Milas Bodrum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım Rehberi

Bodrum Milas Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Muğla’nın Bodrum ve Milas ilçeleri arasında bulunan havalimanı, Milas’a 12 km, Bodrum’a 32 km ve Muğla şehir merkezine 76 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından Milas ilçe merkezine olan ulaşımlar Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen yarım otobüslerle yapılmaktadır. Havalimanından Bodrum, Yatağan ve Menteşe ilçelerine ise uçak iniş-kalkış seferlerine göre karşılıklı olarak MUTTAŞ servis otobüsleri ulaşım hizmeti vermektedir.

Bir diğer ulaşım alternatifi olan HAVAŞ servis otobüsleri ise havalimanından Bodrum’a doğrudan ulaşım hizmeti vermektedir.

Servis otobüslerini beklemek istemeyen yolcular, haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren taksileri kullanabilir veya özel transfer hizmeti satın alarak ulaşımlarını hızlıca sağlayabilirler.

Bodrum Milas Havalimanı, yolcuların araç kiralaması yapabilecekleri acente ofislerine de ev sahipliği yapmaktadır. Birkaç günlük bir seyahat planlıyor ve çevre yerleri de gezmek istiyorsanız havalimanına varışta gelen yolcu salonunda bulunan araç kiralama acentelerinden bir araç kiralaması yapabilirsiniz.

Havalimanı/Milas Otobüs ile Ulaşım

Havalimanı ile Milas ilçe merkezi arasın ulaşım hizmeti Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen toplu taşıma otobüsleri yapılmaktadır. Uçak iniş-kalkış seferlerine göre iki güzergâh arasında hizmet veren otobüslerle Milas’a ulaşmak kolay ve ekonomiktir. Havalimanından hareket eden otobüsleri Milas ilçe otogarına kadar gitmektedir. Seyahat süresi yaklaşık 25 dakika olup, bilet ücreti kişi başı tek yön 6,5 TL’dir. Bilet ücretinizi otobüs içerisinde sürücüye nakit olarak yapabilirsiniz.

Bodrum Milas Havalimanı Muttaş Otobüsleri

Havalimanı – Milas MUTTAŞ Servis Güzergâhı:

Havalimanı – Üç Yol – Halil Bey Bulvarı – Lozan Caddesi – Üçgen Park – Tabakhane – Dört Yol – Otogar

Havalimanı ile Milas arası ulaşım hizmeti veren toplu taşıma otobüslerinin hafta içi hareket saatleri 08.15, 09.30, 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.15 ve 18.00, hafta sonu ise 09.00, 12.00 ve 17.00’dir.

Havalimanı ile Milas güzergâhı arasında çalışan belediye toplu taşıma aracı güzergâh ve güncel saat bilgilerini Muğla Büyükşehir Belediyesi ulaşım resmi web sitesini üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Havalimanı/Şehir Merkezi MUTTAŞ ile Ulaşım

Bodrum Milas Havalimanı’na gelen yolcular Bodrum, Yatağan ve Menteşe’ye olan ulaşımlarını MUTTAŞ servis otobüsleriyle karşılayabilirler. Havalimanı ile Bodrum, Yatağan ve Menteşe arasında karşılıklı ulaşım hizmeti veren otobüsler iç hatlar gelen yolcu salonunun çıkışında yer almaktadır. Otobüsler uçakların inişiyle birlikte yaklaşık 20 dakikalık bir bekleme sonrası tüm yolcularını aldıktan sonra Bodrum’a ve Milas Üç Yol – Yatağan güzergâhını izleyerek Menteşe’ye gitmektedir. Hareket saatinden 15 dakika önce araç başında olmanız gerekmektedir.

Havalimanından Bodrum, Yatağan ve Menteşe MUTTAŞ bilet ücretleri aşağıdaki gibidir;

 • Havalimanı – Menteşe Otogar: 25 TL
 • Havalimanı – Yatağan Otogar: 23 TL
 • Havalimanı – Milas Üç Yol: 13 TL
 • Havalimanı – Bodrum: 23 TL

Bilet ücretlerinizi otobüs içerisinde sürücüye nakit olarak yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanılmamaktadır.

