Türkiye’de Kışın Bambaşka Bir Havası Olan 5 Yer

0
890

Türkiye’nin kendine has güzelliklerinden biri de 4 mevsimi bir arada yaşayabilmesi özelliğidir. Öyle ki bazen aynı bölgede farklı mevsimi teneffüs etmek bile mümkündür. Bu özellik, dünyada sayılı ülkede bulunmaktadır.

Tatil için ayrılan zamanlar genellikle yaz ayları olur ülkemizde. Ancak özgürlüğü sevenler, mevsim kar kış olsa da tatil yapmak için farklı bir destinasyon bulabiliyorlar. Biz de bu konuda ziyaretçilerimize yardımcı olmak amacıyla Türkiye’de kışın bambaşka bir havası olan 5 yer hakkında bilgi vermeye karar verdik. Sezonun kış olması uçak bileti fiyatlarına indirim olarak yansıyor. Hazır durum böyle iken, Türkiye’nin online ucuz bile karşılaştırma sitesi Biletbayi.com web adresine girerek seçeceğiniz yöne doğru en ucuz bileti bulun ve seyahat için hazırlık yapın biz de size güzelim 5 yer hakkında bilgi vermeye başlayalım.

Türkiye’de Kış Mevsiminde Gidilecek 5 Muhteşem Yer

  1. Kapadokya

Nevşehir’i dünyaya tanıtan Kapadokya, peri bacalarıyla ünlüdür. Bahar mevsiminden itibaren ziyaretçi akınına uğrayan bu güzelim yer, kış ayları geldiğinde de güzelliğinden bir şey eksiltmiyor. Aksine, beyaz bir gelinlik giyerek farklı bir yüzle ortaya çıkıyor. Peri bacaları ve kaya otelleri örten beyaz kar, kartpostallık görünüme bürünüyor. İlginç bir görünüme bürünen Kapadokya, alışagelmiş tatillerin dışına çıkmak isteyenler için ideal bir seçenek olacaktır.

  1. Ayvalık

Zengin alanları ve kendine has kültürü ile ön plana çıkan Ayvalık, Balıkesir’in en çok ziyaretçi çeken yerlerinden biridir. Sokakları ve diğer güzellikleri hakkında daha önce de bilgi vermiştik. Cunda Adası, tarih kokan mahalleler ve güler yüzlü sempatik halkı, Ayvalık’ı görmek için geçerli nedenler arasında. Daha çok yaz aylarında turistlerin buraya gelmesi, kış aylarında adeta sessizliğe büründüğünü gösterir gibi. Farklı güzellikleri daha sakin bir ortamda deneyimlemek isteyenler için içinde bulunduğumuz zaman, tam vakti diyebiliriz.

  1. Antalya

Akdeniz’in müthiş simasını en iyi şekilde tarif eden yer Antalya’dır. Lüks oteller, plajlar, doğal alanları, antik kentleri vs. derken yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrar Antalya. Tabi bu kadar yoğunluk arasında sakin kafayla tatil yapmak ve kültürel değerleri yakından görmek biraz zorlaşabiliyor. Tatil planınızı kış aylarına ayırdı iseniz kesinlikle Akdeniz’in Antalya güzelliğini keşfetmenizi öneriyoruz. Bu sıralar Antalya, oldukça sakin havasıyla göze çarpıyor.

  1. İstanbul

“Dünyanın merkezi neresidir?” diye sorsalar herhalde şıklar arasında “İstanbul” da yer alır ve alması gerekiyor. Her milletten insanın yaşadığı İstanbul, kültür, ticaret, finans ve tarihi yönü ile dünyanın en önemli yerlerinden biridir. Tarihi yarımada, Marmara Denizi, Heybeli Ada, Büyük Ada, Boğaz Köprüsü, Sultanahmet, Taksim ve daha adını sayamadığımız birçok yer, karın da yağmasıyla birlikte beyaz rengi ile ön plana çıkıyor. Doğrusu İstanbul’u sevmek için mevsimler engel değil. Ancak daha sakin bir kafayla bu tarihi kenti ziyaret etmek isteyenler için kış mevsiminin ideal olduğunu söyleyebiliriz.

  1. Afyonkarahisar

Kaplıcalarıyla yılın her dönemi misafir çeken Afyonkarahisar, Cumhuriyet tarihinin önemli kavşaklarından bir yerdir. Özellikle de Kurtuluş Savaşı döneminde verdiği büyük mücadelesiyle öne çıkan kentimiz, tarihi ve turistik yerleriyle de ön plana çıkmaktadır. Doğal güzellikleri kendi başına incelenmesi gereken ayrı bir konudur. Kış aylarında hafifleyen trafiğini fırsat bilerek, tatilinizi en iyi şekilde Afyonkarahisar’da değerlendirebilirsiniz.

Kışın soğuk yüzüne karşın sıcak iklimini farklı bölgelerde geçirmek isteyenler için sunduğumuz 5 güzel yerden birini veya birkaçını seçerek ziyaret edebilirsiniz. Başında da dediğimiz gibi sezonun kış olması uçak bileti fiyatlarının indirime girmesini etkilemektedir. Uçak bileti sorgulaması yapabileceğiniz güvenilir bir site ile seyahatinizde rahatlık yakalayabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.