Ulaşım Kartlarıyla Uygun Bütçeli Seyahat Edilecek 4 Şehir

0
910

Yolculukların en tatsız bölümü şüphesiz yolculuk için harcanan paralar oluyor. Özellikle şahsi aracı olmayan kişiler için ulaşım giderleri bir hayli kabarık olabiliyor. Haliyle insanlar da ulaşım giderlerini en aza indirmenin yollarını arıyor. 

Eğer siz de ulaşım giderlerinizi en aza indirmenin yollarını arıyorsanız bu yazımız tam size göre olabilir. Gittiğiniz şehirlerde toplu taşıma kullanarak gezmek masraflarınızı azaltmak için çok isabetli bir yol olabilir. Son yıllarda özellikle şehirlerin yerel yönetimlerinin gayretiyle uygulamaya geçirilen kartlı toplu taşıma sistemleri sayesinde artık şehir içi ulaşım çok daha uyguna gelebiliyor. Sizler için en çok ziyaret edilen şehirlerin toplu taşıma sistemlerini araştırdık.

Ulaşım Kartlarıyla Uygun Bütçeli Seyahat Edilecek 4 Şehir

1.İzmirim Kart, İzmir

İzmirim Kart

İzmir’de yürütülen ulaşım projesiyle şehirdeki ulaşım imkanlarını en ucuz maliyetle karşılamanızı sağlayam İzmirim Kart ile hem ucuza ulaşım imkanına sahip olabiliyorsunuz hem de 90 dakika içinde gerçekleştirdiğiniz aktarmalarda ek ücret ödemiyorsunuz. Böylece şehir içi ulaşım harcamalarınız minimuma düşmüş oluyor. Size de İzmir’in tadını doyasıya çıkarmak kalıyor. Ancak B, D, F ve G tariflerinde aktarma geçerli olmadığı için ücret tarifelerini incelemenizi tavsiye ederiz.

2.İstanbulkart, İstanbul

İstanbulkart

Ülkemizin en kalabalık nüfusuna sahip olmasının yanı sıra en gelişmiş ulaşım ağlarına sahip olan şehri İstanbul, genellikle pahalı bir şehir olmasıyla bilinir. İstanbul’da ucuza yapılabilecek etkinlikler arasında ulaşımı da sayabiliriz. Eğer İstanbul’da toplu taşıma ile bir gezi planlıyorsanız İstanbulkart sizin için tam bir kurtarıcı olacaktır. bu kartla metrobüste kısa mesafe gittiğiniz takdirde ödediğiniz ücretin bir kısmını geri alma hakkına sahip olabiliyorsunuz. Aynı zamanda belli bir süre içinde farklı bir ulaşım aracıyla yapacağınız aktarmalarda çok uygun aktarma tariflerinden faydalanarak ulaşım giderlerinizi en aza indirme şansına sahipsiniz. Bunun yanı sıra İstanbulkartı Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen birçok yerde para kartı yerine kullanarak nakit kullanma zahmetinden de kurtulabiliyorsunuz.

3.Ankarakart, Ankara

Ankarakart

EGO’ya bağlı bütün toplu taşıma araçlarında kullanabileceğini Ankarakart ile Ankara içi ulaşımınızı hem çok uyguna hem de çok pratik bir şekilde gerçekleştirmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Ankara’da uzun süre kalmayı planlıyorsanız kişisel Ankarakart başvurusunda bulunarak ulaşım giderlerini en uygun seviyeye indirebilirsiniz. Eğer şehirde fazla bir süre geçirme planınız yoksa kullan-at kartları tercih edebilirsiniz.

4.Balkart, Balıkesir

Balkart

2 Ağustos 2016 tarihinden şehirde başlanan Balkart uygulaması ile Balıkesir’de ulaşımın şekli tamamen değişti. Artık şehirde toplu taşımadan faydalanabilmek için bu karta sahip olunması gerekiyor. Balkart ile çok daha uygun fiyatlara para alışverişiyle uğraşma zahmetine katlanmadan pratik bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.