Geçmişte yaşadığı savaş dolu yıllarla bilinen ülke, artık adından daha çok turizm değerleriyle söz ettirmeye başladı. 

Günümüzde artık o savaş dolu günlerin izlerini yavaş yavaş üzerinden atan Vietnam muhteşem doğal güzellikleri ve daha birçok nedenden dolayı yeni yerler keşfetmek isteyen insanların listesinde yer almaya başladı. Vietnam’a gitmek için çok daha fazla sebebiniz var ancak biz sizler için 10 tanesini derledik.

Vietnam Turu Yapmak İçin Nedenler

1. Ekonomik bir ülke

Vietnam, Güney Asya bölgesinde ucuz tatil rotası arayanların ilk aklına gelen destinasyonlardan biri. Ülkede yaşam birçok ülkeye göre çok daha ekonomik. Bu durum burayı ziyaret etmek isteyenlerin çok düşük bir bütçeyle burada uzun süre kalabilmelerine olanak tanıyor. Ülkede 1-2 dolara karnınızı doyurup 5-10$ arası bir ücretle konaklama ihtiyacınızı karşılamanız mümkün.

2. Güvenli bir ülke

Geçmişte birçok acı yaşanan bu topraklar günümüzde daha dingin bir yaşam sürüyor. Burayı ziyaret eden insanlar için Vietnam’ın oldukça güvenli bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Buraya gelen insanlar tek başlarına seyahat etseler dahi ülke içinde herhangi bir güvensizlik hissine kapılmadan gezebilir.

3. Halong Bay

Halong Bay

Muhteşem bir coğrafya olan ve UNESCO tarafından da Dünya Mirası Listesi’nde bulunan bu etkileyici bölge Vietnam’ı ziyaret etmek için tek başına bile yeterli bir sebep olabilir.

4. Farklı bir mutfak deneyimi

Vietnam mutfağı, tropikal bir bölge olmasının verdiği avantajla oldukça zengin bir mutfak kültürüne sahip. Birçok tropikal meyveyi deneyebileceğiniz Vietnam mutfağı aynı zamanda çeşitli yemekleriyle de size farklı bir yemek kültürü deneyimleme fırsatı sunuyor. Başta pho çorbası olmak üzere ülkede tadını beğeneceğiniz çok farklı lezzetler bulunuyor.

5. Farklı bir kültür tanıma fırsatı

Çin kültürünün büyük etkisinin hissedildiği bir ülke olan Vietnam, ziyaretçilerine yeni yaşamları ve farklı adetleri gözlemleme imkanı sunuyor.

6. Mekong Deltası

Muhteşem güzelliğiyle Mekong Deltası

Etkileyici bir güzelliğe sahip olan Mekong Deltası, yemyeşil doğası ve bu doğanın çevresinde şekillenen hayatlarla Vietnam’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

7. Cana yakın insanların olduğu bir ülke

Geçmişte yaşadığı savaşların ve acıların da etkisiyle Vietnam halkı çevresindeki insanlara oldukça güleryüzlü bir şekilde yaklaşıyor. Bölgede henüz kapitalizm ve turizm tam olarak hakim olmadığı için bu insanların yüzünden gülüşlerin sizden çıkar sağlamak için olmadığını anlayabiliyorsunuz.

8. Sıra dışı mağaralar

Phong Nha Mağarası

Başta dünyanın en büyük mağaralarından biri olan Son Doong Mağarası olmak üzere Phong Nha Mağarası, Surprise Mağarası gibi birçok etkileyici mağara, Vietnam’ı mağara ziyaretlerini sevenler için çok çekici bir yer haline getiriyor.

9. Su tiyatrosu izleme fırsatı

Su tiyatrosu Vietnam’ın önemli kültürel özelliklerinden biri

Geçmişte Vietnamlı köylülerin günün yorgunluğunu atmak için yaptığı bu gösteri türü günümüzde ülkenin birçok şehrinde ilgiyle takip edilen geleneksel bir gösteri halini almış bulunuyor.

10. Savaş tünelleri

Cu Chi Tünelleri

Vietnam ile ABD arasında gerçekleşen savaşta 3 milyondan fazla insanın öldüğü belirtiliyor. Bu savaşın ülkede büyük izler bıraktığını anlayabiliyorsunuz. Savaşın en büyük izlerinden olan Cu Chi Tünelleri ise Vietnam’a gelmek için çok önemli sebeplerden biri.

Vietnam, üzücü geçmişin izlerini geride bırakıp artık günümüzde adından daha çok turizmle söz ettiren ülkelerden biri. Siz de bu ülkeyi keşfe çıkmak isterseniz Vietnam uçak bileti sayfamızdan bilet işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.