Havalimanı ile Bodrum, Yatağan ve Menteşe güzergâhı arasında çalışan servis otobüsleri güncel saat bilgilerini MUTTAŞ ulaşım resmi web sitesini üzerinden kontrol edebilir veya 0252 312 48 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Havalimanı/Bodrum HAVAŞ ile Ulaşım

Havalimanından Bodrum’a olan bir diğer ulaşım alternatifi ise HAVAŞ servis otobüsleridir. İç hat uçak seferlerine göre iki güzergâh arasında karşılıklı olarak ulaşım hizmeti veren HAVAŞ otobüsleri ile Bodrum’a ulaşımınızı kolayca sağlayabilirsiniz. Havalimanından hareket eden otobüsler doğrudan Bodrum otogarına kadar gitmektedir. Havalimanından Bodrum’a seyahat süresi trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 45 dakika sürmekte olup, bilet ücreti kişi başı tek yön 23 TL’dir. Bilet ücretinizi otobüs içerisinde sürücüye nakit olarak yapabilirsiniz.

Dalaman Havaalanı Havaş Otobüsü

Havalimanı – Bodrum HAVAŞ Servis Güzergâhı:

Bodrum Milas Havalimanı – Güvercinlik – Torba Yolu – Otogar

HAVAŞ servis otobüsleri havalimanından Bodrum ilçe merkezine gidişte Güvercinlik, Otel Etap Altınel, Otel Blue Dreams, Otel Samara yolu ve Torba yolunda yolcu indirmesi yapmaktadır.

Bodrum Milas Havalimanı HAVAŞ İletişim:

Yetkili Adı: Şafak Boras

Telefon: 0850 222 0 487

Havalimanından Bodrum’a otobüs hareket saatleri ve güzergâh hakkında detaylı bilgi için HAVAŞ’ın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Havalimanı/Şehir Merkezi Taksi ile Ulaşım

Yolcu servislerini beklemek istemeyen yolcular haftanın 7 günü 24 saat ulaşım hizmeti veren havalimanın taksilerini kullanabilirler. Taksilerle havalimanından Milas, Bodrum, Yatağan, Muğla ve diğer turistik bölgelere ulaşımınızı kolayca sağlayabilirsiniz. Havalimanı iç ve dış hatlar gelen yolcu salonunun çıkışında yer alan taksiler açılış ücretine ek kilometre üzerinden ücretlendirilmektedir.

Bodrum Milas Havalimanı Taksi

Havalimanından Muğla şehir merkezi ve diğer bölgelere taksi ile ulaşımın ücreti aşağıdaki gibidir;

 • Havalimanı – Milas: 70 TL
 • Havalimanı – Bodrum: 150 TL
 • Havalimanı – Muğla: 250 TL
 • Havalimanı – Torba: 130 TL
 • Havalimanı – İçmeler: 150 TL
 • Havalimanı – Gümbet: 180 TL
 • Havalimanı – Turgutreis: 170 TL

Güncel taksi ücret tarifeleri ve detaylı bilgi için 0252 523 00 24 (dâhili: 1678) numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Havalimanı/Şehir Merkezi Özel Transfer ile Ulaşım

Hem iş hem de tatil amaçlı pek çok insanın varış yeri olan Bodrum Milas Havalimanı’ndan Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi tatil beldelerine VIP transfer hizmeti satın alarak konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bölgenin deniz tatili için oldukça popüler olması nedeniyle havalimanına inen yolcular genellikle birkaç haftalık bir tatil için gelmekteler. Bu nedenle birden fazla kişi ve bagaj fazlalığı olunca çoğu yolcu ulaşım olarak özel transferi tercih etmektedir. Havalimanından çevre yerlere özel transfer hizmeti veren birden fazla firma bulunmaktadır. Farklı araç türleri ve fiyat bandına sahip olan firmalardan bir rezervasyon yapabilir ve havalimanına varışta doğrudan aracınıza binerek otelinize ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Bodrum Milas Havalimanı’nda özel transfer hizmeti veren firmalar arasında Kuzey Transfer, Aegean Myway, Bodrum Transfer, Momtur Turizm, Margeret Tour, Esenkal Turizm, Seven & Star, Naifoğlu Transfer, Bdrm Bodrum Tour, Bodrum Ekonomik Transfer, Bodrum My Transfer ve VIP Bodrum Transfer yer almaktadır.

