York yeme içme rehberi

York, İngiltere’nin büyük başarılarından biridir. Orta Çağ havasını hissedebileceğiniz bu küçük şehir büyük bir özveri ile dünyanın en güzel turistik şehirlerinden biri olmayı başarmıştır.

Hazırlamış olduğumuz York yeme içme rehberi içinde acıktığınız zamanlarda şehirde gidebileceğiniz mekanlarla ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

York’a geldiğinizde kendinizi çok sevimli bir şehirde buluyorsunuz. Bu şehir ziyaretçilerine çok keyifli zamanlar geçirme fırsatı sunuyor. Şehrin kendine özgü bu havası ise ziyaretçileri haliyle acıktırıyor.

1- York Yeme İçme Rehberi

York şehrinin kendine özgü, çok özel bir yemek kültürüne sahip olduğunu söyleyemeyiz. Şehirde, diğer İngiliz şehirlerinde rastlayabileceğiniz klasik lezzetleri deneyerek karnınızı doyurabilirsiniz.

#1 York’ta Ne Yenilir Ne İçilir

York’a geldiğinizde dünyanın pek çok bölgesine ait restoranlarda farklı yemek kültürlerine ait yemekleri yeme şansına sahip olabilirsiniz. Bunun dışında İngiltere’nin genelinde yaygın olan fish and chips adlı balık ve patates kızartmasını burada da deneyebilirsiniz. Birbirinden lezzetli çikolatalar ve sütlü çay da denemeniz gereken tatlar arasında bulunuyor.

2- York’ta Yemek İçin Gidebileceğiniz Mekan Önerileri

#1 Sidings Hotel & Restaurant

The Sidings

Şehrin demiryolu kültüründen ilham alınarak tasarlanan mekan, yemek yedikten sonra muhteşem fotoğraflar çekme fırsatı bulabileceğiniz bir yer.

#2 No 8 Bistro

No 8 Bistro

Yorum sitelerinde oldukça yüksek puanlar almış olan mekan birbirinden lezzetli tatlardan oluşan menüsü ve etkileyici atmosferi ile şehrin önemli lezzet duraklarından biri.

#3 Parlour at Grays Court

parlour at gray court

16. yüzyıldan kalma bir konakta hizmet veren bir otel içindeki bu mekanda özellikle öğleden sonra güzel bir kahve keyfi yapabilirsiniz.

#4 Mannion And Co

mannion and co

Sevimli bir bahçe oturma alanına da sahip olan bu cafede, dilerseniz güne çok güzel bir kahvaltı eşliğinde başlayabilir dilerseniz de birbirinden lezzetli tatlı ve pastalarla birlikte çayınızı yudumlayabilirsiniz.

#5 Le Cochon Aveugle

le cochon aveugle

Rezervasyon yaptırarak gidebileceğiniz bu şık Fransız mekanda pek çok deneysel lezzeti tatma şansını yakalayabilirsiniz. Heyecan verici bir yemek deneyimi için burayı denemelisiniz.

#6 Star Inn The City

Star Inn The City

Nehir kenarında muhteşem bir konumda bulunan bu seçenekte menü sizi oldukça tatmin ediyor; ancak buranın şehirdeki diğer seçeneklere göre biraz daha pahalı olduğunu belirtmekte fayda var.

#7 Shambles Kitchen

shambles kitchen

Yerli halkın da sıklıkla gittiği bu cafede çok lezzetli fast food tarzı yemekleri yiyebilir ve birbirinden lezzetli içeceklerin tadına bakabilirsiniz. Bizce denemelisiniz 🙂

*York yeme içme mekanlarına ek tavsiye restoranları aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. 

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.