Yol Kenarında Mavi Bir Mola: Seyrek Çakıl Plajı

0
1399

Antalya’nın Kaş ilçesi, turizm dünyasının en sık uğradığı noktalardan biridir. Gece hayatı, tarihi yerleri ve plajları ile ünlü olan ilçe, genelde kalabalık sahillere sahip olsa da kaçamak yapmak isteyenler için de alternatif sunuyor. Bunlardan biri de Seyrek Çakıl Plajı.

Seyrek Çakıl Plajı, meşhur Kaputaş Plajı’nın hemen karşısında yer alır. Ancak bu plajın komşusundan en büyük farkı, sessiz ve sakin olmasıdır. Yol kenarında daha çok seyir halinde olan misafirlerini ağırlayan plajda, bilindik yerler yani; tuvalet, bakkal veya büfe yok. Sadece bir duraklama noktası olarak kullanılabilecek hoş bir noktadır.

Kaputaş Plajı

Ege ile Akdeniz’in kesiştiği yer olarak kabul edilen Kaş’a giriş yaptıktan hemen sonra sahil yoluna sapılıp ulaşılıyor bu şirin plaja. Plaj, tüm bakirliğini korumayı başarmış, bir tek yapılanmanın olmadığı bir yerdir. Turkuaz mavisini sevenler için kaçırılmayacak fırsatlar sunan Seyrek Çakıl Plajı, kısa süreli konaklamak isteyenler için oldukça güzel bir yerdir. Biraz kendi halinde, rüzgarlı havalarda dalgalı olan ancak sakin havalarda rahatsız edici bir dalgası olmayan Seyrek Çakıl Plajı, yol kenarında mavi bir mola vermek için oldukça uygun.

Seyrek Çakıl Plajı

Kayalıklar arasında yürümeyi sevenler için hoş bir tablo sunan plaj, başında da dediğimiz gibi herhangi bir işletmeye sahip değil. Ancak burada uzun süre kalmak isteyenler de oluyor. Tabi bunu isteyenler, gelmeden önce yiyecek-içecek stoklarını hazırlayarak geliyorlar.

Seyrek Çakıl Plajı

Kaputaş Plajı, Seyrek Çakıl Plajı’nın komşusudur. Turistler, daha çok orayı tercih ederler. Bu da Seyrek Çakıl’ın sakin ve dingin olmasını sağlıyor. Bu plaja genelde civar köylüler veya huzurlu bir yer arayışı içinde olanlar tercih ediyor. Kalabalık ortamda denize girmek istemeyenler için gerçekten de ideal bir nokta olduğunu söylemek gerekiyor.

Seyrek Çakıl Plajı

Seyrek Çakıl Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kaş ilçesinin Gökçeören Köyü sınırlarında bulunan Seyrek Çakıl Plajı’na gelmek için 3 farklı alternatifi seçebilirsiniz. Dalaman Havalimanı, Antalya Havalimanı veya otobüs yolculuğu… Otobüs, Türkiye’nin dört bir yanından Antalya’ya geliyor. Uzak yerlerden gelmek isteyenler ise uçak yolculuğu yaparak buraya rahatlıkla ulaşabilirler. Yaz aylarında erken rezervasyon yaptırmak önemli tabi ki. Bu konuda siz değerli ziyaretçilerimize önerebileceğimiz adres biletbayi.com olacaktır.

Yakın yolcular için Kaş otobüs bileti, uzak yolcular için ise kampanyalı bilet imkanları eşliğinde sunduğu Antalya uçak bileti ayrıcalıklarını değerlendirebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.