Zonguldak’a Ne Zaman Gidilir?

0
93
Zonguldak'a Ne Zaman Gidilir

Zonguldak her mevsimde değişmeyen görkemli deniz manzarası ile sizleri etkileyeceği gibi huzur ve sakinlik arayan insanlar için de bir tür kaçış yolu olmasıyla dikkat çekmektedir.

Zonguldak’a Ne Zaman Gidilir?

Zonguldak’a ne zaman gidilir sorumuzun yanıtından önce, Batı Karadeniz bölgesinde yer alan ilimizin yaz ayları sıcak ve nemli, kış ayları ise soğuk ve yağışlı geçmekte olduğunu belirtmeliyiz. Hava yağışlı iken ansızın çıkan güneş, veyahut güneşli bir havada yağan yağmur… Havanın bu değişkenliği sizi yanıltmasın! Zonguldak’ı temmuz, ağustos ve eylül aylarında çok rahat bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz tablodan daha dikkatli bakabilir ve inceleyebilirsiniz.Zonguldak Ne Zaman Gidilir

Zonguldak İklim ve Bitki Örtüsü

Zonguldak İklimi için ayrıca bahsetmek gerekirse, her mevsim yağış almakta olduğunu söyleyebiliriz. Az önce de bahsettiğimiz gibi; yaz aylarında sıcak ve nemli, kış aylarında ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Ek bilgi olarak da Karadeniz’in en serin bölgesi olarak bilinmekte olduğundan bahsedebiliriz.

Zonguldak Bitki Örtüsü ise orman ve fundalıklar, ekili – dikili alanlar, çayır ve meralarla kaplı olmasından dolayı oldukça zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Ormanlarda bulunan ağaçları; iğne ve yayvan yapraklıdır. Ayrıca kayın, köknar, karaçam ve meşe ağaçlarını görmek de mümkündür. İçerisinde kızılcık, üvez, çayır otları, sarmaşık, çalısüpürgesi, ormangülü, eğreltiotları, fındık, ısırgan, karayemiş, çoban püskülü ve böğürtlen gibi ormanaltı bitki örtüsüne sahip olan Zonguldak’ın bu açıdan da oldukça zengin olduğunu söyleyebiliriz.

PinZonguldak’a gitmek istediğinizde gidilebilecek en güzel ayların temmuz, ağustos ve eylül ayları olduğunu öğrenmiş olduk. Ekstra bilgi olarak da Zonguldak İklimi ve Zonguldak Bitki Örtüsü hakkında bilgi verdik. Bu aylarda gelmek istediğinizde, Zonguldak’ta en popüler yerler olan yazımızı okuyabilir, kolaylıkla bir liste yapabilir ve rotanızı belirleyebilirsiniz. 

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim
3

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.