Tatilde Strese Girmemek İçin 5 Öneri

0
1189

Tatil, huzur bulmak ve dinlenmek için gerçekleştirilen ve güzel geçmesi ümidiyle yapılan bir etkinliktir. Ancak bazı sebeplerden dolayı tatiller hayal edildiği gibi iyi geçmemektedir. Eğer tatilinizin size mutlu hatırlayacağınız anlar yerine sadece kötü anılar bırakmasını istemiyorsanız paylaşacağımız önerileri uygulamanızda fayda var.

Tatilde Strese Girmemek İçin 5 Öneri

1.Tatilde sporu ihmal etmeyin

Spora tatilde de devam
Spora tatilde de devam

Evet, tatile geldiniz ve miskin miskin plajda veya yatakta uzanıp kitabınızı okumak, manzara eşliğinde müzik dinlemek hakkınız. Ancak spor yapmayı da ihmal etmemeniz gerek. Spor yapmak, vücudunuza aktif bir dinlenme olanağı sağlayarak sizi stresten koruyan bir kalkan görevi görecektir.

2.Alışkanlıklarınızı sürdürün

Tatilde günlük alışkanlıklarınıza çok ters bir yaşam formuna bürünürseniz bu durum, vücudunuz için bir stres unsuru olacaktır. Bu nedenle yemek yeme saatleri, uyuma ve uyanma saatleri gibi rutin olarak gerçekleştirdiğiniz davranışları tatilde de sürdürmeniz sizi stresten uzak tutacaktır.

3.Planınızı çok iyi yapın

planlamanızı çok iyi yapın
Planlamanızı çok iyi yapın

Birçok kişi tatil için çok sınırlı bir zaman dilimine sahip olmaktadır. Bu sınırlı zaman diliminde tatil planı çok iyi bir şekilde yapılmadığı takdirde aksilikler yaşanabilmektedir. Bu da strese neden olabilmektedir. Bu nedenle tatile çıkmadan önce herşeyi planlayarak çıkabilecek aksiliklere karşı önlem almak faydalı olacaktır.

4.İşinizi bir kenara bırakın

Madem tatile çıktınız, iş görüşmelerini, mailleri unutmanın zamanı geldi demektir. Artık iş düşünmeden geçireceğiniz bir kaç günün tadını çıkarabilirsiniz. Tatil boyunca mail kontrollerini, cep telefonu görüşmelerini en aza indirmek çok daha keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

5.Sürprizlere hazırlıklı olun

Çok mükemmel bir tatil planı yapmış olsanız da elinizde olmayan aksilikler meydana gelebilir. Otelde rezervasyon yaptırdığınız oda başkasına verilmiş olabilir ya da çok ziyaret etmek istediğiniz müze o gün bakım nedeniyle kapalı olabilir. Hava koşulları yapmak istediğiniz şeyleri yapmanıza engel olabilir. Bu gibi durumlarda moralinizi bozmanız sadece tatilinizin daha kötüye gitmesine sebep olacaktır. Bunun yerine gittiğiniz yerde o an yapılabilecek en güzel şeylerin listesini hızlı bir şekilde çıkararak planınızı yeniden tasarlamak, size güzel ve stressiz bir tatilin kapısını aralayacaktır.

Sürpriz

Siz de bu önerilerimize uyarak stresten uzak, çok keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

BU İÇERİĞE EMOJİ İLE TEPKİ VER

Beğendim Sevdim Haha Etkileyici Üzüldüm Sinirlendim

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.