Detroit’te Gezilecek 9 Yer | Detaylı Anlatım

Dünyanın en merak edilen ülkelerinden olan ABD’de doğasıyla, tarihiyle ve kültürüyle dikkat çeken Detroit’in gezilecek yerlerini sizler için ele aldık.

Bu büyülü şehri ziyaret ettiğinizde zamanınızı nasıl geçireceğinizi bilmiyorsanız ‘’ Detroit Gezilecek Yerler ’’ yazımıza göz atarak, şehrin görülmesi gereken yerleri hakkına bilgi sahibi olabilirsiniz. Listemizin ilk sırasında;

Greektown

greektown detroit

 

20.yüzyılda Detroit’e göç eden Yunanlı topluluk tarafından kurulmuş olan Greektown, hareketli gecelere ev sahipliği yapıyor. Renkli tabelaların ışıkları altına meyhanelerden kulüplere, restoranlardan kafelere kadar birçok farklı dükkânın bulunduğu bu bölgede oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Genellikle kumar oynamak için tercih edilen Greektown’u müzikler eşliğinde keyifli bir akşam geçirmek için de ziyaret edebilirsiniz.

Afro-Amerikan Tarih Müzesi

Afro-Amerikan Tarih Müzesi

Warren Caddesi üzerinde bulunana Afro Amerikan Müzesi,1965 yılında kurulmuş dünyanın en büyük müzelerinden biridir. Amerikan tarihini aydınlatan koleksiyonlarıyla şehrin cazip seyahat noktalarından biri olan müze içerisinde 7 adet sergi alanı, tiyatro salonu, kütüphane ve konferans salonu bulunmaktadır.

120.000 metrekarelik lan içerisinde birbirinden özek koleksiyonlara ev sahipliği yapan müzede;Harried Tubman Koleksiyonu, Detroit Emek Hareketi Koleksiyonu,Railroad Koleksiyonu ve daha birçok geçici sergi bulunmaktadır. Müzeyi pazartesi günleri dışında 09.00-17.00 saatleri arasında gezebiliyorsunuz.

Detroit Sanat Müzesi

Detroit Sanat Müzesi

1927 yılında açılmış olan Detroit Sanat Müzesi, şehrin en önemli sanatsal eserlerine ve eşsiz koleksiyonlarına ev sahipliği yapan önemli merkezlerden biridir.

Çağdaş eserlerden, antik eserlere kadar birbirinden farklı birçok esere ev sahipliği yapan bu müze, toplam 61 bin metrekarelik alanı kaplamaktadır. Şehrin en önemli turistik noktalarından olan Detroit Sanat Müzesi’ni ziyaret edip tarih içinde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Detroit Sanat Müzesi’ni pazartesi günleri dışında 09.00-16.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

St. Anne de Detroit Katolik Kilisesi

St. Anne de Detroit Katolik Kilisesi

1886-1887 yılları arasında inşa edilmeye başlanmış olan St. Anne de Detroit Katolik Kilisesi’ni dilediğiniz zaman Detroit’te ziyaret edebilirsiniz.

Kırmızı rengiyle dikkat çeken bu kilisede Gotik mimari özelliklerine rastlayabilirsiniz. Albert E.French tarafından tasarlanmış olan kişisel şehrin köklü tarihiyle dikkat çeken yapıları arasında.

Eastern Market

Eastern Market

Amerika’nın ucuz alışveriş merkezi olduğunu birçoğumuz duymuşuzdur. Ancak Amerika’yı gereken aradığınız tüm mağazaları ve ürünleri bulmakta zorlanabilirsiniz. Detroit’e uğradığınızda şehrin 2 kilometre dışında Eastern Market’i ziyaret edebilir, gıda ürünlerinden giyime kadar birçok farklı ürünü bulabilirsiniz.

Özellikle şarabın yanında yiyebileceğiniz lezzetli bir peynir arıyorsanız tüm çeşitlerini bu açık hava pazarında görüp, tadabilirsiniz.

Hafta sonları oldukça kalabalık olan bu pazarı gezdikten sonra etrafında bulunan kafe ve restoranlarda dinlenebilirsiniz.

Heidelberg Sokak Galerisi

Heidelberg Sokak Galerisi

Sanata dair bir şeyler görmek için illa dört duvar arasına girmenize gerek yok. Detroit’te bulunan Heidelberg Sokak Galerisi’ni ziyaret ederseniz, bir cadde üzerinde gezerek birinden güzel eserleri göz atabilirsiniz.

Asfaltın bile rengarenk şekillerle boyalı olduğu bu cadde,Tyree Guyton isimli bir sokak sanatçısı tarafından oluşturulmuştur. Daha önce gördüğünüz birçok yerden farklı olan bu sokağı hafta sonu dışında 10.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edebiliyorsunuz.

Wayne Kalesi

Wayne Kalesi

Detroit’in tarihi mimarisini gözlemleyebileceğiniz en iyi nokta şehrin simgelerinden olan Wayne Kalesi’dir.

Kalenin en büyük özelliklerinden biri bugüne kadar orjinalliği bozulmadan gelmiş olmasıdır.1842-1851 yılları arasında inşa edilmesine rağmen yapının üzerinde oldukça az restorasyon işlemi bulunmaktadır.

Montgomert C. Meigs tarafından tasarlanmış olan kale kışla olarak kullanılmak için inşa edilmiştir. Şehrin önemli tarihi yapıları arasına bulunana kaleyi pazartesi,salı,çarşamba ve cuma günleri 10.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edebiliyorsunuz.

Belle Isle Park

Belle Isle Park

Detroit’in en ilgi çekici noktalarından biridir Belle Isle Park. Detroit Nehri’nde bulunana 982 dönümlük bir ada üzerinde kurulmuş olan park, yüzen bir cennete benzetilebilir.

Dünyadan bağlantınız kopmuş gibi hissedebileceğiniz, araba ve insan seslerinin yerini kuş cıvıltılarının kapladığı bu ada şehrin temiz hava deposu. İçerisinde gezebileceğiniz mekanlar arasında; Belle Isle Akvaryumu, Belle Isle Konservatuarı, Belle Isle Doğa Hayvanat Bahçesi gibi merkezler bulunmaktadır.

Bu merkezler arasında istediğiniz gibi dolaşabileceğiniz gibi isterseniz ağaçların gölgesinde yeşilliklerin arasında keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Renaissance Center

Renaissance Center

Detroit’in en yüksek binalarının bulunduğu Renaissance Center, yedi adet binadan oluşan devasa uzunluktaki yapılardan oluşmaktadır.1973-1981 yılları arasında 230 metre yüksekliğinde inşa edilmiş olan yapılar şehrin görülmesi gereken simgeleri arasında yer alıyor.

Amerika’nın sevilen şehirlerinden olan Detroit yazımızı beğendiniz mi? Düşünce ve önerilerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Bizi Takip Edin