Ukrayna’da Vizesiz Seyahat

0
465

Değişik kültürler, farklı yüzler… İnsan hayatının seyahat kısmı çok hareketli geçen evrelerin ilkidir. Özellikle de gezginlik yapmayı sevenler içi farklı bölgelerde gezmek farklı bir keyiftir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, artık eskisi gibi kısıtlı yerlerde seyahat etmek yerine daha özgür ve geniş bir dünya üzerinde seyahat etme fırsatını yakalayabiliyorlar. Özellikle de bazı ülkelerle yapılan vizesiz geçiş anlaşmasıyla birlikte artık destinasyonların zenginliği açısından Türkiye’nin eskisine göre daha avantajlı bir ülke olduğunu söyleyebiliriz. Son olarak Ukrayna’ya vizesiz seyahat izninin çıkmasıyla, yılın her mevsiminde Ukrayna güzelliklerini değerlendirme fırsatı yakalanabiliyor.

Ukrayna'ya vizesiz seyahat

Ukrayna’da harika yerler sizi bekliyor

Avrupa’nın en çok turist çeken ülkesi Ukrayna; doğası, kültürel yaşamı ve etkinlikleri ile gezilmeyi en çok hak eden destinasyonlardan biridir. Sahil şeritleri ve bilhassa doğasının sunduğu enfes atmosfer, ülkeye gidenlerin başını döndürür adeta. Her yıl 20 milyondan fazla ziyaretçi çeken Ukrayna, özellikle Avrupa, Orta Doğu, ABD ve Kanada’dan gelen misafirlerin akınına uğruyor. Tabi Türkiye’den gidişlerde vizenin kaldırılmasıyla birlikte artık ülkemizden de fazlaca turistin Ukrayna’da tatil yapacağını belirtmemiz gerekiyor.

Ukrayna'ya vizesiz seyahat

Kültürel açıdan bir hayli zengin olan Ukrayna, doğal açıdan da zengin bir ülkedir. Kendi başına Karpat Dağları bile değerlendirilmesi gereken bir alanı kapsıyor. Kayak yapmak, doğa yürüyüşü, tırmanış, göl alanlarında balık avlama gibi birçok aktivite bir arada yapılabilir.

Ukrayna'ya vizesiz seyahat

Ukrayna her anlamda gezilecek bir ülkedir

Ukrayna, coğrafi konum olarak büyük bir kısmı Avrupa kıtasında yer alan bir ülkedir. Kozmopolit bir yaşamı olmasa da geçmiş döneminin uzun olmasından dolayı günümüze kadar gelebilmiş birçok kültürel ve inançsal bakımdan ziyaret edilebilir yerlere sahiptir. Antik kale kalıntıları, tarihi parklar, Ortodoks, Katolik ve Protestan kiliseler, camiler ve sinagoglar, ülkeyi gezerken tatile renk katacak değerler arasında değerlendirilebilir.

Ukrayna'ya vizesiz seyahat

Hali hazırda Ukrayna seyahatinde vizenin şart koşulmaması durumu söz konusu iken Ukrayna’ya bir gezi düzenlemek akıllıca olacaktır. Zengin kültürü, sıcak insanları ve gezilecek yerleri ile gezi günlerinize renk katmak için tercihlerinizi arasına almanızı öneriyorum.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.