Cenevre Gezilecek Yerler Listesi | En Popüler 7 Yer

İsviçre’nin en kalabalık şehirleri arasında bulunana Cenevre, gezilecek noktaları, kozmopolit yapısı ve sıcakkanlı insanlarıyla seyahat rotanızda bulunması gereken şehirlerden biri.

Şehri ziyaret etmeden önce sizler için hazırladığımız ‘’ Cenevre Gezilecek Yerler ’’ yazımıza göz atabilir, görülmesi gereken yerler hakkında henüz gitmeden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Jet d’Eau

Jet d'Eau

Cenova Gölü’nün Rhone Nehri’yle birleştiği yere kurulmuş olan Jet d’Eau, saniyede 500 litre suyu 140 metre yüksekliğe çıkartabilmektedir. İki pompa yardımıyla gerçekleştirilen bu sistemde gökyüzüne çıkan su şehrin tüm noktalarından seyredilebilmektedir.

Dev bir görsel şölen sunan Jet d’Eau’u Cenova kıyılarından daha rahat gözlemleyebilirsiniz.

Uluslararası Kızıl Haç Müzesi

Uluslararası Kızıl Haç Müzesi

1988 yılında açılmış olan Kızıl Haç Müzesi, içerisinde gezerken aynı zamanda insanı yardım konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Şehrin önemli noktalarından biri olan bu müzeyi ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Eski Şehir Bölgesi

Eski Şehir Bölgesi

Şehrin tarihi binaları ve önemli yapıtlarının bulunduğu bu bölge, Cenevre’yi ziyaret edenler tarafından sıklıkla ziyaret edilmekte. Restoran ve kafelerin hizmet verdiği bu alanda eski dönemlerden kalma evleri, müzeleri ve tarihi noktaları gezme şansına sahipsiniz.

Aziz Pierre Katedrali

Aziz Pierre Katedrali

855 yıldır ayakta kalmayı başarmış olan Aziz Pierre Katedrali, Cenevre’nin en eski tarihi yapılarından biridir. Cenevre’yi her açıdan izlemenizi sağlayan kulelerine çıkıp muhteşem manzaranın tadını çıkartabileceğiniz gibi katedralin içini gezip, Gotik mimariyi de inceleyebilirsiniz. Ücret ödemeden gezebileceğiniz katedrale şehir merkezinden otobüslerle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Patek Philippe Saat Müzesi

Patek Philippe Saat Müzesi

Saatin anavatanı olan Cenevre, tabi ki de bu konuda kendini geliştirip dünyanın en güzel saatlerinin yapıldığı bir merkez haline gelmiştir. Bunun yanı sıra şehir merkezinde bulanan Patek Philippe Müzesi’nde saatlerin ilk dönemlerden sonraki dönemlere kadar olan gelişimini görebilirsiniz.

Birçok müze gibi bu müze içerisinde de fotoğraf çekimi yasak. Ancak hafızanıza kaydedeceğiniz birbirinden güzel resimler sayesinde oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Kırık Sandalye Heykeli

Kırık Sandalye Heykeli

Cenevre’nin merkezinde inşa edilmiş olan Kırık Sandalye Heykeli, 5.5 ton ağırlığında olup tamamı ahşaptan yapılmıştır. Bu eserin amacı, savaşta ayaklarını kaybeden askerler anısına, mayınların insanlara verdiği zararın anlatılabilmesi için dikilmiştir.

12 metre uzunluğundaki bu sandalyenin istediğiniz gibi resmini çekebilir ya da güneşten kaçıp gölgesine sığınmak için de kullanabilirsiniz.

Reform Anıtı

Reform Anıtı

Cenevre Üniversitesi’nin bahçesinde bulunan Reform Anıtı, Protestan Reformu’nu gerçekleştiren John Calvin,William Farel,Theodore de Beze ve John Knox adına yapılmıştır. Tamamı taştan yapılmış olan heykeller 5 metre yüksekliğinde ve duvara bitişik şekilde yapılmıştır.

İsviçre’nin popüler şehirlerinden olan Cenevre’ye gitmek için daha ne bekliyorsunuz?

Yazımızla ilgili düşünce ve eleştirilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmanızı bekliyoruz.

Yorum yapın

Bizi Takip Edin