Ana sayfa » Seyahat Rehberi » Son Dakika Uçuşları: Ucuza Uçak Bileti Yakalama Rehberi

Son Dakika Uçuşları: Ucuza Uçak Bileti Yakalama Rehberi

0
281

Ekonomi konusunda sıkı kurallar uygulayan hava yolları döneminde ucuza son dakika uçuşları yakalama dönemi sona mı erdi? Eğer nereye, ne zaman ve nasıl bakacağınızı bilmiyorsanız bu soruya cevabımız “evet” olacaktır. Oldukça heyecanlı olan son dakika uçuşları ucuza uçak bileti bulmanın önemli yöntemlerinden biri olarak ilgi görmektedir.

Ucuza Uçak Bileti Fırsatlarını Yakalayın

ucuz uçak bileti

İster bir gezginin hevesiyle isterseniz de bir yere ulaşmak zorunda olduğunuz için son dakika biletleri sizin için tam bir kurtarıcı olacaktır. Son dakika uçuşlarını yakalamak ve bulacağınız ucuza uçak bileti seçenekleri ile uygun fiyatlara uçakla seyahat etmenin keyfini çıkarmak için bazı tüyolarımız var;

1. Bildiğiniz Her Şeyi Unutun

Eskiden uçak seyahati bu kadar yaygın olmadığından stand-by ticket alarak son dakika uçuşları bulmak daha kolaydı. Günümüzde ise artık birçok insan gideceği yere uçakla gittiğinden uçaklarda boş yer bulmak pek mümkün olmuyor. Stan-by ticket almak için şu anda birkaç seçenekten birine şartlarınızın uyuyor olması gerekli;

*Ya kendi uçağınızı kaçıracaksınız,

*Ya bir biletiniz olur ve daha erken bir uçuşa binmek istersiniz,

*Ya da hava alanında çalışan ve size “bekleme bileti” ayarlayabilecek yakın bir arkadaşınız olacak.

İşte bu şartlardan birine sahipseniz son dakika uçuşuna hazırlıklı olabilirsiniz demektir.

2. Bir Hava Kurye Olun

Bundan on yıl önce kuryelik yaparak uçakla bir yerden bir yere gitmek oldukça mantıklı ve popüler bir yoldu. Günümüzde ise bu şekilde hizmet veren hava yolu şirketi oldukça az. Artık pek çok kargo firması gönderilerini hava yolu firmaları ile anlaşarak kuryeye ihtiyaç duymadan gideceği yere ulaştırmayı tercih ediyor. Yalnız günümüzde hala bu şekilde seyahat etmenizi sağlayacak bazı firmalar bulunuyor ancak bu konuda çok büyük hayallere kapılmamanızda fayda var.

3. Her An Tetikte Olun

Son dakika ucuza uçak bileti arayan tek kişi siz değilsiniz; Sizinle birlikte pek çok gezgin bütçesini daha ekonomik kullanabilmek adına bu ucuz biletler için dört gözle bekliyor. Eğer bu ucuz biletleri kapmak istiyorsanız rakiplerinizi süzmeli ve onlardan hızlı davranmalısınız. Peki, bunu nasıl gerçekleştirebilirsiniz? İşte önerilerimiz:

  • Eğer hava yolu firması bir bültene sahipse bu bülteni mutlaka takip edin. Bu bültenler uçuşun yaklaştığı anlarda boş olan koltuklarla ilgili sizi bilgilendirerek ucuz biletleri kapmaya yardımcı olacaktır.
  • Fiyat alarmlarına kaydolmak, ucuz bilet yakalamak için değerlendirebileceğiniz önemli yollardan biridir. Peki, fiyat alarmı nedir? Fiyat uyarısı almak istediğiniz uçuşu işaretlediğiniz taktirde o uçuşun fiyatı hakkında düzenli olarak mail yolu ile bilgilendirilebilir ve en uygun fiyatı yakalayarak ucuza uçmanın keyfini yaşayabilirsiniz. En ucuz biletler için fiyat alarmı ile fiyatı düşen uçuşlardan anlık olarak haberdar olabilirsiniz.
Fiyat Alarmı
Fiyat alarmı sayesinde takip ettiğiniz biletin fiyatı düştüğünde ilk sizin haberiniz olur.
  • Artık bir çok bilet firması ve hava yolu şirketi potansiyel müşterilerine facebook, twitter gibi sosyal medya aracılığı ile ulaşmayı tercih etmektedir. Siz de bu firmaların sosyal medya hesaplarını takip ederek ekonomik fiyatlardan bilet alabileceğiniz ideal zamanları yakalayabilirsiniz.
Ucuz uçak bileti
İptal edilen tatil paketlerini çok ucuza satın alabilirsiniz.
  • İptal edilen tatil paketlerini takip etmenizi öneriyoruz. Bazı tatil firmaları, son dakikada iptal edilen tatil paketlerini normalden çok daha uygun fiyatlara satışa sunabilmektedir. Böylece hem uçuşunuzu hem de tatilinizi tahmininizden daha ucuza getirme şansına sahip olabilirsiniz.

4. Tarihte ve Rotada Esnek Olun

Son Dakika uçuşları
Uçuşunuzu planlarken esnek tarih aralığı size avantaj sağlayacaktır.

Artık ucuz bilet ararken esnek olunması gerektiğini herkes biliyor. Ne kadar esnek olursanız daha ucuz bilet bulma ihtimaliniz de o kadar artacaktır. Sadece uçuş tarihinde değil gidilecek hava alanı ve şehir gibi konulardaki esneklik de size büyük avantaj sağlayacaktır. Bu nedenle bilet almadan önce birden fazla alternatif uçuş saati, hava alanı ve şehir belirlemeniz sizin faydanıza olacaktır. Aynı zamanda çoğu kişi tarafından seyahat için tercih edilmeyen ölü zamanlar için bilet aramak çok ucuz bilet fiyatları ile karşılaşmanıza olanak tanıyacaktır.

5. Erken Rezervasyon İyidir

Son dakika uçuşları kadar erken rezervasyon yaptırmak da uygun fiyatlı bir yolculuğun kapısını aralayacaktır. Biletinizi erken aldığınızda eğer arada çok fark yoksa iptal ve iade şansı sunan bilet seçeneklerini satın almaya gayret gösterin. Böylece uçuş gününe kadar bilet fiyatlarında hatırı sayılır bir düşüş olması durumunda biletinizi iptal ederek daha uygun fiyatlardan tekrar satın alabilirsiniz.

6. Millerinizi Kullanın

Çeşitli bankalar gerçekleştirilen bilet alımlarına karşılık müşterilerinin hesaplarına miller yüklemektedir. Bu milleri biriktirerek uçuşunuzu çok ucuza hatta hiç ücret ödemeden dahi yapabilirsiniz. Kulağa hoş geliyor değil mi?

Araştırmalarınızı tamamlayın ve ekonomik bir tatile yelken açın. Bu süreç içinde paylaştığımız tavsiyelere dikkat ederseniz ucuza uçak bileti bulmanın sandığınızdan çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.