Edirne Kamp Yerleri – Edirne’de Kamp Yapılacak En İyi 18 Yer!

Yunanistan ve Bulgaristan’a sınır, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı olan Edirne, Meriç Nehri kıyısı boyunca uzanan doğal harikaları ve Saros Körfezi’nin muhteşem maviliklerine ev sahipliği yapan yerlerden biridir. İstanbul’a olan yakınlığı nedeniyle hafta sonu kaçamakları için de ideal bir destinasyon olan Edirne’de Erikli Sahili ve Saros Körfezi boyunca kamp atabileceğiniz birbirinden güzel yerler bulunuyor. Çadır ve karavan kamp severleri ilgilendiren bu yazımızda Edirne’nin en iyi ücretli ve ücretsiz kamp yerlerini bulabilir, sunduğu olanaklar ve ulaşım hakkında bilgileri okuyabilirsiniz.

Ücretsiz Kamp Yerleri

İbrice Limanı Kamp Alanı

İbrice Limanı Kamp Alanı

Edirne’deki en iyi dalış noktası olan İbrice Limanı, sahip olduğu deniz manzarası ve kıyısında yer alan düzlük alanlar sayesinde çadır kampına da uygun bir yerdir. Suyu güzel ve berrak olması kamp süreniz boyunca denize girebilmenize de olanak sağlıyor. Şehir merkezine nispeten yakın ancak pek fazla gürültünün olmadığı bir yer. Denizin maviliklerine karşı çadırınızı kurup yanında kontrollü olmak şartıyla ateşinizi de yakabilirsiniz. Alan tamamıyla ücretsizdir. Çevre yerlerde yiyecek ve içeceklerinizi satın alabileceğiniz büfeler bulunmaktadır.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Denize girilebilir alan, yürüyüş parkurları, dalış yeri ve çadır kamp yerleri. WC, elektrik ve çeşme gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi limana yakın büfe yerlerinden temin edebilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

İtalyan Koyu Kamp Alanı

Saros Körfezi’nde bulunan İtalyan Koyu, oldukça berrak, akvaryumu andıran denizi ve geniş kumsalları ile gelenleri kendine hayran bıraktırıyor. Şehir gürültüsünden kaçan kampçıların tercih ettiği başlıca yerlerden biridir. Ücretsiz olması da burayı cazip kılıyor. El değmemiş güzelliğe sahip alanda çadır ve karavan kampı yapabilirsiniz. İçerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir tesis bulunmuyor. Doğal tabiatı ve manzarası ile büyüleyen alan, merkeze 140 kilometre uzaklıktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin edin.

Konumu: Koy

Kamp Olanakları: Çadır kamp yerleri, denize girilebilir alan ve yürüyüş parkurları. WC, elektrik ve çeşme gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi henüz kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Vakıf Sahil Kampı

Vakıf Sahili Kamp Alanı

Saroz Körfezi’nin muhteşem manzarası eşliğinde karavanınızla ya da çadırınızla burada kamp kurabilirsiniz. Deniz, kum ve güneş üçlüsüyle de oldukça hoş vakitler geçirebilirsiniz. Deniz ile ormanın birleştiği bir konuma yer alan kamp yeri sahip olduğu doğal manzaraları ile kamp süreniz boyunca keyif alabileceğiniz bir ambiyansa bürülü. Plajında yürüyüş yapabilir, berrak sularında serinleyebilir, kumsallarında ise güneşlenebilirsiniz. İçerisinde tesis bulunan alanda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz imkânlar bulunmakta. Kamp alanı, Edirne şehir merkezine 162 km uzaklıkta bulunuyor.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Ücretsiz sahil alanında herhangi bir imkân bulunmuyor. Ücretli plajda WC, elektrik, büfe, şemsiye ve şezlong gibi imkânlardan yararlanabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Enez Kamp Alanı

Enez Sahili Kamp Alanı

Enez sahil kıyılarında yer alan kamp alanı, muhteşem bir temiz havaya ve doğal ortama sahip. İster ağaçların gölgesinde çadırınızı kurun, ister denizin kıyısında. Buradan güneşin doğuşu en az batışı kadar güzeldir. Enez sahillerinde kamp atarak denizin ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Alanda çadır ve karavan kampına izin veriliyor. Ayrıca bölgede ücretli çadır ve bungalov konaklama yerleri de bulunmakta. Oldukça güvenli ve hoş vakitler geçirebilirsiniz.

