Ülkemizde Karavan Seyahati İçin En Uygun Rotalar

0
1446

Ülkemiz muhteşem doğası, keyifli yolları ile aslında karavan turizmi için Dünya’daki en ideal ülkelerden birisi. Ancak karavanlar için alınan fahiş vergiler, karavanların bakım masrafları gibi giderler ve karavanla seyahatin insanlara zahmetli ve rezil bir şeymiş gibi görünmesinden dolayı karavan turizminin ülkemizde henüz istenen düzeyde gerçekleştiğini söyleyemeyiz.

İlk başta biraz masraflı gibi görünse de son dönemde faaliyete geçen karavan kiralama şirketleri sayesinde karavan almak, vergisini ödemek, bakımını yaptırmak gibi masraflardan kurtularak karavan tatilinizi oldukça ucuza getirmeniz mümkün.

Günlük ortalama 300-400 TL kiralama ücretiyle evinizin konforunda bir karavanla ailenizle hayli uyguna çok keyifli ve hiçbir yere bağımlı kalmadan bir tatil yapma şansını yakalayabilirsiniz.

Sizin için ülkemizdeki karavanla tatil yapabileceğiniz en uygun rotaları araştırdık.

Ülkemizde Karavan Seyahati İçin En Uygun Rotalar

1.Kuzey Ege

Çanakkale’nin en güzel kamp alanlarına sahip Assos

Kuzey Ege, ülkemizin kamp için en ideal rotalarından birini oluşturuyor. Özellikle gittiği yerde mutlaka deniz görmek isteyenler bu bölgeyi tercih ederek keyifli bir karavan yolculuğu yapabiliyor. Bu rotada gidebileceğiniz birçok alternatif nokta bulunuyor. En uç noktada bulunan Çanakkale özellikle sakin ve görece daha az kalabalık yerleri tercih edenlerin listesinde ilk sırada yer alıyor. Bunun yanında Balıkesir, İzmir, Aydın ve Uşak‘ta da karavanla kamp yapabileceğiniz oldukça nezih kamp alanları bulunuyor.

2.Güney Ege

Çeşme

Ülkemizin en güzel sahillerine sahip olan Güney Ege, karavan seyahati yapmak isteyenler için biçilmiş kaftan. İzmir, Aydın, Muğla, Burdur, Denizli gibi illerimizde dilerseniz orman içinde dilerseniz deniz kenarında dilerseniz de deniz manzaralı bir ormanlık alanda çok keyifli bir şekilde karavanınızı durdurabilir, manzaranın ve temiz havanın keyfini kafanıza göre çıkarabilirsiniz.

3.Akdeniz

Antalya

Akdeniz bölgesinde karavan tutkunlarının en çok tercih ettiği rota Antalya. Her mevsim ılıman iklimiyle tatilcileri kucaklayan Antalya, muhteşem coğrafyası ve tertemiz deniziyle kamp kurmak isteyenler için çok güzel imkanlar sunuyor. Özellikle Kaş‘ta denize sıfır olması ve Kaş’a çok yakın olmasıyla tercih edilen Kaş Camping, ziyaretçilerin listesinde ilk sırayı alıyor. Tesiste her türlü ihtiyacınızı karşılamanız mümkün.

Antalya’da bir diğer alternatif rota ise Geyikbayırı. Bölgede sakin ve denizle iç içe güzel bir kamp yaparak dinlenme olanağına sahip olabiliyorsunuz. Rio Camping ve Josito Guesthouse bölgede en çok tercih edilen işletmelerin başında geliyor.

4.Orta Anadolu

Kapadokya

Kapadokya Bölgesi, kamp için Orta Anadolu’yu tercih edenlerin en çok gittiği rotaların başında geliyor. Bu rotanın en gözde ili ise Nevşehir. Birçok yer altı şehri ve açık hava müzesini gezme olanağı bulabileceğiniz bölgede Kaya Camping, Göreme Camping, Dilek Camping başta olmak üzere birçok farklı işletme seçeneğiniz bulunuyor. Bölgeye geldğinizde karavanla kamp yapabileceğiniz en uygun işletmeyi seçebilir ve Kapadokya’nın bütün güzelliklerini yaşayabilirsiniz.

5.Doğu Karadeniz

Kıyıköy

Eğer yeşilin her türlü tonunu görmek, doğanın insanlara en bonkör davrandığı yerleri gezmek istiyorsanız tercih edeceğiniz rota Doğu Karadeniz olmalı. Bölgede sahil şeridinde karavanınızı durdurup huzuru ve mutluluğu yakalayabileceğiniz birçok nokta bulunuyor. Eğer siz de bu yaz karavanla keyifli bir kamp tatili yaşamak istiyorsanız Doğu Karadeniz sizin için biçilmiş kaftan olabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim
2

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.