Massena’nın torunu Prince Victor d’Essling’in yazlık evi olarak yapılan binada hizmet veren müze, Nice’nin geçmişine dair önemli eserlerin incelenebileceği bir nokta.

5. Çağdaş Sanatlar Müzesi

Çağdaş Sanatlar Müzesi

1950’li yılların Avrupa ve Amerikan avangart çalışmalarına odaklanan müzede aynı zamanda Nice’nin yeni dönem sanatçılarının eserlerini görmeniz de mümkün olabilmektedir.

6. Matisse Müzesi

Matisse Müzesi

Bir zeytinlik içinde 17. yüzyıldan kalma bir köşkte sergilenen müzede ziyaretçiler pek çok yağı boya tablo, heykel, seramik ve sanatçı Matisse’nin pek çok eserini görme şansını yakalamaktadır.

7. Marc Chagall Ulusal Müzesi

Marc Chagall Ulusal Müzesi

Genellikle hayal dünyasını tablolarına yansıtan sanatçı Marc Chagall’ın eserlerini inceleyebileceğiniz müze ziyaretçilerine çok keyifli ve sanat dolu bir gezi imkanı sunuyor. Müzeye şehir merkezinden yaklaşık 20 dakikalık bir yürüyüş yaparak ulaşabiliyorsunuz.

8. Place Rossetti

Place Rossetti

Şehrin önemli meydanlarından biri olan Place Rossetti günün geç saatlerine kadar ziyaretçilerine hoşça vakit geçirme imkanı sunan bir alan. Eğer akşam günün yorgunluğunuzu atmak isterseniz otelinizden çıkarak bu meydana gelebilir ve sevdiklerinizle akşamın tadını çıkarabilirsiniz.

9. Massena Meydanı

Massena Meydanı

Şehrin bir diğer önemli ve turistik meydanı olan Massena Meydanı, etrafını çevreleyen Neo-klasik tarzdaki binalarıyla ziyaretçilerin oldukça ilgisini çeken yerlerin başında geliyor.

Nice’ye gitmek için ülkemizden gerçekleştirilen seferlere biletbayi.com’dan ekonomik Nice uçak bileti seçeneklerini değerlendirerek bilet alma işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın

Bizi Takip Edin