Yalnız Gezmeyi Sevenlere 10 Şehir Önerisi

0
1347

Kalabalık bir arkadaş grubuyla yeni ülkeler gezmek, farklı hayatlar görmek oldukça eğlenceli olabilir. Yalnız çıktığınız yolculuklar ise unutulmaz deneyimlerle hatırlanır.

Hem daha avantajlı hem de rahat bir gezi planı yapmanızı sağlamasının yanında dilediğiniz şekilde hareket edebilirsiniz. Sizi sınırlayan, yönlendiren ve heyecanlandıran nedenler sadece sizin arzunuza göre şekillenir. Tek başınıza maceralar yaşamak ve özgürce seyahat etmek isteyenlerdenseniz; rehberiniz olacak bir yazımız var.

#1 Yalnız Gezmeyi Sevenlere 10 Şehir Önerisi

1- Barcelona/İspanya

Barcelona/İspanya
Barcelona/İspanya

Bulunduğu bölgeyi saran Katalan kültürü ve hiç yorulmayan ruhuyla Barcelona, dünyanın her yerindeki insanları kendisine hayran bırakıyor. Sıcak iklimiyle özdeşleşmiş samimi halkı, nefis mutfağı ve birbiriyle çekicilikte yarışan mekânlarıyla bu neşeli Akdeniz kentinin sokaklarında özgürce dolaşabilirsiniz. Elinizde harita ve fotoğraf makinesiyle tüm ara yolları, kuytu köşeleri keşfedebilirsiniz.

2- Dublin/İrlanda

Dublin/İrlanda
Dublin/İrlanda

İrlanda tarihinin buram buram koktuğu şehir Dublin, tek başınıza tadı ayrı çıkacak ender yerlerden. Ünlü romanların sayfalarında kaybolacağınız sokakları, bitmeyen geceleri ve benzersiz mimarisiyle sizi geçmişle bugün arasında seyahate çıkaracak. Geri dönmek istemeyeceğiz şehirde, ziyaret edebileceğiniz yerlerin listesi uzayıp gidecek ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

3- Gothenburg/İsveç

Gothenburg/İsveç
Gothenburg/İsveç

Binlerce bitki çeşidinin çevrenizi kapladığı, mis kokuların karıştığı bir 17.yy şehri düşünün. Modernliği tarihle harmanlamış Gotheburg, köprüleri ve kanallarıyla da size enfes manzaralar sunacak. Ülkenin başkentinden bile fazla ilgi görmeye başlayan şehrin büyüsü sizi de içine alacak, kalabalığın içine karışıp kaybolacaksınız.

4- Havana/Küba

Havana/Küba
Havana/Küba

Küba, dünyada eşi benzeri olmayan bir ülke. Bambaşka kültürü ve eğlenceli yaşamıyla her yıl milyonları ağırlıyor. Yardımsever halkıyla da farklı bir ülkede olduğunuzu hiç hissetmiyorsunuz. Havana dâhil tüm şehirlerinde turistlerin güvenliği ön planda tutuluyor. Bu nedenle, yalnız maceranızda özgürce dolaşabilir, yeni tatlar deneyebilir ve Havana’nın otantik havasına kapılabilirsiniz.

5- Hong Kong/Çin

Hong Kong/Çin
Hong Kong/Çin

Çin kalabalık nüfusuyla sizi korkutmasın. Hong Kong’da egzotik ve huzurlu bir tatil yapabilir, uzak kültürleri tanıyabilirsiniz. Dünyadaki en güvenli şehirlerden biri olması, tek başınıza yaptığınız yolculuğa dair endişelerinizi azaltacaktır. Gezecek o kadar çok yer bulacağınızdan ve bu geziyi yeterli bulmayıp yeniden yollara düşeceğinizden eminiz.

6- Oslo/Norveç

Oslo/Norveç
Oslo/Norveç

Huzur ve kuzey ışıklarının ülkesi Norveç’in başkenti Oslo, soğuk havasına inatla içinizi ısıtacak anılar kazandıracak. Dünyadaki en nezih şehirlerden biri olmasının nedenlerini her adımınızda anlayacaksınız. Tertemiz sokakları ve akıl almaz doğasıyla tehlikenin yanınıza hiç uğramayacağı bir şehir turu yapabilirsiniz.

7- Paris/Fransa

Paris/Fransa
Paris/Fransa

Şık restoranları, içten kafeleri ve sanatın renklerini buluşturan müzeleri, galerileriyle Fransa’nın en güzel şehridir, Paris. Muhteşem Eiffel Kulesi’nin gölgesi altında keyifle dolaşıp keşfedeceğiniz onlarca yer bulabilirsiniz. Aşkın başkenti olması Paris’in keyfinin tek başına çıkmayacağı anlamına gelmiyor. Hem kim bilir, bir köşesinde hayatınızın aşkını da gizliyordur.

8- Thimpu/Butan

Thimpu/Butan
Thimpu/Butan

Zengin kültürüyle büyüleyen Güney Asya ülkesi Butan, egzotik bir tatil arayanların tercihleri arasında yer alıyor. Sadece 30 yıldır uluslararası turistlere açık olan ülke, kültürünü de bu sayede korumayı başarmış. Gitmeden önce rezervasyon yaparak kişisel bir rehber eşliğinde ziyaret edebiliyorsunuz. Başkent Thimpu’da hiç deneyimlemediğiniz bir serüven yaşayabilir, dünyanın farklı yaşamlarını tanıyabilirsiniz.

9- Venedik/İtalya

Venedik/İtalya
Venedik/İtalya

Gondollar diyarı Venedik uzayıp giden kanallarıyla sizi huzurlu bir yolculuğa çıkaracak. Romantizmin havaya karıştığı şehrin sokaklarında dolaşırken yalnız olduğunuzu unutacaksınız. Her sokağın sonunda karşınıza farklı bir dünya çıkacak ve sıcakkanlı şehir insanlarının misafirperverliğiyle tatiliniz renklenecek. Üstelik yorulduğunuz anda güzel bir İtalyan restoranında pizzanızı yerken keyifle caddelerin ışıltısını izleyebilirsiniz.

10- Queenstown/Yeni Zelanda

Queenstown/Yeni Zelanda
Queenstown/Yeni Zelanda

Dünyanın bir diğer ucundaki ülke Yeni Zelanda, el değmemiş ve fantastik filmlerden fırlamış gibi duran doğasıyla tüm insanlığın hayranlığını kazandı. Yüzüklerin Efendisi serilerinin takipçisi olanların gitmek istedikleri şehirlerde başı çeken ülke, kamp yapmak ve doğaya dokunmak için de ideal bir yer. Maceraperestlerin her yıl akın ettiği Queenswton’da ise rafting, bungee jumping gibi sporları yapma şansınız var. Evinizden kilometrelerce uzakta olsanız bile şehirde yaşayan insanların hoşgörüsü ve nazikliği sizi oldukça rahatlatacak.

Yazı ile ilgili fikir ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. 

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.