Ana sayfa » Ulkeler » Avrupa » Birleşik Krallık » İngiltere » Manchester » Manchester Yeme İçme Rehberi | 6 Restoran Önerisi

Manchester Yeme İçme Rehberi | 6 Restoran Önerisi

0
1545

Kuzey İngiltere’nin asil şehirlerinden biri olan Manchester, sadece Manchester United futbol takımından ibaret bir şehir değil.

Manchester gezilecek yerler ile ziyaretçilerine unutamayacakları tatil anıları biriktirme olanağı sunarken Manchester yeme içme rehberi de gezinizi şenlendirecek nitelikte. Bu da şehri İngiltere’nin en çok turist çeken yerlerinden biri haline getiriyor. Bu yazımızda Manchester’da ne yenir sorusunun cevabını aradık ve ulaştığımız cevapları sizlerle paylaşmaya karar verdik.

#1 Manchester Yeme İçme Rehberi

Eğer Manchester’ın neyi meşhur diye soracak olursanız buna net bir cevap vermek kolay değil. Şehirde İngiltere’nin diğer pek çok şehri gibi modern İngiliz mutfağıyla dünya mutfağından çeşitli lezzetlerin uyum içinde olduğunu söyleyebiliriz. Şehirde Çin mutfağından Hint mutfağına kadar çeşitli mutfak kültürlerini deneyebileceğiniz birbirinden farklı mekan bulunuyor.

Şehirde pek çok yerde bulabileceğiniz “fish and chips” kültürü İngilizlerin vazgeçilmez lezzetleri arasında bulunuyor. Ha bir de İngiltere’de et oldukça ucuz olduğundan pek çok yeme içme mekanında et yemekleri menülerde çok fazla yer kaplamaktadır.

Manchester yeme içme rehberi
Şehirde et fiyatları uygun olduğundan pek çok yerde et yemekleri servis edilmektedir

İçki konusunda ise İngilizlerin bira tutkusunu söylememize bile gerek yok 🙂 Bira, Manchester gece hayatı için de en önemli içkilerin başında gelmektedir. İngilizler özellikle hafta sonları arkadaşlarıyla publara giderek birbirinden farklı biraları yudumlarken sohbet etmeyi çok sık yapmaktadır.

2- Manchester’da Yemek Yiyebileceğiniz Mekanlar

#1 Çin Mahallesi

Manchester yeme içme rehberi
Asya yemeklerini denemek için bu mahalleyi ziyaret edebilirsiniz

Pek çok yerde görebileceğiniz Çin mahallelerinden burada var ve bu mahallede Çin yemek kültürünü deneme şansını yakalayabilirsiniz.

#2 Alışveriş Merkezleri

Manchester yeme içme rehberi
Trafford Centre, Manchester

Eğer tercihinizi fast food menülerden yana kullanmak istiyorsanız şehirde bulunan büyük alışveriş merkezlerinin yemek kısımlarını ziyaret edebilirsiniz. Özellikle yeni lezzetlere açık olmayan ziyaretçiler buralarda dünyaca ünlü fast food zincirlerinden karınlarını doyurabilir.

#3 The Cury Mile

Manchester yeme içme rehberi
Yöresel yemeklerin adresi: The Cury Mile

Rusholme Bölgesi’nde bulunan bu yer özellikle Pakistan ve Bangladeş yemek kültürünü deneyebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

#4 Manchester House

Manchester yeme içme rehberi
Manchester House

60’lı yıllardan bu yana hizmet veren mekan, günümüzde Şef Aiden Byrne’ın usta ellerinde klasik Manchester mutfağını deneysel lezzetlerle taçlandırarak ziyaretçilerine eşsiz bir yemek deneyimi yaşatıyor.

#5 Rosylee Tea Rooms

Manchester yeme içme rehberi
Rosylee Tea Rooms

Northern Quarter’da bulunan mekanda eşsiz biraların yanında balık, biftek gibi İngilizler için klasik sayılan lezzetleri yeme şansını yakalayabilirsiniz.

#6 Topkapı Palace

Manchester yeme içme rehberi
Topkapı Palace

Memleket lezzetlerinden vazgeçemiyorsanız şehir merkezinde bulunan bu restoran uğrak yerlerinizden biri olacaktır. Şehirde bulunan bir diğer Türk restoranı olan Efes’i de listenize alabilirsiniz. Böylece hem Türk yemeklerinin tadını çıkarabilir hem de köpüklü bir Türk kahvesi ile yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

…Evet, bizden bu kadar 🙂 Ama siz şehirde önerdiğiniz mekanları bize yorum kısmından iletebilir ve yazımızın ziyaretçilerimize çok daha faydalı olmasını sağlayabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.