Uşak Gezisinde Görülecek 4 Turistik Adres

0
1202

Zengin kültürü, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle Uşak, her geçen yıl ziyaretçilerin daha fazla ilgisiyle karşılaşıyor. Bölgedeki önemli turistik noktalara yapılan yatırımlarla Uşak’ın yakın zamanda tam bir turizm cenneti olacağını söyleyebiliriz. 

Uşak ziyaretinizi bölgedeki görülmesi gereken önemli noktaları ziyaret ederek çok daha keyifli bir hale getirmeniz mümkün. Uşak’ta yapacağınız bir günlük bir geziyle Uşak’ın görülmesi gereken yerlerini gezme şansını yakalayabilirsiniz. Sizler için Uşak’ta görmeniz gereken 4 önemli noktayı listeledik. Dilerseniz listemize birlikte göz gezdirelim.

Uşak Gezisinde Görülecek 4 Turistik Adres

1.Ulubey Kanyonları

Ulubey Kanyonları

Son dönemlerde keşfedilen ve turizme kazandırma çabaları olan Ulubey Kanyonları, Ulubey Çayı ve Banaz Çayı boyunca ilerliyor. Muhteşem manzarasıyla insanda sonsuzluk hissi uyandıran kanyonda 2001 senesinde hizmete açılan cam teras ise ziyaretçilerine oldukça heyecanlı anlar yaşatıyor. Eğer yakın zamanda bir Uşak gezisi planlıyorsanız Ulubey Kanyonları ziyaret listenizde mutlaka olmalı.

2.Clandras Köprüsü

Clandras Köprüsü

Karahallı ilçesinde bulunan köprü 2500 yıl önce Frigyalılar döneminde yapılmıştır. İki fil ayağı üzerinde yapılan köprü kasnak şeklindedir. Köprü Ulubey Kanyonları içerisinde bulunmaktadır ve su taşıma amacıyla yapıldığı düşünülmektedir.

3.Sebaste

Sebaste

Roma döneminin en önemli 12 şehrinden birisi olarak görülen Sebaste şehri Uşak iline 32 km. mesafede bulunmaktadır. Şehre dair önemli kalıntıların bulunduğu Sebaste Antik Kenti’nin M.Ö 20 yılında kurulduğu tahmin edilmektedir. Bölgeden çıkarılan önemli kalıntılar günümüzde Uşak, İstanbul ve Afyon Arkeoloji Müzeleri’nde sergilenmektedir.

4.Taşyaran Vadisi

Taşyaran Vadisi

Eğer suyun gücünü görmek isterseniz Taşyaran Vadisi’ni mutlaka görmelisiniz. Gediz Nehri’nin sularıyla aşınarak muhteşem manzaraların oluştuğu vadi gerçekten saklı bir cennet. Siz de Uşak’a gelerek bu muhteşem cenneti keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz. Uşak’tan yaklaşık 50 km mesafede bulunan bu doğa harikasında yaklaşık 2 saatlik bir ziyaret sizi kendisine hayran bırakmaya yetiyor.

Siz de bu güzel şehri tanımak istiyorsanız en kısa zamanda güzel bir Uşak gezisi planlamanızı öneriyoruz. Uşak gezinizde otobüs yolculuğunu tercih edebileceğiniz gibi Kütahya ilinde bulunan Zafer Havalimanı‘nı da kullanabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.