Coral Coast

Fiji turu gezimizin önemli bir yerini tutan ve oldukça beğendiğim bir yer olarak zihnimde canlanan Coral Coast, gezisi bence ülkenin en güzel detayıdır.

Fiji genel bilgiler konusunda ülkenin 106 ıssız ada, 333 yaşam alanına sahip adadan oluştuğunu belirtmiştim. İlk olarak Coral Coast’ı gezmeye karar verdik.

Coral Coast

Geceden yağan yağmurun etkisiyle her yer toprak kokuyordu, oldukça hoş bir atmosferin yaşandığı Coral Coast’ta ıslanan ağaç yaprakları ve boyları 20 metreyi bulan kokonat ağaçları  ve masmavi denizi ve beyaza çalan kumsalı ise farklı bir güzellik sunuyor.

Coral Coast

Burada ihtiyacınız olan tek şey 2 t-shirt bir de şort. Bunlar yanınızda ise başka bir şeye ihtiyaç duymazsınız, tabi sadece Coral Coast için değil, Fiji ülkesinin genelinde durum budur.

Coral Coast

20 derece sıcaklığı bulan denizine daldığımda, adanın güzelliğini çok daha iyi keşfettim, meğer buranın da iksirli gücü denizindeymiş.

Coral Coast

Alışagelen tatil yerlerinden sıkılıp farklı bir rotaya doğru gitme düşüncesinde iseniz The Coral Coast kesinlikle tercihleriniz arasında olması gereken bir destinasyon.

Coral Coast

Coral Coast denizi yakınlarında hatta sıfır mesafesinde olan boylu boyuna kokonat ağaçları arasında çok sayıda hamak görebilirsiniz. Burada uzanıp bir kitap okumak herhalde dünyanın hiçbir keyfine değişilmez, ben de bunu yaparak eşsiz huzuru yakaladım. Gerçekten de doğal bir güzellik, farklı bir mekan ve eğlence adına değişik aktiviteler içinde yer almak, insan ruhunun dinlendirilmesinde büyük bir etki yaratıyor diyebilirim.

Coral Coast

Doğrusu ilk defa Fiji turu gezimde, plan yapmadan yola çıkmıştım. Pişman mı oldum? Kesinlikle hayır. Belki de planlı bir şekilde gezi düzenleseydim bu kadar eğlenme şansım olmayacaktı.

Coral Coast

Özgür bir gezi, ne aradığımı bilmeden düştüğüm yollar ve daha fazlası. Her biri zihnimde canlılığını koruyan ve sürekli de aklıma gelecek olan güzelliklerdendir.

Coral Coast

Çektiğim resimler, yaşadığım güzellikler ve tüm detaylarıyla incelediğim The Coral Coast gezimi burada noktalamak zorunda olduğum için açıkçası üzgündüm. Ancak Fiji tatilinde çok daha farklı yerleri görebileceğimi bildiğim için de kendimi teselli edebiliyorum.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.