Büyük Okyanus’ta bir ada ülkesi olan Yeni Zelanda, ülkemizden gidilebilecek en uzak ülkelerden biri konumunda bulunuyor. Bu da Yeni Zelanda’ya ulaşmak için uzun bir yolculuk anlamına geliyor. 

Yeni Zelanda bazıları tarafından dünyanın en güzel ülkelerinden biri olarak kabul edilir. Bu da bu ülkenin ne kadar güzel bir yer olduğunu kanıtlıyor. Şayet muhteşem doğal güzelliklere sahip bir ülkeyi görmek istiyorsanız hayatınızın bir parçasını bu özel ülkeyi görmeye ayırmanızı tavsiye ediyoruz.

Yeni Zelanda’ya Nasıl Gidilir

Yeni Zelanda, ülkemize en uzak ülkelerden biri

Yeni Zelanda’ya ülkemizden gidebilmenin en ideal yolu havayolunu tercih etmek olacaktır. Zaten bunun dışında da çok fazla bir alternatifiniz bulunmuyor.

Yeni Zelanda gitmek için en mantıklı yol uçak bileti almak

Türkiye’den Yeni Zelanda’ya direkt gerçekleştirilen sefer bulunmuyor. Bu da Yeni Zelanda’ya gitmek için aktarmalı uçuşları tercih etmeniz gerektiği anlamına geliyor. İstanbul kalkışlı gerçekleştirilen ve Bankok, Sidney, Hong Kong,Seul gibi Uzak Doğu ülkeler üzerinden aktarma gerçekleştiren seferlere uçak bileti alarak bu ada ülkesine gitmeniz mümkün olabiliyor.

Yeni Zelanda muhteşem doğasıyla ziyaretçileri kendisine hayran bırakıyor

Yeni Zelanda’ya gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer alternatif yol ise Avustralya’dan deniz yolu ile ulaşım sağlamak olacaktır. Aynı zamanda İzmir ve İstanbul’dan zaman zaman kalkan seyahat gemileri ile de Yeni Zelanda’ya gitmek mümkün olabiliyor.

Yeni Zelanda Vizesi Zorunlu

Yeni Zelanda’ya giriş yapılabilmesi için pasaporta ek mutlaka Yeni Zelanda Vizesi alınması gerekiyor. Uçak bileti, konaklama bilgileri, gelir durumunu gösteren belgeler ve bunlara ek olarak istenebilecek bazı belgelerle Yeni Zelanda Temsilciliği veya Yeni Zelanda Büyükelçiliği aracılığıyla vize almanız mümkün olabilmektedir. Temsilcilik ve büyükelçilik bütün evrakları incelerek onayı vermektedir. bu süreç yaklaşık 3 hafta sürebilmektedir. Bu nedenle seyahat planlamanızı yaparken bu süreye dikkat etmek sizin için faydalı olacaktır.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.