Konumu: Sahile Yürüme Mesafesi

Kamp Olanakları: Denize girilebilir alan, yürüyüş parkurları ve çadır kamp yerleri. WC, elektrik, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın yerlerden karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Saros Körfezi Kamp Alanı

Saros Körfezi Kamp Alanı

Edirne’nin en güzel kamp noktalarından biri de Keşan ve Enez ilçelerini çevreleyen Saros Körfezi’dir. Körfez çevresi boyunca ücretli ve ücretsiz kamp atabileceğiniz kumsal ve ormanlık alanlar bulunuyor. Kamp süreniz boyunca ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak ücretli veya ücretsiz yerlerden birini tercih edebilirsiniz. Ege ve Marmara Denizlerinin kesişiminde doğa ve deniz manzaralı kamp atabileceğiniz Saros Körfezi’ne İstanbul ve Tekirdağ’dan ulaşım günaşırı çalışan otobüs firmaları ile kolaydır. Özel araç sahipleri için bölgede otopark alanları bulunmaktadır.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Ücretli kamp yerlerini tercih ederseniz WC, duş, şezlong ve şemsiye gibi imkânlardan yararlanabilirsiniz. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına yakın market veya büfelerden temin edebilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Karaincirli Kamp Alanı

Karaincirli Sahili Kamp Alanı

Edirne’nin Keşan ilçesinde oldukça temiz bir bölgede yer alan Karaincirli Kamp Alanı mavi ve yeşilin muhteşem karışımına ev sahipliği yapan oldukça nezih bir yer. Çadır ve karavan kampı için müsait pek çok alan var. Ormanlık alanda, kuş seslerinin cıvıltıları eşliğinde vakit geçirebileceğiniz bölge ihtiyaçlarınızın karşılanması adına köy bakkallarına sahip. Buralardan yiyecek ve içeceklerinizi temin edebilirsiniz. Keşan üzerinden Siğilli ve Barağı köylerini takip ederek Karaincirli Köyü’ne ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Kamp Olanakları: WC, elektrik ve çeşme gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına yakın Karaincirli Köyü’ndeki bakkallardan temin edebilirsiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Dalyan Gölü Kamp Alanı

Enez ilçesinde Meriç Nehri’nin ayırdığı Yunanistan sınırında yer alan Dalyan Gölü ulaşımı kolay ve konum itibariyle sessiz, sakin kamp atılabilecek yerlerden biridir. Buradan güneşin batışı ve doğuşunun oldukça güzel olduğu söylenir. Ateş ve mangalınızı da yakabileceğin alan yaz sıcaklarında biraz olsun serinlemek ve hafta sonunuzu değerlendirmek adına kamp atabileceğiniz ideal yerlerden biri. Bölgede herhangi bir tesis bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi Enez ilçe merkezinden satın alabilirsiniz. Ulaşımınızı da Enez’e vardıktan sonra kalan yolu bir taksiye atlayarak yapabilirsiniz.

Konumu: Göl Kenarı

Kamp Olanakları: Çadır kamp alanları, yürüyüş parkurları, ateş ve mangal yakılabilir alan. WC, elektrik ve çeşme gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı

Sait Faik Abasıyanık Koyu Kamp Alanı

Sakin ve sessiz ortamı ile huzur arayan kampçıların en sevdiği yerlerden biri de Sait Faik Abasıyanık Koyu’dur. Saros Körfezi’nde yer alan kamp alanının oldukça temiz denizi ve kumsal alanı bulunuyor. Koy olması beraberinde gece sessizliği getiriyor. Akşam ateşinizi yakın denizin kıyısında su seslerini dinleyerek arkadaşlarınızla edeceğiniz muhabbet unutamayacağınız bir kamp deneyimi yaşamanıza neden olabilir. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce mutlaka alın.