Bodrum Milas Havalimanı Özel Transfer

Havalimanı Araç Kiralama Acenteleri

Bodrum, Marmaris, Dalaman ve Fethiye gibi popüler turistik merkezlerin varış noktası olan Bodrum Milas Havalimanı her yıl yaz sezonunda yüz binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Bölgenin turistik bir cazibe merkezi olması beraberinde araç kiralamayı da kaçınılmaz kılmaktadır. Bütçe ve zevklerinize göre aralarından tercih edebileceğiniz birden fazla araç kiralama acente ofisi havalimanı terminal binası içerisinde yer almaktadır. Bölgede birkaç gün kalmayı planlıyor ve denize kıyı tatil beldelerini gezmeyi planlıyorsanız bir araç kiralaması yapabilir ve doğrudan otelinize ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Diğer günler ise aracınızla konforlu bir şekilde deniz, doğa ve tarihi yerlere ulaşımınızı sağlayabilir, kendi hızınızda bölgeyi keşfedebilirsiniz.

Bodrum Milas Havalimanı’nda araç kiralaması yapabileceğiniz acenteler arasında Avis, Hertz, Rent Go, Budget, Garenta, Europcar, Neyzen Car (0252 313 33 30 ve 0532 424 57 87), Erboy, Sixt, Enterprise ve Circular yer almaktadır.

Milas Otogardan Havalimanına Nasıl Gidilir?

Milas ilçe otogarından Bodrum Milas Havalimanı’na Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen yarım otobüslerle doğrudan ulaşabilmek mümkündür. Hafta içi ve hafta sonu iç hat uçak kalkış seferlerine göre hizmet veren otobüsler ilçe otogarı içerisinden hareket etmektedir. Otogardan havalimanına yolculuk yaklaşık 25 dakika sürmektedir ve bilet ücreti kişi başı tek yön 6,5 TL’dir.

Milas Otogarı

Milas Otogarı – Havalimanı Servis Güzergâhı:

Milas Otogarı – Dört Yol – Tabakhane – Üçgen Park – Lozan Caddesi – Halil Bey Bulvarı – Üç Yol – Havalimanı

Milas otogarı ile havalimanı ulaşım hizmeti veren toplu taşıma otobüslerinin hafta içi hareket saatleri 07.15, 08.00, 09.30, 11.00, 12.30, 14.00, 15.30 ve 17.15, hafta sonu ise 08.00, 11.00 ve 16.00’dır.

Milas otogarı ile havalimanı güzergâhı arasında çalışan belediye toplu taşıma otobüsleri güzergâh ve güncel saat bilgilerini Muğla Büyükşehir Belediyesi ulaşım resmi web sitesini üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Bodrum Otogardan Havalimanına Nasıl Gidilir?

Bodrum ilçe otogarından havalimanına MUTTAŞ otobüsleri ile doğrudan gidebilmek mümkündür. İç hat uçak seferlerine göre düzenlenen servisler uçakların uçuş saatinden 2 saat önce Bodrum otogarından hareket etmektedir. Bodrum otogarından hareket eden yolcu servisleri Torba Kavşağı alt geçidi ve Güvercinlik merkezdeki Jet Migros önünden yolcu alımı yaparak havalimanına gitmektedir. Otogardan havalimanına seyahat süresi yaklaşık 45 dakika sürmekte olup, bilet ücreti kişi başı tek yön 23 TL’dir.

