Tayland’ın ihtişamlı 8 adası

0
989

Orta Asya’nın en çekici noktalarına sahip Tayland, yılın neredeyse 365 günü tatil yapmaya elverişli bir yerdir.

Doğa ile baş başa kalmak, denizin keyfini dilediğinizce çıkartmak, dalış meraklısı iseniz en derinlere dalmak ve tabi ki güneşin sıcak enerjisini hissetmek istiyorsanız da Tayland’ın sahip olduğu en güzel 8 adası hakkında sizlere sunacağım bilgileri değerlendirin.

  1. Koh Samet

Koh Samet

Tayland’ın ezber bozan adalarından biri olan Koh Samet Adası, ihtişamlı güzelliği ile gidenleri kendine hayran bırakan bir yerdir. Bangkok merkezine 220 km. uzaklıkta yer alan ada, 13.1 km² yüzölçümüne sahip, Rayong Vilayeti’ne bağlıdır.

  1. Koh Yao Yai

Koh Yao Yai

Doğa aşığı olanlara önerilebilecek Tayland adalarından biri Koh Yao Yai Adası’dır. Bu ada, tam anlamıyla doğa severlerin mutlaka görmeleri gereken yerlerden biridir. Sakinliği ve sessizliği ile ön plana çıkan Yao Yai, belki de bu yönünden dolayı turistlerin tercih etmesini etkiliyor.

  1. Koh Tao

Koh Tao

Dalış yapmayı sevenler, denizde vakit geçirmeyi sevenler veya balık avlamayı sevenler için Tayland’ın Koh Tao Adası önerilebilecek en muhteşem yerlerden biridir. Adada dalış yapacağınız noktaların ihtişamlı güzelliği baş döndürücü yönleriyle kendini gösteriyor. Sairee Plajı’nın burada yer alması; restoran, kafeterya ve eğlence merkezlerine gitmek fırsatını beraberinde getiriyor.

  1. Similan Adaları

Similan Adaları

Andaman Denizi’nin müthiş güzelliklerini incelemek, doğa harikası bir ortamda iken ormanın yeşili, denizin mavisi ve kuşların cıvıltısı ile bir arada bulunmak isteyenler için harika bir rota oluşturan Similan Adaları, 9 adadan oluşan takımadalardır. Mükemmel bir tatil deneyimi için Tayland’ın en güzel 8 adasından olan bu yeri mutlaka inceleyin derim.

  1. Koh Chang

Koh Chang

Huzur dolu bir tatil, sessizliğin sesini dinlemek ve terkedilmiş plajlarda deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkartmak… Evet, böyle bir yeri biliyorum. Tayland’ın en çok yağmur alan, engel parkurlarıyla dolu yollara sahip Koh Chang Adası, kesinlikle tüm bunlardan daha fazlasını sunan yönleriyle ön plana çıkıyor.

  1. Koh Phi Phi

Koh Phi Phi

Beyaz kumsalları mavi ile örten deniz, sessizliğini turistlerin eğlence çığlıklarıyla bozan güzelliği ve tabi ki mükemmel bir tatil için tercih sıralamasında ilk yeri tutan Koh Phi Phi, Tayland’ın en görülesi 8 adasından biridir. Burada geçireceğiniz vakitlere hayranlık duyacak, bir daha ki tatilin yolunu gözleyeceksiniz.

  1. Koh Samui

Koh Samui

Kuzeydoğusunda hareketlilik, güneyinde ise sessizliğin sesini barındıran Koh Samui, Tayland’ın turistlerce en çok ilgilendikleri adalarından biridir. “Samui” kelimesi, Çince “güvenli liman” anlamına geliyor. Güvenliği konusunda söyleyecek bir şey zaten yok. Ama zarafetini anlatmaya yetecek kelimelerin de olmadığını itiraf etmek gerekiyor. En iyisi bu güzellikleri görmek için yönünüzü Koh Samui Adası’na çevirin.

  1. Koh Phangan

Koh Phangan

Bohem yaşam tarzı, meditasyon ve tüm bunların az ötesinde çılgınca düzenlenen partiler. İki farklı dünyayı bir arada barındıran Koh Phangan, Tayland’ın en renkli ve en cümbüşlü adalarından biridir. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar düzenlenen eğlence programları, denizin mükemmel keyfi ve çok daha fazlasını bu adada bulabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.