Konumu: Koy

Kamp Olanakları: WC, elektrik ve çeşme gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Edirne Kent Ormanı Kamp Alanı

Edirne Kent Ormanı Kamp Alanı

Edirne şehir merkezinde, Meriç Nehrinin kıyısında harika bir tabiat alanı olan kent ormanı hafta içi bile kaçıp birkaç saat geçirmek için ideal yerlerden biri. Edirneliler bu konuda oldukça şanslı olsalar gerek. Şehrin içinde doğayla baş başa kalıp dinlenebileceğiniz ve temiz havasını soluyacağınız kent ormanına şehir içi çalışan minibüsler ile kolayca ulaşabilirsiniz. Giriş ücretsiz. Ücretsiz olarak güvenle kamp atabilirsiniz.

Kamp Olanakları: WC, çeşme, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanı, restoran, basketbol sahası, çöp konteynerleri, büfe, çadır kamp yerleri ve otopark alanı.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Haritada Görüntüle >

Ücretli Kamp Yerleri

Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Alanı

Edirne’nin Keşan ilçesi Saros Körfezi’nde bulunan Gökçetepe Tabiat Parkı, geniş çam ormanları ve tertemiz koylarıyla ziyaretçilerini adeta büyüleyecek bir güzelliğe sahip. Doğaseverlerin keyifli vakit geçirebilecekleri park alanı içerisinde çadır ve karavan kamp alanları, restoran, kafe, duş, WC ve plaj gibi yerlere sahip. Burası dalgıç ve dalış kulüplerinin de sıkça geldiği yerlerden biri. Doğa sporlarına oldukça elverişli bir yer olan Gökçetepe Tabiat Parkı, İstanbul’a da 2,5 saatlik bir sürüş mesafesindedir. Hafta sonu konaklamalı çadır kampları için düşünebileceğiniz ideal yerlerden biri.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, 24 saat sıcak su, Wi-Fi, restoran, market, kafe, manav, fırın, plaj, soyunma kabinleri, şezlong, şemsiye, zipline, macera parkı, tırmanma duvarı, çocuk oyun alanları, futbol sahası, paintball, okçuluk, atış eğitimi, mini golf, amfi tiyatro, ip parkuru ve otopark alanı.

Kamp Ücreti: Kendi çadırıyla gelenler 75 TL, karavan konaklama 100 TL, tente çadır konaklama 200 TL, kıl çadır konaklama 250 TL, bungalov oda konaklama 600 TL/günlük ve araç giriş ücreti 35 TL.

Telefon: 0506 864 07 28 – 0530 762 99 61 –

Web Sitesi: https://www.gokcetepetabiatparki.com/

Instagram: https://www.instagram.com/gokcetepetabiatofficial/

Haritada Görüntüle >

Danişment Tabiat Parkı Kamp Alanı

Gökçetepe Tabiat Parkı ile aynı sahil hattında bulunan Danişment Tabiat Parkı, Saros Körfezi’nde yer alan bir diğer doğa harikası yerlerden biridir. Denize sıfır konumda bulunuyor. Gökçetepe Tabiat Parkı ile benzer imkânlara ve özelliklere sahip olan Danişment Tabiat Parkı piknik, yürüyüş ve kamp için uygun yerlerden biridir. Danişment Tabiat Parkı, kendine ait plaja da sahiptir. Şezlong, şemsiye ve soyunma kabinleri imkânları bulunmakta. Deniz manzaralı ormanlık alan içerisinde kamp atıp güzel bir iki gün geçirmek için tercih edebileceğiniz milli parka Tekirdağ ve İstanbul’dan kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: Çeşme, WC, kamp alanı, kır lokantası, soyunma kabini, çadır kamp yeri, büfe, çocuk oyun alanı, soyunma kabini ve duşlar, kır kahvesi, giriş kontrol noktası, bulaşık yıkama yeri, piknik alanları, plaj, seyir noktası, voleybol sahası ve piknik masaları.

Kamp Ücreti: Şahıs 11 TL, öğrenci 5,5 TL, bisiklet 11 TL, motosiklet 22 TL, otomobil 33 TL, minibüs 99 TL, midibüs 176 TL, otobüs 297 TL, 1 ünite çadır 40 TL ve 1 ünite karavan konaklama 45 TL.

