Fiji turu gezilerimde farklı yerleri görmek ve tatilimi daha da şekillendirmek için birbirinden farklı yapıdaki adalarını gezmeye devam ediyorum.

Waya Lailai Adası gezimde konaklamak için Naboro Köyü’nde kalmayı tercih ettim. Nedendir bilemedim ama burada kalmam bana daha uygun gibi geldi, nihayetinde yanılmadığımı da gördüm.

Waya Lailai Adası (Naboro Köyü)

Fiji ülkesinin genelinde yağmur yağar. Yağmurlar yine yerleri ıslatmıştı. Kahvaltımızı yaptık, toprak kokusu arasında yürümeye başladık. Naboro Köyü, oldukça şirin bir yapıya sahip. Başında da demiştik aslında, burası biraz pahalı bir yerdir. Gecesi 12 dolardan başlayan otel fiyatları, yemeklerinde de biraz pahalılık olan bir yerdir. Ama şunu net olarak ifade edebilirim ki; ödediğim her paraya değer güzelliklere sahipti. Naboro Köyü yerlilerinin geneli İngilizceyi çok iyi konuşurlar, yolda yürüdüğünüzde hemen bir çocuk yanınızda belirerek kendinden ve köyünden bahsetmeye başlıyor.

Waya Lailai Adası (Naboro Köyü)

Naboro Köyü, her şeyiyle çok güzel fakat buranın en büyük sorunu, elektrik kesintileridir. Bu da yanınızda bir powerbank götürmenizi gerekli kılıyor. Yaşadığım bu kötü şarjssızlık deneyimini sizin yaşamamanız için bir dip not olarak veriyorum.

Waya Lailai Adası (Naboro Köyü)

Burada bir süre dinlenip, köyü gezdim. Doğa güzellikleri, farklı kültür ve inanç biçimleri! Her biri kendi başına incelenmeye değer detaylardı. Sonunda burada deniz, kum ve güneş üçlüsünün de keyfini çıkarttıktan sonra artık uyuma vaktinin geldiğini gördüm.

Waya Lailai Adası (Naboro Köyü)

Sabah farklı bir yere gitmek için önce resimlerimi ayıkladım, yarın daha değişik bir yerde görüşmek üzere…

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.