Yeni Zelanda, yıllarca bakir kalan bir coğrafya. Günümüzde muhteşem doğal güzellikleriyle adından çok daha fazla söz ettirmeye başladı.

Yeni Zelanda’nın kuzey kısmında bulunan Taupo Kasabası, oldukça küçük ancak çok şirin bir kasaba. Bölge her yıl 1 milyonun üzerinde ziyaretçiyi ağırlamayı başarıyor. Bu da bölgenin turizm anlamında ne kadar önemli bir yer olduğunu bizlere gösteriyor.

Çok Keyifli Bir Yer: Taupo Kasabası

Kasabanın hemen yanında bulunan ve kasabayla aynı isme sahip olan Taupo Gölü, etkileyici güzelliği ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Bölgede bulunan doğa harikası güzellikler kendinizi cennetten bir köşede hissetmenizi sağlıyor.

Taupo Gölü

Taupo Kasabası, doğa sporları için de oldukça elverişli bir coğrafya. Bölgede kano ile yapacağınız gezinti ile kasabanın birçok etkileyici manzarasını görme şansına sahip olabiliyorsunuz. Bunun dışında rafting sporu da kasabanın doğası içinde çok fazla tercih edilen sporlardan biri.

Kasabanın güzelliklerini kano gezisiyle keşfe çıkabilirsiniz

Taupo Kasabası’nda en çok tercih edilen sporların başında ise bungee jumping geliyor. Waikato Nehri üzerinde 47 metre yükseklikte kurulmuş olan platform üzerinden nehre doğru yapacağınız bir kaç dakikalık atlayış belki de hayatınızın en nefes kesici anları olabilir. Kendinizi boşluğa bıraktıktan birkaç saniye sonra nehirle buluşmak sizin için unutulmaz bir deneyim olacaktır.

Taupo Kasabası’nda bungee jumping deneyimini mutlaka yaşamalısınız

Bu muhteşem güzellikleri görmek ve 47 metre yükseklikteki adrenalin dolu anları siz de yaşamak istiyorsanız Yeni Zelanda için uçak bileti sorgulama yaparak en uygun bilet seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Hayatınızda görebileceğiniz en güzel coğrafyalardan birini ziyaret edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Heyecanlı doğa sporlarına meraklıysanız Taupo’ya gelmişken skydiving heyecanını da mutlaka yaşamanızı tavsiye ediyoruz.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.