Web Sitesi: http://danisment.tabiat.gov.tr/

Haritada Görüntüle >

Çamlık Kamping

Çamlık Kamp Alanı

Edirne’nin tatil bölgesi Erikli’de bulunan Çamlık Kamp Alanı, bir yanı Tuzla Gölü, diğer yanı Marmara Denizi’nin uçsuz bucaksız denizi ile çevrili, çam ağaçlarının ortasında arkadaş grubu ve çocuklu ailelerin tercih edebileceği keyifli yerlerden biridir. Kamp alanı geniş ve ferahtır. Tesisin hazır kurulu çadırları da mevcuttur. Dileyen çadır kiralaması da yapabiliyor. Yanında yatak, çarşaf, battaniye ve yastık veriyorlar. Kamp alanı denize yalnızca 2 dakikalık yürüme mesafesi. Ancak şemsiye ve şezlong gibi imkânları bulunmuyor. İstanbul ve Tekirdağ’dan ulaşım kolayca sağlanabilmektedir.

Konumu: Sahile Yürüme Mesafesi

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, ortak kullanım buzdolabı, bulaşıkhane, masa ve sandalye, çadır kiralama, emanet ve şarj dolapları, denize girilebilir alan, restoran ve markete yürüme mesafesinde.

Kamp Ücreti: Kendi çadırıyla gelenler 40 TL, çadır kiralama 60 TL.

Telefon: 0507 826 76 91

Haritada Görüntüle >

Uzunkum Plajı Kamp Alanı

Uzunkum Plajı Kamp Alanı

İbrice Limanı’na 2 km mesafede bulunan Uzunkum Plajı, çocuklu aileler ve arkadaş gruplarının kamp atıp denize girebileceği temiz ve güvenli yerlerden biridir. Uzunca bir plaj alanı bulunuyor. Denizi ve kumsal alanı temiz. Kumsalda veya kumsalın hemen arkadaşında kalan ağaçlık alana kamp atabiliyorsunuz. Şezlong ve şemsiye ücretlidir. İstanbul ve Tekirdağ’dan günübirlik veya hafta sonu konaklamalı olacak şekilde tercih edebilirsiniz.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, duş, çeşme, büfe, plaj, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye (ücretli), çadır kamp yerleri, yürüyüş parkurları ve otopark alanı (ücretli).

Kamp Ücreti: Günübirlik giriş 10 TL, otomobil 15 TL, şezlong ve şemsiye 40 TL, çadır konaklama 60 TL.

Telefon: 0532 410 95 12

Web Sitesi: http://www.uzunkumbeach.com/

Instagram: https://www.instagram.com/uzunkum_beach/

Haritada Görüntüle >

Gala Gölü Milli Parkı Kamp Alanı

Gala Gölü Kamp Alanı

Enez-İpsala yolu üzerinde Yunanistan sınırına yakın bir konumda bulunan Gala Gölü, hem temiz bir hava almak isteyen hem de gece konaklamalı kamp yapmak isteyenler için tavsiye edebileceğiniz yerlerden biridir. Burası yerleşim yerlerinden uzakta sessiz, sakin bir yer. Tam anlamıyla kafanızı dinleyebileceğiniz güzellikle. Keşan-İpsala yolundan Enez-İpsala yolunu takip ederek göle ulaşabilirsiniz. Etrafta ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir yer bulunmuyor. Bu nedenle yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce almanızı tavsiye ederiz.

Konumu: Göl Kenarı

Kamp Olanakları: Kuş gözetleme kulesi, seyir noktası, göl ve çadır kamp yerleri mevcuttur. WC, çeşme ve elektrik gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Giriş ve Kamp Ücreti: Şahıs 11 TL, öğrenci 5,5 TL, bisiklet 11 TL, motosiklet 22 TL, otomobil 33 TL, minibüs 99 TL, midibüs 176 TL, otobüs 297 TL, 1 ünite çadır 40 TL ve 1 ünite karavan konaklama 45 TL.

Web Sitesi: http://galagolu.tabiat.gov.tr/

Haritada Görüntüle >

Yeşil Kamping

Erikli Yeşil Kamping

Keşan’da Erikli sahiline sıfır konumda bulunan Yeşil Kamp, özel plajı ve donanımlı kamp alanı ile konuklarına hem deniz keyfi hem de kamp deneyimi yaşayabilecekleri keyifli bir ortam sunuyor. Çadır kampı için geniş alana sahip olan tesis, kiralama da yapıyor. Ayrıca ağaç evler ve bungalov oda konaklama imkânı da sunuyor. Yeşil Kamping plajında şezlong, şemsiye gibi olanaklar mevcut. Denizi ve kumsalı temiz, fiyatları da oldukça uygun. İstanbul’dan Tekirdağ-Keşan veya Şarköy yönüne giden otobüslerle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Özel araç sahipleri için tesisin kendine ait otopark alanı bulunmaktadır.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, restoran, büfe, Wi-Fi, çadır, bungalov ve ağaç ev konaklama yerleri, plaj, şemsiye, şezlong, soyunma kabinleri ve otopark alanı.

