Taupo Kasabası, Yeni Zelanda‘nın son yıllarda en çok ziyaretçi ağırlayan önemli turizm merkezlerinin başında geliyor.

Taupo Kasabası’na yapacağınız ziyarette görkemli doğanın tadını çıkarırken aynı zamanda nefes kesici sporlarla tatilinizi renklendirme şansına da sahip olabiliyorsunuz. Taupo’da yaygın olarak gerçekleştirilen skydving etkinlikleri de bu sporların başında geliyor.

Taupo Kasabası’nda Skydiving Heyecanı

Taupo Kasabası, Yeni Zelanda

Kasabada doğa sporları bir hayli yaygın olarak yapılıyor. Bu sporlar turistler tarafından da yoğun ilgiyle karşılanıyor. Gökyüzünden dalış anlamına gelen skydiving, ziyaretçilerin unutamayacakları anlar yaşamalarını sağlıyor.

Taupo’nun güzelliklerini gökyüzünden keşfe ne dersiniz?

Ziyaretçiler 15 bin feet veya 12 bin feet seçeneklerinden birini tercih ederek 60 veya 45 saniye boyunca boşlukta serbest olarak süzüldükten sonra paraşütlerini açarak yeryüzüne yumuşak bir iniş gerçekleştiriyor. Ziyaretçiler dilerse video veya fotoğraf gibi o anı ölümsüz yapacak seçenekleri de tercih edebiliyor.

Ziyaretçiler 15 bin feet yükseklikten kendilerini boşluğa bırakmanın heyecanını yaşıyor

Taupo’da bungee jumping kadar yaygın olarak yapılan skydiving eğer bütçeniz uygunsa bölgeye geldiğinizde mutlaka yapmanız gereken çok özel bir etkinlik. 15 bin feet yükseklikten yapılan atlayış için yaklaşık 350$, 12 bin feet yükseklikten yapılan atlayış için 280$ civarı bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor Video veya fotoğraf isterseniz fiyatların biraz daha arttığını belirtmemize gerek yok sanırım 🙂

Eğer bütçeniz uygunsa bu heyecanı mutlaka yaşamalısınız

Evet, fiyat olarak birçok kişi için oldukça maliyetli bir etkinlik olsa da eğer imkanınız varsa skydiving tecrübesini mutlaka denemenizi öneriyoruz. Böylece Yeni Zelanda’danın güzelliklerine gökyüzünden boşluğa dalış yaparak seyretmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Yeni Zelanda’ya ülkemizden henüz direk uçuşlar bulunmasa da uygun fiyata aktarmalı olarak gerçekleştirilen biletbayi uçak bileti seçenekleriyle siz de bu muhteşem coğrafyaya giderek skydiving heyecanını yaşayabilirsiniz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.