Bodrum Otogarı

Bodrum otogarı ile havalimanı güzergâhı arasında çalışan servis otobüsleri güzergâh ve güncel saat bilgilerini MUTTAŞ ulaşım resmi web sitesini üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Bodrum otogarı ile havalimanı arasında ulaşım hizmeti veren bir diğer toplu taşıma alternatifi ise HAVAŞ otobüsleridir. Bodrum otogarından hareket eden HAVAŞ otobüsleri Torba yolu ve Güvercinlik’ten yolcu alımı yaptıktan sonra doğrudan havalimanına gitmektedir. İç hat uçak seferlerine göre hizmet veren HAVAŞ otobüsleri haftanın her günü belirli saat aralıklarında yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Otogardan havalimanına olan yolculuk süresi trafiğin yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 45 dakika sürmekte olup, bilet ücreti kişi başı tek yön 23 TL’dir. Bilet ücretinizi otobüs içerisinde sürücüye nakit olarak yapabilirsiniz.

Bodrum Otogarı – Havalimanı HAVAŞ Servis Güzergâhı:

Bodrum Otogarı – Torba Yolu – Güvercinlik – Havalimanı

Bodrum otogarı ile havalimanı arasında ulaşım hizmeti veren HAVAŞ servis otobüslerinin servis kalkış saatleri aşağıdaki gibidir;

 • Pazartesi:55, 07.45, 18.30 ve 20.50
 • Salı:25, 18.30 ve 20.35
 • Çarşamba:25, 12.50, 16.35 ve 18.30
 • Perşembe:45, 07.45, 12.50, 16.10, 18.30 ve 20.10
 • Cuma:45, 12.55, 14.20, 16.35, 18.30 ve 19.55
 • Cumartesi:45, 07.45, 12.00, 12.50, 16.20 ve 18.30
 • Pazar:45, 08.30, 09.00, 10.45, 11.20, 14.45, 16.25, 19.15, 19.55 ve 20.50

Bodrum otogarından havalimanına güncel otobüs hareket saatleri ve güzergâh hakkında detaylı bilgi için HAVAŞ’ın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum otogarından havalimanına HAVAŞ servis otobüsleri iç hat uçuş seferlerine göre düzenlendiğinden, olası uçuş iptal ve değişikliklerine göre seferleri yeniden düzenlemeye gitmektedir. Bu nedenle herhangi bir mağduriyet yaşamamanız adına seyahatiniz öncesinde 0850 222 0 487 numaralı Çağrı Merkezi hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Menteşe (Muğla) Otogardan Havalimanına Nasıl Gidilir?

MUTTAŞ otobüsleri ile Muğla yeni otogardan Bodrum Milas Havalimanı’na ulaşımınızı kolayca sağlayabilirsiniz. İç hat uçak seferlerine göre haftanın belirli saatlerine hareket eden otobüsler otogardan hareket ederek Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Dentalp Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi karşısında yer alan duraktan yolcu alımı yaparak havalimanına devam etmektedir. Boş koltuk olması durumunda Bayır Tarım Kredi önü, Yatağan otogar girişi ve Milas Üç Yol üzerinden de yolcu alımı yapmaktadır. Bu güzergâh üzerinde binmek isteyen yolcular 0252 212 48 50 numaralı telefonu önceden arayarak otobüsün doluluk oranı hakkında bilgi alabilirler.

Muğla Otogarı

MUTTAŞ otobüsleri, Muğla Şehirlerarası Otobüs Terminali 1. Kat 7 no’lu perondan hareket etmektedir. Hareket saatinden yaklaşık 30 dakika sonra Yatağan otogarı ve 55 dakika sonra Milas Üç Yol da yolcu alımı için durmaktadır. Muğla otogardan havalimanına yolculuk trafiğin yoğunluğuna göre yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmekte olup, bilet ücreti kişi başı tek yön 25 TL’dir.

Muğla otogarından havalimanına hareket saatleri her Pazartesi güncellendiğinden dolayı, olası değişiklikleri MUTTAŞ ulaşım resmi web sitesi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Yorum yapın

Bizi Takip Edin