Kamp Ücreti: Çadır, bungalov ve ağaç ev konaklama ücretleri sezonluk değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki numaradan tesis ile iletişime geçerek güncel fiyat bilgisi alabilir ve rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Telefon: 0284 737 56 17 – 0536 382 82 59 – 0542 342 82 91

Haritada Görüntüle >

Demircioğlu Kamping

Demircioğlu Kamping

Yaşlı çınarların altında cıvıl cıvıl kuş sesleri eşliğinde kamp yapabileceğiniz Demircioğlu Kamping sanki bir masal yerini andırıyor. Alanda, çadır kampı yapabileceğiniz gibi ücretli bungalov evlerde de konaklama imkânına sahip olabilirsiniz. Muhteşem göl manzarasının yanında, yemyeşil çınarlar ile doğal bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Üstelik bot gezintisi de yapabiliyorsunuz. Kamp alanı, Edirne şehir merkezine 142 km uzaklıkta bulunuyor. Temiz havası ve eşsiz manzarası ile güzel bir hafta sonunu burada geçirmeyi düşünebilirsiniz. Keşan ilçe otobüs terminalinden veya köy garajından Erikli-Mecidiye minibüsleri ile kamp alanına ulaşım sağlanmaktadır.

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, 24 saat sıcak su, restoran, otopark alanı, çadır, bungalov ve butik otel konaklama yerleri.

Kamp Ücreti: Çadır, bungalov ve butik otel oda konaklama ücretleri sezonluk değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki numaradan tesis ile iletişime geçerek güncel fiyat bilgisi alabilir ve WhatsApp üzerinden rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Telefon: 0532 492 08 34 – 0535 516 35 09

Web Sitesi: https://demircioglucamping.com/

Instagram: https://www.instagram.com/demircioglukamp/

Haritada Görüntüle >

Fevzi Paşa Mocamp

Fevzi Paşa Mocamp

Edirne’nin Keşan ilçesi Erikli sahilinde bulunan kamp alanı, yemyeşil düz bir zemin üzerine kurulu çadır ve bungalov konaklamaların yapıldığı yerler arasındadır. Bulunduğu konum nedeniyle yayla havası soluyacağınız Fevzi Paşa Mocamp, hafta sonu biraz rahatlamak için tercih edilebilecek yerler arasında bulunmaktadır. Kamp alanı fazlasıyla yeşil ve doğal bir alana sahiptir. İçerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz hizmetler mevcuttur.

Konumu: Sahil Kenarı

Kamp Olanakları: WC, elektrik, duş, sıcak su, restoran, serpme kahvaltı, otopark alanı ve çadır otel konaklama yerleri.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 50 TL.

Telefon: 0541 829 86 22

Haritada Görüntüle >

Erikli Kamping

Erikli Kamping

Edirne Keşan’da yer alan ve Saroz Körfezi kıyısında bulunan Erikli Kamping temiz kumsalı ve yeşil doğası ile kamp severlerin gözdesi olmaktadır. Kamp alanı sahile yüz metrede ormanlık alandadır. Karavan ve çadır kampı ücretlidir. Kamp alanında özel işletmelerin ağaç ev ve bungalovlarında da konaklayabilirsiniz. Kamp alanında ufak bir büfe bulunuyor ancak kapsamlı alışveriş için ilçe merkezini tercih edebilirsiniz. Kamp alanında duş, tuvalet, elektrik ve internet hizmeti vardır.

Kamp Ücreti: Çadır kurma alanı 50 TL. 3 kişilik çadır kiralama 75 TL, 4 kişilik çadır kiralama 100 TL.

Kamp Olanakları: WC, duş, Wi-Fi, masa ve sandalya, ortak kullanım buzdolabı, emanet ve şarj dolapları.

Telefon: 0284 737 37 21 – 0505 229 17 29

Haritada Görüntüle >

Yorum yapın

Bizi Takip Edin