Yılbaşı Ruhunu En İyi Yansıtan 9 Şehir

0
793

Aralık ayı yaklaşırken seyahat severlerin aklına takılan bir konu da genellikle ”Yılbaşını nerede geçirsem? ” olur.

Sizler için  yılbaşı ruhunu coşkuyla yansıtan dünyanın dört bir yanındaki ülkeleri derledik. Yılbaşı denince akla gelen bu şehirlerde, saat on ikiye yaklaştığında tüm halk sokaklara dökülür ve eğlence dolu saatler sizleri bekler.

Yeni yılın ilk gününde müzik dinletilerinden tutunda dans şovlarına kadar pek çok etkinliğin devam ettiği şehirler, sizler için hem muhteşem bir kış tatilinin adresi hem de harika bir yeni yıl anısı olarak kalır.

Dilerseniz sözü fazla uzatmadan o şehirlerden bahsedelim;

1-Barselona

Barselona Meydanı
Barselona Meydanı

Barselona denince akla özgür bir ruh ve eğlence dolu bir atmosfer geliyor. Yılbaşına göz kamaştıran rengarenk sokaklarda, havai fişekler eşliğinde ve dur durak bilmeyen bir eğlence ile girmek isteyenler için akla gelecek ilk adres. İspanya’nın gözde şehrinde, saat 00:00 ‘ı gösterdiğinde ve şehrin ünlü saat kulesinde 12 gonk sesi duyulduğunda, toplananlar 12 üzüm tanesini yiyerek sese eşlik ediyorlar. Buda İspanyolların şans getirdiğine inandıkları bir eylem.

 2-Moskova

moskova
Moskova’da Yılbaşı Kutlamaları Kızıl Meydan’da Gerçekleşir.

Moskova’ya seyahat etme düşüncesi içerisindeyseniz yılbaşı zamanı gitmenizi şiddetle tavsiye ederiz.  Karlar altında harika ışıklandırmalarla birlikte şehrin en ünlü meydanında harika saatler geçirecek, kendinizi çılgın partiler içerisinde bulacaksınız.

Meydana giderken şampanya şişelerinizi de yanınızda götürmeyi unutmayın. Saat 00:00’a yaklaşırken Kızıl Meydan’da harika bir coşkuyla karşılanacak, binlerce insanın toplandığı bu noktada harika bir gece geçireceksiniz.

3- Dubrovnik

Dubrovnik
Dubrovnik Yat Limanı

Hırvatistan’ın en ünlü şehri Dubrovnik’te yılbaşında eğlence dolu saatler geçirebilirsiniz. Her zevke hitap eden yüksek sesli müzik dinletilerinin şehrin dört bir yanından duyabilir, hava fişek gösterileri altında muhteşem bir gece geçirebilirsiniz. Dubrovnik yılbaşında tercih edilebilecek en eğlenceli tatil alternatiflerinden biri.

4-Dubai

Dubai'de Yeni Yıl Zamanı Işıklar Bile Değişir
Dubai’nin Büyüleyici Gökdelenleri

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en ünlü şehri Dubai’de, yılbaşı zamanı dünyanın en büyük havai fişek gösterileri düzenlenir. 2015 yılının yılbaşında Guinness Rekorlar Kitabı’na giren bu havai fişek gösterisi, toplamda 6 dakika sürmüş ve gösteri için tamı tamına 10 ay uğraşılmış.

5- Brezilya

Brezilya Kurtarıcı İsa Heykeli

Yeni yıl Brezilyalılar için yazı temsil eden bir mevsim geçişi, yazın gelişinin habercisi yılbaşı gününde dünyanın dört bir yanına nazaran harika bir deniz keyfi yapabilirsiniz. Yeni yılı iple çeken Brezilya halkı için Sao Paulo şehrinde, eğlence dolu bir yılbaşı etkinliği sizleri bekliyor…

6-Roma

Roma Antik Tiyatro

Romantizim denince akla gelen ilk şehir olan Roma, yılbaşını kutlamak içinde harika bir alternatif. İtalya’nın büyülü atmosferi altında, antik yapılar ve nostaljik sokaklar eşliğinde yeni yıla girmenin tadı ise bir başka…

Romalılar yılbaşına Aşk Çeşmesi’nde dilekler dileyerek harika havai fişek gösterileri eşliğinde giriyor. Yılbaşı tatili için İtalya akla gelecek en doğru adreslerden biri değil mi sizce de?

7- Paris

eyfel-kulesi
Eyfel Kulesi

Fransa’da yılbaşı hazırlıkları Aralık ayının ilk haftasında başlar ve şehrin tüm sokakları baştan aşağıya süslenir. Yılbaşında görsel bir şölen sunan Paris’te, Eyfel Kulesi’nin altında muhteşem bir yılbaşı gecesi geçirebilirsiniz. Meydanda toplanan gruplarının canlı müzik gösterileri ve harika dans gösterileri eşliğinde çok eğleneceğinizin garantisini verebiliriz.

8-Prag

Prag’ın Akşam Görüntüsü

Prag’ın kendine özgü bir parti anlayışı var. Kendine has partileri ile şehre gelen turistleri oldukça eğlendiren şehrin, klasik müzik anlayışı ve huzurlu atmosferi sizlere hem muhteşem bir tatil hem de Çek Cumhuriyeti’nde güzel bir yılbaşı geçirme alternatifi sunuyor.

9-Sidney

Sidney’e Gökyüzünden Bir Bakış

Dünyanın en etkileyici şehirlerinden biri ola Sidney, yeni yıla farklı bir ülkede girmek isteyenler için harika bir gezi alternatifi. Şehirde yılbaşı günü, Opera Binası ile Harbour Köprüsü arasındaki park trafiğe kapatılır ve bu alanda eğlence dolu saatler geçireceğiniz yılbaşı süslemeleri yapılır.

Saat 00:00’a yaklaşırken başlayan ışık ve ses oyunlarının muhteşemliği, meydana toplanan binlerce insanı derinden etkiliyor. Sidney’de yılbaşı geçirenler bu dakikaları asla unutamayacaklarını söylüyor.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.