Wat Arun Tapınağı

Dünya gezi turları hakkında sizlere bilgi vermeye devam ederken, ilginç bir yapı, muhteşem bir görünüm ve görülmeye değer yönlere sahip bir yerden daha söz etmek istiyoruz sizlere.

Burası Tayland’ın başkenti Bangkok’ta bulunan Wat Arun Tapınağı. Bu tapınak, gördüğünüz tüm tapınaklardan çok daha farklı bir şekilde inşa edilmiş, baştan aşağı porselenle süslenmiş bir tapınaktır. Tay dilinde Şafak Tapınağı anlamına gelen Wat Arun, diğer tapınaklara göre hala aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Görkemli büyüklüğe sahip olan tapınağın yüksekliği 81,85 metredir. Uzaktan şehre bakıldığında da en çok dikkat çeken yer burasıdır. Turizm dünyası açısından da oldukça önemli bir konuma sahip olan Bangkok’un en çok ziyaret edilen yerlerinden biri de yine bu görkemli tapınaktır.

Wat Arun Tapınağı

2013 Eylül ayında restore çalışmaları başlayan tapınak, içinde bulunduğumuz yıl içerisinde yeniden açılacak. Bu süre zarfında elbette yapılacak bazı değişimler, Wat Arun Tapınağını daha da görülmeye değer kılacaktır.

Wat Arun Tapınağı

Şehre güzellik katan tapınağı daha iyi görmek ya da Bangkok manzarasının mistik görünümüne daha iyi hakim olmak için Wat Pho ve Grand Palace‘ın yanından kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Güzel bir manzara, akşamın çökmesiyle güneşin batımı ve daha birçok güzellik burada sizleri bekliyor.

Wat Arun Tapınağı

300 yıllık bir geçmişe sahip olan Wat Arun Tapınağı, hayal ettiğinizden çok daha güzel bir görünüme sahiptir. Eğer bir gün yolunuz bu tarafa düşerse mutlaka gidip görmenizi öneririz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.