Ucuza Gezebileceğiniz 9 Avrupa Şehri

0
1305

Avrupa’yı hep seyahat etmek istiyor ama maddi açıdan bir türlü kendinize güvenemiyorsanız bu yazı sizlere gelsin…

Avrupa’da Euro para biriminin kullanılması ve Türkiye’de Euro’nun sürekli artış göstermesi de seyahat isteğiyle yanıp tutuşanları bazı kararlarından vazgeçirmiyor değil.. Sizler için daha makul fiyatlarda gezi planlayabileceğiniz, Avrupa’nın hem güzel hem de ekonomik şehirlerini derledik…

#1 Ucuza Gezebileceğiniz 9 Avrupa Şehri

Birlikte İnceleyelim;

1-Budapeşte – Macaristan

Ucuza Gezebileceğiniz 9 Avrupa Şehri

Macaristan’ın başkenti Budapeşte, muhteşem bir seyahatin kapılarını aralıyor. Gezilecek yerler bakımından adeta bir cennet diyebileceğimiz kentte, şehirde ziyaret edebileceğiniz müzelerin giriş ücretleri de gayet uygun…

2-Belgrad-Sırbistan

Ucuza Gezebileceğiniz 9 Avrupa Şehri

Avrupa kentlerinden biri olan Belgrad’da, Osmanlı’dan kalma pek çok tarihi yapıyı görebilmeniz de mümkün. Bir Türk Lirasının, otuz Sırp Dinarı’na eşit olduğu kentte, Yugosav mimarisiyle görenleri kendine hayran bırakan yapıları ve daha pek çok gezilecek yeri ziyaret edebilirsiniz..

3-Brüj (Brugge) -Belçika

Ucuza Gezebileceğiniz 9 Avrupa Şehri

Gezip görmek istediğiniz ülkeler arasında Belçika’da varsa, fiyatlar sizi korkutmasın. Belçika’nın Brüj şehri, uygun fiyatlarıyla muhteşem bir tatili garantileyen harika bir seyahat noktası.

4-Budva- Karadağ

Ucuza Gezebileceğiniz 9 Avrupa Şehri

Karadağ’ın tatil cenneti olarak bilinen Budva şehri, neredeyse yılın 230 günü güneş görüyor.  Yaz turizminin yanı sıra kışında gezebileceğiniz kentte pek çok müze ve tarihi yapı da seyahat planlarınıza dahil edebileceğiniz cinsten.

5-Lviv – Ukrayna

Ucuza Gezebileceğiniz 9 Avrupa Şehri

Gece hayatı denince akla gelen şehirlerden biri olan Ukrayna’nın Lviv kenti, günlük 30-40 Euro’ya rahatlıkla gezebileceğiniz kentler arasında. Kendinizi uygun fiyatlara gündüzleri güzel bir gezi, akşamları ise dur durak bilmeyen bir gece eğlencesinde bulacağınız kentte, alkol fiyatları da bir hayli ucuz.

6- Riga- Letonya

Ucuza Gezebileceğiniz 9 Avrupa Şehri

Letonya’nın başkenti Riga, görülmeye değer Avrupa kentlerinden biri. Gittiğinize asla pişman olmayacağınız kentte, çok hesaplı bir gezi programı yapabilirsiniz. Avrupa’nın en ucuz şehirlerinden birinde cüzdanınızı düşünmeden, muhteşem günler geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

7- Atina- Yunanistan

Ucuza Gezebileceğiniz 9 Avrupa Şehri

Yunanistan yaşadığı ekonomik kriz sonrası fiyatları biraz arttırdı gibi gözükse de halen Avrupa’nın en ucuz ülkelerinden biri… Başkent Atina’da hem ülkenin Antik Yunan’dan kalma muhteşem tarihini inceleyecek hem de berrak denizinin tadını çıkarabileceksiniz. Hem de Türkiye’den ucuz fiyatlarla!

8- Tiran- Arnavutluk

Ucuza Gezebileceğiniz 9 Avrupa Şehri

Tiran’ın  muhteşem atmosferi ve tarihi dokusunun yanına bir de uygun fiyatlar eklenince, mutlaka seyahat etmeniz gereken şehirler listesine giriyor. Bir Türk Lirası’nın 33 Lek olması gibi bir avantajınız da var. Osmanlı Devleti’nin bir dönem hüküm sürdüğü kentte, Arnavut ciğerinin tadına bakmayı da unutmayın!

9-Ljubjana – Slovenya

Ucuza Gezebileceğiniz 9 Avrupa Şehri

Avrupa’nın adı az duyulmuş ama görenlerin bir daha hafızalarından çıkaramadığı kenti Ljubljana.. Yaşam standartlarının giderek arttığı, az nüfusu ve muhteşem gezilecek yerleriyle gezi listenize alabileceğiniz kentlerden biri. Slovenya’nın en ucuz şehirlerinden biri olan Ljubljana’nın önümüzdeki yıllarda ünlenerek tüm dünyaya adını duyuracağı da gelen söylentiler arasında…

Sizlerde ucuza gezilebilecek Avrupa şehirleri hakkında bilgi sahibiyseniz, aşağıda yer alan yorumlar kısmından önerilerinizi iletebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.