Ayvalık’ta Nerede Kalınır? Otel Tavsiyeleri

Yaz dönemlerinin Ege’deki en popüler destinasyonların başında gelen Ayvalık, konaklama çeşitliliği ile de ziyaretçilerine keyifli bir tatil geçirme olanağı sunuyor.

Biz de Biletbayi ailesi olarak Ayvalık’ta nerede kalınır , sorusunun cevaplarını araştırdık ve sizler için bölgedeki en ideal otellerden bazılarını listelemeye karar verdik.

1- Ayvalık’ta Nerede Kalınır?

Balıkesir, son yıllarda turizm konusunda adından çok fazla söz ettirmeye başlayan şehirlerden biri. Ayvalık da artık en az Antalya ve Muğla’nın tatil beldeleri kadar ilgi gören ilçelerin başında geliyor. Bu ilgi haliyle özellikle yaz aylarında bölgedeki konaklama seçeneklerinin doluluk oranlarını arttırmaktadır.

Bölgedeki oteller yaz aylarında çok pahalı olabilmektedir. Eğer tatil zamanınız belli ise erken rezervasyon yaptırmak konaklama için ödeyeceğiniz miktarı en aza indirmenize olanak tanıyabilmektedir.

Ayvalık bölgesinde genellikle 3 bölge konaklama için tercih edilmektedir. Bölgenin en özel yerlerinden biri olan Cunda Adası’ndaki konaklama seçeneklerini daha ”Cunda’da nerede kalınır ? başlıklı yazımızda sizlerle paylaşmıştık. Bunun dışında Ayvalık’a gelenler çoğunlukla Ayvalık merkezinde ve Sarımsaklı’da konaklamayı tercih etmektedir. Bu iki yerde ziyaretçiler Cunda’ya göre daha uygun otel ve pansiyon seçeneklerini bulabilmektedir.

Bu arada Ayvalık otel önerilerimize geçmeden önce ufak bir notu sizinle paylaşmamız gerekli. Ayvalık’ta bazı oteller çocuk kabul etmeyebiliyor. Bu nedenle eğer çocuğunuzla bir Ayvalık tatili planlıyorsanız kalacağınız otel için rezervasyon yaptırırken çocuk kabul edip etmediklerini sormanızda fayda olacaktır.

2- Ayvalık Otel Tavsiyeleri

#1 Macaron Konağı

Macaron Konağı

Kendinizi yaz tatilinde aile büyüklerinizin evine gitmiş gibi hissettirecek tarihi dokuya ve samimiyete sahip olan konakta çok huzurlu bir konaklama deneyimine hazır olun. Çok güzel bir konseptte butik otel tarzında hizmet veren Macaron Konağı Ayvalık merkezde yer alıyor.

 #2 Kidalyo Hotel

Kidalyo Hotel

120 yıllık bir taş evin restore edilmesiyle otel olarak hizmet vermeye devam eden Kidalyo Hotel, ilgili personeli ve işletmecisi ile kendinizi evinizin konforunda hissetmenizi sağlıyor. Uygun fiyatlı samimi bir konaklama seçeneği arıyorsanız burayı kesinlikle listenize dahil etmelisiniz.

#3 Orchis Butik Otel

Orchis Butik Otel

150 yaşında bir taş sabun fabrikasının restorasyonu sonucu ortaya çıkan bu butik otel, Ayvalık merkezde tercih edebileceğiniz en keyifli konaklama alternatifleri arasında bulunuyor. Cunda’ya feribotların kalktığı iskeleye yakınlığı da gezi planında Cunda olan ziyaretçiler için burayı hayli cazip kılıyor.

#4 Sızmahan Otel

Sızmahan Otel

Otelin isminden de anlaşılacağı üzere otelin binası eskiden bir sızma yağ fabrikası imiş. Çok güzel bir şekilde restore edilen bina günümüzde Ayvalık’ın en güzel otellerinden biri konumunda bulunuyor. Şehir merkezinde oluşu ve denize konumlanışı oteli ziyaretçiler için çok çekici kılan detaylardan sadece bazıları. Ha bu arada otele gelen müşteriler otelin özellikle kahvaltısının harika olduğunu söylüyor, bizden söylemesi 🙂

#5 Ege Sade Otel

Ege Sade Otel

Ayvalık merkezdeki otel sempatik ve sıcak ortamı ile gelenlerin ayrılırken kesinlikle pişman olmadığı konaklama seçeneklerinden biri. Ziyaretçilerin şikayet ettiği en önemli konulardan birinin odaların küçüklüğü olduğunu belirtmemiz gerek.

Eğer sizin de Ayvalık’ta memnun kaldığınız konaklama alternatifleri varsa yazımızın altındaki yorum kısmından tecrübelerinizi ziyaretçilerimize aktarabilirsiniz. 

Yorum yapın

Bizi Takip Edin