Türkiye’de Kışın Bambaşka Bir Havası Olan 5 Yer

0
1164

Ülkemiz, dört mevsimin bir arada yaşandığı şanslı ülkelerden biri konumunda. Bu sayede ülkemizin her mevsim büründüğü farklı güzellikleri görme ve yaşama şansına sahip olabiliyoruz.

Genellikle tatil için yaz mevsimi tercih edilse de ülkemizde özellikle kış mevsiminde bambaşka güzelliklere şahitlik edebileceğiniz çok özel yerler bulunuyor. Bu yerler kış mevsiminde yağan karla birlikte ziyaretçilerine unutamayacakları anlar yaşatıyor. Sizin için ülkemizde kış mevsiminde çok daha güzel olan 5 özel yeri belirledik.

Türkiye’de Kışın Bir Başka Olan 5 Yer

1.Kapadokya

Kapadokya

Yer altı şehirleri ve yer yüzünde oluşan birbirinden etkileyici güzellikteki kayaları ile her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip olan Kapadokya‘nın kış mevsiminde bembeyaz karlar altında çok daha güzel olduğunu itiraf etmeliyiz. Birbirinden güzel konaklama seçenekleriyle kayalara oyulmuş odalardan pencerenize düşen kar tanelerini izlemek bütün stresinizi almak için yeterli olacaktır.

2.İstanbul

Taksim, İstanbul

Ülkemizin ve Dünya’nın en önemli şehirlerin olan İstanbul, kış mevsiminde nadiren yağan karla birlikte masalsı bir görünüme bürünüyor. Özellikle şehrin kalbinin attığı özel yerlerden biri olan Taksim‘de kar adeta kartpostallık görüntüler sunuyor.

3.Bolu

Gölcük, Bolu

Göller yöresi Bolu, yaz mevsiminde ne kadar yeşilse kış mevsiminde de o kadar beyaza bürünüyor. Beyaza bürünen Yedigöller, Abant, Gölcük gibi doğa harikaları kış mevsimiyle birlikte gözlerinizi alamayacağınız güzellikte sizi karşılıyor. Özellikle 14 Şubat Sevgililer Günü sürprizi için Abant bölgesinin muhteşem bir seçim olacağını söyleyebiliriz.

4.Sarıkamış, Kars

Sarıkamış, Kars

Ülkemizde kış mevsiminin en sert geçtiği yerlerden biri olan Kars, karın yağmasıyla adeta bir turizm cennetine dönüşüyor. Özellikle Sarıkamış bölgesi kış sporlarına meraklı ziyaretçileri büyük bir keyifle ağırlıyor. Eğer siz de kışın en güzel yönlerini keşfetmek istiyorsanız Kars’ı mutlaka bir kış mevsiminde ziyaret etmelisiniz.

5.Sapanca, Sakarya

Sapanca Gölü, Sakarya

Sapanca Gölü, kar yağdığında bir başka güzelliğe bürünüyor. Huzurlu ve karlı bir Sapanca Gölü sabahına uyanmanın içinize büyük bir huzur getireceğinden emin olabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.